Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 400
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 400 of 837 FirstFirst ... 300350390398399400401402410450500 ... LastLast
Results 5,986 to 6,000 of 12551
  1. #5986
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Μια ηλιθια ευτυχια εστω και καθυστερημενη..Αυτο νιωθω!Μια συζητηση που ελυσε προβληματα,γριφους και κολληματα!Εστω και αργα!

  2. #5987
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    αγωνιααααα... περηφανια..παμε ρε ελλαδαρα..μπορεισ..παμε για τουσ 8.. παμεεεεεεεε.... ελλασ ολε ολε... κανε μασ περηφανουυυυυυσ....

  3. #5988
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,206
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Μια συζητηση που ελυσε προβληματα,γριφους και κολληματα!Εστω και αργα!
    Γρίφους;;;;
    Τί ειδους γριφοι μπορει να υπάρχουν σε σχεσεις μεταξύ καθημερινών ανθρωπων;

  4. #5989
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Σκεφτομαι ποσο χαζο ειναι οι διαπληκτισμοι μεταξυ μελων , ειμαι βεβαιος οτι στην πραγματικη ζωη , αν συναντιομασταν , το πολυ πολυ να αδιαφορουσαμε ο ενας για τον αλλον

  5. #5990
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Δυστυχισμένη...κατά τα άλλα όλα θα πήγαιναν καλά...ναι, το βλέπω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #5991
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    κουραση! η θαλασσα σημερα ηταν καλη, αλλα βρε παιδια καντε κατι με τη φτωχεια. δηλαδη νταξει κλεισαν τοσα μαγαζια, τη βλεπουμε μεστη πολη, πρεπει να τη βλεπουμε και στη παραλια ? πανω απο 5 πακιστανοι πηγαινοερχοντουσαν οση ωρα ημουν εκει. να πουλανε καπελα, ρολογια, γυαλια, πετσετες, σκατα, ενω βλεπουν οτι κανεις δε ψωνιζει κι ολοι εχουν ηδη. και γριες πολλες, καποια παιζει να εκανε και τοπλες. με βλεπω συντομα να πηδαω καμια.

  7. #5992
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    10
    Νιώθω πάλι αυτή την ακατανίκητη επιθυμία να πέσω για ύπνο και να μην ξυπνήσω ποτέ.

  8. #5993
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by miel View Post
    Νιώθω πάλι αυτή την ακατανίκητη επιθυμία να πέσω για ύπνο και να μην ξυπνήσω ποτέ.
    μείνε ''ξύπνια''.... σίγα σιγά θα αλλάξουν οι επιθυμίες σου... όλα διορθώνονται όλα ..ο θάνατος δεν είναι λύτρωση για τα προβλήματα μας..μείνε και πάλεψε...

  9. #5994
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μαλον προβληματισμενος ως συνηθως.. ενας φιλος μου με ελεγε προβληματισμενο απροβληματιστο.... χμμμ αυτο εχει καπια βαση βασικα..

  10. #5995
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    10
    Δεν μπορώ να παλεύω άλλο. Κουράστηκα... Πολύ.

  11. #5996
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by miel View Post
    Δεν μπορώ να παλεύω άλλο. Κουράστηκα... Πολύ.
    όλοι κάποτε καλή μου κουραζόμαστε .... όλοι νιώθουμε απόγνωση... θα σου προτείνω κάτι που έκανα εγώ όταν βαρέθηκα να παλεύω... σταμάτησα να μάχομαι...άφησα τα πράγματα να κυλήσουν...
    αφού εκείνες τις στιγμές δεν μπορούσα άλλο να παλεύω..αφέθηκα ....μα όχι με σκοπό να πεθάνω...ξεκουράστηκα απλώς ..με βοήθησαν και στάθηκα δεν έπεσα...και τώρα πάλι παλεύω...αυτή είναι η δική μου εμπειρία..η δική μου ''λύση'' για να αποφύγω ... τις σκέψεις που κι εσυ κάνεις τώρα....

  12. #5997
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    10
    Απλά αφήω τα πράγματα να κυλάνε. Αυτό που παλεύω να κρατήσω είναι η διάθεση μου για ζωή. Σιχάθηκα όμως. Δεν αντέχω την κάθε γαμημένη μέρα που περνάει και είναι ίδια σκατά με την προηγούμενη....

  13. #5998
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by miel View Post
    Απλά αφήω τα πράγματα να κυλάνε. Αυτό που παλεύω να κρατήσω είναι η διάθεση μου για ζωή. Σιχάθηκα όμως. Δεν αντέχω την κάθε γαμημένη μέρα που περνάει και είναι ίδια σκατά με την προηγούμενη....
    άλλαξε αν μπορείς miel μικρά πραγματα στην ζωή σου... ξεκίνα να περπατάς και να γυμναζεσαι αν μπορείς..η κανε περιπάτους..παρατήρησε πραγματα που πριν δεν τους έδινες σημασία..μικρές λεπτομέρειες
    αντικείμενα ... τον δρόμο κάτω από το σπίτι σου...το ίδιο σου το σπίτι....κανε την κάθε γαμημένη μέρα διαφορετική...τόσο ώστε να μην μοιάζει με την προηγούμενη...και ξέχνα την την επόμενη...
    υιοθετησε ένα ζωάκι που θα μπορείς να συντήρησης .....να το φροντίζεις....... άρχισε να συμπεριφέρεσαι καλύτερα στην οικογενεια σου και στους γύρω σου...γνωστούς κι άγνωστους...
    όλα αυτά σιγά σιγά ...θα έρθει η στιγμή που θα αφοσιωθείς ..και κάποια μέρα θα ξυπνήσεις κ δεν θα σκεφτεσαι το παρελθόν.. τουλάχιστον δεν θα σε πληγώνει τόσο πολύ.... δεν ειναι εύκολα όλα αυτά...μα είναι προσωπικές εμπειρίες....και συμβουλές που μου έδωσαν κι έμενα ορισμένοι φίλοι κ φίλες από εδώ....ή αναρτήσεις που διάβασα σε κάποια θέματα....εμένα με βοήθησαν( δεν μου έλυσαν όλα τα προβλήματα, μου εδωσαν κουράγιο)..μακάρι να βοηθήσουν κι εσένα...

  14. #5999
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by miel View Post
    Απλά αφήω τα πράγματα να κυλάνε. Αυτό που παλεύω να κρατήσω είναι η διάθεση μου για ζωή. Σιχάθηκα όμως. Δεν αντέχω την κάθε γαμημένη μέρα που περνάει και είναι ίδια σκατά με την προηγούμενη....


    Λοιπον , μιελ , κεγω εχοντας κτθλψη , πολλα χρονια τωρα , αφηνω πλεον τα πραματα να κυλανε , συνεχιζω να το παλευω με προσωπικη προσπαθεια , που αποδιδει λιγους καρπους , παιρνω κανα δυο φαρμακακια , αλλα το περιεργο ειναι οτι δεν αισθανομαι σκατα , το οτι δεν βγαινω με αλλους ποτε , η το οτι δεν βρισκω ενδιαφερον σε τιποτα , σαν να εχω αποδεχθει την κατασταση , μια κ τραβαει 8 χρονια τωρα , οι μερες ειναι κ εμενα ιδιες , αλλα κ παλι δεν ενοχλουμαι , δεν αγχωνωμαι , δεν μπορω να εκτιμησω αν αυτη η απαθεια ειναι καλο η κακο
    Ουτε απογνωση νιωθω , ουτε απελπισια , απλως εντονη αδιαφορια . Η εκφραση που χρησιμοποιω συχνοτατα ειναι ' και τι με νοιαζει εμενα ' , η ' κ ειχα μια σκασιλα ' Μηπως τελικα ο καθενας πραματι βιωνει την κτθλψη του με τον τροπο του ?


    Πρεπει να το παλευεις με ολες σου τις δυναμεις , η να το αφησεις να παρει τον δρομο του , κ οπου σε βγαλει ?


    Ειναι η κτθλψη ασθενεια , η μια φαση της ζωης σου , που πρεπει να την περασεις ?

    Σκεψεις , σκεψεις , σκεψεις ................

  15. #6000
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Πρησμένος από τα νεύρα αισθανομαι

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •