Είμαι αξιολύπητη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 79
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685

    Είμαι αξιολύπητη

    Είμαι αξιολύπητη. Τίποτα περισσότερο. Ένα γύναιο. Θέλω τόσο πολύ να με αγαπάνε που έχω γίνει αξιολύπητη. με απεχθάνομαι. Και με οικτίρω. Γι'αυτό και αυτοί που με ξέρουν δε με θέλουν πια. Και κάθονται μαζί μου από λύπηση και επειδή τους κάνω να με λυπούνται. Κατά τ'άλλα δεν αξίζω μία. Και εσείς εδώ που δε με ξέρετε δε με νοιάζει να το ξέρετε ότι είμαι αξιολύπητη. Δε με ξέρετε ποια είμαι. Αυτοί όμως που με ξέρουν με έχουν κάνει πέρα. Βαρέθηκαν να με λυπούνται και το μόνο που τους μένει είναι να μου μιλάνε άσχημα, γιατί έτσι μου λένε ότι μου χρειάζεται. Είμαι ένα γυναικάκι. Και δε μου αξίζει τίποτα καλό. Μπορεί και να μη μου αξίζει να ζω.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  2. #2
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    61
    Κανενας μα κανενας ανθρωπος δεν γεννηθηκε για να ειναι τιποτα ! Ολοι υπαρχουμε για καποιο σκοπο. Εαν δεν μπορεις να βρεις αυτο που θελεις αναμεσα στους ανθρωπους αφησε τον Θεο να σε βοηθησει.. Δωστου μια ευκαιρια.
    Κανε περα ολα τα προβληματα σου, ανεβα στη ταρατσα του σπιτιου σου, κοιτα τον ουρανο πες ευχαριστω και συνεχισε να ΖΕΙΣ!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Γιατι αισθανεσαι ετσι μωρε?Παω στοιχημα οτι αυτα που λες ειναι αποψη σου κι οχι πραγματα που σου εχουν πει αλλοι.Ετσι δεν ειναι?Τι συνεβει και νιωθεις ετσι?Ολοι οι ανθρωποι περναμε τις μαυρες μας και τις φασεις που κλαιγομαστε και θελουμε επιβεβαιωση.Σε αλλους ειναι συχνοτερες,σ αλλους πιο αραιες.Ολοι εχουμε αναγκη απο αγαπη και αποδοχη.Γιατι αυτο να κανει εσενα "γυναιο"?
    Δεν εχεις καποιον κολλητο ή κολλητη να του μιλησεις γι αυτην την φαση σου?Φανταζομαι οτι τα λογια καποιου που σε ξερει καλα κ εμπιστευεσαι,θα μετρησουν πολυ περισσοτερο για εσενα απο αυτα που μπορει να σου πουμε εμεις εδω μεσα.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Νο Matter What Happens....Never, never, never, NEVER GIVE UP.”

    (Δες το ΟΛΟ)

    http://www.youtube.com/watch?v=bx796zSg5gs

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Quote Originally Posted by void View Post
    Είμαι αξιολύπητη. Τίποτα περισσότερο. Ένα γύναιο. Θέλω τόσο πολύ να με αγαπάνε που έχω γίνει αξιολύπητη. με απεχθάνομαι. Και με οικτίρω. Γι'αυτό και αυτοί που με ξέρουν δε με θέλουν πια. Και κάθονται μαζί μου από λύπηση και επειδή τους κάνω να με λυπούνται. Κατά τ'άλλα δεν αξίζω μία. Και εσείς εδώ που δε με ξέρετε δε με νοιάζει να το ξέρετε ότι είμαι αξιολύπητη. Δε με ξέρετε ποια είμαι. Αυτοί όμως που με ξέρουν με έχουν κάνει πέρα. Βαρέθηκαν να με λυπούνται και το μόνο που τους μένει είναι να μου μιλάνε άσχημα, γιατί έτσι μου λένε ότι μου χρειάζεται. Είμαι ένα γυναικάκι. Και δε μου αξίζει τίποτα καλό. Μπορεί και να μη μου αξίζει να ζω.
    Μόλις επέστρεψα.. ακόμα με τα αλάτια είμαι και διαβάζω αυτό!

    voidούλι, τι έγινε;
    Όλοι θέλουμε αγάπη ρε συ, το ξέρεις, και όλοι one way or another μπορεί να γινόμαστε λίγο υπερβολικοί, λίγο ανασφαλείς..
    Αν θέλεις πάντως και σου βγαίνει, μίλησε εδώ.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    void δε ξερω τι σου συνεβη και τα λες αυτα, μα ειναι μονο για τη συγκεκριμενη στιγμη/φαση που περνας. μπορεις να το ανατρεψεις και να βγεις απο πανω, οπως και μπορεις να σκεφτεις πως οσοι φευγουν απο κοντα σου δεν αξιζαν για να ειναι στη ζωη σου, αφου δε σου προσφεραν ουτε σε στηριξαν οταν τους ειχες αναγκη. υπομονη και παλεψε το ακομα και μονη σου. ΚΑΝΕΝΑΣ δεν αξιζει τοσο για να μας κανει να στενοχωριομαστε!

    Quote Originally Posted by CampoGalliano View Post
    Κανενας μα κανενας ανθρωπος δεν γεννηθηκε για να ειναι τιποτα ! Ολοι υπαρχουμε για καποιο σκοπο. Εαν δεν μπορεις να βρεις αυτο που θελεις αναμεσα στους ανθρωπους αφησε τον Θεο να σε βοηθησει.. Δωστου μια ευκαιρια.
    Κανε περα ολα τα προβληματα σου, ανεβα στη ταρατσα του σπιτιου σου, κοιτα τον ουρανο πες ευχαριστω και συνεχισε να ΖΕΙΣ!
    αν και συμφωνω με τη προσπαθεια του να δωσεις θετικο μηνυμα κι ελπιδα, δυστυχως επρεπε να γραψεις κατι πιο ρεαλιστικο. κοιτωντας τον ουρανο δε θα χορτασει αμα πειναει. ουτε αφηνωντας τον Θεο θα βρει αυτοματα βοηθεια. κι εγω που τον αφηνα να με καθοδηγει τοσα χρονια μεχρι το λυκειο δεν ειδα διαφορα. επισης οπως ολα δειχνουν, εγω ειμαι γεννημενος για το τιποτα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Η αλήθεια είναι ότι αφορμή στάθηκε ο τσακωμός με τον φίλο μου (δεν ξέρω αν είναι ακόμα). Για άλλη μια φορά, μετά από μήνες που είχε να μου συμβεί αντέδρασα σαν το πιο αξιοθρήνητο πλάσμα του κόσμου. Ούρλιαζα και ξεκατινιάστηκα. Δεν το αντέχω αυτό το πράγμα στον εαυτό μου. Δίνω δικαίωμα και μετά μου φέρονται σκατά. Γι'αυτό λέω ότι είμαι αξιολύπητη.
    Νιαχ φίλους δεν έχω, αλλά και όταν είχα δεν τολμούσα να πω τις αντιδράσεις μου. Ντρέπομαι πολύ.
    campoGalliano στο θεό πιστεύω αλλά αυτό δε με κάνει λιγότερο αξιολύπητη.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by void View Post
    Είμαι αξιολύπητη. Τίποτα περισσότερο. Ένα γύναιο. Θέλω τόσο πολύ να με αγαπάνε που έχω γίνει αξιολύπητη. με απεχθάνομαι. Και με οικτίρω. Γι'αυτό και αυτοί που με ξέρουν δε με θέλουν πια. Και κάθονται μαζί μου από λύπηση και επειδή τους κάνω να με λυπούνται. Κατά τ'άλλα δεν αξίζω μία. Και εσείς εδώ που δε με ξέρετε δε με νοιάζει να το ξέρετε ότι είμαι αξιολύπητη. Δε με ξέρετε ποια είμαι. Αυτοί όμως που με ξέρουν με έχουν κάνει πέρα. Βαρέθηκαν να με λυπούνται και το μόνο που τους μένει είναι να μου μιλάνε άσχημα, γιατί έτσι μου λένε ότι μου χρειάζεται. Είμαι ένα γυναικάκι. Και δε μου αξίζει τίποτα καλό. Μπορεί και να μη μου αξίζει να ζω.

    τί επαθες παιδάκι μου?
    δν θελεις να μας πεις πιο αναλυτικα γιατί αισθάνεσαι έτσι?

    κ ασε τις βλακειες πως δν αξιζει να ζεις!
    ακούς?
    http://www.mazi.org.gr/

  9. #9
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    αν και συμφωνω με τη προσπαθεια του να δωσεις θετικο μηνυμα κι ελπιδα, δυστυχως επρεπε να γραψεις κατι πιο ρεαλιστικο. κοιτωντας τον ουρανο δε θα χορτασει αμα πειναει. ουτε αφηνωντας τον Θεο θα βρει αυτοματα βοηθεια. κι εγω που τον αφηνα να με καθοδηγει τοσα χρονια μεχρι το λυκειο δεν ειδα διαφορα. επισης οπως ολα δειχνουν, εγω ειμαι γεννημενος για το τιποτα!
    ο νοων νοητο φιλε μου :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    ούρλιαζα, έκλαιγα, έσπασα πάλι κάτι πιατικά.
    Έκανα πάλι όλα αυτά που σιχαίνομαι, έκανα σαν υστερική.
    Τουλάχιστον αυτή τη φορά δεν απείλησα ότι θα αυτοκτονήσω.
    Αν δεν είναι αυτό αξιοθρήνητο για μια γυναίκα, τότε τι είναι?
    Ο φίλος μου το πρωί, επειδή του τα έχωσα για κάποιους λόγους που αυτός θεωρεί ανύπαρκτους, μου μίλησε άσχημα τύπου "κοίτα τα μούτρα σου, δε θα σε γλύφουμε συνέχεια, άντε φύγε ρε απο εδώ κλπ" Εγώ σηκώθηκα κι έφυγα από το σπίτι του. πριν κανα δύωρο τον πήρα τηλ και μου είπε"σου έφυγαν τα νευράκια?". Εγώ του απάντησα αν θυμάται πως μίλησε και αυτός απάντησε ότι έτσι έπρεπε να μου μιλήσει, κι ότι δεν πάω καλά. Εκεί έπαθα ντελίριο. Και ξαναέγινα αξιολύπητη. Η αδερφή μου μου είπε ότι έκανα λες και δεν έχω ίχνος αξιοπρέπειας. Και μάλλον έτσι λειτούργησα.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  11. #11
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    61
    Ο φιλος εννοεις η σχεση σου φανταζομαι.. Δηλαδη ολα απο εκει ξεκινανε; Αυτη ειναι η πηγη του προβληματος; Αυτος σε κανει και αισθανεσαι ασχημα και ισως σου θυμιζει πραγματα που εσυ προσπαθεις να ξεπερασεις και να ξεχασεις;
    Εαν ναι, αλλαξε το.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    κρατιέται ένας άντρας με κλάματα? μόνο αν σε λυπάται
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ενταξει ρε συ βοιντ συμβαινουν αυτα.
    μν κανεις ετσι!
    έσπασες το καλο σερβίτσιο? :)

    όλοι εχουμε κακες στιγμες.
    ε κ σου απαντησε αν σου εφυγαν τα νευράκια.
    μν νιωθεις ασχημα.
    θα ηρεμήσεις.
    αν το κανεις συχνά, τοτε πρεπει να το συζητησεις με ειδικο.
    http://www.mazi.org.gr/

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by void View Post
    κρατιέται ένας άντρας με κλάματα? μόνο αν σε λυπάται
    βρε βοιντ, γι' αυτο μενει διπλα σου λες?
    ηρεμησε!
    σε εχουν πιάσει οι μαυριλες σου απλά.
    http://www.mazi.org.gr/

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    δεν ξέρω τι σκατά μου φταίει και χάνω έτσι την ψυχραιμία μου...αν δε σου κάνει απλά χώρισέ τον..έτσι δεν είναι?
    εγώ γιατί να ξεφτιλίζομαι έτσι?
    και πως περιμένω μετά να ορθοποδήσει η σχέση? αφού αυτός είναι προκατειλλημένος.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΙΜΑΙ Χ Α Λ Ι Α ...
    By miaallagi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 65
    Last Post: 21-05-2011, 11:07
  2. ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ???
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 18-05-2010, 10:12
  3. Τι ειμαι?
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 23-08-2009, 09:19
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •