κουραστηκα να αποτυγχανω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    20

    κουραστηκα να αποτυγχανω

    ειμαι 18 χρονων και 8 μηνες. δεν θυμαμαι τον εαυτο μου να μην με απασχολουν τα κιλα μου. εχω ξεκινησει διαιτες απο τα 13 μου χωρις να υπαρχει λογος , παντα ημουν αδυνατη.
    εχω υψος 1.81 και παντα ημουν 62-65 κιλα , ομως πιστευα πως ημουν χοντρη και εκανα διαιτες και διαιτες ειχα φτασει μεχρι τα 58 . στα 16 αρχισα τους εμετους ( πριν απλα εκανα απειρες ωρες γυμναστηκη ). δεν θυμαμαι ποσες φορες εχω προσπαθησει να ξεπερασω ολο αυτο.σιγουρα κατι κανω λαθος. αλλα το αποτελεσμα των αποτυχιων μου ειναι να ζυγιζω 89 κιλα.
    απλα απορω γιατι να εχω καταντησει ετσι.και απο σημερα θα ξαναπροσπαθησω . θελω να χασω 20 - 25 κιλα.
    εχω καταφερει να συχαινομαι τον εαυτο μου πια, να με υποτιμω πληρως να ντρεπομαι να κυκλοφορησω , δεν εχω κανει κανενα μπανιο σαφως και ουτε πηγα διακοπες λογω των κιλων μου..ειμαι απαισια χοντρη και καθε μερα ονειρευομαι αυτην την στιγμη που θα αγαπαω το σωμα μου και τον εαυτο μου και φυσικα να ειμαι αδυνατη..αλλα πολυ φοβαμαι οτι δεν θα τα καταφερω.:sniff::sniff::sniff::sniffle::sn iffle::thumbdown:

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    10
    Και η δικη μου ιστορία κάπως έτσι είναι.. Μόνο που βρήκα μια πολ βολική λύση.. Χάνω κιλά και χωρίς λόγο τα παρατήσα.. Μένω στο να ξεκινήσω ξανά απο αύριο..
    Και από αύριο θα αρχίσω μια γερή αποτοξίνωση και μετά το πρόγραμμα που με βοηθάει..
    Είναι δύσκολο και κουραστικό αλλα δεν είναι άπιαστο.. Και μπορείς να το κάνεις..
    Εγώ κυριολεκτικά σώθηκα με ένα πρόγραμμα απο διαιτολόγο που πήρα.. Είναι πολύ οδυνηρό την πρώτη βδομάδα (αποτοξινωσης) αλλά χάνεις σε δυο βδομαδες 4-7 κιλά λίπους.. Σκέψου πόσο όμορφη θα νιώθεις τότε..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    20
    αληθεια χανεις με αυτο το προγραμμα τοσα κιλα λιπους; εγω σκεφτομαι να ναλω μπαλονι στο στομαχι

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    10
    Χάνεις.. Και εγώ σκεφτόμουν το μπαλονάκι αλλά είδα τα αρνητικα.. Έπειτα.. Τα κιλά σου δεν είναι τόσα ώστε το μπαλονάκι να είναι επιτακτική ανάγκη.. Εγώ είμαι στα 84 απο 90 που ξεκινησα.. Και η αληθεια είναι οως όταν είδα το 9 δίπλα στο μηδεν ονειρευομουν μπαλονακια, διαιτες εξπρες και ενα λαγουμι να κρυφτω..
    πηρα τα κιλα μετα απο ενα ασχημο τροχαιο που ειχα πριν 5 χρονια και αληθεια νομιζω εχω αλλαξει αμετρητες διαιτες κ διαιτολογους.. Και εχω φαει αμετρητα παξιμαδακια μεχρι να βρω την ισσοροπια μου.. Τιποτα δεν ειχε το αποτελεσμα που ηθελα.. Τελικα δεν θελει τοσο κοπο.. Οσο τροπο..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    20
    σου ειναι ευκολο να μου δωσεις αυτο το προγραμμα αποτοξινωση;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    10
    Για να το κανεις πρέπει να πάρεις ένα κουτί χάπια που λέγονται Son Formula, τα έχουν ελάχιστα φαρμακεία αλλα μπορώ να σου πω που να τα παραγγείλεις..
    Και τα vit Formula..
    Τα μεν Son formula ειναι ΑΜΙΝΟΞΕΑ..
    Καμια σχέση με δίαιτες εχπρες και αδυνατιστικα χάπια..
    Τα vit Formula είναι βιταμινες..
    Τα Son formula ειναι τα αμινοξεα που χρειαζεται ο ανθρωπινος οργανισμος και ενεργοποιειται ο μεταβολισμος, επισης σου δινουν τρομερη ευεξια..
    Για μια βδομαδα τρως φρουτα κ σαλατες και παιρνεις τα χαπια.. Και δυο βιταμινες την μερα..
    Αλλα με τα αμινοξεα νιωθεις σαν να εχεις φαει 2 μπριζολες μαζι με την σαλατα σου..
    Χάνεις πολυ λιπος με αυτο το προγραμμα και καθολου μυικο ιστο.. Δεν μενει καμια χαλαρωση μετα..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    20
    ναι με ενδιαφερει. μετα απο την πρωτη εβδομαδα τι μπορεις να φας ; και απο που μπορω να τα παραγγειλω;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    10
    Το φαρμακείο που τα παίρνω εγώ είναι στο κέντρο της Αθήνας.. Σε βολευει;
    Μετά μπορεις να φας κρέας το μεσημερι ή το βραδυ..
    Και απ την τριτη- τεταρτη βδομαδα τρως κανονικα και κανεις ανα διαστηματα αποτοξινωση οποτε θελεις εσυ..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    20
    βασικα νομιζω οτι δεν ειναι καλη ιδεα να καταπολεμισεις την βουλιμια.και οσα κιλα και να χασεις γρηγορα αν το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει κανεις απλα μια τρυπα στο νερο..αν και θα ηθελα ν χασω τωρα αυτα τα κιλα..ποιος δεν θα ηθελε

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    10
    (Οταν εννοω τρως κανονικα εννοω μεσα στην διατροφη εννοειται..)
    Εγω παντως ισσοροπησα και στην ελλειψη βιταμινων που ειχα (d, b complex, σιδηρο) με το συγκεκριμενο προγραμμα.. Απο κει κ περα μονο αν δεις ποσο ομορφη εισαι θα βοηθησεις τον εαυτο σου.. Ειδικα οταν λες οτι δεν οηγες διακοπες γι αυτο τον λογο.. :/ εεε οχι να σπαταλας κ το καλοκαιρι σου γι αυτο τον λογο... :))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Volos
    Posts
    303
    Διαβάζοντας αυτό το θέμα, είπα να ψάξω αυτά που συστήνεις..

    SON FORMULA Διαιτητικό συμπλήρωμα βασικών αμινοξέων που ενδείκνυται για ασθενείς με μειωμένη προσλήψη αυτών των συστατικών, ή αυξημένο καταβολισμό.
    Προσοχή: Το προϊόν πρέπει να χρησιμοποιείται υπό ιατρική επίβλεψη και ειδικά σε νεφροπαθείς, η δοσολογία πρέπει να καθορίζεται αυστηρά από ιατρό.

    Απλά πριν πάρει ο καθένας οτιδήποτε, ας συμβουλευτεί ένα γιατρό πριν, και όχι επειδή είναι κατάλληλο για κάποιον άλλον
    εστω και αν αυτός ο άλλος έχει συνταγή γιατρού..

    το λέω φιλικά και με κάθε σεβασμό..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    10
    Εννοείται.. Δεν λεω το αντιθετο σε καμια περιπτωση.. Και εμενα φιλος διαιτολογος μου το προτεινε ανεπυφυλακτα.. Κυριως επειδη δεν ειναι "χημικο" και μου εξηγησε πως λειτουργει στον μεταβολισμο το πηρα.. Βεβαια ειναι πολυ ακριβο σκευασμα (110-150?) αλλα σε συγκριση με ολα τα υπολοιπα που εχω δοκιμασει ειναι μακραν το καλυτερο και σου δινει τα αμινοξεα που χρειαζεται ο οργανισμος μας.. Εχει κ τις βιταμινες που σε κανουν να νιωθεις μεγαλη ευεξια.. Εξου κ η προταση μου.. :)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    511
    anzelik92 μου εχω ειληκρινα τρομαξει απο τις ομοιοτητες που εχει η ιστορια σου με την δικη μου.Ειμαι 18 χρονων και 1,80 με κιλα που αυξομειωνονταν περνωντας ανορεξια στα 56 κιλα για δυο χρονια και τωρα 1 χρονο βουλιμια με αποτελεσμα να φτασω τα 93 κιλα...για αυτο παρατησα και το σχολειο και ντρεπομαι που το λεω στην τελευταια ταξη...ποιος εγω που το αγαπουσα???Μονο στους εμμετους διαφερουμε που ενω το προσπαθησα δεν τα καταφερα μονο με 4-5 υπερεξαντληκης γυμναστικης και ημουν ενταξει...ουτε εγω πηγα διακοπες ουτε για μπανιο για τον ιδιο λογο και ντρεπομαι να κυκλοφορησω για αυτο κλειστικα για ΜΙΣΟ ΧΡΟΝΟ μεσα στο σπιτι...χωρις να βγω ουτε 1 ΦΟΡΑ,ουτε στο μπαλκονι μου...Σε καταλαβαινω απολυτα...ΖΗΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...Αθηνα μενεις?αν ναι μπορω να σου πω μοναδες βοηθειας μονο ετσι θα επελθει η αλλαγη που ζητας οχι με καμια μαγικη διαιτα και στο λεω με το χερι στην φωτια...τωρα ειμαι 83-80 κιλα και ο στοχος μου μαζι με την διατροφολογο μου ειναι η καταπολεμιση και μακροπροθεσμη εξαλλειψη των βουλιμικων επισοδειων που με την σειρα τους θα μειωσουν και το επιπλεον βαρος...οτι θελεις ειμαι εδω να σε βοηθησω γιατι πραγματικα εχω ταυτιστει πληρως μαζι σου...φιλακια:bouncing:

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    511
    anzelik92 μου εχω ειληκρινα τρομαξει απο τις ομοιοτητες που εχει η ιστορια σου με την δικη μου.Ειμαι 18 χρονων και 1,80 με κιλα που αυξομειωνονταν περνωντας ανορεξια στα 56 κιλα για δυο χρονια και τωρα 1 χρονο βουλιμια με αποτελεσμα να φτασω τα 93 κιλα...για αυτο παρατησα και το σχολειο και ντρεπομαι που το λεω στην τελευταια ταξη...ποιος εγω που το αγαπουσα???Μονο στους εμμετους διαφερουμε που ενω το προσπαθησα δεν τα καταφερα μονο με 4-5 υπερεξαντληκης γυμναστικης και ημουν ενταξει...ουτε εγω πηγα διακοπες ουτε για μπανιο για τον ιδιο λογο και ντρεπομαι να κυκλοφορησω για αυτο κλειστικα για ΜΙΣΟ ΧΡΟΝΟ μεσα στο σπιτι...χωρις να βγω ουτε 1 ΦΟΡΑ,ουτε στο μπαλκονι μου...Σε καταλαβαινω απολυτα...ΖΗΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...Αθηνα μενεις?αν ναι μπορω να σου πω μοναδες βοηθειας μονο ετσι θα επελθει η αλλαγη που ζητας οχι με καμια μαγικη διαιτα και στο λεω με το χερι στην φωτια...τωρα ειμαι 83-80 κιλα και ο στοχος μου μαζι με την διατροφολογο μου ειναι η καταπολεμιση και μακροπροθεσμη εξαλλειψη των βουλιμικων επισοδειων που με την σειρα τους θα μειωσουν και το επιπλεον βαρος...οτι θελεις ειμαι εδω να σε βοηθησω γιατι πραγματικα εχω ταυτιστει πληρως μαζι σου...φιλακια:bouncing:

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    16
    angelik92 όλο αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου ιστορία και μπορεί ευκολα να χαρακτηριστεί ως βουλιμία. Το να μπεις στη διαδικασία να χάσεις βάρος, με όποιο τρόπο και αν το κάνεις θα είναι μια παροδική κατάσταση εαν δεν μπεις στη διαδικασία να καταλάβεις τι είναι αυτό που σε οδηγεί στο φαγητό. Τι υποκαθιστάς με το φαγητό, φόβους, ανασφάλειες κλπ. Καλό θα ήταν να ξεκινήσεις κάποια ψυχοθεραπεία παράλληλα, απλά για να έχεις μόνιμα αποτελέσματα. Ελπίζω να μην ακούγομαι τρομακτική!!!! Σε ότι κι αν αποφασίσεις καλή επιτυχία

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •