Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 251
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 251 of 837 FirstFirst ... 151201241249250251252253261301351751 ... LastLast
Results 3,751 to 3,765 of 12551
  1. #3751
    Η ψευδαίσθηση παίζει πολύ ασχημο παιχνίδι. Εκεινες τις στιγμες που προσγειωνεσαι και βλεπεις την πραγματικότητα σου διαπιστωνεις ότι ακομα εισαι στάσιμος και μάλιστα για πολλή καιρο. Ουσιαστικα καθε μερα κανεις ακριβως τα ίδια και απλα πιστευεις ότι προχωρησε η διαδικασια της αλλαγης. Αυτο ειναι ψευδιασθηση! Εισαι στο άριστα στη θεωρια και κατα τα λοιπα αυτοκοροιδευεσαι..
    γιάννης

  2. #3752
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    τι δύσκολο που είναι αν από μικρό παιδάκι δεν έχεις καταλάβει τι θέλεις πραγματικά. Αν δεν έχεις καταλάβει ότι έχεις προσωπικά θέλω...Σε κάθε απόφαση πνίγεσαι.

  3. #3753
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Πως θα περιεγραφε καποιος το γεγονος οτι πηγες να πιεις ενα καφε και βρεθηκες να τραγουδαςκαι να παιζεις μουσικη λιγες ωρες αργοτερα σε μια σκηνη... Τα απροσμενα ειναι και τα καλυτερα.....

  4. #3754
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Μοναξιά και μελαγχολία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #3755
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by undetermined View Post
    Νομιζω πως απο θαυμα σημερα δεν εσπασε καμια φλεβα στο κεφαλι μου.... Τα νευρα μου ργιναν σαν τις χορδες του μπασου μου...... Εχω που εχω το θεμα μου αυτο το διαστημα με κατανοουν λιγοι αλλα και παλι ... Ακομα και οταν ξερεις οτι καποιος εκανε ενα λαθος , δε πας να του το χτυπησεις στα μουτρα, αλλα και οταν το κανεις πες το με τροπο, αφου βλεπεις ρε πουσρτη οτι δεν ειμαι καλα , με λες εγκληματια? Εγκληματια επειδη κυνηγησα το ονειρο μου? Οτι διεπραξα εγκλημα που εφυγα απο ενα μερος οπου αναλωνα τον εαυτο μου? Και μαλιστα μου το χτυπας με υφος? Γιατι ρε? Σου χτυπησα την πορτα να σε ζητησω κατι? Η επεσα ποτε στα ποδια σου μπροστα να σε ζητησω βοηθεια? Ποιος εισαι ρε μαλακα που ξαφνικα θυμηθικες οτι υπαρχω? Ποιος σου ζητησε να ερθεις να μου το παιξεις πατερας? Πατερα ειχα δε χρειαζομαι αλλο.... Οσο για τις συμβουλες σου ρε μπαγλαμα βαλτες εκει που ξερεις.....

    Ζητω συγνωμη απο ολους αλλα επρεπε να εκφραστω γιατι θα εσπαγε το κεφαλι μου απο τα νευρα μου
    Δωσε πονο ρε μεγαλε!!! Τα ρεστα μου!! Same φαση here!!!!!!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #3756
    undetermined, φιλικα μιλόντας ... εβγαλες τα νευρα σου, ανοιξες το στομα σου και μιλησες (που αυτο θα ηταν το πιο σοφο να κανες) ή μήπως καταπιες και έρχεσαι τωρα εδω και αραδειαζεις? αν δεν το κανες καντο επειδη εκει εξω κυκλοφορουν πολλοί μαλάκες, οι οποιοι αμα σου παρουν τον αερα θα σε πατησουν.
    γιάννης

  7. #3757
    Γίνεται ένα μεγάλο ξεσκαρτάρισμα που με απογοητεύει αλλα με ανακουφίζει κιόλας.Γιατί να υπάρχουν στη ζωή μου άνθρωποι που κατακρίνουν ό,τι κάνω?Θέλω να είμαι αληθινή,θέλω να έχω τα πάνω μου και τα κάτω μου,τις αναποδιές μου και τις χαζοχαρούμενες στιγμές μου χωρίς να αναγκάζομαι να κρύβομαι μια ζωή πίσω απο ένα ψεύτικο χαμόγελο.Δε θέλω για κανέναν να αλλάξω εαυτό,θέλω να βελτιώνομαι σαν άνθρωπος επειδή ΕΓΩ γουστάρω και όχι επειδή δεν αρέσει η αλήθεια.Τελευταίο βράδυ που χαλάστηκα..η ζωή ΜΟΥ θα πάρει την τροπή που ΕΓΩ γουστάρω όσους και αν χρειαστεί να ξεγράψω
    Πρέπει να συμβιβαστείς με την ιδέα ότι κάποιες μέρες είσαι το περιστέρι και κάποιες μέρες το άγαλμα.

  8. #3758
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Fire View Post
    Γίνεται ένα μεγάλο ξεσκαρτάρισμα που με απογοητεύει αλλα με ανακουφίζει κιόλας.Γιατί να υπάρχουν στη ζωή μου άνθρωποι που κατακρίνουν ό,τι κάνω?Θέλω να είμαι αληθινή,θέλω να έχω τα πάνω μου και τα κάτω μου,τις αναποδιές μου και τις χαζοχαρούμενες στιγμές μου χωρίς να αναγκάζομαι να κρύβομαι μια ζωή πίσω απο ένα ψεύτικο χαμόγελο.Δε θέλω για κανέναν να αλλάξω εαυτό,θέλω να βελτιώνομαι σαν άνθρωπος επειδή ΕΓΩ γουστάρω και όχι επειδή δεν αρέσει η αλήθεια.Τελευταίο βράδυ που χαλάστηκα..η ζωή ΜΟΥ θα πάρει την τροπή που ΕΓΩ γουστάρω όσους και αν χρειαστεί να ξεγράψω
    Να εισαι ο εαυτος σου και μη σε νοιαζει για την γνωμη των αλλων.....

  9. #3759
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    undetermined, φιλικα μιλόντας ... εβγαλες τα νευρα σου, ανοιξες το στομα σου και μιλησες (που αυτο θα ηταν το πιο σοφο να κανες) ή μήπως καταπιες και έρχεσαι τωρα εδω και αραδειαζεις? αν δεν το κανες καντο επειδη εκει εξω κυκλοφορουν πολλοί μαλάκες, οι οποιοι αμα σου παρουν τον αερα θα σε πατησουν.
    Γιαννη μου δε καταπια τιποτα , οτι ηταν να ψαλλω το εριξα εκεινη την στιγμη , αλλα δε μου περασε και επρεπε να δωσω και αλλα....

  10. #3760
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Τα εχω κανει σκατα αλλα συντομα θα δωσω ενα τελος.

  11. #3761
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Ότι όλα είναι εφιαλτικά κι ο μόνος τρόπος για ν' αντέξω είναι να ναρκώνω τον εαυτό μου ώστε να μη νιώθει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #3762
    Quote Originally Posted by undetermined View Post
    Γιαννη μου δε καταπια τιποτα , οτι ηταν να ψαλλω το εριξα εκεινη την στιγμη , αλλα δε μου περασε και επρεπε να δωσω και αλλα....
    Καλά έκανες και τα ψαλλες! καλύτερα παρεξηγημένος με πολλους και να σου γυρνανε την πλάτη παρά με απωθημένα!
    γιάννης

  13. #3763
    ...το ίδιο σκατα όπως και χτες. ετσι ¨αισθανετε¨ κανεις αμα του φευγουν οι ψευδαισθησεις.
    Ο Καβαφης ειπε " αν δεν εκανες τη ζωη που ηθελες, τουλάχιστο μην την εξευτελίζεις". Συμπληρωνω, το ότι δεν την έκανα και δεν την κανω, αυτο απο μονο του για μενα ειναι εξευτελισμός, για να μην σχολιάσω τα υπόλοιπα!
    γιάννης

  14. #3764
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Καλά έκανες και τα ψαλλες! καλύτερα παρεξηγημένος με πολλους και να σου γυρνανε την πλάτη παρά με απωθημένα!
    Δε μπορει ξαφνικα ο οποιοσδηποτε , ακομα και αν ειναι θειος σου , να σε θυματε μετα απο αρκετο καιρο και να σε περνει να σε πει τι? Για το πως θα διαχειρηστεις την ζωη σου? Ε οχι ρε φιλε, ολοι κανουμε λαθοι και ολοι σιγουρα περνουμε ευθυνη για τις πραξεις μας. Αλλα οταν κανουμε λαθοι δε παμε και το κοπαναμε στον αλλο ετσι με τετοιο τροπο. Ειμαι αλλεργικος στις μαλακιες και δε μπορω να τις ακουω....

  15. #3765
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    τελείως χάλια

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •