Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 328
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 328 of 837 FirstFirst ... 228278318326327328329330338378428828 ... LastLast
Results 4,906 to 4,920 of 12551
  1. #4906
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,423
    Μελαγχολία λόγω του σκοταδιού και της βροχής...δεν λέει να σταματήσει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #4907
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Νιωθω κουραση..απιστευτη ψυχολογικη κουραση

  3. #4908
    Βαρεθηκα να με τρεχω καθε μερα σε γιατρους!!! Δν εχω τιποτα γιατι δν μπορω απλως να το παρω αποφαση;;;;;;;;

  4. #4909
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Λογικά ναι αλλά την μέρα μου την περνάω κυρίως με τηλεόραση, μουσική και ίντερνετ οπότε δεν λες ότι κουράζομαι...η γυμναστική δεν μου αρέσει...
    Πάντως τώρα νιώθω λίγο καλύτερα γιατί άκουγα ένα τραγούδι που με έκανε να θυμηθώ το θετικό αν μπορώ να το πω έτσι της απόπειρας αυτοκτονίας που είχα κάνει, ότι δηλαδή επειδή από τα πολλά χάπια που είχα πάρει ανακατευόταν το στομάχι μου και σηκώθηκα να πάρω αντιεμετικό αλλά ζαλίστηκα κι έπεσα...κι έτσι κατάλαβαν οι δικοί μου ότι κάτι δεν πήγαινε καλά...και σκέφτομαι ότι κάτι με έσπρωξε να σηκωθώ...αν έμενα στο κρεβάτι τώρα δεν θα ήμουν εδώ...και το γεγονός ότι τους είπα τι έκανα και γλίτωσα ίσως να είναι μια μικρή νίκη...
    Κυκνε , οχι μονον μονον ειναι μια μικρη νικη , αλλα αυτο το ' κατι ' που λες . μπορει να ειναι μια ενδειξη οτι καποιος η κατι θελει να μεινεις ζωντανη . Το λεω αυτο διοτι ειχα μπλεξει ασχημα με το αλκοολ , κ ειχα 11 σοβαρα ατυχηματα , δλδ επρεπε ναμουνα 2-3 νεκρος , κ 3-4 φορες σακατης . Κ ομως ναμαι , αθικτος ( εκτος απο τα μπροστινα δοντια που τασπασα 3 ( ! ) φορες . Μεχρι κ ο κολλητος μ , μου λεει ' εσενα ειναι λες κ σε αρπαζει ενα αορατο χερι τελευταια στιγμη ' . Μηπως ηταν αυτη η περιπτωση σου ? Πιστευεις στο μεταφυσικο ? εγω πλεον ναι .

  5. #4910
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,423
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Κυκνε , οχι μονον μονον ειναι μια μικρη νικη , αλλα αυτο το ' κατι ' που λες . μπορει να ειναι μια ενδειξη οτι καποιος η κατι θελει να μεινεις ζωντανη . Το λεω αυτο διοτι ειχα μπλεξει ασχημα με το αλκοολ , κ ειχα 11 σοβαρα ατυχηματα , δλδ επρεπε ναμουνα 2-3 νεκρος , κ 3-4 φορες σακατης . Κ ομως ναμαι , αθικτος ( εκτος απο τα μπροστινα δοντια που τασπασα 3 ( ! ) φορες . Μεχρι κ ο κολλητος μ , μου λεει ' εσενα ειναι λες κ σε αρπαζει ενα αορατο χερι τελευταια στιγμη ' . Μηπως ηταν αυτη η περιπτωση σου ? Πιστευεις στο μεταφυσικο ? εγω πλεον ναι .
    Χαίρομαι που συμφωνείς ότι ήταν μια μικρή νίκη Μου κάνει καλό να σκέφτομαι ότι κάτι κατάφερα κι εγώ...
    Όσο για το κάτι που με έκανε να σηκωθώ, πιστεύω όντως ότι ήταν ένα αόρατο χέρι, της γιαγιάς μου που από εκεί που είναι με εμποδίζει να πάθω κακό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #4911
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    123
    αβάσταχτη θλίψη και μελαγχολία.. αβάσταχτη και καθηλωτική..

  7. #4912
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Χαίρομαι που συμφωνείς ότι ήταν μια μικρή νίκη Μου κάνει καλό να σκέφτομαι ότι κάτι κατάφερα κι εγώ...
    Όσο για το κάτι που με έκανε να σηκωθώ, πιστεύω όντως ότι ήταν ένα αόρατο χέρι, της γιαγιάς μου που από εκεί που είναι με εμποδίζει να πάθω κακό...
    Kυκνε , υποτιμας τον εαυτο σου . Μου κανεις γι εξυπνο ατομο , κ κυριως με φαντασια ( το συστατικο των επιτυχημενων ) . Αυτο το λεω διοτι ανοιξες το πολυ απλο thread ( σκεψου οτι ολα τα μεγαλα επιτευγματα επετευχθησαν απο πολυ απλες ιδεες ) ' πως αισθανεστε τωρα ' , κ ανακουφισες χιλιαδες ανθρωπους , και τολμας κ υποννοεις οτι δεν εχεις κανει κατι σωστο στη ζωη σου . Απλως δεν εχεις καταλαβει τι αξιζεις . Αρκει να ξαναβρεις τον εαυτο σου .

  8. #4913
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,423
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Kυκνε , υποτιμας τον εαυτο σου . Μου κανεις γι εξυπνο ατομο , κ κυριως με φαντασια ( το συστατικο των επιτυχημενων ) . Αυτο το λεω διοτι ανοιξες το πολυ απλο thread ( σκεψου οτι ολα τα μεγαλα επιτευγματα επετευχθησαν απο πολυ απλες ιδεες ) ' πως αισθανεστε τωρα ' , κ ανακουφισες χιλιαδες ανθρωπους , και τολμας κ υποννοεις οτι δεν εχεις κανει κατι σωστο στη ζωη σου . Απλως δεν εχεις καταλαβει τι αξιζεις . Αρκει να ξαναβρεις τον εαυτο σου .
    Χαίρομαι αν το θέμα μου ανακουφίζει κάποιους...
    Όσο για μένα, συνολικά στη μέχρι τώρα ζωή μου κατάφερα κάποια πράγματα αλλά απέτυχα σε άλλα που τα θεωρώ εξίσου σημαντικά, αν όχι περισσότερο...
    Αλλά τον τελευταίο χρόνο είχα πιάσει τόσο πάτο που αυτό επηρέασε και την αυτοεκτίμηση μου...πέρασε ένας ολόκληρος χρόνος που μου έκανα μόνο κακό, όσο περισσότερο μπορούσα...
    Αλλά αναρωτιέμαι...τί είναι αυτό που κάνει έναν άνθρωπο να αξίζει; Πώς μπορούμε να το ξέρουμε αυτό;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #4914
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Στοπα εγω , εισαι εξυπνο παιδι . Τι κανει εναν ανθρωπο ναξιζει ? Καταπληκτικη ερωτηση , δεν εχω την απαντηση , αλλα θανοιξω θρεντ με αυτη την ερωτηση , τις προσεχεις ημερες . Εχεις πραματικα πολυ φαντασια , κ αυτο ειναι πολυ καλο . Χαιρομαι επισης που συμμεριζεσαι την αποψη μου σχετικα με το μεταφυσικο .
    Και να σου πω κ κατι αλλο , πιστευε σε οτι πιστευεις ( γιαγια , αγιους , Θεο ) κ καποια στιγμη θα γινεις καλα , αν οχι καλα , καλυτερα , σε εκλιπερω , πιστεψε με , μπορει ολα αυτα να σου φαινονται τρελλα , αλλα δουλευουν .
    Last edited by Macgyver; 02-10-2013 at 02:27.

  10. #4915
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Καλημερα σε ολο τον κοσμο.... Μετα απο ενα χρονο ανεργος, αισθανομαι επιτελους τελεια.... 2η μερα στην δουλεια σημερα και ειναι σαν να μη περασε μια μερα... Βεβαια τωρα ειμαι σε καλυτερο ποστο αλλα εχω και περισσοτερο τρεξιμο...

  11. #4916
    Αισθάνομαι ευεξία. Ύστερα απο έντονη γυμναστική 1+ ώρας και ευχάριστο μπανάκι υπο τις πολεμικές σειρήνες (κάνανε τεστ σήμερα) τί καλυτερο απο το να ξεκινησω την ημέρα μου

  12. #4917
    Μπραβο ρε παιδια! Εγω παλι σκ@τ@! Ξυπνησα με πανικο κ τωρατπροσπαθω να συγκεντρωθω για σε λιγο ξαναεχω ιδιαιτερο!

  13. #4918
    Υπεροχα!!!!! Ευτυχισμενη που μπορω να διακρινω τι με κανει δυστυχισμενη...

  14. #4919
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    κουραση γιατι ειμαι αγρυπνος και σημερα στρωσαμε μοκετες + αναποφασιστος γιατι αυριο ειναι μερα ξυρισματος και αναρωτιεμαι να τα ξαναξυρισω οπως συνηθιζα και για support στη Χ.Α. ή να τα αφησω λογο κρυου και μη γινει κανας εμφυλιος παλι και με συλλαβουνε ? δε ξερω, μου φαινονται φλωροι οσοι εχουν μαλλια, ειδικα κατι γκριζομαλλιδες που τα αφηνουν μακρια, αηδια τελειως.
    Last edited by deleted-member30-03; 06-10-2013 at 05:38.

  15. #4920
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Excited but at the same time nervous
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •