έχει νοσηλευτεί κανείς σε Ψυχιατρική κλινική?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    thanasisGR
    Guest

    έχει νοσηλευτεί κανείς σε Ψυχιατρική κλινική?

    γεια σας, είπα να ανοίξω αυτό το topic για να ρωτήσω πως είναι τα πράγματα μέσα σε μια κλινική..

    εγώ θέλω να πάω μονο για έναν λόγο.. για να μου ρυθμίσουνε τι φαρμακευτική αγωγή ταιριάζει σε μένα.. ο ψυχίατρος μου είπε να μην πάω σε κλινική και να κάνω μια προσπάθεια να πάρω για μια εβδομάδα τα φάρμακα σπίτι... έτσι ώστε να δούμε τι παρενέργειες θα έχω..

    όση έχετε νοσηλευτεί θα ήθελα να μάθω μερικές πληροφορίες. σχετικά αν σας βοηθησε πως ήτανε τα πράγματα εκεί μέσα

    γιατί έχω ακούσει κάτι τρελα που λένε ότι σε δένουνε και σε μπουκώνουνε με χάπια για να πέσεις σε καταστολή να γίνεις σαν zombie κλπ..

    πια είναι η αλήθεια?? είναι τόσο άσχημα τελικά τα πράγματα σε μια κλινική??? :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Η Λακρυμόζα έχει να σου πει πολλά γι' αυτό το θέμα γιατί έχει υποφέρει εκεί μέσα.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ηey, εδω ειμαι !! Νομιζω τα εχω γραψει αναλυτικα στα διαφορα θεματα που εχω ανοιξει !! Εχω νοσηλευτει 2 φορες, μια στα 17 με νευρικη ανορεξια για 2 μηνες σε δημοσιο νοσοκομειο κ μια προσφατα με μανιακο επεισοδιο με ενδειξεις ψυχωσης σε ιδιωτικη κλινικη για ενα μηνα.. αμα θες διαβασε ποστς μου, βαριεμαι να τα ξαναγραφω, νομιζω το εχω εξαντλησει αυτο το θεμα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...B5%CE%B9%CE%BF

    παρομοιο θεμα με αυτο που ανοιξες, εχω γραψει εκτενως κ εγω κ αλλα μελη τις εμπειριες μας, αμα δεν βαριεσαι διαβαστα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    thanasisGR
    Guest
    ok lacrymosa :)

    edit: s estila pm..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    τωρα θαναση για σενα τι να σου πω, αμα επιμενεις τοσο, αλλα πιστευω η κατασταση σου δεν ειναι για κλινικη, αλλιως πιστεψε με ηδη θα βρισκοσουν εκει με εισαγγελικη η με υπογραφη δικια σου κ θα σε πιεζαν οι γονεις σου, για να ρυθμισεις την φαρμακευτικη αγωγη δεν απαιτειται να εισαι εγκλειστος, δικιο εχει ο ψυχιατρος σου, κανε μια βδομαδα στο σπιτι οπως σου λεει...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #7
    thanasisGR
    Guest
    hey! μόλις γύρισα από την ψυχιατρική, η αγωγή μου είναι xanax και (seropram σε σταγόνες)

    πήγα περίμενα αρκετές ώρες επειδή γινότανε πανικός για το ψυχιατρικό εξεταστήριο... από το σπίτι έφυγα κατά τις 5:30 εκεί με δεχτήκανε στις 10:15. τέλος πάντων μίλησα εκεί πέρα με τους ψυχιάτρους.. πιστεύω ότι με καταλάβανε παρα πολύ!!! ενώ σε αυτόν που πήγαινα πρώτα μου έλεγε πάρε τα φάρμακα σου να νιώσεις καλά... εκεί τουλάχιστον μίλησα.. είπα τα προβλήματα μου.. κάναμε γενικά μια συζήτηση για αρκετή ώρα..

    και μόλις τους ανέφερα το zyprexa που μου είχε πει ο ψυχίατρος ο άλλος να πάρω μείνανε με ανοιχτό το στόμα... ε λογικό... μα δεν έχω ψύχωση για να μου γράψει τόσο βάρη φάρμακο..

    τώρα εγώ φταίω να αρχίσω να βρίζω τον άλλον ψυχίατρο που μου έγραψε zyprexa???

    επιτέλους βρήκα την υγεία μου και πάλι!!!!

    τουλάχιστον θα πάρω 2 φάρμακα που τα εμπιστεύομαι.. που δεν έχουν σχεδόν καμια παρενέργεια.. γιαυτο μου έδωσε το (xanax που είναι τα φάρμακα που λάτρεψα από την πρώτη στιγμή τις ζωής μου!!!) και το seropram σε σταγόνες.. οποιο δεν έχει σχεδόν καμια παρενέργεια.. το μονο που θα παρατηρήσω όπως μου είπε είναι στην αρχή τις θεραπείας λίγο πιο μεγάλη ένταση αλλα μετά θα νιώθω χαλαρός... για να δούμε ξεκίνησα από σήμερα με xanax!!!!! :D

    Θέλω να γυρίσω στα παλιά ... :p

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    μπράβο θανάση! καλή δύναμη και περαστικά!

  9. #9
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by claire View Post
    μπράβο θανάση! καλή δύναμη και περαστικά!
    ευχαριστώ πολύ :)

    καλή δύναμη να έχεις και εσύ! :D

  10. #10
    thanasisGR
    Guest
    κατά τις 12:15 πήρα μισό xanax 0,5 και άρχισα να νιώθω λίγο περίεργα... σαν επιδείνωση τον συμτωμάτων μαζί με μια σύγχυση. και μια περιέργεια αίσθηση ένα κάψιμο σε όλο το σώμα... έκανα και 37,2 αισθάνομαι και μια υπνηλία σαν μαστουρωμένος λίγο...

    να ανησυχω??

    edit: βασικά ακούστε να γελάσετε τι έχω πάθει ακριβώς.. χαλάρωσα εντελος από τους ψυχοσωματικούς πόνους που είχα... παρα πολύ απότομα έγινε αυτό.. έφυγε δηλαδή το άγχος και εγώ τώρα προσπαθώ να το προκαλέσω και δεν μπορώ... χαχαχαχαχα

    edit: twra nio8o polu cool !!!!! XD

    edit: re paidia pos ginete to xanax na mou anevazei tin libito??? allh lene to anti8eto... kalo auto!!! efyge h kata8lipsh efygan ola twra!!! lol

    mou fenete oti e8istika kai akoma den arxisa kanonika xaxaxa
    Last edited by thanasisGR; 23-09-2011 at 01:20.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Συνήθως τα φάρμακα κατεβάζουν την λίμπιντο μέχρι τα συνηθίσει ο οργανισμός. Εσύ γιατί θέλεις να προκαλέσεις στον εαυτό σου άγχος; λολ
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Συνήθως τα φάρμακα κατεβάζουν την λίμπιντο μέχρι τα συνηθίσει ο οργανισμός. Εσύ γιατί θέλεις να προκαλέσεις στον εαυτό σου άγχος; λολ
    χάχα δεν ξέρω ρε συ πως μου ήρθε, είναι κάπως αυτή η αίσθηση όταν παίρνεις xanax να νομίζεις ότι σου ρουφάει όλο το άγχος.. έκανα ένα 15λεπτό να συνέλθω τώρα είμαι ok...

    μονο μια περιέργεια παρενέργεια όχι και τόσο ενοχλητική... αλλα για άλλους σίγουρα θα είναι... έχω φούσκωμα στο στομάχι και ρεψίματα... αλλα πριν πάρω το xanax χτύπησα και 3 σουβλάκια ίσος γιαυτο... αλλα γραφει στις παρενέργειες ότι μπορεί να το προκαλέσει αυτό... αλλα σιγά... η διάθεση μου έγινε super :D τώρα τα αρνητικά δεν με βλέπω να κοιμάμαι σήμερα... τόσο ωραία που νιώθω και χαλαρά λέω να ξενυχτίσω στο pc χάχα

    μετά από χρήση xanax κάνει να πιο coca cola? να έχει πέραση δηλαδή καμια ώρα... :P

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Δεν είναι αλοκοολούχο ποτό οπότε μπορείς άνετα. Με τόσα που έχω διαβάσει για σένα έχω ξεχασει ποια ήταν η αρχική διάγνωση. λολ
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #14
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Δεν είναι αλοκοολούχο ποτό οπότε μπορείς άνετα. Με τόσα που έχω διαβάσει για σένα έχω ξεχασει ποια ήταν η αρχική διάγνωση. λολ
    άμα σου πω ότι δεν ξέρουνε ούτε η γιατροί τι έχω θα με πιστέψεις??

    έχω και διάγνωση μανιοκατάθλιψης-ψύχωσης-σχιζοφρένειας τι να λέμε τώρα... όλα τα έχω εγώ!!!!

    ο κάθε ψυχίατρος λέει ότι να ναι!!!!

    τώρα εμενα θα με κοιτάνε κάθε εβδομάδα στο αττικό.. για να μου ρυθμίζουνε και την φαρμακευτική αγωγή κλπ.. :)

  15. #15
    thanasisGR
    Guest
    επειδή πλέον η κατάσταση με το άγχος και την αγοραφοβία είχε φτάσει στην κορύφωση αποφάσισα να βοηθήσω τον ευατό μου! δεν ήτανε ζωή αυτή... για να δούμε τι λένε τα φάρμακα... αν και δεν τα πάω καλά μαζί τους.. αλλα όταν περνώ xanax είμαι σε τέλεια κατάσταση.. και μόλις φύγει τελείως η δράση του είμαι κομμάτια...

    μονο αυτό το κάψιμο στο σώμα με ενοχλεί λίγο.. είναι μια αίσθηση σαν να καίγεται το σώμα μου... σαν να μουδιάζει για να σταματήσει τους πόνους... λες να είναι φυσιολογική αντίδραση η κάποια παρενέργεια? πάντως αυτό το φούντωμα στο σώμα το είχα και παλιά.. μια αίσθηση σαν να έχεις πυρετό ένα πράγμα.. :)

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Eγκλεισμος καποιου σε ψυχιατρικη κλινικη..
    By Anonymos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 16-10-2012, 21:32
  2. CYMBALTA έχει πάρει κανείς?
    By Φένια in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 21-02-2011, 15:54
  3. Νοσηλεία σε Ψυχιατρική κλινική
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 25
    Last Post: 20-10-2009, 23:59
  4. Εχει πεθανει κανεις απο αντικαθ/κα?
    By maria... in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 14-02-2009, 20:48
  5. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΠΝΙΑ ΑΠΟΨΕ?
    By Dimitra23 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 6
    Last Post: 16-06-2008, 22:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •