Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 311
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 311 of 837 FirstFirst ... 211261301309310311312313321361411811 ... LastLast
Results 4,651 to 4,665 of 12551
  1. #4651
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    [QUOTE=Macgyver;451890]ΟΚ , μνημονιο , δεν θα ξανααναφερθω σαυτα ( στα μπρατσα ). Για να το λες οτι τοχω παρακανει , μαλλον ετσι θαναι . Οσον αφορα τα χρηματα , τα ανεφερα στην ενοτητα αυτη επειδη στην κουβεντα με την Lena λεω οτι υπηρξαν η αιτια χωρισμου του μεγαλυτερου κ σοβαροτερου δεσμου μ . δεν θες να ξανακουσεις γιαυτα ? η επιθυμια σου και διαταγη. Αν ημουν φιγουρατζης ομως , bmw θα ειχα ? μαλλον επιεικως porsche η κ καλυτερο.........
    Αλλωστε , σε πολλες ενοτητες , εχω αναφερθη στον αλκοολισμο μ , αυτο σου φαινεται σαν φιγουρα ? αρα αναφερομαι κ στα στραβα μου .....


    Αγγελο με λενε παραυτα , κ θελω να ΚΑΛΗΜΕΡΙΣΩ την ΗΟW , ταλαιπωρηθηκε χθες , κ κοιμαται τωρα . Μου ξυπναει πατρικα συναισθηματα ( προστασιας ) αλλα ειναι αρκετα αντρακι για να τα χρειαστει .
    Last edited by Macgyver; 20-08-2013 at 10:04.

  2. #4652
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Καλημερα Αγγελε, καλημερα αλανια του φορουμ, καλημερα σε ολους.


    Να διευκρινησω κατι, ειναι υπερβολη να λεμε οτι ολοι τα χουν μαζι μου, δεν ειναι ετσι. Απλα η συγκεκριμενη θεια, που ειναι αδελφη της μαμας μου, απο πολυ μικρη ηλικια με εβλεπε ανταγωνιστικα, καθως εχει δυο παιδια πανω κατω στην ηλικια μου. Δεν υπηρχε περιπτωση να κανω κατι και να μην προσπαθουσε για τα παιδια της να το κανει καλυτερα. Φουλ ανταγωνιστικη. Και αυτες τις μερες με ειρωνευοταν συνεχεια, για το οτι θα αποτυχω επαγγελματικα, για το οτι εμφανησιακα εχω γινει χαλια, για το οτι τα παιδια της εχουν χρονια σχεση κι εγω ειμαι σολο, για το οτι δε βγαζω δικα μου χρηματα, ενω η κορη της που ειναι μοντελο για τα ματια της, την ζητανε απο ολα τα μαγαζια για πορτα, μπαρ και δε συμμαζευεται. Ενω εγω, κατα τα λεγομενα της, θα μεινω στασιμη μια ζωη. Σημερα ξεκουμπιστηκαν και δεν βγηκα απο το δωματιο μου μεχρι να ακουσω την εξωπορτα να κλεινει.
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  3. #4653
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    πρεπει να εξαφανισω καθε σκεψη για φυγη. το να βλεπω τους αλλους να φευγουν μου κανει ζημια. δεν εχω ελπιδα στο εξωτερικο. δεν εχω ελπιδα ομως ουτε κι εδω. που στο διαολο να παω και τι να κανω για να μη περασω και φετος τα ιδια ?
    σκατα στην ελλαδα σου! σκατα στην ευρωπη σας!
    δε θελω να καταληξει σε αυτοτραυματισμο ολο αυτο, ουτε να το ξαναριξω στο αλκοολ. εχω να πιω απ'το μαϊο, δε μου λειπει, αλλα ειδικα τα βραδια περναω δυσκολα.

  4. #4654
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Απλα η συγκεκριμενη θεια, που ειναι αδελφη της μαμας μου, απο πολυ μικρη ηλικια με εβλεπε ανταγωνιστικα, καθως εχει δυο παιδια πανω κατω στην ηλικια μου. Δεν υπηρχε περιπτωση να κανω κατι και να μην προσπαθουσε για τα παιδια της να το κανει καλυτερα. Φουλ ανταγωνιστικη. Και αυτες τις μερες με ειρωνευοταν συνεχεια, για το οτι θα αποτυχω επαγγελματικα, για το οτι εμφανησιακα εχω γινει χαλια, για το οτι τα παιδια της εχουν χρονια σχεση κι εγω ειμαι σολο, για το οτι δε βγαζω δικα μου χρηματα, ενω η κορη της που ειναι μοντελο για τα ματια της, την ζητανε απο ολα τα μαγαζια για πορτα, μπαρ και δε συμμαζευεται. Ενω εγω, κατα τα λεγομενα της, θα μεινω στασιμη μια ζωη. Σημερα ξεκουμπιστηκαν και δεν βγηκα απο το δωματιο μου μεχρι να ακουσω την εξωπορτα να κλεινει.
    τέτοια άτομα ζουν με το να μειώνουν άλλους, τρέφονται από την απαξίωση σαν τους βρυκόλακες ένα πράγμα...

  5. #4655
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by Lena01 View Post
    τέτοια άτομα ζουν με το να μειώνουν άλλους, τρέφονται από την απαξίωση σαν τους βρυκόλακες ένα πράγμα...

    Απορω....τί τους εχω φταιξει, ποτε δεν ανακατευομαι, ουτε σχολιαζω, ουτε τιποτα. Γιατι χωνονται και ειναι τοσο κακοι μαζι μου; Και σε πατανε εκει που ξερεις οτι θα πονεσεις. Για παραδειγμα, εγω σπουδαζω απο τα 17 και μαλλον θα σπουδαζω πολλα χρονια ακομη. Τί να κανουμε, τετοιο παιδι βγηκα. Γιατι να μου κοβουν τα φτερα και να με μειωνουν; Τι τους φταιω;
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  6. #4656
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Απορω....τί τους εχω φταιξει, ποτε δεν ανακατευομαι, ουτε σχολιαζω, ουτε τιποτα. Γιατι χωνονται και ειναι τοσο κακοι μαζι μου; Και σε πατανε εκει που ξερεις οτι θα πονεσεις. Για παραδειγμα, εγω σπουδαζω απο τα 17 και μαλλον θα σπουδαζω πολλα χρονια ακομη. Τί να κανουμε, τετοιο παιδι βγηκα. Γιατι να μου κοβουν τα φτερα και να με μειωνουν; Τι τους φταιω;
    How το ιδιο αντιμετωπιζω και εγω με μια Θεια , ξαδερφια , θειους .... Ασχολουντε με ολους τους υπολοιπους και δεν κοιτανε ποτε τα δικα τους χαλια... Το θεμα ειναι οτι μεχρι στιγμης ανακατευοντουσαν στα παντα εκτος απο τα δικα τους... Προσφατα τους εριξα κατι γκαζιδια γιατι δεν την παλευω πλεον να ανακατευεται κανενας με τα προσωπικα μου..
    Οι δικοι μου απο την πλευρα τους μπορει να τα καταπιναν ολα αυτα με την προφαση οτι ειναι ευαισθητη και θα την ενοχλησει εαν της μιλησεις αποτομα... Η δικη μου απαντηση ειχε ως εξης και εμεις ειμαστε ευαισθητοι αλλα δεν ασχολουμαστε με τα χαλια της κορης της η του γιου της,,,, Εχουμε τα δικα μας προβληματα και μας φτανουν... Ας ασχοληθει και αυτη με τα δικα της, για να μην εχουμε δυσαρεστες εκπληξεις απο εδω και περα.

  7. #4657
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Απορω....τί τους εχω φταιξει, ποτε δεν ανακατευομαι, ουτε σχολιαζω, ουτε τιποτα. Γιατι χωνονται και ειναι τοσο κακοι μαζι μου; Και σε πατανε εκει που ξερεις οτι θα πονεσεις. Για παραδειγμα, εγω σπουδαζω απο τα 17 και μαλλον θα σπουδαζω πολλα χρονια ακομη. Τί να κανουμε, τετοιο παιδι βγηκα. Γιατι να μου κοβουν τα φτερα και να με μειωνουν; Τι τους φταιω;
    How , κρινοντας τον εαυτο σου διακρινεις καποια ιδιαιτεροτητα περα απο το μοναχικη , γιατι απο τα γραπτα οκ φαινεσαι ,κ καλοπροαιρετη , δεν εχεις παρα μια καλη κουβεντα για τον καθενα , αλλα αλλο να σε γνωρισει κανεις απο κοντα . Εχεις φιλες ?

  8. #4658
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    undetermined , Τι εννοεις με τα γκαζιδια ακριβως ?

  9. #4659
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Lena01 View Post
    τέτοια άτομα ζουν με το να μειώνουν άλλους, τρέφονται από την απαξίωση σαν τους βρυκόλακες ένα πράγμα...
    Lena , καλησπερα , χθες αρχισαμε με τα θρησκευτικα , ωραιο θεμα δε λεω , κ κατεληξα να σου πω την ιστορια της ζωης μου . Εσυ τι προβλημα εχεις ,γιατι δεν σε ρωτησα καθολου χθες , οντας απρροφημενος με τα δικα μου .

  10. #4660
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Απορω....τί τους εχω φταιξει, ποτε δεν ανακατευομαι, ουτε σχολιαζω, ουτε τιποτα. Γιατι χωνονται και ειναι τοσο κακοι μαζι μου; Και σε πατανε εκει που ξερεις οτι θα πονεσεις. Για παραδειγμα, εγω σπουδαζω απο τα 17 και μαλλον θα σπουδαζω πολλα χρονια ακομη. Τί να κανουμε, τετοιο παιδι βγηκα. Γιατι να μου κοβουν τα φτερα και να με μειωνουν; Τι τους φταιω;
    Σε τίποτα δεν τους έχεις φταίξει.... είναι ανικανοποίητοι, έχουν ανάγκη να ξεσπάσουν και ξεσπάνε όπου λάχει...
    Μην νιώθεις υπεύθυνη για τη συμπεριφορά τους ούτε να κατηγορείς τη φάση στην οποία είσαι. Όπως και να ήσουν, καλά ή δύσκολα, μια κακή κουβέντα θα την έλεγαν.
    Τα παίρνω άγρια και εγώ με τους συγγενείς... είχα χρόνια να τους δω, τους έφαγα στη μούρη στην κηδεία της μάνας μου, και έπαθα τέτοιο σοκ, χειρότερο από τα ζόρια με τις αρρώστειες και τα νοσοκομεία...
    - δεν έχεις αυτοκίνητο? /δεν βγάζεις λεφτά? τί να το κάνεις που σπούδασες αν δεν βγάζεις λεφτά? /γιατί δεν παντρεύτηκες? /είσαι μεγάλη τώρα πια (στα 32....!!!!!!!) για παιδί και οικογένεια.../γκόμενο τουλάχιστον δεν έχεις?, /τί κρίμα να μη σε δει η μάνα σου νυφούλα,/ τώρα θα πας να δώσεις εξετάσεις?/ ακόμη δεν τακτοποιήθηκες?/
    και οι κορυφαίες ατάκες μιας ξινής ξινότατης θείας...
    - δεν μπορώ να καταλάβω τί άνθρωπος είσαι, τί μυαλά κουβαλάς, αντί να τελειώσεις ένα παιδαγωγικό, να γίνεις δασκάλα, να έχεις διορισθεί τώρα, με το αυτοκινητο σου, να είσαι τακτοποιημένη, ήθελες νομική, και ακόμα εξετάσεις δίνεις...
    - (η ίδια θεία μιλώντας μου για την 20χρονη κόρη της), δεν μπορώ να καταλάβω τί λάθος έκανα σα μάνα με αυτό το παιδί και κατέληξε έτσι, τί λάθος κάναμε σα γονείς με τον πατέρα της.... (εννοώντας ότι η κόρη στα 20 δεν έχει γκόμενο ακόμα)....
    φυσικά σποντάρα περιωπής για μένα....και η άλλη κορυφαία ατάκα....
    (μιλώντας για την καθηγήτρια που έκανε ιδιαίτερα στην κόρη της)...... 33 χρονών, ανύπαντρη βέβαια αλλά από λεφτά? βγάζει τα έντερα της.......
    Τώρα πείτε μου, με τέτοιες ατάκες είμαι κακιά που της απάντησα όπως της απάντησα? πήρε αυτό που γύρευε, και ακόμα το φυσάει....αλλά με πλήγωσε η σκρόφα...να φανταστείτε περπατούσα πέρσυ στην Πατησίων και σκεφτόμουν τις ατάκες-δηλητήριο, σκόνταψα σε ένα πεζοδρόμιο και τσάκισα τον αγκώνα μου... τόσα νεύρα είχα...
    Φυσικά σε τέτοιους "συγγενείς"-φίδια δεν μιλάμε!!!! έφαγε μια πόρτα και το έκλεισε το στόμα-δηλητήριο....

  11. #4661
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Lena , καλησπερα , χθες αρχισαμε με τα θρησκευτικα , ωραιο θεμα δε λεω , κ κατεληξα να σου πω την ιστορια της ζωης μου . Εσυ τι προβλημα εχεις ,γιατι δεν σε ρωτησα καθολου χθες , οντας απρροφημενος με τα δικα μου .
    Καλησπέρα Macgyver!
    Ωραίο θέμα όντως
    Τί πρόβλημα έχω? μμμμμμμ πολλά σίγουρα! ας πούμε, αυτό με απασχολεί επειγόντως τώρα είναι πώς θα στρωθώ στο διάβασμα, θα οργανωθώ κλπ, για να περάσω σε ένα διαγωνισμό το 2014. Έχασα και το 2013, άλλη μια χαμένη χρονιά....τρία χρόνια χαμένα, μες στην απραξία και την αδράνεια...
    Πιστεύεις ότι ένας ψυχολόγος θα μπορούσε να με βοηθήσει σε αυτό?

  12. #4662
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Πωωω βρε Λενα, τι λες τωρα! Και νομιζα οτι μονο εγω υποφερω τοσο! Τι λες τωρα! Under, τους τα πες καλα; Εγω δεν τολμαω να μιλησω, γιατι ειναι η μονη θεια που εχω, ο πατερας μου ειναι μοναχογιος. Με αποτελεσμα η μανα μου ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ να μην της χαλαει χατηρι.

    Αγγελε, νομιζεις οτι ειμαι καμια μεγαιρα που δεν συμπαθω κανεναν; Καμια σχεση, απλα ειμαι ενας ανθρωπος που διαμορφωθηκα με το περασμα των χρονων ετσι ευαισθητος. Δε μπορω να καταλαβω γιατι αυτο θα πρεπει να ειναι κατακριτεο. Σε πληροφορω οτι μπορω να γινω μεγαλη σκυλα αν θελω, ειδικα στη δουλεια μου, και μονο οι δικοι μου ανθρωποι ξερουν οτι κατα βαθος ειμαι ετσι. Οταν προκειται για επαγγελματικα, γινομαι αλλος ανθρωπος, γιατι ολα μου τα χρονια αυτο χτιζω, το να γινω καλος επαγγελματιας. Σαφως εχω φιλους και μαλιστα η πλειοψηφια ειναι παιδικοι, ωστοσο αυτο δε σημαινει οτι ειναι στην πρωτη γραμμη για μενα, ορωτον γιατι οι περισσοτεροι ειναι μακρια και δευτερον, γιατι εχουν και αυτοι την δικη τους ζωη με τα αναλογα προβληματα.

    Δεν με ενδιαφερει εαν η γνωμη των συγγενων δεν ειναι η ιδανικη, γιατι ουτε εγω δινω την εικονα μιας ιδανικης κοπελας. Ομως πνιγομαι οταν με αδικουν και ανακατευονται ενω δεν τους πεφτει λογος κανενας. Αλλα βλεπεις ειναι το κομπλεξ, ο γιος ειναι δημοσιος υπαλληλος και εφτασε να παιρνει ελαχιστα χρηματα και η κορη δεν περασε στο πανεπιστημιο. Και ειναι αδιανοητο γι αυτους, να ειναι η κορη της αδελφης της, δηλαδη εγω, σε κατι καλυτερο, αδυνατει να το δεχτει. Μαλιστα με ρωτησε χθες που θελω να καταληξω με το διδακτορικο και της ειπα οτι μια μερα θα ηθελα να διδαξω, να εχω τους φοιτητες μου. Πεθανε στα γελια, το βρηκε αστειο.
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  13. #4663
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    howtodream8, να διαβάσεις μπορείς? πες μου κανένα tip....
    το διδακτορικό θέλει πολύ κλείσιμο.....

  14. #4664
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by Lena01 View Post
    howtodream8, να διαβάσεις μπορείς? πες μου κανένα tip....
    το διδακτορικό θέλει πολύ κλείσιμο.....
    Το διαβασμα στην δικη μου περιπτωση λειτουργει σαν θεραπεια. Εχω κανει πολυ καλες παρουσιασεις σε καιρο που ημουν στα χαλια μου και η μεταπτυχιακη διατριβη εγινε με πολυ κλαμα! Παρολαυτα, επειδη εχω φτασει σε ενα σημειο που χρειαζομαι εμπνευση για να γραψω, καθως κανω ερευνα, μου ειναι πολυ δυσκολο σε μερες σαν τη σημερινη να συγκεντρωθω. Κυριως επειδη θυμωνω με τον εαυτο μου που τους ακουω.

    Ναι, θελει πολυ κλεισιμο, ειδικα στο εξωτερικο οπου και προκειται να συνεχιστει. Συγκεκριμενα οι καθηγητες μου ειπαν να προετοιμαστω για ενα τριχρονο πολυ πολυ περιορισμενο απο τα παντα.
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  15. #4665
    ειπε ο γαιδαρος τον πετεινο κεφαλα Howtodream εισαι γαιδαρος

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •