Αντρας Vs γυναικας vol.1213234
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    6

    Αντρας Vs γυναικας vol.1213234

    καλησπερα.θα ηθελα να εκφρασω ενα συμπερασμα που εχω βγαλει πανω στην σχεση αντρα και γυναικας, και πειτε μου τις αποψεις σας.
    Πλησιαζω τα 30 χρονια ζωης, εχω ασχοληθει με περιπου 20 γυναικες στην ζωη μου, και με 1 απο αυτες πηγε σοβαρα(5χρονια). Ειμαι τυπος που αγαπαει τις γυναικες, γουσταρω να περνανε καλα οταν ειναι μαζι μου, και πανω σε αυτο δεν λογαριαζω και πολλα πολλα.
    Πιστευα μεχρη προτινος , οτι και οι γυναικες αυτο θελουν απο εναν αντρα, αλλα τελικα δεν ειναι ετσι. Ακουω-διαβαζω συνεχια παραπονα απο αυτες για τους αντρες του τυπου "δεν ειστε ρωμαντικοι" δεν μας διεκδικιτε πλεον" μονο με το ποδοσφαιρο ασχολιστε" και αλλα πολλα που τα ξερετε...και ελεγα, ρε κοριτσια δεν ειναι ετσι...γιατι επαιρνα παραδειγμα εμενα, που ειμαι ρωμαντικος, που εκτιμαω τις γυναικες, που μου αρεσει να κανω εκπληξεις σε ξεκαρφοτες ημερομηνιες και οχι μονο σε γενεθλια και γιορτες, να μην τα πολυλογω ,που γενικα γουσταρω το ολο σκηνικο του ερωτα-σχεσης και ειμαι κυριος παντα.
    Απο αυτα λοιπον τα παραπονα τον γυναικων,εγω ελεγα "μλκιες λενε, πεσανε σε εναν μαλακα και μας λενε ολους μαλακες"...ετσι νομιζα , αλλα τελικα εχουν δηκιο..ειμαστε ολοι μαλακες, γουσταρουμε το ποδοσφαιρο πιο πολυ απο αυτες, τα φιλαρακια μας, και γενικα ναι, ειμαστε λιγο στα @@ μας με τους ερωτες και τα αρωματα.
    Μην βιαζεσται να θριαμβολογισεται....οχι...
    Για ολα τα παραπανω που ειμαστε ,αιτια ειστε εσεις.Αποδειξη? εγω! που ημουν μια χαρα συμφωνα με τα δικα σας πιστευω ,και τωρα βρισκομαι σε ενα μεταβατικο σταδιο το να γινω σας αυτους που βριζεται.
    Που το αποδιδω?
    Ενας αντρας ηλικιας 24 με 30 , ειναι στο σημειο που μαθαινει, και οτι βιοσει μενει μεσα του και πλαθει τον χαρακτιρα του. Αυτος λοιπον, κατα συντριπτικη πληοψειφια συναναστρεφετε με γυναικες ηλικιας 18 με 30, δηλαδη με γυναικες που αλλα λενε , αλλα θελουν, και αλλα νομιζουν οτι θελουν. Οταν λοιπον εγω π.χ. εχω γνωρισει 5 γυναικες στην σειρα απο τα 26 μου μεχρι σημερα, που δεν ηξεραν τι τους γινετε, με αποτελεσμα να πληγωνομαι εγω ή αυτες, αλλα να λενε και αλλα να κανουνε, να αερολογουνε ασυστολα, φτανω λοιπον στα 30 μου και βλεπω οτι ολες αυτες οι καταστασεις μου αλλαξανε τον χαρακτηρα (Αρχιζω και τρελενομαι,και αλλαζω χαρακτιρα, γιατι αγαπη εδωσα, μα αγαπη δεν 'επειρα :D ), και με κανουν σαν αυτο που βριζουν ολες.
    Το συμπαιρασμα ειναι λοιπον οτι φταινε οι γυναικες ηλικιας 18-30 , οι πανω απο 30 πιστευω οτι ξερουν τι θελουν και πως να το παρουν. Εννοιτε πως υπαρχουν εξαιρεσεις κτλ κτλ...
    Θα ηθελα γνωμες και απο τα 2 φυλα, ντρετα και ντομπρα!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Κωστα,πριν σου πω τη γνωμη μου...θα ηθελα να σε ρωτησω αν πιστευεις οτι ο μεσος ανδρας στην ηλικια των 18-30 ξερει τι θελει και γενικα εχει ωριμασει σαν χαρακτηρας!?
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    6
    Δεν εχει ωριμασει!!!
    Αλλα ξερει τι θελει, χωρις απαραιτιτα αυτο να ειναι σωστο, ξερει ομως.
    π.χ. θα ξεκαθαρισει οτι " θελω μονο σεξ απο εσενα" ή "με εσενα θελω να ζυσω την ζωη μου" ασχετα αν στο τελος γινουν αλλιως τα πραγματα, θα κανει την προσπαθεια του να στηριξει τα λογια του. οχι ολοι, αλλα τουλαχιστον απο αυτους που ξερω εγω, οι περισοτεροι ειναι ετσι.
    Αλλο να λες μεγαλα λογια απο ενθουσιασμο η απο ερωτα, και αλλο να λες μλκιες για να παιζεις, εχει διαφορα.

    p.s. σαν χαρακτιρες ωριμαζουμαι απο την στιγμη που θα γεννηθουμε μεχρι να πεθανουμε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Τι σχέση έχει η ηλικία με την ωριμότητα?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Εγω πιστευω οτι υπαρχουν οι γυναικες και οι ωραιες γυναικες. Οι ωραιες γυναικες λοιπον μπορουν να αλλαζουν το τι θελουν γιατι απλα...μπορουν...σημερα θελουν ρομαντικο, αυριο θελουν εναν αντρα βαρυμαγκα...το οτι μπορουν να βρουν κατι απο αυτα ειναι θεμα απλα να βγουν και να περιμενουν να δουν τι θα τους ερθει...που θα τους ερθει...

    Δεν υπαρχουν κανονες συμπεριφορας πιστευω(σε λογικα πλαισια, μην εισαι ζωο)...απλα πρεπει να κανει κλικ ο ενας στον αλλο...αμα γινει το κλικ δεν πα να σαι αναισθητος η αλλη θα σε γουσταρει. Αμα δεν κανεις το κλικ δεν πα να χτυπιεσαι δεν θα αλλαξει κατι...

    Οι κανονες συμπεριφορας μπαινουν στο παιχνιδι πολυ μετα...οταν εχει γινει κατι δηλαδη και αυτοι ειναι που θα αναδειξουν αν μια σχεση θα προχωρησει σαν υγιης η θα ειναι ολο προβληματα.

    Αυτη ειναι η γνωμη μου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by kwstas1981 View Post
    Δεν εχει ωριμασει!!!
    Αλλα ξερει τι θελει, χωρις απαραιτιτα αυτο να ειναι σωστο, ξερει ομως.
    π.χ. θα ξεκαθαρισει οτι " θελω μονο σεξ απο εσενα" ή "με εσενα θελω να ζυσω την ζωη μου" ασχετα αν στο τελος γινουν αλλιως τα πραγματα, θα κανει την προσπαθεια του να στηριξει τα λογια του. οχι ολοι, αλλα τουλαχιστον απο αυτους που ξερω εγω, οι περισοτεροι ειναι ετσι.
    Λοιπον, θεωρω οτι οταν οι ανδρες επιμενουν στην διεκδικηση πραγματων που γνωριζουν εκ των προτερων οτι ειναι λαθος, ειναι εγωιστες κι οχι σταθεροι χαρακτηρες!
    Ακομα, η ωριμανση ειναι βασικη προυποθεση για τη σταθεροτητα του χαρακτηρα καποιου...οποτε διακρινω μια αντιφαση στα λεγομενα σου!
    Βασει ερευνων οι γυναικες ωριμαζουν νωριτερα απ'τους ανδρες κι επομενως εχουν σταθεροτερο χαρακτηρα!

    @ Να διευκρινησω οτι αναφερομαι στον μεσο ανδρα και στη μεση γυναικα καθως ειναι επομενο να υπαρχουν κι εξαιρεσεις!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by Jimmy View Post
    Εγω πιστευω οτι υπαρχουν οι γυναικες και οι ωραιες γυναικες.
    Μια γυναικα μπορει εσυ να την βρισκεις ασχημη αλλα ο διπλανος σου να τη βρισκει πανεμορφη!
    Δεν υπαρχουν κανονες σ'αυτα!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    6
    μα δεν ειπα εγω οτι οι αντρες ωριμαζουν πιο γρηγορα.
    ευχαριστω που μου εδωσες πασα!! κοιτα τι εγραψες "θεωρω οτι οταν οι ανδρες επιμενουν στην διεκδικηση πραγματων που γνωριζουν εκ των προτερων οτι ειναι λαθος, ειναι εγωιστες κι οχι σταθεροι χαρακτηρες",
    εσεις οταν θελετε το λετε "εγωιστες κι οχι σταθεροι χαρακτηρες" , αν αυτο ομως που επιμενε να κανει σας αρεσε, και αυτος δεν το εκανε ξερεις τι θα λεγατε? οτι "αυτος δεν εχει @@δια, δεν ειναι αντρας αρα δεν υπαρχουν αντρες"...ειτε ειναι σωστο ειτε λαθος...
    τα λεγαμε...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by ALIA View Post
    Μια γυναικα μπορει εσυ να την βρισκεις ασχημη αλλα ο διπλανος σου να τη βρισκει πανεμορφη!
    Δεν υπαρχουν κανονες σ'αυτα!
    Συμφωνω...περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...εχει διαφορα ομως αν μια που βρισκω εγω ασχημη την βρισκει μονο ο διπλανος μου ομορφη η ολος ο κοσμος γυρω μου. Γιατι αλλο να εχει μια γυναικα μια εναλλακτικη αναμεσα σε εκατο και αλλο πανω απο 70-80 εναλλακτικες. Κατι τετοιο τις δινει τον "αερα" να κανει ειτε οχι καποιες υποχωρησεις.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Κωστα,εχεις πεσει στην παγιδα του τσουβαλιασματος! Προσπαθησε να βγεις απ'αυτην την παγιδα και ψαξε την γυναικα που σου ταιριαζει για να προχωρησετε!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by Jimmy View Post
    Συμφωνω...περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...εχει διαφορα ομως αν μια που βρισκω εγω ασχημη την βρισκει μονο ο διπλανος μου ομορφη η ολος ο κοσμος γυρω μου. Γιατι αλλο να εχει μια γυναικα μια εναλλακτικη αναμεσα σε εκατο και αλλο πανω απο 70-80 εναλλακτικες. Κατι τετοιο τις δινει τον "αερα" να κανει ειτε οχι καποιες υποχωρησεις.
    Αδυνατω να συλλαβω τον συλλογισμο σου! Λυπαμαι....
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Η επιτευξη του στοχου στους περιζητητους ανθρωπους ειναι ευκολοτερη υποθεση...αυτο ισχυει και στην προσωπικη και στην επαγγελματικη ζωη και για τα δυο φυλα.

    Αυτο ειναι πιο κατανοητο μηπως?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by Jimmy View Post
    Η επιτευξη του στοχου στους περιζητητους ανθρωπους ειναι ευκολοτερη υποθεση...αυτο ισχυει και στην προσωπικη και στην επαγγελματικη ζωη και για τα δυο φυλα.

    Αυτο ειναι πιο κατανοητο μηπως?
    Ναι,τωρα εγινε πιο κατανοητο αλλα αυτο δε σημαινει οτι συμφωνω και με το σκεπτικο σου! Anyway....
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by ALIA View Post
    Ναι,τωρα εγινε πιο κατανοητο αλλα αυτο δε σημαινει οτι συμφωνω και με το σκεπτικο σου! Anyway....
    Ωραια, δεν με πειραζει.

    Εσυ τι ειναι αυτο που ιδανικα θα εψαχνες? Θελω μια ολοκληρωμενη απαντηση για το προφιλ του ιδανικου σου αντρα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by Jimmy View Post
    Ωραια, δεν με πειραζει.

    Εσυ τι ειναι αυτο που ιδανικα θα εψαχνες? Θελω μια ολοκληρωμενη απαντηση για το προφιλ του ιδανικου σου αντρα.
    Δεν ψαχνω για τον "ιδανικο ανδρα"....ειμαι πιο προσγειωμενη!! lol
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. πλησίασμα γυναίκας
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 76
    Last Post: 01-04-2012, 12:17
  2. Μερα της γυναικας
    By Lef in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 11-03-2010, 22:28
  3. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 16:36
  4. ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΠΕΟΦΟΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΑΣ
    By lavrenti111 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 72
    Last Post: 27-09-2008, 10:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •