Τι καταλαβα μετα απο 2,5 χρονια φαρμακευτικη αγωγη. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59
  1. #46
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    10
    έχεις δίκιο καλύτερα έτσι

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Σας ευχαριστω ολους για την συμπαρασταση.Μονος μου δεν κανω πειραματα γιατι φοβαμαι.Ημουν πολυ χαλια και δεν θελω να ξαναγινω ετσι.Λενε οτι στα 3 χρονια σου κανει μειωση των φαρμακων ο γιατρος και στα 5 χρονια βλεπει αν θα τα συνεχισεις η οχι.Εγω ειμαι στα 2,5 χρονια και θα περιμενω.
    Οσον αφορα για τα περιττα κιλα ειδα πως το περπατημα κανει πολυ καλο και σε βοηθαει να χασεις κιλα.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Να ρωτησω κατι παιδια...? Αν σου τ παει ο γιατρος 10 mg και στο αφισει εκει θα εισαι καλυτερα μετα απ οτι με τα 20???

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @καρολ ναι σιγουρα!πως τα πας βρε ψυχη;τι κανει ο φιλος σου;

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Quote Originally Posted by mihalis View Post
    Σας ευχαριστω ολους για την συμπαρασταση.Μονος μου δεν κανω πειραματα γιατι φοβαμαι.Ημουν πολυ χαλια και δεν θελω να ξαναγινω ετσι.Λενε οτι στα 3 χρονια σου κανει μειωση των φαρμακων ο γιατρος και στα 5 χρονια βλεπει αν θα τα συνεχισεις η οχι.Εγω ειμαι στα 2,5 χρονια και θα περιμενω.
    Οσον αφορα για τα περιττα κιλα ειδα πως το περπατημα κανει πολυ καλο και σε βοηθαει να χασεις κιλα.
    ναι το περπατημα βοηθαει!ειχα χασει και γω κιλα οταν περπατουσα!αλλα δεν το συνεχισα για πολυ δυστυχως!βεβαια με πιανει ακαθισια αλλα αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    τι κανεις? πως εισαι εσωτερικη??? :) Κοιτα ειναι καλυτερα ...παιρνει μονο zyprexa τον 15 mg ...και ο γιατρος ειπε πως θα τα ελλατωσει και αλλο...Τωρα ποσο θα του τα παει δεν ξερω! Παντως για 2 χρονια θα παιρνει!!! Αν τα κοψει καποιος τελειως θα νιωσει οπως ενιωθε πριν? καλα? κανονικα? Γιατι ο φιλος μου λεει πως δεν νιωθει οπως πριν, λεει οτι δεν νιωθει τιποτα πολυ λιγα πραγματα!! Δεν μιλαει πολυ οταν βγαινουμε...ειναι ζορικη κατασταση! αλλα προσπαθουμε!

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    εγω κατεληξα με πολυ αλοπεριντιν δυστυχως και συμβιβαστηκα γιατι αλλιως θα μου το εκαναν με ενεσεις!
    χαιρομαι που ειναι καλυτερα ο φιλος σου!:)οσο τα ελαττωνει τοσο καλυτερα θα γινεται!απο αποψη συναισθηματων και κοινωνικοτητας!
    τα 2 χρονια δεν ειναι πολλα!εμενα μου ειπαν για αρκετα χρονια ισως και για παντα αλλα στο φιλο σου ειναι διαφορετικα:)
    θα βελτιωθει παντως σιγα σιγα με μικρα βηματα!

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    μιλαμε στ τηλεφωνο και του διαβασα αυτο π μ ειπες και στου λεω για τα βηματα π λες ''κανε και κανα μεγαλο'' :P

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    αντε να τα κοψει να μην ξαναπαθει και να γινει οπως πριν!!!!! αντεεεε!

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    σου το ευχομαι!:)

  11. #56
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    1
    Επειδή έπαιρνα μέχρι πριν λίγες μέρες το Zyprexa έχω πάρει κι εγώ αρκετά κιλά τα τελευταία χρόνια ενώ προσπαθούσα να κάνω δίαιτα.
    Αυτό που παρατήρησα είναι ότι ενώ μέχρι το μεσημέρι κάπως τα κατάφερνα, συνήθως το απόγευμα προς το βράδυ με έπιανε τέτοια
    βουλιμία που έτρωγα κι έτρωγα για να ηρεμήσω. Σε κάθε τέτοιο επισόδειο βουλιμίας πρέπει να ξεπερνούσα τις 1000 θερμίδες.
    Για ένα διάστημα που το έκοψα δοκιμαστικά με λίγη προσπάθεια έτρωγα λίγο και μέρα με τη μέρα έχανα λίγο βάρος σταθερά.
    Τώρα ο γιατρός μου έχει δώσει ένα άλλο αντιψυχωτικό και προσπαθώ να προσαρμοστώ μ'αυτό. Προς το παρόν έχω υπνηλία
    και μεγάλη δυσκολία να σηκωθώ το πρωί. Δυστυχώς και αυτό αναφέρει στις παρενέργειες "αύξηση βάρους" αλλά μέχρι τώρα τα καταφέρνω με το φαγητό.

  12. #57
    κωστα μου επειδη παιρνω κι εγω το zyprexa και εχω βαλει σε 4 μηνες 7 κιλα,με ενημερωσε ο γιατρος μου οτι υπαρχουν ειδικα κεντρα διατροφης για οσους παιρνουν ψυχοφαρμακα...και ειναι για 1 χρονο δωρεαν..δηλαδη πας εκει πας εκει και σου φτιαχνουν προγραμμα διατροφης για να μη βαζεις κιλα,γνωριζοντας τα φαρμακα που παιρνουμε...εγω σκεφτομαι να παω...

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332
    Εγώ μετα από 10 ολοκληρα χρόνια χρήσης αντικαταθλιπτικών καταλαβα ότι αν σε πιάσουν τα φαρμακα εισαι σε καλο δρόμο..Αν όμως δεν ανταποκρίνεσαι σε θεραπεια ,τότε αρχίζει ενα τουρνε απο ψυχ σε ψυχ και αλλαγη φαρμακων,δοκιμες δλδ,για να βρεθει το κατάλληλο...
    Πάντως όσο σκληρό και αν ακούγεται για τα περισσότερα ψυχ.προβλήματα η χρηση φαρμακαων θα ειναι για πάντα...
    Τωρα οσον αφορα το zyprexa,ειναι ενα κακο φαρμακο που ναι μεν ειναι αποτελεσματικο στην αντιμετωπιση της ψυχβσης ,αλλα φέρνει τρομερή υπνηλία και μακροπρόθεσμα αύξηση βάρους..Υπάρχουν αντιψυχωσικα φαρμακα με ηπιότερες παρενεργειες..Ας ρωτησεις τον γιατρό σου...

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    μαρακι στην σαλονικη ξες κανενα κεντρο διατροφης να μου συστησεις?

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
    By Gypsy Cello in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 24
    Last Post: 21-08-2011, 16:27
  2. Μετά από 1 χρόνο φαρμακευτική αγωγή κάτι στράβωσε!!!!
    By Dimitris1979 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 25-05-2010, 19:26
  3. φαρμακευτικη αγωγη και αποτελεσματα
    By Noelia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 26-05-2009, 09:28
  4. τι κανω αφου μετα απο 3 χρονια καταλαβα ποσο την πληγωσα και ποσο μου λειπει?
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 01-01-2008, 06:01
  5. Φαρμακευτική αγωγή
    By lab in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 17-09-2006, 21:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •