μετανιωνω για τα παλια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6

    μετανιωνω για τα παλια

    γεια σας! ειμαι νεο μελος εδω και ηθελα και γω να σας πω τι με απασχολει. σε καποιος ειμαι σιγουρη θα φανει λιγο παιδικο (οπως εχει γινει και με τους περισσοτερους φιλους μου που το εχω εκμυστηρευτει). εχω λοιπον σχεση με καποιον και αγαπιομαστε πραγματικα . οταν τα φτιαξαμε κανεις απο τους δυο δεν ηταν παρθενος και αυτο ειναι κατι που ανακαλυψα οτι με ενοχλει. για μενα κυριως... νιωθω δηλαδη οτι με αυτον τον ανθρωπο θα ηθελα να ειναι η πρωτη μου εμπειρια. αρνουμαι ουσιαστικα να συμφιλιωθω με κατι που εγινε και ουτος η αλλως δεν αλλαζει πια. προσπαθω οσο γινεται να μην το σκεφτομαι αλλα συχνα με κατακλυζει και τοτε δεν μπορω να το ελεγξω, με χαλαει....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Γεια σου, αν κατάλαβα σωστά σε ενοχλεί που δεν είναι παρθένος??...
    Να σου πω εγώ δεν χάνεις και τίποτα !
    Είχα σχέση με ένα τέτοιο παληκάρι xD
    καλό παιδί αλλά..........
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6
    οχι δεν καταλαβες. με ενοχλει που δεν ειμαι εγω. θελω να πω οτι για μενα οπως και για τις περισσοτερες μαλλον, η πρωτη εμπειρια ειναι σημαντικη και απλως καταλαβα οτι την μοιραστηκα με λαθος ανθρωπο και αυτο τωρα με "κυνηγαει"

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Ελένη ξεκόλλα από αυτά.. αν ο άντρας σου δεν έχει πρόβλημα με το ότι δεν είσαι παρθένα μην το σκέφτεσαι δεν έγινε και κάτι σημασία έχει ότι βρήκες τον άνθρωπο σου δεν έχετε προβλήματα οπότε ζήσε το και μην αφήνεις το μυαλό σου να σου δημιουργεί τέτοια "προβληματα" στην παρούσα φάση που είσαι πολύ καλά αν κατάλαβα
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6
    δεν ξερω γτ εχω σκαλωσει ετσι τωρα. με αλλεσ σχεσεις δεν με ενοιαζε:/

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Βρε συ.. άλλες ποιάνουν τα 30 και τα 40 και δεν έχουν βρει αυτό που έχεις εσύ τι θα πρεπε ? να μείνουν παρθένες ? γι αυτό σου λέω μην το σκέφτεσαι είναι μεν σημαντικό για μια γυναίκα αλλά αφού έγινε άστο να χαρείς τον άντρα σου απλά :)
    αν σε βασανίζει τόσο ε΄χω ακούσει για την παρθενοραφή :\
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6
    καλα δεν ειπαμε τετοια κατασταση χαχα
    απλως το σκεφτομαι συχνα και το μοιραστηκα με εσας :)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    :) μην ανυσηχείς προς το παρόν ίσως σε βασανίζει θα δεις ότι στο μέλλον δεν θα θυμάσαι καν ότι το σκεφτόσουν
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6
    ευχαριστω παντως:)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Εισαι δεκαοχτω ; αρα εχεις να ζησεις ενα σωρο πραγματα μαζι του που λογω ηλικιας δεν τα χεις ξαναζησει,, κι οχι μονο στο σεξουαλικο τομεα αλλα γενικοτερα .
    Αυτο καποια στιγμη -δεδομενου οτι η σχεση θα εξελιχτει αισιως- θα ανατρεψει αυτο το αισθημα (εκτος κι αν δεν ειναι δικο σου και στο υποβαλει ο γκομενος σου, οποτε αλαζει το σκηνικο) και θα μενουν ολα τα ωραια που ζησατε μαζι για πρωτη φορα !
    Μην ξεχνας οτι μιλας για τις ιδανικες περιπτωσεις και την τελεια σχεση που στην πραγματικοτητα σπανιζουνε ,,οι περισσοτεροι ξεκινανε καπως παρομοια με τις σχεσεις τους ,,εφηβικα και στα κουτουρου περιπου . Δεν ζουμε τη Γαλαζια Λιμνη .
    Δεν μπορεις να αλαξεις το περελθον ,προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι , απεκρουσε το καθε φορα που σενοχλει η σκεψη ,και επικεντρωσου στα θετικα που ζεις και με τον καιρο θα το αποδεχθεις , θα παψει να σενοχλει καθως δεν υπαρχει καποιο δηλλημα σχετικα , αυτο ειναι και τελειωσε , δεν αλαζει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Eλενη, υποθετω οτι οταν εμπιστευτηκες εκεινο τον ανθρωπο με τον οποιο θα ειχες την πρωτη σου ολοκληρωμενη σεξουαλικη εμπειρια, ειχες τους λογους σου. Τοτε. Σημερα ειναι αλλιως τα πραγματα, αλλιως εσυ. Ειναι αδικο να συγκρινεις τον εαυτο σου σημερα με την εμπειρια που εχεις στο σημερα, με τον εαυτο σου καποια χρονια πριν....
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Ελένη93 View Post
    οχι δεν καταλαβες. με ενοχλει που δεν ειμαι εγω. θελω να πω οτι για μενα οπως και για τις περισσοτερες μαλλον, η πρωτη εμπειρια ειναι σημαντικη και απλως καταλαβα οτι την μοιραστηκα με λαθος ανθρωπο και αυτο τωρα με "κυνηγαει"
    για ποιο λογο το σκεφτεσαι σαν ενοχληση ολο αυτο και δεν το σκεφτεσαι σαν εμπειρια που σε εκανε να αναγνωρισεις το πργαματικα ταιραστο, τωρα που ηρθε? (απ οτι πιστευεις τωρα τουλαχιστον)
    εχεις συζητησει το θεμα με τον φιλο σου? συμφωνει μαζι σου? κι αν ναι, αυτος σε επηρρεασε να το δεις αρνητικα η αυτος ειναι ανετος και του ειπες τις δικες σου ανησυχιες?
    μηπως το θεμα ειναι θρησκευτικο? εισαι πιστη στις προσταγες της εκκλησιας σχετικα με την παρθενία και λειτουργησε μεσα σου η διδασκαλια αυτη?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    εχεις μηλησει με τον φιλο σου?? μπορει αυτος να μην ηθελε να εισαι παρθενα
    το εχεις σκεφτει αυτο?
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

  14. #14
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    68
    Quote Originally Posted by Ελένη93 View Post
    γεια σας! ειμαι νεο μελος εδω και ηθελα και γω να σας πω τι με απασχολει. σε καποιος ειμαι σιγουρη θα φανει λιγο παιδικο (οπως εχει γινει και με τους περισσοτερους φιλους μου που το εχω εκμυστηρευτει). εχω λοιπον σχεση με καποιον και αγαπιομαστε πραγματικα . οταν τα φτιαξαμε κανεις απο τους δυο δεν ηταν παρθενος και αυτο ειναι κατι που ανακαλυψα οτι με ενοχλει. για μενα κυριως... νιωθω δηλαδη οτι με αυτον τον ανθρωπο θα ηθελα να ειναι η πρωτη μου εμπειρια. αρνουμαι ουσιαστικα να συμφιλιωθω με κατι που εγινε και ουτος η αλλως δεν αλλαζει πια. προσπαθω οσο γινεται να μην το σκεφτομαι αλλα συχνα με κατακλυζει και τοτε δεν μπορω να το ελεγξω, με χαλαει....
    Απ' ότι φαίνεται φίλη μου είσαι πολύ συναισθηματική και τον έχεις κάνει κομμάτι του εαυτού σου. Προσπάθησε να κρατάς πισινή γιατί μπορεί να πονέσεις, πράγμα που απεύχομαι!! ;)

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6
    δεν εχει να κανει καθολου με θρησκευτικες επιρροες. ουτε ειμαι "μιξοπαρθένα" απλως οταν γνωριζεις καποιον και με αυτον μαθαινεις ουσιαστικα να ερωτευεσαι και να αγαπας ολες οι προηγουμενες εμπειριες δεν αξιζουν μπροστα σε αυτο που νιωθεις. ειναι σαν να αναλωθηκες καπως...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ας θυμηθουμε τα παλια...ενα νημα για παλια ποστ που μας εκαναν εντυπωση:)
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 03-07-2011, 12:44
  2. ολα γυρνανε εκει που ητανε παλια
    By runner in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 22-05-2011, 17:42
  3. θελω να ζω οπως παλια...
    By lilium in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 16-03-2011, 21:52
  4. θελω να ξεχασει τα παλια
    By ΧΑΡΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 13-11-2009, 17:11
  5. μια νεα αρχη με τα παλια αγχη
    By kanella in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 21-07-2007, 18:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •