Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 411
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 411 of 837 FirstFirst ... 311361401409410411412413421461511 ... LastLast
Results 6,151 to 6,165 of 12551
  1. #6151
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Ειδικά στη περίπτωση σου είναι πολύ εύκολο να σου πω πότε κοιμήθηκες, πότε έφαγες και πότε πήγες τουαλέτα.
    Είναι οι μοναδικές ώρες που δεν γράφεις στο φόρουμ!
    Βάλε μου τίποτα πιο δύσκολο!
    ειδικα στη περιπτωση μου εχεις πληρη μεσανυχτα αφου πολες φορες παραταω τον υπολογιστη ανοιχτο κ κοιμαμαι

    δηλαδη αν σου πω τωρα οτι ενας που εβλεπα ηταν ολη μερα στο φορουμ μεχρι τις 8 το πρωι δηλαδη απο αυτο τωρα τι καταλαβες ?

  2. #6152
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ειδικα στη περιπτωση μου εχεις πληρη μεσανυχτα αφου πολες φορες παραταω τον υπολογιστη ανοιχτο κ κοιμαμαι
    Και ο υπολογιστής γράφει μόνος του μηνύματα στο φόρουμ...Μπράβο εξελιγμένο μηχάνημα!
    Μην ανησυχείς όμως, λίγο μ' ενδιαφέρει τι κάνεις και τι δεν κάνεις για να φτάσω να σε παρακολουθώ.
    Οι ψεύτες και μυθομανείς όμως μου τη δίνουν στα νεύρα.
    Και δεν χρειάζεται να έχει κάποιος μαντικές ικανότητες για να τους αντιλαμβάνεται, λίγη κοινή λογική.

  3. #6153
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτο λεγετε ΞΕΡΟΛΙΣΜΟΣ οχι κοινη λογικη

  4. #6154
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    επισης εγω οταν ξερω καπιον βλεπω αν ειναι μεσα η οχι για να ξερω ποτε θα του μιλαω απλα αρα αυτο εχει καπιο νοημα

  5. #6155
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    ο περισοτερος κοσμος εδω μεσα ειναι πανευκολα ψυχολογισιμος.μερικα θεματα να διαβασεις καταλαβαινεις πληρος τι παιζει δεν χρειαζετε να μιλησεις μαζι του.και ειναι γελοιο οταν προσπαθουν να κρυφτουν πισω απο το δαχτιλο τους.φαντασου εγω που εχω λιγο καιρο εδω μεσα και εχω καταλαβει τι κουμασια ειναι μερικοι χρηστες

  6. #6156
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Τοσα χρονια να επιμενει σε ενα ψεμα?εγω πιστευω οτι σιγουρα εχει προβληματα απλα αντι να τα λυσει με καποιο τροπο, ολη μερα κλαιγεται.

  7. #6157
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω παω για ψωνια στο σουπερμαρκετ.

  8. #6158
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    _ _ Σ _ Η _ Α Μ Ε

    ελα να παιξουμε το "βρες την λεξη"

  9. #6159
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Τοσα χρονια να επιμενει σε ενα ψεμα?εγω πιστευω οτι σιγουρα εχει προβληματα απλα αντι να τα λυσει με καποιο τροπο, ολη μερα κλαιγεται.
    Και η μυθομανία πρόβλημα είναι και μάλιστα χοντρό.
    Και κάποιες φορές πολύ επικίνδυνο για αυτούς που βρίσκονται γύρω από τον μυθομανή. Έχει τύχει να γνωρίσω τέτοιο άτομο στην πραγματικότητα, είναι να μη σου τύχει.

  10. #6160
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,516
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Τοσα χρονια να επιμενει σε ενα ψεμα?εγω πιστευω οτι σιγουρα εχει προβληματα απλα αντι να τα λυσει με καποιο τροπο, ολη μερα κλαιγεται.
    Μνημόνιο, προσπαθώ να τα λύσω με φαρμακευτική αγωγή και ψυχοθεραπεία αλλά είναι στιγμές που με παίρνουν από κάτω, ειδικά τον τελευταίο καιρό...το καταλαβαίνω ότι κλαίγομαι αλλά αν δεν μπορώ να πω ότι αισθάνομαι άσχημα σε φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης τότε πού;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #6161
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μνημόνιο, προσπαθώ να τα λύσω με φαρμακευτική αγωγή και ψυχοθεραπεία αλλά είναι στιγμές που με παίρνουν από κάτω, ειδικά τον τελευταίο καιρό...το καταλαβαίνω ότι κλαίγομαι αλλά αν δεν μπορώ να πω ότι αισθάνομαι άσχημα σε φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης τότε πού;
    αναλωνεσαι στην κλαψα και δεν κανεις ουσιαστικα πραγματα για εσενα κυκνε..αυτο εννοουσα.

    Για σενα το λεω..δεν σε ειρωνευομαι.

  12. #6162
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,516
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    αναλωνεσαι στην κλαψα και δεν κανεις ουσιαστικα πραγματα για εσενα κυκνε..αυτο εννοουσα.

    Για σενα το λεω..δεν σε ειρωνευομαι.
    Ναι, καταλαβαίνω ότι δεν το λες ειρωνικά και σ' ευχαριστώ που μου το λες...Η αλήθεια είναι ότι τον τελευταίο καιρό κι ειδικά μετά τον θάνατο του θείου μου έχω ψιλοπαραιτηθεί...δεν βρίσκω και δουλειά κι αυτό χειροτερεύει την κατάσταση...αλλά έχεις δίκιο, στην ουσία πάλι κλαίγομαι και τώρα...πρέπει με κάποιο τρόπο (δεν ξέρω πως και τι αλλά πρέπει να το βρω) να δραστηριοποιηθώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #6163
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν μπορώ να ξαπλώσω όταν είμαι φοβισμένη, φοβάμαι ακόμα πιο πολύ...και μόνο που το σκέφτηκα με πιάσαν τα κλάματα...συγγνώμη που σας δυσκολεύω παιδιά αλλά πραγματικά είμαι διαλυμένη σήμερα...ίσως είχε δίκιο κάποιος που είχε πει πως είμαι χαμένη περίπτωση...
    γιατι ρε κυκνακι μου?? κανε κ εσυ μια προσπαθεια.. γιατι εχεισ αφεθει..?? δηλαδη πωσ νιωθεισ ηρεμη?

  14. #6164
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,516
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    γιατι ρε κυκνακι μου?? κανε κ εσυ μια προσπαθεια.. γιατι εχεισ αφεθει..?? δηλαδη πωσ νιωθεισ ηρεμη?
    Προσπάθησα, πήρα τη γιατρό να μου πει τι να κάνω γιατί είχα πελαγώσει...όσο για το λόγο που έχω αφεθεί είναι γιατί παρά τη φαρμακευτική αγωγή τους τελευταίους μήνες νιώθω πολύ συχνά να με παίρνει από κάτω η κατάθλιψη και κάποια στιγμή χάνεις το κουράγιο, την αντοχή και την υπομονή σου...άδικο έχω; Πες μου ειλικρινά, δεν με πειράζει...
    Πώς νιώθω ήρεμη...όταν δεν με πιάνει φοβία με βοηθάει να ξαπλώνω αγκαλιά μ' ένα λούτρινο σκυλάκι που έχω...αλλά άπαξ και φοβάμαι τότε δεν θέλω να ξαπλώσω και να χαλαρώσω γιατί νιώθω ότι είμαι πιο εύκολος στόχος έτσι για να συμβεί κάτι κακό...πιθανότατα την τελευταία φράση να μην την κατάλαβες καλά, αν θέλεις κάτι ρώτα με...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #6165
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,249
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Έχω γενικά μια φοβία ότι μπορεί κάποιος να μου κάνει κακό, φοβία που βασίζεται σε ένα άσχημο γεγονός του παρελθόντος...έχω ανοίξει παλιότερα και σχετικό θέμα αλλά ίσως να μην το έχεις δει...Τώρα όμως με τρόμαξε κάποιος άλλος αλλά δεν μπορώ να πω περισσότερα δυστυχώς, πάντως φοβάμαι πολύ! Στους γονείς μου προσπαθώ να μη δείξω τίποτα γιατί δεν με καταλαβαίνουν...
    Πήρα τη γιατρό τηλέφωνο πριν λίγο και μου είπε ότι αυτό είναι σωματοποίηση του άγχους και να πάρω ένα επιπλέον αγχολυτικό όπως κι έκανα οπότε ελπίζω ότι μόλις δράσει θα συνέλθω αλλά αν μπορείτε μη με αφήσετε μόνη μου τώρα...

    Εμένα γιατί όλο αυτό μου φαίνεται λίγο περίεργο.....και κάπως αναληθές....;
    Εχεις φοβίες ότι κάποιος μπορεί να σου κάνει κακό,από το παρελθόν-όχι δεν έχω δει όλα σου τα μηνύματα και ούτε μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο....

    Εάν κάποιος σε απειλεί με οποιοδήποτε μέσο,μπορείς να το δηλώσεις στην αστυνομία..και να πεις τις ανησυχίες σου-ακομα και στην γιατρό σου μπορείς να κοινωνήσεις κάτι τέτοιο.....
    Μετά λες ότι τελικά κάποιος άλλος τώρα σε τρόμαξε που δεν μπορείς να πεις περισσότερα.....γιατί φοβάσαι πολύ!

    Κύκνε τί διάγνωση σου έχει κάνει η ψυχίατρος;

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •