θελω help!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: θελω help!!

  1. #1

    θελω help!!

    πριν 8 μηνες επα8α οξυ ψυχωσικο επεισοδιο απο χρηση μαριχουανας...ειχα μπει κ σε κλινικη για 1 μισι μηνα περιπου...τωρα περνω αγωγη olazapine 10 mg και μου εδωσε ο γιατρος και 10 mg abilify...το zyprexa με βοηθησε εως εδω κ εχω φτασει σε καλο σημειο..το abilify πιστευω να με βοη8ησει γτ εχω πολλες παρενεργειες στην σκεψη μου,νιω8ω κενος,δν νιωθω συναισ8ηματα...πιστευετε οτι το abilify θα με βοηθησει???ειναι καλο φαρμακο?>?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    μπορεις να πεις πως εγινε το επεισοδιο? δηλ. ηταν η πρωτη φορα που καπνισες? ειχες πιει αλκοολ?
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω παιρνω abilify (μονο abilify). Δεν εχω δοκιμασει πολλα φαρμακα....το risperdal που δεν μου ταιριαζε και to abilify που μαλλον ταιριαξε με μενα γιατι δεν εχω ιδιαιτερα παραπονα. Αν σε βοηθησει δεν μπορει να το ξερει κανεις...μακαρι γιατι και το να αλλαζεις αγωγες ειναι τρομερα επωδυνο.

    Δωστου χρονο να δρασει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    ειναι πολυ καλο φαρμακο και γω αυτο θελω να μου δωσουν αλλα η βλαμμενη η γιατρος μου μου ειπε οτι δε θα με βοηθησει ναι καλα ας μην τα παιρναν απο εταιριες και θα σου ελεγα εγω!
    εγω πιστευω σλειερ οτι θα σε βοηθησει και σιγα σιγα θα σου μειωσουν και αλλο το ζυπρεξα!
    οσο για τα συναισθηματα και γω δεν εχω αλλα παιδια οπως ο κηπ και η λακρυμοζα που παιρνουν αμπιλιφαι εχουν οποτε γιατι να μην εχεις και συ;:)
    περιμενουμε νεα σου!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχουν καλα και κακα φαρμακα ειναι θεμα ποιο φαρμακο θα σε πιασει.Εγω παιρνω το zyprexa το οποιο ειναι πολυ καλο αλλα βαζεις πολλα κιλα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Γεια σου slayer ! Ειχαμε μιλησει κ σε αλλο θρεντ θυμαμαι.. Κοιτα για το abilify επειδη το παιρνω μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλο φαρμακο κ αν ταιριαξει στο βιοχημικο σου προφιλ πιστευω θα σε βοηθησει ! Καμια σχεση με τις παρενεργειες του ζυπρεξα, ειναι πολυ πιο ελαφρυ κ δεν παχαινει ! Καλη συνεχεια ! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #7
    ελπιζω να με πιασει το abilify γτ δν αντεχω αλλο στην κατασταση που ειμαι....το 3ερω οτι ειναι ελαφρυ φαρμακο...μακαρι να με πιασει..αυτο μ ειπε ο γιατρος μ οτι 8α αφαιρεσουμε το ζυπρεχα σιγα σιγα κ 8α μεινω με το abilify.εσυ lacrymosa ενιωσες καλυτερα με το abilify και αν ναι ποτε σε επιασε?θελω να μα8ω πολυ ποτε πιανει το φαρμακο αυτο!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Πολυ καλο το οτι θα σου αφαιρεσει σταδιακα το ζυπρεξα κ θα μεινεις με το abilify ! Ειναι πολυ θετικο αυτο !
    Εμενα μου ταιριαξε αυτο το φαρμακο κ με εχει βοηθησει παρα πολυ, ελπιζω να βοηθησει κ σενα, απλως δωσε του χρονο να δρασει !
    Το ποτε αρχιζει η δραση ειναι σχετικο κ δοσοεξαρτωμενο, κοιτα εμενα στη βδομαδα πανω με επιασε αλλα το χω φτασει κ μεχρι 30 mg που ειναι η μεγιστη δοση.. ποσο παιρνεις εσυ τωρα ?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    10 mg abilify περνω..δν με εχει πιασει ακομα!νιω8ω τα ιδια οπως ενιω8α ειναι ακομα πολυ νωρις..μακαρι να με πιασει κ μενα σε μια βδομαδα!!:D

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    κι εγω τοσα παιρνω πλεον.. αλλα παιρνω κ σταθεροποιητικο κ αγχολυτικα ταυτοχρονα.. συμφωνω ειναι νωρις ακομα, το καταλαβαινεις κι εσυ αλλωστε, δωσε πιστωση χρονου κ πιστευω οτι θα κανει τη δουλεια του !
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    ναι 8ελει αρκετο χρονο..ισως μου παρει αρκετους μηνες..λες να με βοη8ησει το abilify..εγω γτ πιστευω οτι δν 8α μου κανει τπτ!:(

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Βρε μην εισαι απαισιοδοξος κ μην σκεφτεσαι αρνητικα ! Γιατι σκεφτεσαι το χειροτερο κ δεν σκεφτεσαι το καλυτερο, οτι δλδ θα σε βοηθησει κ θα νιωσεις καλυτερα, αρκει να του δωσεις λιγο χρονο ? :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    εχω πεσει λιγο ψυχολογικα..ειμαι στην ιδια κατασταση εδω και 2-3 μηνες κ δν βλεπω βελτιωση..γιαυτο γκρινιαζω:P

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    μια απο τα ιδια!
    αλλα λογικα θα αλλαξει αυτο μολις μειωθουν τα φαρμακα!
    θα σε βοηθησει το αμπιλιφαι ρε συ!

  15. #15
    μακαρι το ευχομαι!!!γτ δν τιν παλευω και πολυ...:(

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. "Δεν θελω να σε κλεψω κυριε.. θελω μονο να ζησω αξιοπρεπως.."
    By Boltseed in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 97
    Last Post: 21-09-2011, 22:31
  2. ΘΕΛΩ ΝΑ...ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΖΩ....
    By amelie74 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 219
    Last Post: 06-05-2010, 22:19
  3. Δεν θελω να αυτοκτονησω
    By liveloula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 152
    Last Post: 01-10-2009, 12:07
  4. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ
    By GIANNA76 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 26-07-2008, 19:57
  5. δεν θελω
    By cd2me in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-2007, 16:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •