Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 788
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 788 of 837 FirstFirst ... 288688738778786787788789790798 ... LastLast
Results 11,806 to 11,820 of 12551
  1. #11806
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Είχαμε άσχημο περιστατικό με τραυματισμούς και δυστηχως τέτοιες περιπτώσεις τις διαχειρίζομαι μόνο εγώ ....

    Καλά έκανες και βγήκες και εγώ περιμένω μια εκκρεμότητα να κλείσω και θα πάω να δουλέψω από το σπίτι να βγω και για κάνα περπάτημα αν με αφήσουν γιατί αν καθήσω και άλλο θα κοιμηθώ πάνω στο πληκτρολόγιο ..
    Μαριλου να πας για περπατημα... Και εγώ πηγα τώρα γυρισα... Έχει ήλιο και είναι ωραία καθαρίζει το μυαλό

  2. #11807
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Μαριλου να πας για περπατημα... Και εγώ πηγα τώρα γυρισα... Έχει ήλιο και είναι ωραία καθαρίζει το μυαλό
    Ναι θα πάω γιατί έχει φανταστική μέρα και όσο μας αφήνουν ακόμα θα το κάνουμε..

    Τώρα μιλούσα με τον αδελφό μου που είναι στην Κύπρο και έβγαλαν και τον στρατό για να τους περιορίσουν...Πολύ φοβάμαι ότι θα το κάνει και ο δικός μας αυτό σε λιγες μέρες γιατί μόνο αυτό δεν έχει κάνει ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #11808
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ναι θα πάω γιατί έχει φανταστική μέρα και όσο μας αφήνουν ακόμα θα το κάνουμε..

    Τώρα μιλούσα με τον αδελφό μου που είναι στην Κύπρο και έβγαλαν και τον στρατό για να τους περιορίσουν...Πολύ φοβάμαι ότι θα το κάνει και ο δικός μας αυτό σε λιγες μέρες γιατί μόνο αυτό δεν έχει κάνει ...
    Στρατό? Πω πω ελπίζω να μην γίνει και εδώ κάτι τέτοιο... Δεν αντέχει ο κόσμος να μην παει ουτε για ένα περπατημα... Είναι άνθρωποι που το έχουν ανάγκη να παμε λίγο έστω για ένα περπατημα...

  4. #11809
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Στρατό? Πω πω ελπίζω να μην γίνει και εδώ κάτι τέτοιο... Δεν αντέχει ο κόσμος να μην παει ουτε για ένα περπατημα... Είναι άνθρωποι που το έχουν ανάγκη να παμε λίγο έστω για ένα περπατημα...
    Ναι στρατό ...χθες πηγαίνοντας στην δουλειά του γιατί εκείνος δεν σταματάει ελενχο τον έκανε ο στρατός...
    Απ' ότι κατάλαβα είναι ίδια νοοτροπία με εμάς εδώ ...αν δεν τους σφίξουν δεν παιρνουν χαμπάρι κάποιοι ότι με αυτά τα πράγματα δεν παίζουν...

    Να σου πω κάτι ?εμένα δεν με ενοχλεί...επειδή βλέπω οτι ακόμα και σημερα με τόσα κρούσματα δεν βάζουν κάποιοι μυαλό ας τον βγάλουν...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #11810
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ναι στρατό ...χθες πηγαίνοντας στην δουλειά του γιατί εκείνος δεν σταματάει ελενχο τον έκανε ο στρατός...
    Απ' ότι κατάλαβα είναι ίδια νοοτροπία με εμάς εδώ ...αν δεν τους σφίξουν δεν παιρνουν χαμπάρι κάποιοι ότι με αυτά τα πράγματα δεν παίζουν...

    Να σου πω κάτι ?εμένα δεν με ενοχλεί...επειδή βλέπω οτι ακόμα και σημερα με τόσα κρούσματα δεν βάζουν κάποιοι μυαλό ας τον βγάλουν...
    Δεν ξέρω εγώ σκέφτομαι και τις ψυχολογικές επιπτώσεις που έχει όλο αυτό... Αυτό με ανησυχει πολυ....

  6. #11811
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Είχαμε άσχημο περιστατικό με τραυματισμούς και δυστηχως τέτοιες περιπτώσεις τις διαχειρίζομαι μόνο εγώ ....

    Καλά έκανες και βγήκες και εγώ περιμένω μια εκκρεμότητα να κλείσω και θα πάω να δουλέψω από το σπίτι να βγω και για κάνα περπάτημα αν με αφήσουν γιατί αν καθήσω και άλλο θα κοιμηθώ πάνω στο πληκτρολόγιο ..
    Ωχ, κατάλαβα... Άλλο κακό να μην σας βρει...

    Εγώ θα προσπαθήσω να κοιμηθώ λίγο το μεσημέρι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #11812
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Καλυτερα είμαι σε σχέση με πριν 2 μήνες.. Είναι λιγότερο αγχωτικες οι ιδεοληψιες αλλά ερχονται που και που μέσα στην μερα
    Κάποιες φορές έχω κι εγώ τέτοιες σκέψεις αλλά προσπαθώ να τις προσπερνάω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #11813
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κάποιες φορές έχω κι εγώ τέτοιες σκέψεις αλλά προσπαθώ να τις προσπερνάω...
    Πως το καταφέρνεις? Εσένα τι θέμα έχουν οι ιδεοληψίες σου?

  9. #11814
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Πως το καταφέρνεις? Εσένα τι θέμα έχουν οι ιδεοληψίες σου?
    Θυμάμαι τα λόγια του γιατρού μου ότι δεν είναι επικίνδυνες και να μην τους δίνω σημασία... Εγώ μερικές φορές φοβάμαι μήπως κάνω κακό στα γατάκια μου γιατί μου περνάνε κάτι περίεργες σκέψεις ώρες ώρες αλλά δεν θέλω να κάνω κάτι τέτοιο φυσικά, τα αγαπώ πολύ... Η μεγάλη τώρα κοιμάται στο κρεβάτι μου και πριν που τη χάιδευα γουργούριζε...

    Εσύ τι σκέφτεσαι και σε ταλαιπωρεί;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #11815
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Θυμάμαι τα λόγια του γιατρού μου ότι δεν είναι επικίνδυνες και να μην τους δίνω σημασία... Εγώ μερικές φορές φοβάμαι μήπως κάνω κακό στα γατάκια μου γιατί μου περνάνε κάτι περίεργες σκέψεις ώρες ώρες αλλά δεν θέλω να κάνω κάτι τέτοιο φυσικά, τα αγαπώ πολύ... Η μεγάλη τώρα κοιμάται στο κρεβάτι μου και πριν που τη χάιδευα γουργούριζε...

    Εσύ τι σκέφτεσαι και σε ταλαιπωρεί;
    Και εγώ φοβάμαι μην κανω κακο σε κάποιον, μην τρελαθω και αλλά πολλα....καθε φορα αλλάζουν οι σκεψεις... Μόλις απομυθοποίω μια τότε έρχεται άλλη...ξερω οτι όλα αυτά ποτε δεν θα συμβουν αλλά οι σκεψεις επιμένουν...

  11. #11816
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Και εγώ φοβάμαι μην κανω κακο σε κάποιον, μην τρελαθω και αλλά πολλα....καθε φορα αλλάζουν οι σκεψεις... Μόλις απομυθοποίω μια τότε έρχεται άλλη...ξερω οτι όλα αυτά ποτε δεν θα συμβουν αλλά οι σκεψεις επιμένουν...
    Εγώ μόνο αυτήν έχω... Ίσως να με βοηθάει κι η αγωγή που παίρνω, εσύ δεν βοηθιέσαι;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #11817
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εγώ μόνο αυτήν έχω... Ίσως να με βοηθάει κι η αγωγή που παίρνω, εσύ δεν βοηθιέσαι;
    Δεν παιρνω κάποια αγωγή... Τις αντιμετώπιζα τις ιδεοληψιες....απλώς εδώ και λίγο καιρό είναι λίγο πιο δυσκολες

  13. #11818
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Δεν ξέρω εγώ σκέφτομαι και τις ψυχολογικές επιπτώσεις που έχει όλο αυτό... Αυτό με ανησυχει πολυ....
    Μην νομίζεις Χριστινάκι όσο ψύχραιμοι και να είμαστε όλους μας επηρεάζει αυτή η κατάσταση ..


    Ειδικά όταν ακούς καθημερινά και κάποιον από τον κοντινό σου περίγυρο να αρρωσταίνει και να έχει τον ιό..

    Κοίτα εκεί δεν έχουν κλείσει τα πάντα σχεδόν όπως εμάς εδώ ...δεν ισχύουν τα ίδια μέτρα ..
    Ίσως γι αυτό αναγκαστικε να πάρει τόσο δραστικα μέτρα δεν ξέρω κιόλας ..
    Είχαμε μια ελπίδα ότι θα βρισκόμασταν τις γιορτές γιατί είχαμε κανονίσει να πάμε αλλά πάει και αυτή δυστηχως ...

    Εμείς εδώ αν τηρήσουμε τα υπάρχων νομίζω θα βγούμε ποιο γρήγορα από όλο αυτό ...
    Και φυσικά όσο ποιο γρήγορα τόσο ποιο καλά για την ψυχολογία μας ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #11819
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Δεν παιρνω κάποια αγωγή... Τις αντιμετώπιζα τις ιδεοληψιες....απλώς εδώ και λίγο καιρό είναι λίγο πιο δυσκολες
    μηπως σε βοηθουσε Χριστινα μια φαρμακευτικη αγωγη ? δεν εχω ιδεοληπτ. διαταραχη , αλλα σοβαρη ακουγεται ....

  15. #11820
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    μηπως σε βοηθουσε Χριστινα μια φαρμακευτικη αγωγη ? δεν εχω ιδεοληπτ. διαταραχη , αλλα σοβαρη ακουγεται ....
    Δεν είναι σοβαρή γιατι τις ξεπερνούσα... Κάθε φορά... Απλώς τώρα είναι δυσκολο... Ναι ίσως βοηθούσε... Αλλά δεν θέλω να παρω προς το παρων.... Επειδή στην ΙΔΨ δεν βοηθάει μόνο η φαρμ. Αγωγή.. Χρειάζεται και δουλειά από τον Πάσχοντα...οι σκεψεις αυτές θέλουν αδιαφορία πληρης αδιαφορία... Απλά ώρες ώρες κολλάω και τις αναλυω..

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •