Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 490
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 490 of 837 FirstFirst ... 390440480488489490491492500540590 ... LastLast
Results 7,336 to 7,350 of 12551
  1. #7336
    Παιδια συγνωμη μπερδεψα τα θεματα.

  2. #7337
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Πονάω πολύ, φοβάμαι και θέλω να βάλω τα κλάματα...δεν νομίζω ότι πάω καλά και φοβάμαι επιπλέον για το αν θα καταφέρω να κρατήσω την ψυχική ισορροπία μου...την νιώθω να απειλείται πάλι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #7338
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    [QUOTE=Κύκνος;545157]Ήπια πολλούς καφέδες σήμερα το πρωί και νιώθω περισσότερο άγχος απ' ότι συνήθως...ελπίζω τουλάχιστον να με κρατήσουν ξύπνια κι ενεργητική και να μην χρειαστώ κι άλλον τώρα το πρωί...βέβαια για το άγχος μου φταίει κι η αναμπουμπούλα που επικρατούσε στο σπίτι πρωί πρωί...σε λίγο που θα φύγουν οι γονείς μου πιστεύω πως θα χαλαρώσω λιγάκι...θα βοηθήσει σ' αυτό και το παιχνίδι μου...[/QUOT

    Δεν πρεπει να πινεις τοσους πολλους καφεδες οταν εχεις τρελο αγχος!!! Με τιποτα!!

  4. #7339
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ήπια πολλούς καφέδες σήμερα το πρωί και νιώθω περισσότερο άγχος απ' ότι συνήθως...ελπίζω τουλάχιστον να με κρατήσουν ξύπνια κι ενεργητική και να μην χρειαστώ κι άλλον τώρα το πρωί...βέβαια για το άγχος μου φταίει κι η αναμπουμπούλα που επικρατούσε στο σπίτι πρωί πρωί...σε λίγο που θα φύγουν οι γονείς μου πιστεύω πως θα χαλαρώσω λιγάκι...θα βοηθήσει σ' αυτό και το παιχνίδι μου...

    Δεν πρεπει να πινεις τοσους πολλους καφεδες οταν εχεις τρελο αγχος!!! Με τιποτα!!
    Ναι, το ξέρω απλά νιώθω ατονία μέσα στη μέρα και δεν ξέρω πως να την αντιμετωπίσω...καμιά ιδέα;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #7340
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Κουρασμένη...πάλι έβλεπα εφιάλτες και συνεπώς δεν κοιμήθηκα καλά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #7341
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, το ξέρω απλά νιώθω ατονία μέσα στη μέρα και δεν ξέρω πως να την αντιμετωπίσω...καμιά ιδέα;


    Kι εγω πινω ενα καφε , ελληνικο , εχει 60-80 μγ καφεινης ( οι νες και οι φραπε εχουν 150-200 μγ ) , με τονωνει αρκετα , και ειναι αποδεδειγμενα αντικαταθλιπτικος . Αλλα εναν , οχι 3-4 , εκει σου γυρναει μπουμερανγκ . Ειδαλλως , πρασινο τσαι , κινεζικο , χυμα κατα προτιμηση , πουλαει ο Βασιλοπουλος , επισης σε καταστημα υγιεινων τροφων , υπαρχουν σε κουτακια γερμανικα τσαγια για πολλες περιπτωσεις , για αγχος , για τονωση , για εντερο , για οτι μπορεις να φανταστεις . Εμενα με τονωνει η γυμν. με βαρη , ξερω οτι δεν σου αρεσει η γυμν. , αλλα ενας περιπατος μικρος με γρηγορο βηματισμο , κανει δουλιτσα . Οτιδηποτε περιεχει βιτ. C , σε ποσοτητες , φρουτα , χυμος ροδι , η ταμπλεττες , παλι σε τονωνουν . Οταν ημουν πεσμενος παλια , και ηθελα να κανω γυμν. , ετρωγα μια φρουτοσαλατα και στανιαρα . Υπαρχουν κι αλλα ματζουνια για τονωση , τα πουλανε σε βοτανοκαταστηματα , οπως το tribulus terrestris , δεν ξερω πως το λενε στα Ελληνικα , αλλα ειναι κατι κοινο . Δεν θελω να σε μπερδεψω με αλλα .

  7. #7342
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Kι εγω πινω ενα καφε , ελληνικο , εχει 60-80 μγ καφεινης ( οι νες και οι φραπε εχουν 150-200 μγ ) , με τονωνει αρκετα , και ειναι αποδεδειγμενα αντικαταθλιπτικος . Αλλα εναν , οχι 3-4 , εκει σου γυρναει μπουμερανγκ . Ειδαλλως , πρασινο τσαι , κινεζικο , χυμα κατα προτιμηση , πουλαει ο Βασιλοπουλος , επισης σε καταστημα υγιεινων τροφων , υπαρχουν σε κουτακια γερμανικα τσαγια για πολλες περιπτωσεις , για αγχος , για τονωση , για εντερο , για οτι μπορεις να φανταστεις . Εμενα με τονωνει η γυμν. με βαρη , ξερω οτι δεν σου αρεσει η γυμν. , αλλα ενας περιπατος μικρος με γρηγορο βηματισμο , κανει δουλιτσα . Οτιδηποτε περιεχει βιτ. C , σε ποσοτητες , φρουτα , χυμος ροδι , η ταμπλεττες , παλι σε τονωνουν . Οταν ημουν πεσμενος παλια , και ηθελα να κανω γυμν. , ετρωγα μια φρουτοσαλατα και στανιαρα . Υπαρχουν κι αλλα ματζουνια για τονωση , τα πουλανε σε βοτανοκαταστηματα , οπως το tribulus terrestris , δεν ξερω πως το λενε στα Ελληνικα , αλλα ειναι κατι κοινο . Δεν θελω να σε μπερδεψω με αλλα .
    Καλημέρα, κατάφερα να κοιμηθώ άλλες 2 ώρες κι αν κι ακόμα νιώθω κουρασμένη ελπίζω να συνέλθω...τώρα πίνω τον πρώτο καφέ της ημέρας, θα δω τι θα κάνω αργότερα...εγώ πίνω φραπέ τώρα το καλοκαίρι και νες το χειμώνα, ο ελληνικός δεν μου αρέσει άσε που δεν μπορώ το ζεστό το καλοκαίρι...
    Έχω μαύρο τσάι λίπτον με γεύση ροδάκινο, αυτό δεν κάνει δουλειά αντί του καφέ; Γιατί είχα πάρει κι ένα χύμα τσάι τις προάλλες κι ήταν ακριβό, δεν μπορώ να ξαναπάρω τώρα...αλλά το διάλεξα με βάση τη γεύση του, τσάι κατά της κρίσης λέγεται, λολ! Έχει όμως φρούτα μέσα, σίγουρα έχει ανανά...
    Πάντως νομίζω ότι μου έχει γίνει κι έμμονη ιδέα ότι χρειάζομαι τον καφέ για να μείνω ξύπνια, ίσως ο εγκέφαλος μου να στέλνει το μήνυμα της κούρασης ακόμα κι αν δεν είναι αληθινή, δεν ξέρω κατά πόσο είναι πιθανό αυτό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #7343
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τσαι κατα της κρισης , ε ? να δουμε τι αλλο θακουσουμε !! ο φραπε ειναι πιο δυνατος απο το τσαι . Μπορει να σουχει οντως εμμονη ιδεα , αλλα η απραξια απο μονη της φερνει κουραση , βαλε και την κουραση της κακοδιαθεσιας / δυσθυμιας , κι εχουμε ενα πτωμα στην κουραση !!
    Ο εγεφαλος δεν σου στελνει μηνυμα κουρασης , παρα μονο οταν χρειαζεσαι υπνο , δεν λειτουργει ανεξελεγκτα . Εσυ στελνεις στον εγκεφαλο σου μηνυμα οτι δεν εισαι καλα , σκεπτομενη αρνητικα ( το κανεις αυτο ) και αυτος ανταποκρινεται με πλασματικη κουραση . Η γιατρεια για μενα ειναι η κινηση , οποιουδηποτε ειδους , να τωρα εκανα γενικη επισκευη στο καζανακι μου , μουφυγε ολη η κουραση , παροτι ηταν κουραστικη δουλεια . Νομιζω οτι ρεπεις πολυ προς την αδρανεια , και η αδρανεια φερνει κι αλλη αδρανεια .

  9. #7344
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Τσαι κατα της κρισης , ε ? να δουμε τι αλλο θακουσουμε !! ο φραπε ειναι πιο δυνατος απο το τσαι . Μπορει να σουχει οντως εμμονη ιδεα , αλλα η απραξια απο μονη της φερνει κουραση , βαλε και την κουραση της κακοδιαθεσιας / δυσθυμιας , κι εχουμε ενα πτωμα στην κουραση !!
    Ο εγεφαλος δεν σου στελνει μηνυμα κουρασης , παρα μονο οταν χρειαζεσαι υπνο , δεν λειτουργει ανεξελεγκτα . Εσυ στελνεις στον εγκεφαλο σου μηνυμα οτι δεν εισαι καλα , σκεπτομενη αρνητικα ( το κανεις αυτο ) και αυτος ανταποκρινεται με πλασματικη κουραση . Η γιατρεια για μενα ειναι η κινηση , οποιουδηποτε ειδους , να τωρα εκανα γενικη επισκευη στο καζανακι μου , μουφυγε ολη η κουραση , παροτι ηταν κουραστικη δουλεια . Νομιζω οτι ρεπεις πολυ προς την αδρανεια , και η αδρανεια φερνει κι αλλη αδρανεια .
    οντως υπαρχουν καταθληπτικοι που χρειαζονται συνεχως την κινηση για να μην τους περνει τελειως απο κατω αλλοι δεν το καταφερνουν και ειναι συνεχως σε μια κατασταση χρονιας κουρασης .......και τα δυο ειναι οψεις του ιδιου νομισματος συντηρουνται χωρις να αισθανοντε ακριβως τους βαθυτερους λογους αυτης της καταστασης .....

  10. #7345
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Τσαι κατα της κρισης , ε ? να δουμε τι αλλο θακουσουμε !! ο φραπε ειναι πιο δυνατος απο το τσαι . Μπορει να σουχει οντως εμμονη ιδεα , αλλα η απραξια απο μονη της φερνει κουραση , βαλε και την κουραση της κακοδιαθεσιας / δυσθυμιας , κι εχουμε ενα πτωμα στην κουραση !!
    Ο εγεφαλος δεν σου στελνει μηνυμα κουρασης , παρα μονο οταν χρειαζεσαι υπνο , δεν λειτουργει ανεξελεγκτα . Εσυ στελνεις στον εγκεφαλο σου μηνυμα οτι δεν εισαι καλα , σκεπτομενη αρνητικα ( το κανεις αυτο ) και αυτος ανταποκρινεται με πλασματικη κουραση . Η γιατρεια για μενα ειναι η κινηση , οποιουδηποτε ειδους , να τωρα εκανα γενικη επισκευη στο καζανακι μου , μουφυγε ολη η κουραση , παροτι ηταν κουραστικη δουλεια . Νομιζω οτι ρεπεις πολυ προς την αδρανεια , και η αδρανεια φερνει κι αλλη αδρανεια .
    Ναι, δυστυχώς την έχω αυτή τη ροπή προς την αδράνεια...και μου το έχει πει κι η ψυχολόγος μου ότι είναι αιτία κούρασης...θέλω να πιστεύω ότι τώρα θ' αλλάξει αυτό γιατί από Δευτέρα πιάνω δουλειά οπότε θα έχω μιαν απασχόληση κι αυτό είναι πολύ σημαντικό για μένα...
    Πάντως για την κίνηση κι εγώ πρέπει να καθαρίσω/συμμαζέψω το δωμάτιο μου όταν δεν θα έχω να πάω πουθενά γιατί σήμερα έχω ραντεβού με την ψυχολόγο κι αύριο φυσιοθεραπεία...και δεν θέλω να κάνω μισές δουλειές, αν το αρχίσω θέλω να τελειώσω μια και καλή χωρίς διακοπές...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #7346
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    να κανεισ προπονηση με τισ δουλειεσ του σπιτιου αφου δευτερα πιανεισ δουλεια
    να εισαι λιγο φιτ να βγαλεισ το 8αρο θα πασ και θα σου φανει κουραστικο
    ενω στην πραγματικοτητα ειναι απλα συνηθεια αντε κουκλα μου
    θελουμε να σε αγαπησουμε και δε μασ αφηνεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #7347
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Είμαι άυπνη και ζεσταίνομαι. Καλά ήμουν στη θαλασσίτσα... τι στο διάολο ήθελα κι έβαλα δουλειά τέτοιες μέρες????? γ@μωτο

  13. #7348
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, το ξέρω απλά νιώθω ατονία μέσα στη μέρα και δεν ξέρω πως να την αντιμετωπίσω...καμιά ιδέα;

    Εχω ιδεα...να πινεις πολυ νερο!!! Και χυμους φυσικους να φτιαχνεις. Καμμια φορα ειμαστε αφυδατωμενοι, για αυτο νιωθουμε ατονια.
    Ο καφες εμενα ποτε δε με ανεβαζει. Απλα αν πιω καφε στις 7 το βραδακι δε θα μπορω να κοιμηθω μετα.

    Όμως βλεπω οτι δεν κοιμασαι καθολου καλα. Ειναι πολυ σημαντικός και ο υπνος..

  14. #7349
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    καλα στα λεει η απο πανω ο καφεσ και μενα δε με πολυβοηθαει μια χαζη συνηθεια ειναι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #7350
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by elis View Post
    καλα στα λεει η απο πανω ο καφεσ και μενα δε με πολυβοηθαει μια χαζη συνηθεια ειναι
    Τιποτα δεν κανει ο καφες! Απλα αυπνια προκαλει αν καταναλωσεις αργα το βραδυ.
    Σε μενα εχω την εντυπωση οτι μου ρίχνει την πιεση!
    Ειναι απλά μια κακια συνηθεια το πρωι. Εχω την εντυπωση πως πιο πολλη ζωντανια θα ειχα εαν το πρωι εβαζα στο μπλεντερ δυο μηλαρακια και επινα το χυμο τους.
    Εχω δυο φιλες που δε πινουν ουτε μια γουλια καφε.

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •