Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 693
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 693 of 837 FirstFirst ... 193593643683691692693694695703743793 ... LastLast
Results 10,381 to 10,395 of 12551
  1. #10381
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,535
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Όλοι έτσι είμαστε κυκνε μου δυστηχως....
    Είναι μια μεγάλη αλλαγή στην καθημερινότητα μας ...
    Ακόμα και για εμάς που ειμασταν δουλειά σπίτι παιδιά. ....
    Καλά κι εγώ μην φανταστείς ότι ήμουν όλη τη μέρα έξω αλλά δεν ήμουν κι έτσι μαντρωμένη... Σίγουρα είναι μεγάλη αλλαγή... Χαίρομαι που τουλάχιστον υπάρχουν άνθρωποι που με καταλαβαίνουν...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #10382
    george1520
    Guest
    Είναι ευκαιρία να κάνουμε μια αυτοκριτική όλοι μας.. Να δούμε τι αξίζει και τι όχι στην ζωή μας, να δουμε που κάναμε λάθη και που όχι και να δώσουμε ότι έχουμε να δώσουμε στους ανθρώπους που μας νοιαζονται και να κάνουμε στην άκρη αυτούς που θέλουν μόνο να μας βλάψουν.

  3. #10383
    george1520
    Guest
    Εδώ και αρκετές μέρες ήθελα να σταματησω το φόρουμ.. Γιατί κάποια θέματα εδώ μου προκαλούσαν εκνευρισμό, γιατί έχω εγώ τα δικά μου θέματα και θεωρώ ότι πλέον δεν μπορώ να βοηθήσω άλλο. Μπήκα στο φόρουμ και είδα τον εαυτό μου. Πως ήταν όταν είχα κατάθλιψη και ειχα την ανάγκη να είμαι δίπλα στον καθένα γιατί εγώ ποτέ δεν είχα κάποιον διπλα μου.
    Αποφάσισα να σταματήσω και να ζητήσω διαγραφή. Θα το κάνω αύριο. Όποιος θέλει να κρατήσουμε επαφή ας μου στείλει μήνυμα. Θα μείνω στο φόρουμ μέχρι αύριο βράδυ.

    Εύχομαι σε όλους να βρειτε την άκρη σας και να καταλάβετε πως η λύση για όλα τα προβλήματα μας είναι η δύναμη που έχουμε μέσα μας.

  4. #10384
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εδώ και αρκετές μέρες ήθελα να σταματησω το φόρουμ.. Γιατί κάποια θέματα εδώ μου προκαλούσαν εκνευρισμό, γιατί έχω εγώ τα δικά μου θέματα και θεωρώ ότι πλέον δεν μπορώ να βοηθήσω άλλο. Μπήκα στο φόρουμ και είδα τον εαυτό μου. Πως ήταν όταν είχα κατάθλιψη και ειχα την ανάγκη να είμαι δίπλα στον καθένα γιατί εγώ ποτέ δεν είχα κάποιον διπλα μου.
    Αποφάσισα να σταματήσω και να ζητήσω διαγραφή. Θα το κάνω αύριο. Όποιος θέλει να κρατήσουμε επαφή ας μου στείλει μήνυμα. Θα μείνω στο φόρουμ μέχρι αύριο βράδυ.

    Εύχομαι σε όλους να βρειτε την άκρη σας και να καταλάβετε πως η λύση για όλα τα προβλήματα μας είναι η δύναμη που έχουμε μέσα μας.
    Αν αυτή σου ή απόφαση σε κάνει να νοιώσεις καλά τότε τι να πω .....

    Ελπίζω όλα να πάνε καλά στη ζωή σου και πολύ περισσότερο καλή επιτυχία στη επέμβαση !

  5. #10385
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Αν αυτή σου ή απόφαση σε κάνει να νοιώσεις καλά τότε τι να πω .....

    Ελπίζω όλα να πάνε καλά στη ζωή σου και πολύ περισσότερο καλή επιτυχία στη επέμβαση !
    Σε ευχαριστώ Ντιντι μου.. Και που κάθε μέρα ρωτούσες για τον σκύλο μου, για τις πλάκες μας, για όλα. Να είσαι καλά.

  6. #10386
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Σε ευχαριστώ Ντιντι μου.. Και που κάθε μέρα ρωτούσες για τον σκύλο μου, για τις πλάκες μας, για όλα. Να είσαι καλά.
    Θα μας λείψεις ...
    Αν μπορείς μην κάνεις διαγραφή, μην μπαίνεις αν σε χαλάει...

    Να μπορέσεις να μπεις κάποια στιγμή τουλάχιστον όταν κάνετε την επέμβαση να δούμε πως πήγε....

    Ξανασκεψου το ,αλλά και πάλι αν σε χαλάει τόσο πολύ κατανοητό!

  7. #10387
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Θα μας λείψεις ...
    Αν μπορείς μην κάνεις διαγραφή, μην μπαίνεις αν σε χαλάει...

    Να μπορέσεις να μπεις κάποια στιγμή τουλάχιστον όταν κάνετε την επέμβαση να δούμε πως πήγε....

    Ξανασκεψου το ,αλλά και πάλι αν σε χαλάει τόσο πολύ κατανοητό!
    Άφησα το στίγμα μου. Θα με θυμάστε για τις επόμενες δέκα μέρες .

  8. #10388
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Γιωργο αν το φορουμ βλεπεις οτι περισσοτερο σε χαλαει απ' ο,τι σε βοηθαει, κατανοω πληρως. Γιατι στο παρελθον εχω ξεκοψει κι εγω κατα περιοδους ενιοτε μεγαλες για αυτον το λογο. Απλα δεν ξερω... Εισαι σιγουρος οτι ειναι αυτο και οχι κατι αλλο; Μου δινεις την αισθηση οτι εχεις καποια υπερβολικη απαιτηση απ' τον εαυτο σου για κατι.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  9. #10389
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,535
    Νιώθω πολύ χάλια σήμερα χωρίς να έχει γίνει κάτι άσχημο... Δεν ξέρω αν φταίνε οι εφιάλτες που έβλεπα προς τα ξημερώματα αλλά τρέμω κυριολεκτικά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #10390
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νιώθω πολύ χάλια σήμερα χωρίς να έχει γίνει κάτι άσχημο... Δεν ξέρω αν φταίνε οι εφιάλτες που έβλεπα προς τα ξημερώματα αλλά τρέμω κυριολεκτικά...
    Καλημέρα
    Είναι και οι μέρες περίεργες.. Και ο καιρός..Δεν ξέρω τι γίνεται εκεί αλλά εδώ είναι χειμώνας..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #10391
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,535
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Καλημέρα
    Είναι και οι μέρες περίεργες.. Και ο καιρός..Δεν ξέρω τι γίνεται εκεί αλλά εδώ είναι χειμώνας..
    Καλημέρα Αλεξία, τι κάνεις;

    Κι εδώ έχει κρύο και δεν έχει ήλιο... Είναι κάπως μουντή μέρα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #10392
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα Αλεξία, τι κάνεις;

    Κι εδώ έχει κρύο και δεν έχει ήλιο... Είναι κάπως μουντή μέρα...
    Καλά είμαι Εσυ ?
    Εδώ έχει κρύο, βροχή και πολύ αέρα.. Το καλύτερο μου δηλαδή
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #10393
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,535
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Καλά είμαι Εσυ ?
    Εδώ έχει κρύο, βροχή και πολύ αέρα.. Το καλύτερο μου δηλαδή
    Δεν νιώθω πολύ καλά, νομίζω ότι έπαθα μια μικρή κρίση πανικού αλλά τρέχα γύρευε γιατί... Πήρα μισό ηρεμιστικό για να συνέλθω, ελπίζω να δράσει το συντομότερο δυνατό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #10394
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν νιώθω πολύ καλά, νομίζω ότι έπαθα μια μικρή κρίση πανικού αλλά τρέχα γύρευε γιατί... Πήρα μισό ηρεμιστικό για να συνέλθω, ελπίζω να δράσει το συντομότερο δυνατό...
    Ηρέμησε και μην το σκέφτεσαι..Κάνε κάτι άλλο μέχρι να περάσει..Είναι και η όλη κατάσταση που σε αγχώνει..Που κλειστηκαμε μέσα κτλ..
    Θα περάσει κι αυτό..Τόσα έχουμε περάσει..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #10395
    Τα μέτρα περιορισμού μετακίνησης λειτουργούν ως μια ανακουφιστική δικαιολογία για το ότι ουσιαστικά γλυτώσαμε αυτό που δεν μπορούμε να κάνουμε υπό κανονικές συνθήκες, δηλαδή το να μην πάμε κάπου επειδή δεν εχουμε παρέα ή να μην πάμε επειδή αγχωνόμαστε ή φοβόμαστε να πάμε. Κι έτσι η απαγόρευση μας κάνει να νιώθουμε καλά με τον εαυτό μας.
    γιάννης

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •