Θεραπεία - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    εισαι καλυτερα τωρα?
    δεν ξερω. εσυ τι πιστευεις?

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    Quote Originally Posted by maus View Post
    για ποια βιολογικα υποκαταστατα μου λες γιατι απο οσο γνωριζω δεν υπαρχουν
    καποια.

    αμα λες για βιταμινες ,εχω ακουσει αλλα ειναι αμφιβολη η αποτελεσματικοτητα τους μακροχρονια και επιπλεον κοστιζουν πιο φθηνα απο τα φαρμακα...

    οπως σου λεω το φαρμακο ειναι καλο , μας στηριζει αλλα ειναι η ιδια η ελληνικη κοινωνια σκαρτη και μας οδηγησε σε αυτη τη κατασταση και αυτο δεν αλλαζει με οποιοδηποτε φαρμακο. τουλαχιστον εχουμε κατι να μας στηριζει στους δυσκολους καιρους ωστε να μην τα "παιρνουμε".

    ειναι μια προστασια απαραιτητη για την επιβιωση μας.
    βιολογικα τροφιμα, βιολογικα φαρμακα, βεβαια ειναι πιο ακριβα απο τα χημικα τροφιμα και φαρμακα. δεν μπορω να το δω ερευνητικα βεβαια. υποθετω. πιο κοντα στη φυση πιο καλα. απλο.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Καλο θα ηταν να διαγραφει το νημα "θεραπεια"...μηπως κανεις απελπισμενος το πιστεψει.
    δεν ειναι το θεμα να το δει καποιος απελπισμενος κια να το πιστεψει αλλα να το δει καποιος που βρισκεται σε δυσκολη θυεση και να βαλει το μυαλο του να σκεφτει.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by vince8 View Post
    Δεν έχω σαφής πηγές έχω όμως τρανταχτά παραδείγματα.

    Αμερική, μη καπνιστές για πόσα χρόνια, θεότρελοι. Ινδοί, καπνιστές μαριχουάνας, μια χαρά άνθρωποι (φαινόντουσαν) πριν τους κυριεύσει ο καπιταλισμός.
    συμφωνείς? ναι η όχι μόνο πες μου.
    Quote Originally Posted by vince8 View Post
    δεν ειναι το θεμα να το δει καποιος απελπισμενος κια να το πιστεψει αλλα να το δει καποιος που βρισκεται σε δυσκολη θυεση και να βαλει το μυαλο του να σκεφτει.
    Τι να σκεφτει?

    Παιρνεις αφηρημενα δυο κρατη (κουλτουρες) και λες αυτοι καπνιζουν περισσοτερο απο τους αλλους. Αυτοι ειναι πιο τρελλοι απο τους αλλους (στα ματια μιας τριτης κουλτουρας ξερω γω) , αρα για την ψυχωση καλυτερα να παιρνεις μαριχουανα?

    Ουτε βιοτικα επιπεδα , ουτε κουλτουρες , ουτε τιποτα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by vince8 View Post
    Υπάρχουν αρκετές ενδείξεις ότι η μαριχουάνα είναι η μοναδική θεραπεία για την ψύχωση (περισσότερο αποτελεσματική από τα κοινά τσιγάρα...[ίσως]). Κάποιοι (παράνομα) θεραπεύουν την ψύχωση τους με τον τρόπο αυτό και έχουν και εξουσία μάλιστα. εμείς οι υπόλοιποι τι σας φταίξαμε ρε παλιοτόμαρα?

    άρα προτείνω στους επιζώντες.
    τις εξής λύσεις.

    Καίτε ότι χορτάρι έχει απομείνει (είναι όμως πολύ [ενώ το ξύλο ελάχιστο] άρα δύσκολο να εφαρμοστεί αυτή η λύση.
    Ψηφίζεται τον πολιτικό που θα φέρει τη μαριχουάνα στα περίπτερα διαθέσιμη για όλους.

    ακούω τις απόψεις σας ¨)
    Η αλήθεια είναι πως ούτε εγώ έχω ακούσει/διαβάσει κάτι τέτοιο πουθεν'α. Για άλλες ασθένειες είχα διαβάσει πως κάνει καλό...
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    Η αλήθεια είναι πως ούτε εγώ έχω ακούσει/διαβάσει κάτι τέτοιο πουθεν'α. Για άλλες ασθένειες είχα διαβάσει πως κάνει καλό...
    Συγχώρα με αλλά δεν μπορώ να κατατάξω την τρέλα σε υποκατηγορίες. Η είσαι τρελός/η η δεν είσαι.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    H μαριχουανα συμφωνα με ερευνες μπορει να προκαλεσει ψυχωση και δεν ειναι σε καμμια περιπτωση θεραπεια για την ψυχωση.


    +1 αυτό είναι αλήθεια.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Οτι και να λεμε η μαριχουανα και καθε ειδους ναρκωτικης ουσιας λογικα και μονο δεν βοηθα αλλα χειροτερευει... ποσο μαλλον οταν το λενε και επιστημονες. Αυτος που θελει να φυγει για λιγο απο αυτον τον κοσμο νομιζει οτι με το να κανει χρηση οτι θα φυγουν τα προβληματα του? ΟΧΙ, φυσικα και οχι. Καλυτερα ειναι να αντιμετωπιζονται τα προβληματα με καποιον ειδικο αν δεν μπορει καποιος μονος του.

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    Θα το διαπιστώσουμε αυτό όταν έρθει το τέλος του ανατολικού κόσμου φίλοι μου.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Αμα ειναι να το δουμε τοτε αρα δεν χρειαζεται να μπαινουμε στην διαδικασια να αναρωτιομαστε για πραγματα.. τσαμπα κοπος δεν νομιζεις? :P

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by vince8 View Post
    Συγχώρα με αλλά δεν μπορώ να κατατάξω την τρέλα σε υποκατηγορίες. Η είσαι τρελός/η η δεν είσαι.
    δεν σε καταλαβαίνω ελπίζω να σε βοηθήσει αυτή η ιδέα σου :\

    αν και δεν μιλούσα για "τρέλλα"
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    δεν νομιζω. λιγο τρελοι ολοι ειμαστε. εγω απλα εχω να πω οποιος φευγει για εξωτερικο σε πιο ανεπτυγμενη κοινωνια για σπουδες η δουλεια και επιστρεφει χαραμιζεται ασχετως αν η κοινωνια εδω στην ελλαδα προχωραει. κριμα.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Quote Originally Posted by vince8 View Post
    δεν ξερω. εσυ τι πιστευεις?
    οτι δεν εισαι κ πολυ καλα. ολο επιθετικοτητα βγαζεις. αν ησουν καλα δε θα εβγαζες τοση επιθετικοτητα!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    θεμα χρονου ειναι να δρασουν τα φαρμακα και να σταθεροποιηθει.

    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    οτι δεν εισαι κ πολυ καλα. ολο επιθετικοτητα βγαζεις. αν ησουν καλα δε θα εβγαζες τοση επιθετικοτητα!
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ειναι αξιωμα αυτο που ειπε η ρεμεντυ και μην ακουω βλακειες..αν εχεις γονιδιο για ψυχικες ασθενειες η εισαι επιρρεπης κ ιδιως ψυχωση και υγιειης να εισαι η φουντα θα στο βγαλει οπως και ταλλα..αλλα ειδικα για τη φουντα υπαρχουν μελετες αν θες να αυτοκτονησεις αρχισε το τσιγαριλικι

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΠΡΩΤΟΓΕΝΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ
    By jane-do-ni in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 48
    Last Post: 16-10-2016, 21:19
  2. θεραπεία- αντιμετώπιση.....
    By lini in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 01-11-2009, 16:34
  3. συμπεριφ.θεραπεια
    By stefanos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 28-01-2009, 15:34
  4. κανναβης και θεραπεια
    By νικος32 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 13
    Last Post: 31-08-2008, 14:19
  5. ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΟΥ???
    By kely28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 30-05-2008, 12:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •