μακαρι να μουν η σκια μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    μακαρι να μουν η σκια μου

    ειμαι πολυ κουρασμενη........και νιωθω παλι πως παχυνα. ειμαι απελπισια γινομαι αυτα που κοροιδευω. το χειροτερο απ ολα ειναι πως δεν ηρεμω πουθενα και πως ακομα και τις μαυρες μου να χω δεν μπορω να το δειξω και οταν δεν μπορω να υποκριθω καλα και το παιρνουν χαμπαρι εχω 50 ατομα απο πανω μου να με πιεζουν και να προσπαθουν να μου φτιαξουν την διαθεση!!! δεν ειμαι αχαρηστη που εχω ατομα διπλα μου απλα δεν θελω μερικες φορες παρηγορια θελω να κατσω μοναχη μου αλλα δεν εχω μερος και χρονο. ουτε διαθεση να δουλεψω εχω και ξυπναω μη θελοντας να παω για δουλεια πραγμα που ξερω πως δεν γινεται επειδη δεν ειναι σχολειο να μην πας οταν βαριεσαι.

    εχω τον πατερα μου και τον δικο μ απο πανω μ συνεχεια και εχω κ διαφορα του κοσμου εχω και το φαι στην μεση. δεν εχω ηρεμισει μονη μ πουθενα. εχω ρουτινιασει και θελω απ την μια κατι νεο και απ την αλλη τπτ, σκεφτομαι πως το ιδανικο θα ητανε να ημουν σε ενα κρεβατι χωρις να σκεφτομαι τιποτα και να μην μιλαω σε κανεναν. δεν εχω κατι να μου λειπει και να χρειαζομαι παρα μονη ησυχια!

    τρεμει ο εγκεφαλος μου και νιωθω ανασφαλεια και εχω ακομα και εφιαλτες και παραμιλαω! σε λιγο θα χω και ακουστικες παραισθησεις οπου να ναι παλι το βλεπω

    και για να αρνηθω ολα μ τα θεματα, ξεσπαω στις σκεψεις ''εχω παχυνει'' και ενω ξερω πως δεν ειναι το βασικο μ θεμα γυρνοβολαει στο μυαλο μ ''και αμα τελικα ειναι?'' και δεν με αφηνει να το ξεπερασω! και κυριως ειναι κ αυτο που χω ξαναπει, πως ενας λογος που δεν θελω να δουλευω και να βγαινω ειναι επειδη δεν θελω να ντυνομαι

    μακαρι να μουν η σκια μου και να εμφανιζομουνα σαν ενα περιγραμα χωρις να ανυσηχω και να αποσυρομαι οπου δεν πεφτει φως
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Πες τους οτι θες λιγο χρονο για τον εαυτο σου, πες στο αγορι σου οτι θα τον δεις σε 3 5 15 μερες, πηγαινε βολτα μονη σου, κανε κατι για σενα που θελεις. πες στον πατερα σου οτι σε κουραζει η υπερπροστασια. ΠΕΣ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    το χω προσπαθησει και ξερεις τι γινεται???? στεναχωριεται ο πατερας μ σε 1η φαση και σε 2η αρχιζει να μ λεει πως τα χω βαλει μαζι τους και πως ειμαι αχαριστη!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    και επειδη εισαι και σε ευαισθητη φαση, μην ασχολεισαι με συναισθηματικα βαμπιρ εδω μεσα και τρολλς..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Πες του οτι ετσι νιωθεις, και δε χρειαζεται να στεναχωριουνται, και οτι οταν στεναχωριουνται και σου λενε τετοια γινονται χειριστικοι και σε κανουν να νιωθεις ενοχη και ακομα χειροτερα απο οτι ησουν πριν. Εξηγησε τους πως νιωθεις, καθε φορα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν ξερω αν σου συμβαινει κ σενα, αλλα καθε φορα που παω να μιλησω καπως ετσι στους δικους μ με πιανουν κλαματα! σου συμβαινει ποτε? δεν ξερω γιατι. επισης δεν θα καταλαβουν γιατι να θελω να μεινω μονη μου με τπτ! ειναι ξεροκεφαλοι οι γονεις τα ξερεις! θα πιστευουν πως φταινε! και ο γκομενος πως τον βαρεθηκες!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Μπορεις να τους εξηγησεις οτι δε φταινε, οτι δεν τους κατηγορεις για τπτ, και οτι ετσι νιωθεις. Και αν σε πιασουν τα κλαμματα τι εγινε; Αν δεν δειξεις πως νιωθεις και αν δεν μιλησεις, μην περιμενεις κανεις ποτε να καταλαβει. Ναι μου συνεβαινε κι εμενα, επειδη δεν ηθελα να εκτιθομαι σε αυτους, αλλα ξεσπασα οταν δεν πηγαινε αλλο, και ετσι μονο καταλαβαν οτι ειμαι κι εγω ανθρωπος και οτι με πειραζουν πραγματα και οτι πρεπει να τα αλλαξουν, οπως το γεγονος οτι σου φερονται υπερπροστατευτικα και σου δημιουργουν τυψεις. Πες τους τα ολα αυτα, ειτε με κλαμματα ειτε χωρις, ειτε πριν ειτε μετα..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μετα θα αντικρουεται ομως με οσα ελεγα πως δεν τους ενδιαφερει τιποτα. πραγμα που νομιζα πως γινοταν παλια....
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    μπαρντον? αν δεν ειχες καταλαβει καλα καποτε, δεν πειραζει. Μπορεις να αλλαξεις αποψεις και σκεψεις και συναισθηματα. Σημασια εχει τι αισθανεσαι..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μου αρεσε ο τιτλος του θεματος. "μακαρι να μουν η σκια μου". Εγω εχω νοιωσει το "μακαρι να μην εριχνα σκια πουθενα και να παιρνω απαρατηρητος" . Αλλα τελικα δεν ειναι αυτο που μου αρεσει , μου αρεσει να ριχνω σκια , αν και πολλες φορες εχω τις κλειστες μου.

    Τεσπα , το θεμα δεν ειμαι εγω αλλα εσυ , μονο που δεν βρισκω κατι να συμβουλεψω. Προσπαθησε να κανεις κατι "διαφορετικο" απο τα συνηθισμενα που να σε αποσπασει απο τις μελαγχολικες σκεψεις....δεν ξερω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αυτο το διαφορετικο ψαχνω! δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΑ ειναι τοσο αδιαφορα και σε φυλακιζουν σε καθημερινη βαση! ειμαι μεσα σε ενα κουτι παπουτσιων! πνιγομαι! δεν μπορω καν να φαω χωρις ενοχες!!!!! με μισω!
    I m a Good Person With Bad Attitude

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 15-06-2011, 02:04
  2. μακαρι να ξερα τι να κανω..μακαρι..
    By si_sourw in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 29-01-2011, 21:44
  3. Η αιώνια σκιά ενος κουρασμένου μυαλού.
    By Holden in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 64
    Last Post: 20-02-2008, 05:57
  4. Μακαρι να μπορουσα να γυρισω το χρονο πισω...
    By shy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 31-12-2007, 16:11
  5. H ζωη μου ξανα στην σκια...
    By salome in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 21-05-2007, 19:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •