Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 655
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 655 of 837 FirstFirst ... 155555605645653654655656657665705755 ... LastLast
Results 9,811 to 9,825 of 12551
  1. #9811
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Τι κάνω; Εγώ την παλεύω με μουσική ή με περπάτημα.. Πολλές φορές τα κάνω αυτά τα δύο μαζί.. Αν "παλουκωθω" και προσπαθήσω απλά να κάτσω νιώθω ότι θα μου στρίψει το μυαλό..
    Αυτό το περπάτημα με μ ουσικουλα η παρειτσα ευχάριστη πόσο αγχολυτικό είναι....
    Μην με πεις να πάω να κλειστώ σε ένα χώρο για καφέ ή για οτιδήποτε άλλο ....Την καλύτερη παρέα να έχεις σαν τον φρέσκο αέρα δεν υπάρχει..

  2. #9812
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,589
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Οι καλύτερες συζητήσεις είναι οι αυθόρμητες. Να λες αυτά που έχεις μέσα σου χωρίς να πρέπει να σκεφτείς από πριν 50 φορές..

    Πως είμαι... Όσο αφορά το θέμα στα χέρια (η νευρικότητα) είμαι λίγο καλύτερα. Γενικά είμαι ζωντανός.. Ένα αισιόδοξο μήνυμα για όλους εσάς χαχα
    Θα προσπαθήσω να κάνω αυτό που λες αυθόρμητα γιατί έχω ανάγκη να χαλαρώσω από τις τόσες σκέψεις σχετικά μ' αυτή τη συνεδρία...

    Χαίρομαι που είσαι καλύτερα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #9813
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Ποιό τέλος καλέ? Τώρα αρχίζουν τα καλά! Δεν θέλω να ακούω τέτοια! Θα σε κάνω Ντ(Άντα)_ Στε87!
    Ναι ε; Και που φαίνονται; Εγώ (όπως μου είπαν και χθες στο δρόμο ) στραβωμαρα έχω και δεν τα βλέπω;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #9814
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Αυτό το περπάτημα με μ ουσικουλα η παρειτσα ευχάριστη πόσο αγχολυτικό είναι....
    Μην με πεις να πάω να κλειστώ σε ένα χώρο για καφέ ή για οτιδήποτε άλλο ....Την καλύτερη παρέα να έχεις σαν τον φρέσκο αέρα δεν υπάρχει..
    Ναι πόσο δίκιο έχεις.. Και εγώ κάνω γρήγορο περπάτημα λες και με κυνηγάνε.. Αλλά σε ηρεμεί πολύ όλο αυτό. Αν κάτσω για καφέ με πιάνει πιο πολύ ψυχοπλακωμα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #9815
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Με καθησυχάζει κάπως αυτό που λες, σ' ευχαριστώ για την ενθάρρυνση!
    Να πας να το "σκισεις" το φόβο
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #9816
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,589
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Να πας να το "σκισεις" το φόβο
    Θα προσπαθήσω! Θα σου πω το βράδυ πως πήγε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #9817
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Θα προσπαθήσω! Θα σου πω το βράδυ πως πήγε...
    Ε τι στο καλό.. Πιο δυνατός από σένα δεν είναι αυτός ο φόβος να ξέρεις. Μη του δώσεις άλλη δύναμη..
    Θα περιμένω να μου πεις όταν γυρίσεις..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #9818
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Αυτοί στον Δρόμο μπορεί και να είχαν ξενερώσει που δεν τους έδινες σημασία και ήσουν ας πούμε στον κόσμο σου.Ας λένε ότι θέλουν.
    Στην ψυχολογική κατάσταση που είσαι, μόνο και μόνο που πήγες στον ειδικό, αποτελεί το πρώτο μεγάλο βήμα!

    *Αυτό που μου αρέσει σε σένα είναι πως παρότι ακόμα δεν νιώθεις δυνατή, εν τούτοις οι συμβουλές σου προς τους άλλους συμφορουμίτες περιλαμβάνουν όλα αυτά που ακόμα εσύ ΔΕΝ μπορείς να κάνεις.

  9. #9819
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Αυτοί στον Δρόμο μπορεί και να είχαν ξενερώσει που δεν τους έδινες σημασία και ήσουν ας πούμε στον κόσμο σου.Ας λένε ότι θέλουν.
    Στην ψυχολογική κατάσταση που είσαι, μόνο και μόνο που πήγες στον ειδικό, αποτελεί το πρώτο μεγάλο βήμα!

    *Αυτό που μου αρέσει σε σένα είναι πως παρότι ακόμα δεν νιώθεις δυνατή, εν τούτοις οι συμβουλές σου προς τους άλλους συμφορουμίτες περιλαμβάνουν όλα αυτά που ακόμα εσύ ΔΕΝ μπορείς να κάνεις.
    Χαχαχα όχι. Αυτοί είχαν ξενερώσει γιατί σαν νορμάλ άνθρωποι ήθελαν να ξεκινήσουν όταν άναβε το πράσινο.. Και τους εμποδιζα χαχα..
    Ναι εγώ τα λέω στους άλλους γιατί παρότι ΔΕΝ μπορώ να τα κάνω όλα αυτά, ξέρω τι πρέπει να γίνει. Τη θεωρία την ξέρω.. Στην πράξη "κόβομαι"..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #9820
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Α με το αυτοκίνητο ήσουν? Νόμιζα με τα πόδια. Κι εγώ πάμπολλες φορές ξεχνιέμαι γιατί σκέφτομαι διάφορα στα φανάρια και μου πατάνε κόρνα. Σιγά το πρόβλημα...
    Μία Άντα_Στε87 έχει το δικαίωμα να καθυστερεί την κυκλοφορία για όσο διάστημα κρίνει εκείνη πως απαιτείται!!!

  11. #9821
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Α με το αυτοκίνητο ήσουν? Νόμιζα με τα πόδια. Κι εμένα πάμπολλες φορές ξεχνιέμαι γιατί σκέφτομαι διάφορα στα φανάρια και μου πατάνε κόρνα. Σιγά το πρόβλημα...
    Μία Άντα_Στε87 έχει το δικαίωμα να καθυστερεί την κυκλοφορία για όσο διάστημα κρίνει εκείνη πως απαιτείται!!!
    Χαχαχα έχω τέτοια δικαιώματα και δεν το ήξερα είδες αν δεν ξέρεις τα δικαιώματα σου σε κάνουν ότι θέλουν..

    Αυτά τα "διάφορα" που σκεφτόμαστε στα φανάρια φταίνε για όλα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #9822
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Το έγραψες; Μπράβο σου!
    Αν του το πεις.. Λογικά θα σου κάνει ερωτήσεις (πως ένιωσες εκείνη τη στιγμή κτλ) και όταν του απαντήσεις θα δεις ότι αυτό που σε βαραίνει θα "μικρύνει" κάπως.. Θα είναι το πρώτο χτύπημα που θα δώσεις στο φόβο σου..
    Εγώ προσπαθώ. Ξεκίνησα χθες.. Πήγα γελώντας (αφού στο δρόμο σε κάθε φανάρι έφαγα και διαφορετική βρισιά λόγο αφηρημάδας ) και έφυγα κλαίγοντας.. Αλλά είπαμε, κάθε αρχή και δύσκολη.. Έχω πολύ δρόμο μπροστά μου.. Απλά αποφάσισα να το περπατήσω ΌΛΟ ότι και να γίνει..
    Πήγες ψυχολόγο; Σήμερα ήταν; πως ήταν η πρώτη μέρα? Έγραφε όλα αυτά που του έλεγες;

  13. #9823
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Πήγες ψυχολόγο; Σήμερα ήταν; πως ήταν η πρώτη μέρα? Έγραφε όλα αυτά που του έλεγες;
    Ναι πήγα χθες.. Καλά πήγε (όσο καλά μπορεί να πάει η πρώτη μέρα).. Ναι τα έγραφε όλα.. Επειδή είναι ένα κουβάρι το μυαλό μου, γιατί δεν είναι ένα περιστατικό που έγινε..ειναι πολλα.. Και το πήραμε από την αρχή, από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου.. Αφού αυτό του απάντησα ότι με ρώτησε για ποιο λόγο αρχίζω ψυχοθεραπεία, ότι θέλω να βρω τον εαυτό μου, δεν τον έχω αποδεχτεί, δεν ξέρω που φταίω κτλ..
    Οπότε έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #9824
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Ναι πήγα χθες.. Καλά πήγε (όσο καλά μπορεί να πάει η πρώτη μέρα).. Ναι τα έγραφε όλα.. Επειδή είναι ένα κουβάρι το μυαλό μου, γιατί δεν είναι ένα περιστατικό που έγινε..ειναι πολλα.. Και το πήραμε από την αρχή, από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου.. Αφού αυτό του απάντησα ότι με ρώτησε για ποιο λόγο αρχίζω ψυχοθεραπεία, ότι θέλω να βρω τον εαυτό μου, δεν τον έχω αποδεχτεί, δεν ξέρω που φταίω κτλ..
    Οπότε έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας..
    Μία χαρά. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να φτάσεις εκεί που θελεις.

  15. #9825
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μία χαρά. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να φτάσεις εκεί που θελεις.
    Ευχαριστώ πολύ..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •