Δημοσκόπηση: Πόσοι απο εσάς την "παλεύουν" με τη ζωη τους σε γενικές γραμμές?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    57

    Δημοσκόπηση: Πόσοι απο εσάς την "παλεύουν" με τη ζωη τους σε γενικές γραμμές?

    Εγώ παντως δεν τη παλευω. Ουτε σε προσωπικό (σχεσεις φιλιες) και επαγκαλματικό επίπεδο ουτε σε οικογεννειακο επιπεδο, γενικα δεν παλευεται η κατάσταση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by panos86 View Post
    Εγώ παντως δεν τη παλευω. Ουτε σε προσωπικό (σχεσεις φιλιες) και επαγκαλματικό επίπεδο ουτε σε οικογεννειακο επιπεδο, γενικα δεν παλευεται η κατάσταση.
    Κριμα! :( δεν μου ασεσει να ακουω τετοια.. εγω παντως πλεον οτι και να μου συμβαινει τα βλεπω θετικα! οποτε ειμαι καλα και την παλευω!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    ολοι αντιμετωπιζουν προβληματα.
    προσπαθησε να δεις τη θετικη-φωτεινη πλευρα της ζωης και ναι..υπαρχει!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    57
    Quote Originally Posted by kyknos25 View Post
    ολοι αντιμετωπιζουν προβληματα.
    προσπαθησε να δεις τη θετικη-φωτεινη πλευρα της ζωης και ναι..υπαρχει!
    καλο καλο... μερες είχα να γελασω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by panos86 View Post
    καλο καλο... μερες είχα να γελασω
    Γιατι να γελασεις? Προφανως δεν το πιστευεις οτι υπαρχει. Αλλα Πανο μου αν εσυ ο ιδιος δεν πιστεψεις οτι υπαρχει τοτε καλως τα λουζεσαι.. συγνωμη δεν το λεω ειρωνικα! Εχω περασει πααααρα πολλα και μονη μου χωρις κανεναν διπλα μου και τελικα μετα απο πααααρα πολλα χρονια αλλαξα το σκεπτικο μου και βρηκα οτι υπαρχει και η θετικη πλευρα της ζωης... Μην εγκλωβιζεσαι στην αρνητικη και γινεις μια με αυτη!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by kyknos25 View Post
    προσπαθησε να δεις τη θετικη-φωτεινη πλευρα της ζωης και ναι..υπαρχει!
    http://www.youtube.com/watch?v=iCnvd5_Q7gQ
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    57
    να βλεπω τη θετικη πλευρα της ζωης και να μη γελαω? αδύνατον! ειδικα μεσα στο περιβάλλον που ζουμε, που εχουν χαθει τα παντα, που κοντεουν να γινουν οι αυτοκτονιες ποιο συχνη αιτια θανατου απο το οτι ο διαβήτης.

    ναι αυτο λεω ο θανατος γελα και περιμένει...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    ολοι μας εχουμε περασει δυσκολα.υπαρχει η φωτεινη πλευρα απλα ισως οταν βλεπεις την ακτινα της φοβασαι να την ακολουθησεις..

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    57
    ποιο είναι το νοημα της ζωης ρε παιδια? οχι απο φιλοσοφικής αποψης αλλα πρακτικα εκει που θα καταληγουν ολοι. Μια σοβαρη δουλεια, ενα σπιτι, μια/εναν γυναικα/αντρα κανα δυο παιδια. Εγω ετσι οπως το βλέπω πριν τα 35 δεν το κοβω να εχω κατι απο αυτα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    ΤΟ κανα 2 παιδια μαρεσε τι ειναι καλε γλειφιτζουρια:pp
    ετσι πως γιναμε κανεις δε θα αποκτησει σπιτι οοσσσοοο σκληρα κ αν δουλευει οποτε το κακο ειναι γενικο ρε συ πανο δεν εισαι ο μονος που εχεις αυτες τις ανησυχιες

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Πανο καλα σου λεει η Κυκνος. Μην σκεφτεσαι ετσι γιατι χαλιεσαι αδικα και οταν πιεζεσαι τυφλωνεσαι και δεν βλεπεις τις ευκαιριες που μπορει να σου ερχονται. Οταν θα προσπαθησεις και θα καταληξεις να συνηθισεις να βλεπεις θετικα τα πραγματα τοτε θα δεις ποσο ωραια θα σου ερθουν ολα... ευκαιριες πολλες!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αυτο παιζει να ειναι το πιο mainstream ερωτημα που μπορει να γινει σ'αυτο το forum, μονο που ξεχασες να φτιαξεις το poll. οπως και να εχει, φυσικα και θα απαντησω ΟΧΙ, δε τη παλευω κι εγω, ειμαι απ'τους πολλους εδω μεσα (κι εκει εξω ομως πλεον) που δεν εχουν ουτε δουλεια, δικο τους σπιτι, αμαξι, σχεση, φιλους, γνωστους, και γενικα στον ηλιο μοιρα! τα τεσσερα τελευταια υπηρχαν παλιοτερα, αλλα τα φεραν ετσι οι καταστασεις που γινα μισανθρωπος, οποτε πλεον δεν εχω τιποτα και κανεις δε με αντεχει ή τους διωχνω εγω απο κοντα μου οταν δω οτι ειναι χασιμο χρονου και δε παιρνω αυτο που θελω. γενικα εχεις δικιο δε παλευεται η κατασταση εδω, γιαυτο οσοι μπορουν φευγουν εξωτερικο, οπουδηποτε εστω και λιγο καλυτερα!
    Last edited by deleted-member30-03; 04-09-2011 at 01:00.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Ποσο φαινεται το μισος μεσα στην ψυχη καποιων ανθρωπων που δεν αντεχουν ουτε τους ιδιους τους εαυτους τους..! Το μισος ειναι κατασρτοφικο και φυσικα δεν υπαρχουν θετικα πραγματα που θα λαβουμε οταν το εχουμε.. οποτε ειμαστε αξιοι της μοιρας μας και οχι οι αλλοι.. Ο καθενας πρεπει να παλευει. Αυτος που παραιτειται να παλεψει και ριχνει αλλου το φταιξιμο αυτος ειναι το μηλο της εριδος και δεν του φταιει κανενας αλλος παρα μονο ο ιδιος!

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    νταξει Χριστινα το κανα εντιτ. αν και δεν εγραψα τπτ απολυτως για σενα προσωπικα, γιατι δεν ασχολουμαι πλεον μαζι σου, στο ξαναειπα! αν θελησεις να με βρισεις ή οτι αλλο σε παρακαλω στειλε μου μηνυμα καλυτερα.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    στον κόσμο μου
    Posts
    37
    [QUOTE=panos86;286263]ποιο είναι το νοημα της ζωης ρε παιδια? οχι απο φιλοσοφικής αποψης αλλα πρακτικα εκει που θα καταληγουν ολοι. Μια σοβαρη δουλεια, ενα σπιτι, μια/εναν γυναικα/αντρα κανα δυο παιδια. Εγω ετσι οπως το βλέπω πριν τα 35 δεν το κοβω να εχω κατι απο αυτα.[/QUOTE

    Και ποιό είναι το νόημα της ζωής? Ενας αγώνας δρόμου να προλλάβεις να υπηρετήσεις την κοινωνική σου θητεία μέσα σε συγκεκριμένο χρονικό όριο?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΠΟΣΟΙ ΜΕ "ΕΛΕΙΨΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ" ?
    By Chrisgr in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 02-03-2012, 02:10
  2. Άντρας/γυναίκα στην "άλλη"τους πλευρά
    By RainAndWind in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 16-01-2010, 14:04
  3. Aτομα με υψηλη αναγκη επιβεβαιωσης του "εγω" τους
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 23-12-2008, 09:39
  4. Replies: 4
    Last Post: 13-11-2007, 21:59
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •