Μείωση του σεξ με την πάροδο του χρόνου... (μύθος ή πραγματικότητα?)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422

    Μείωση του σεξ με την πάροδο του χρόνου... (μύθος ή πραγματικότητα?)

    Καλησπέρα σε όλους για ακόμη μια φορά!! Τι μου κάνετε?
    Το θέμα που με απασχολεί λοιπόν αυτή τη φορά είναι το εξής...
    Είμαι με το σύντροφό μου 1 χρόνο και 9 μήνες ακριβώς! (καλέ σήμερα έχουμε και επέτειο! :p ) Αρχίζω και παρατηρώ, πως την πάροδο του χρόνου μειώνεται σιγααα σιγααα η επιθυμία για σεξ... Εκεί, δηλαδή, που το κάναμε 4-5 φορές τη μέρα (ειδικά αν είχαμε να βρεθούμε για 2-3 μέρες), καταλήγουμε στη μία φορά. Εντάξει δε γκρινιάζω, τα πάμε καλά, κ κάθε φορά που βρισκόμαστε θα γίνει κάτι..
    Απλά ήθελα να ανοίξω αυτό το θέμα και να προσπαθήσω να προσεγγίσω αιτίες για αυτό...
    Είναι η κούραση (σωματική και πνευματική) που έχουμε απ' την καθημερινή ρουτίνα;; (δουλειά, υποχρεώσεις κλπ..) Είναι το ότι σιγά σιγά δένουμε το γάιδαρό μας και αυτή η "συνήθεια" δεν είναι πια "λατρεία";;
    Περιμένω απόψεις και εμπειρίες!!!
    Μάκια σε όλους!!!
    Every morning we are born again

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    στην αραιωση της σεξουαλικης επαφης, παιζει ρολο καποια "κουραση" στην σχεση, γενικα μιλωντας.
    αλλα ο 1,5 χρονος ειναι πολυ λιγος για να βαρεθει κανεις το σεξ.

    οι φορες τωρα, ειναι πολυ σχετικες.
    αν καποιος δεν εχει διαρκεια και ολοκληρωνει γρηγορα, μπορει να το κανει και 4-5 φορες που λες.
    αν καθε φορα διαρκει 2-3 ωρες, δεν ειναι δυνατον.
    πρεπει να συγκατοικεις και να μην δουλευεις/σπουδαζεις, αλλα να μην εχεις και καμια αλλη ασχολια γενικοτερα για να το κανεις 5 φορες την ημερα καθε μερα οταν ο αλλος δεν εχει προωρη εκπερματωση...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    ίσως απλά η σχέση περνάει σε άλλο επίπεδο περισσότερο συντροφικότητας. τώρα αν φταίει η καθημερινότητα αυτό το ξέρετε εσείς, εγώ δεν ξέρω την καθημερινότητά σου αν είναι χαλαρή ή στρεσαρισμένη. Σημασία έχει να αγαπιέστε και να τα βρίσκετε. Ίσως είναι φάση ίσως ίσως ίσως.. πολλά παίζουν :) Αν υπάρχει αγάπη όοολα λύνονται :)
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    4-5 φορες τη μερα????
    παθος ειναι αυτο παθος..με τις σκοτουρες και την καθημερινοτητα σβηνει η εξασθενει...η ερωτικη επιθυμια ειναι λιγοτερη κ απτους 2?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    elirene μου κοιτα....υπαρχει διαθεση κ παθος κατα τη διαρκεια της πραξης..απλα μετα κουραζομαστε πολυ ευκολα...υπαρχουν βεβαια κ φορες που εγω θα προτιμουσα να κοιμηθω ας πουμε παρα να κανω σεξ πχ... με ελκυει ο συντροφος μου, ολα ειναι πολυ καλα μεταξυ μας, απλα νιωθω την καθημερινοτητα να μας χτυπαει τη πορτα χαχαχα
    Every morning we are born again

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    elirene μου κοιτα....υπαρχει διαθεση κ παθος κατα τη διαρκεια της πραξης..απλα μετα κουραζομαστε πολυ ευκολα...υπαρχουν βεβαια κ φορες που εγω θα προτιμουσα να κοιμηθω ας πουμε παρα να κανω σεξ πχ... με ελκυει ο συντροφος μου, ολα ειναι πολυ καλα μεταξυ μας, απλα νιωθω την καθημερινοτητα να μας χτυπαει τη πορτα χαχαχα
    α γεια σου!!!!αμα δεις θεματα μου τα ιδια εχω κ εγω πανω κατω
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    στην αραιωση της σεξουαλικης επαφης, παιζει ρολο καποια "κουραση" στην σχεση, γενικα μιλωντας.
    αλλα ο 1,5 χρονος ειναι πολυ λιγος για να βαρεθει κανεις το σεξ.

    οι φορες τωρα, ειναι πολυ σχετικες.
    αν καποιος δεν εχει διαρκεια και ολοκληρωνει γρηγορα, μπορει να το κανει και 4-5 φορες που λες.
    αν καθε φορα διαρκει 2-3 ωρες, δεν ειναι δυνατον.
    πρεπει να συγκατοικεις και να μην δουλευεις/σπουδαζεις, αλλα να μην εχεις και καμια αλλη ασχολια γενικοτερα για να το κανεις 5 φορες την ημερα καθε μερα οταν ο αλλος δεν εχει προωρη εκπερματωση...
    Ε μα! Είναι δυνατόν να μην κάνεις τίποτα άλλο όλη μέρα? Κάθε μέρα?
    Άλλο το να βρίσκεσαι μια στο τόσο και να είστε και οι δυο φουντωμένοι και άλλο να ζεις με τον άλλον και να μην έχεις τίποτε άλλο στο μυαλό σου. Έτσι κι αλλιώς, μια σχέση δεν είναι μόνο το σεξ αλλά και πολλά άλλα πράγματα.
    Άσε, που στο τέλος θα βαρεθείς με τέτοια συχνότητα. Και το ωραιότερο φαγητό-γλύκισμα, αν το τρως με την ίδια συχνότητα κάθε μέρα, θα το σιχαθείς.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Καλα εννοειται αυτο που λες! το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται κ ο παπας!
    Every morning we are born again

Similar Threads

  1. ΑIΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
    By Asterix in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 13-05-2010, 23:55
  2. Φωτοανάγνωση η λύση για γρήγορο διάβασμα μύθος η πραγματικότητα;
    By Thessalo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 13-04-2010, 19:12
  3. Μείωση βάρους σε pdf
    By Anine in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 17-02-2010, 01:31
  4. Aίσθηση του χρόνου
    By VelvetUnderground in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-2009, 09:12
  5. ΜΥΘΟΣ?
    By pas_1967 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-06-2009, 22:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •