Και τωρα τι?Πως τον αντιμετωπιζω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    40

    Και τωρα τι?Πως τον αντιμετωπιζω

    Πανε δεκα μερες τωρα που εφυγε , επιλογη του ηθελε να βρει τον ευατο του να ζησει να να να καπου σταματησα να ακουω για μια στιγμη ακουσα κατι για αγαπη δυναμη ομορφια σηκωσα το κεφαλι και ειπα την αληθεια ,σαγαπω γι αυτο φυγε. Δεκα μερες τωρα επιζω βγαινω εξω παω στη δουλεια οι φιλοι οι οικογενεια στα τηλ μα τι εγινε πως ειναι δυνατον ..!!Αυτος εξαφανισμενος δεν μιλησε σε κανενα δεν εδωσε πουθενα εξηγηση .Τωρα πηγαινοερχετε 4 μερες να παρει πραγματα φωτογραφιες .Γυροφερνε στο σπιτι να το φτιαξω αυτο και οτι χρειαστεις παρε τηλ ηθελα το χρονο μου δεν ειμαι καλα σε νοιαζομαι ακομα ,να προσεχεις.Στην αρχη νευρα κακιες μετα οχι οχι μικροπρεπειες οτι εχει μεινει μην το ξεφτιλησουμε.Σημερα δεν τον αφησα να μπει σπιτι ειχα μαζεψει οτι θεωρουσα δικο του και του τα εδωσα σε μια τσαντα και πριν φυγει μην ξεχασω το δαχτυλιδι(βερα) απλωσε το χερι και το εβαλα στην παλαμη του..σιωπη.Δεν ειπε τιποτα κατεβασε το κεφαλι ακουστηκε ενα αχνο γεια αλλα το επνιξε το μπαμ της πορτας.Αυριο ειναι και η τελευταια μας συναντηση μετα απο μια συμβιωση χρονων υπηρχουν τα τυπικα που πρεπει να διεκπεραιωθουν ,λογαριασμοι κτλ..Αυριο λοιπον μου δινετε μια ευκαιρια στη διαδρομη να μαθω και να πω να καταλαβω ..Και τωρα τι πως τον αντιμετωπιζω ολλοι μου λενε ποσο δυνατη ειμαι οτι δεν εχω αναγκη οτι θα βαραει το κεφαλι του κτλ.Αυτο που θελω ομως ειναι το γιατι και μια τελεια που θα τη βαλω εγω ...Δωστε μου κουραγιο πειτε μου πως!

  2. #2
    ..δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι που θα μπορούσες να κάνεις τώρα, είτε για να σου απαλύνει τον πόνο, είτε για να του αλλάξεις γνώμη.
    Δυστυχώς πρέπει να το περάσεις.
    Ασε στην άκρη του μυαλού σου πως μπορεί να είναι κρίση, (μη ξεχνάμε πως ήταν απο τα 19 του μέχρι τα 25 με την ίδια γυναίκα).
    Ισως να χρειάζεται λίγο τον εαυτό του...μόνο του. Ίσως όπως σου λένε και οι άλλοι να το μετανιώσει και να γυρίσει.
    Το σημαντικό είναι να βρεις θάρρος να συνεχίσεις και όχι να πέσεις στα πατώματα.
    Πρόσφατα χώρισε μια φίλη μου μετά από 8 χρόνια σχέσης και χωρίς να το θέλει εκείνη, αλλά ο άλλος.
    Πραγματικά θαυμάζω το κουράγιο και το θάρρος της, τη δύναμη να στέκεται στα πόδια της και να παλεύει.
    Κανε το ίδιο, μη γονατίσεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Συγγνώμη αλλά το ρήμα "αντιμετωπίζω" τι σχέση έχει; Για πόλεμο πρόκειται ή για τη λήξη μιας σχέσης;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι που θα μπορούσες να κάνεις τώρα, είτε για να σου απαλύνει τον πόνο, είτε για να του αλλάξεις γνώμη.
    Δυστυχώς πρέπει να το περάσεις.
    Ασε στην άκρη του μυαλού σου πως μπορεί να είναι κρίση, (μη ξεχνάμε πως ήταν απο τα 19 του μέχρι τα 25 με την ίδια γυναίκα).
    Ισως να χρειάζεται λίγο τον εαυτό του...μόνο του. Ίσως όπως σου λένε και οι άλλοι να το μετανιώσει και να γυρίσει.
    Το σημαντικό είναι να βρεις θάρρος να συνεχίσεις και όχι να πέσεις στα πατώματα.
    Πρόσφατα χώρισε μια φίλη μου μετά από 8 χρόνια σχέσης και χωρίς να το θέλει εκείνη, αλλά ο άλλος.
    Πραγματικά θαυμάζω το κουράγιο και το θάρρος της, τη δύναμη να στέκεται στα πόδια της και να παλεύει.
    Κανε το ίδιο, μη γονατίσεις.
    Τώρα που λες 8 χρόνια σχέσης, είχα ακούσει για μια ιστορία που μετά από 8 χρόνια σχέσης χώρισαν και η κοπέλα σοκαρίστικε τόσο πολύ ψυχολογικά που της σταμάτησε η περίοδος...Τρόμαξα όταν το έμαθα.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Τώρα που λες 8 χρόνια σχέσης, είχα ακούσει για μια ιστορία που μετά από 8 χρόνια σχέσης χώρισαν και η κοπέλα σοκαρίστικε τόσο πολύ ψυχολογικά που της σταμάτησε η περίοδος...Τρόμαξα όταν το έμαθα.
    Μπράβο, ξέρεις να λες τη σωστή κουβέντα τη σωστή στιγμή!
    Κι εγώ ξέρω φίλη μου που χώρισε μετά από οχτώ χρόνια και βρήκε την υγειά της!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    καμια ερωτηση.
    να τελειωσετε οσο πιο γρηγορα τα διαδικαστικα και να φυγεις.
    εχεις καμια απορια?
    δεν εχεις...

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    99
    λογικο να θες να μαθεις το γιατι και λογικο να εισαι θυμωμενη μαζι του.αυριο που ειναι η τελευταια σας συναντηση ρωτησε τον.εχει φυγει 10 μερες κ ηδη τις 4 τελευταιες σε γυροφερνει.μπορει οντως να ειναι μια κριση αλλα μπορει και να θελει στ αληθεια να τελειωσετε αλλα να μην μπορει να ξεκοψει ευκολα λογω μακροχρονιας συμβιωσης.αυριο προσπαθησε να σαι ηρεμη οταν τον ρωτησεις το γιατι και οχι θυμωμενη. σκεψου ηρεμα.αν ηταν απλα μια κριση θα τον συγχωρουσες;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    ποιο γιατι βρε παιδια?
    ποιος δεν καταλαβε το γιατι?
    του τελειωσε του τυπου
    τι να ρωτησει? πως σου τελειωσε?
    γιατι σου τελειωσε?
    γιατι δεν μου το ειπες οτι σου τελειωνει?
    ασκοπη συζητηση εντελως...
    χασιμο χρονου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποιο γιατι βρε παιδια?
    ποιος δεν καταλαβε το γιατι?
    του τελειωσε του τυπου
    τι να ρωτησει? πως σου τελειωσε?
    γιατι σου τελειωσε?
    γιατι δεν μου το ειπες οτι σου τελειωνει?
    ασκοπη συζητηση εντελως...
    χασιμο χρονου
    Είναι φυσικό να θέλει να μιλήσουνε μετά από τόσα χρόνια σχέσης.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Είναι φυσικό να θέλει να μιλήσουνε μετά από τόσα χρόνια σχέσης.
    μα σε τοσα χρονια σχεσης, τα εχουν πει ΟΛΑ!
    τι μενει να πουνε, οταν ο αλλος λεει "φευγω" ?
    στο καλο !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα σε τοσα χρονια σχεσης, τα εχουν πει ΟΛΑ!
    τι μενει να πουνε, οταν ο αλλος λεει "φευγω" ?
    στο καλο !
    και με την νίκη! λολ
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    40
    χαχαχα καποιες απο τις απαντησεις με εκαναν και γελασα να στε καλα!πρωτον δεν ειμαι στα πατωματα ενα μπουχου χου με πιανει που και που αλλα ενταξει μου περναει.Εχω αισθηματα ακομα αλλα ειναι 4 μερες που και τηλ με περνει ποτε για το ενα ποτε για το αλλο και πραγματικα με κουρασε.Αυτο που θελω ειναι μια ιση αντιμετωπιση να καταλαβει την μαλακια του και οτι δεν εφυγε με αφεση αμαρτιων.Το φευγω δεν το ειπε το εφτασε στο αμην και την εκανε .προσπαθω να καταλαβω γιατι και πιστευω οτι μου αξιζει ενα ξεκαθαρισμα τουλαχιστον για τα 7 χρονια .Ισως να ειναι εγωιστικο αλλα αρκετα εδωσα ειναι η ωρα να καταλαβει οτι και η επιπολαιοτητα εχει επιπτωσεις.δεν τσακωθηκαμε δεν βριστηκαμε αλλα μια εξηγηση μου ανηκει αλλη στη θεση μου θα του ειχε φερει τιποτα στο κεφαλι να ερθει στα ισια του !!!Ιδεες ζητησα πως να το φερω το θεμα μπας και καποιος εχει ζησει παρομοιο θεμα καθοτι πρωταρα στο θεμα .Και εγω πιτσιρικα ημουν οταν τον γνωρισα κριση ηλικιας ομως δεν περναω!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    αν εχεις πραγματι αποριες, ΦΥΣΙΚΑ και να το συζητησεις!
    μην τον διευκολυνεις σ αυτο το "μπαινω, βγαινω, καπου εδω γυρω ειμαι και βρισκω τον εαυτο μου"
    ξεκοψε εντελως!
    για τις αποριες, θα το πεις πολυ απλα, οπως το λες εδω σε μας "ειχαμε 6 χρονια σχεση και δεν εχω καταλαβει τελικα τι εχει γινει. νομιζω οτι δικαιουμαι μιας εξηγησης απο σενα."
    κι αν εχεις θυμο, να του το πεις κι αυτο.
    αν δεν καταλαβες ποτε, οτι αυτος την κανει και ξαφνικα εφυγε, η αν οπως ελεγες, σου ελεγε αλλα αντ αλλων περι υπαρξιακων του, πες του το.
    αν δεν παραδεχτει τπτ και επιμεινει οτι ΑΥΤΟΣ ειναι ο πραγματικος λογος, να δει να σκεφτει να κανει να δειξει, απλα φυγε. αν αυτος δεν τολμαει να σου πει την αληθεια, δεν χρειαζεται να παραστησεις οτι τον πιστευεις...
    απλα πραγματα...

  14. #14
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    40
    τελικα να του φερω τιποτα στο κεφαλι ¨η οχι ..αλλωστε η αγαπη ποναει!!!αντε καλο μου κουραγιο και ελπιζω απο αυριο να ειμαι καλυτερα και να μην περναω απο σαραντα κυματα οργη καταθλιψη μπουχουχου!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Αυτό που θέλεις να μάθεις συγκεκριμένα τι είναι;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Τι αντιμετωπιζω?
    By keep_walking in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 341
    Last Post: 28-05-2010, 22:29
  4. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  5. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •