xirotera dn ginete
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    26

    xirotera dn ginete

    apo to proi mexri to vradi aprosopopoiisi. dn ksero pios eime! skeftome oti eime kapios alos p.x gia na prosgiotho sto soma mou. dn antexooo kai to alo tora pou milao apo mesa mou ? mou erxonte skepsis kai tis analuo apo mesa mou ti eine auto? ideopsuxanagkasmos?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    26
    kai eime kai fantaros: P 56 kai simera lele

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    αυτο ειναι μαλλον μολις απολυθεις τηα περασει
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by glafkos View Post
    αυτο ειναι μαλλον μολις απολυθεις τηα περασει
    χαχα σόρρυ αλλά γέλασα με αυτό που διάβασα και το δηλώνω :D

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    61
    Φιλε μου σε καταλαβαινω. Θα συμφωνησω με τον γλαφκο. Μαλλον εχει να κανει με τη θητεια.
    Και εγω οταν πηγα φανταρος, ημουν που ημουν, αυτο με τρελανε! Αλλα χαρηκα που τη παλεψα και απολυθηκα κανονικα.
    Μην αγχωνεσαι δεν εμεινε σχεδον τιποτα. Καλος πολιτης και καλο υπολοιπο!

  6. #6
    Αν πάντως συνεχίσει μια αναρρωτική δεν θα σε χαλούσε πιστεύω, η υγεία είναι πάνω από όλα, η αποπροσωποίηση είναι είδος παραισθήσεων νομίζω και κατάγεται στις ψυχώσεις.Ελπίζω να είναι περαστικό και γίνεις περδίκι.Να τρως καλά και να ξεκουράζεσαι επαρκώς(όσο σας επιτρέπεται βέβαια).Κράτα γερά!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Γιατί η θητεία θεωρείται τόσο επώδυνη; Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Ακόμα και γω που είμαι γυναίκα έχω σκεφτεί να πάω στρατό. Θα μου άρεσε σαν εμπειρία. Εσείς γιατί κάνετε έτσι; Δεν νομίζω πάντως να οφείλεται στην θητεία. Ψάξτο λίγο καλύτερα. Crazy η αποπροσωποποίηση ανήκει στις νευρώσεις. Μην τα μπερδεύεις.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    26
    paidiaa sorry gia tin kathusterisii!! sas euxaristo para poli olous!!! kali dunamh <3 ! vasika extes dn koimithika me to h aprosopopoihsi aniki stis psuxosis : (!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    λοιπον η αποπροσωποποιηση ειναι συμπτωμα εντονου αγχους κ αυτο που λες οατι επαναλαμβανεις λεξεις μεσα σου ειναι ψυχαναγκασμος που κ αυτο ειναι συμπτωμα εντονου αγχους.
    στο λεω γιατι το εχω περασει.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by CharmedOne View Post
    paidiaa sorry gia tin kathusterisii!! sas euxaristo para poli olous!!! kali dunamh <3 ! vasika extes dn koimithika me to h aprosopopoihsi aniki stis psuxosis : (!
    Μην στεναχωρίεσαι ρε συ! Και το κυκνάκι το έχει περάσει, δεν είναι ψύχωση.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    οντως καμια σχεση με ψυχωση αλλα επειδη ειναι τοσο εντονο αυτο που νιωθεις αισθανεσαι οτι χανεις τον εαυτο σου κ τρελλαινεσαι κατι που δεν ισχυει επειδη το εντονο αγχος κατατασσεται στις νευρωσεις κ οχι στις ψυχωσεις.ειναι απλα φοβος

  12. #12
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Γιατί η θητεία θεωρείται τόσο επώδυνη; Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Ακόμα και γω που είμαι γυναίκα έχω σκεφτεί να πάω στρατό. Θα μου άρεσε σαν εμπειρία. Εσείς γιατί κάνετε έτσι; Δεν νομίζω πάντως να οφείλεται στην θητεία. Ψάξτο λίγο καλύτερα. Crazy η αποπροσωποποίηση ανήκει στις νευρώσεις. Μην τα μπερδεύεις.
    Ψυχωση ονομαζεται καθε ασθένεια της ψυχης που μας ταλαιπωρει είτε είναι μια κριση άγχους είτε καποια βαριά κατάθλιψη είτε άλλες μορφές, οτιδήποτε εμποδίζει τον εσωτερικό μας εαυτό μας να λειτουργει κανονικα και επηρεάζει τα συναισθηματα μας.Δεν ηθελα να τρομαξω κανεναν έκανα έρευνα και βρηκα πληροφορίες για το θέμα.Η αποπραγματοποίηση μπορεί να προκληθεί και απο απλή έλλειψη ύπνου οπότε ίσως είναι περαστικό και είναι μια δύσκολη φάση λόγω στρεσογόννων καταστάσεων γι αυτό και είπα πως αν συνεχιστεί αυτη η κατάσταση ,τότε ίσως χρειαστεί κάποια βοήθεια βοήθεια.Απλα πληροφοριακά το ειπα συγνωμη αν το λαβατε ως κατι κακο.

  13. #13
    Quote Originally Posted by CharmedOne View Post
    paidiaa sorry gia tin kathusterisii!! sas euxaristo para poli olous!!! kali dunamh <3 ! vasika extes dn koimithika me to h aprosopopoihsi aniki stis psuxosis : (!
    Συγνώμη ειλικρινά δεν ήθελα να σε τρομάξω, για να σου εξηγήσω τι εννοώ : πχ ένα κρυoλογημα είναι συνηθως περαστικο αλλα δεν παυει να μας ταλαιπωρει ,δεν σημαινει οτι δεν θα περασει αν όμως δεν προσέξουμε μπορεί να ταλαιπωρηθούμε καιρο και δεν το θέλουμε αυτο.Ευχομαι να γινεις γρηγορα καλα υπάρχουν πολλα site που αναλύουν αυτά τα συμπτώτα αν θέλεις να μάθεις περισσοτερα.Συγνωμη και πάλι.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by crazy View Post
    Ψυχωση ονομαζεται καθε ασθένεια της ψυχης που μας ταλαιπωρει είτε είναι μια κριση άγχους είτε καποια βαριά κατάθλιψη είτε άλλες μορφές, οτιδήποτε εμποδίζει τον εσωτερικό μας εαυτό μας να λειτουργει κανονικα και επηρεάζει τα συναισθηματα μας.Δεν ηθελα να τρομαξω κανεναν έκανα έρευνα και βρηκα πληροφορίες για το θέμα.Η αποπραγματοποίηση μπορεί να προκληθεί και απο απλή έλλειψη ύπνου οπότε ίσως είναι περαστικό και είναι μια δύσκολη φάση λόγω στρεσογόννων καταστάσεων γι αυτό και είπα πως αν συνεχιστεί αυτη η κατάσταση ,τότε ίσως χρειαστεί κάποια βοήθεια βοήθεια.Απλα πληροφοριακά το ειπα συγνωμη αν το λαβατε ως κατι κακο.
    Ούτε εγώ ήθελα να σε κατηγορήσω για κάτι, απλά ήθελα να σου επισημάνω ότι λανθάνεις και λανθάνεις σοβαρά όταν ανακατεύεις άγχος, κατάθλιψη και ψυχώσεις. Είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα και ρώτα όποιον ψυχίατρο θέλεις. Όταν σου επισημαίνεται ένα σοβαρό λάθος μην το ξανακάνεις.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by CharmedOne View Post
    kai eime kai fantaros: P 56 kai simera lele
    56??...φιλε αυτο φταιει το 56...οταν εισαι στο 56 μην μετρας ...αρχισε να μετρας στις 3....και οταν νυχτωνει φωναζε ποσες μεινανε με ολη σου την δυναμη....εκτονωνεσαι...
    ...
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. thelo tin pallia hara...ginete??
    By ΧΑΡΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 05-11-2009, 12:18
  2. ginete?
    By nightwisher in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-05-2008, 18:49
  3. Kriseis panikou,h zwh ginete olo kai pio tholi
    By Braveheartroll in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 24-09-2007, 21:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •