Μήπως είναι η αρχή του τέλους?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    7

    Μήπως είναι η αρχή του τέλους?

    Καλησπερα σε όλους.
    Θα ήθελα την γνωμη σας για το προβλημα που νομιζω οτι εχω πλεον στη σχεση και στο γαμο μου.
    Μετα απο μια σχεση 5 χρονων ειμαι πλεον 5 χρονια παντρεμενος και με ενα παιδι μεσα απ'αυτο το γαμο. Εργαζομαστε και οι δυο στον ιδιωτικο τομεα και γενικα τα προβληματα που αντιμετοπιζουμε ειναι τα καθημερινα προβληματα που λιγο πολυ ολοι αντιμετωπιζουμε. Η σχεση που είχα με την γυναικα μου οσο ήμασταν ελευθεροι ήταν καλη είχε παθος και εναλλαγες στα πραγματα που καναμε παντα μαζι.
    Μετα το γαμο ολα ξεκινησαν καλα, σιγουρα με αλλαγες απο την πρωτερη κατασταση με περισσοτερες ευθυνες κλπ. Μετα τον ερχομο της κορης μου που σημερα ειναι 3 τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικα.
    Νιωθω οτι εχω ενα σπιτι παντα καθαρο και συγυρισμενο ενα παιδι που ξερω οτι εχει την καλυτερη φροντιδα και απο τους δυο μας και μια σχεση τελειωμενη. Τα τελευταια 2 χρονια η επικοινωνια που εχω με την γυναικα μου ειναι για τα καθημερινα τυπικα χωρις να υπαρχει αναμεσα μας κανενα ενδιαφερον και κυριως αναγκη για να ερθει εκεινη κοντα σε μενα. Και λεω εκεινη γιατι το προβλημα το βλεπω εδω και πολυ καιρο και προσπαθω ή προσπαθουσα τουλαχιστον να κανω καποια πραγματα για να βελτιωσω την κατασταση. Ξεκινωντας απο το σεξ που εχει παγιωθει τα τελευταια 2 χρονια σε 1 φορα στις 10 μερες και αυτο με προσπαθεια δικια μου, μεχρι στο να ακουμπιση ο ενας τον αλλο μια αγκαλια μια κατανοηση ενα φιλι.
    Ξεκινησα απο το σεξ γιατι νομιζω οτι δειχνει πολλα σε μια σχεση αλλα και ολα τα υπολοιπα απεχουν απο αυτη σχεση. Εχω προσπαθησει πολλες φορες να μιλησω μαζι της για το προβλημα που εχουμε αλλα παντα δεν οδηγουμαστε πουθενα και σιγουρα δεν αναγνωριζει οτι υπαρχει προβλημα. Το να υπαρχει καποιος αλλος στη ζωη της δεν ορκιζομαι αλλα στο τροπο ζωης μας και στα οραρια μας δεν εχει αλλαξει κατι ή καποιο σημαδι που να με βαζει σε υποψιες.
    Εδω και περιπου 1 μηνα εχω αποφασισει να απεχω και εγω τελειως απο ολ'αυτα που με απασχολουν για να δω μηπως υπαρξει καποια αντιδραση.
    Αλλα απο την αλλη το θεμα ειναι οτι σε λιγο δεν θα θελω να γυριζω σπιτι μου.
    Το κυριοτερο απο ολα ειναι οτι δεν θελω να τελικα να ειμαι σε μια σχεση οπου καταλαβαινω οτι υπαρχει σεξ γιατι το θελω εγω και ολα τα υπολοιπα γιατι τα θελω εγω.
    Μπορει σιγουρα οταν παντρευεσαι τα πραγματα να αλλαζουν ομως οταν δεν εισαι ευτυχισμενος δεν ειναι καλυτερα να φευγεις τουλαχιστον με αξιοπρεπεια....
    Περιμενω την βοηθεια σας!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by panos34 View Post
    Καλησπερα σε όλους.
    Θα ήθελα την γνωμη σας για το προβλημα που νομιζω οτι εχω πλεον στη σχεση και στο γαμο μου.
    Μετα απο μια σχεση 5 χρονων ειμαι πλεον 5 χρονια παντρεμενος και με ενα παιδι μεσα απ'αυτο το γαμο. Εργαζομαστε και οι δυο στον ιδιωτικο τομεα και γενικα τα προβληματα που αντιμετοπιζουμε ειναι τα καθημερινα προβληματα που λιγο πολυ ολοι αντιμετωπιζουμε. Η σχεση που είχα με την γυναικα μου οσο ήμασταν ελευθεροι ήταν καλη είχε παθος και εναλλαγες στα πραγματα που καναμε παντα μαζι.
    Μετα το γαμο ολα ξεκινησαν καλα, σιγουρα με αλλαγες απο την πρωτερη κατασταση με περισσοτερες ευθυνες κλπ. Μετα τον ερχομο της κορης μου που σημερα ειναι 3 τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικα.
    Νιωθω οτι εχω ενα σπιτι παντα καθαρο και συγυρισμενο ενα παιδι που ξερω οτι εχει την καλυτερη φροντιδα και απο τους δυο μας και μια σχεση τελειωμενη. Τα τελευταια 2 χρονια η επικοινωνια που εχω με την γυναικα μου ειναι για τα καθημερινα τυπικα χωρις να υπαρχει αναμεσα μας κανενα ενδιαφερον και κυριως αναγκη για να ερθει εκεινη κοντα σε μενα. Και λεω εκεινη γιατι το προβλημα το βλεπω εδω και πολυ καιρο και προσπαθω ή προσπαθουσα τουλαχιστον να κανω καποια πραγματα για να βελτιωσω την κατασταση. Ξεκινωντας απο το σεξ που εχει παγιωθει τα τελευταια 2 χρονια σε 1 φορα στις 10 μερες και αυτο με προσπαθεια δικια μου, μεχρι στο να ακουμπιση ο ενας τον αλλο μια αγκαλια μια κατανοηση ενα φιλι.
    Ξεκινησα απο το σεξ γιατι νομιζω οτι δειχνει πολλα σε μια σχεση αλλα και ολα τα υπολοιπα απεχουν απο αυτη σχεση. Εχω προσπαθησει πολλες φορες να μιλησω μαζι της για το προβλημα που εχουμε αλλα παντα δεν οδηγουμαστε πουθενα και σιγουρα δεν αναγνωριζει οτι υπαρχει προβλημα. Το να υπαρχει καποιος αλλος στη ζωη της δεν ορκιζομαι αλλα στο τροπο ζωης μας και στα οραρια μας δεν εχει αλλαξει κατι ή καποιο σημαδι που να με βαζει σε υποψιες.
    Εδω και περιπου 1 μηνα εχω αποφασισει να απεχω και εγω τελειως απο ολ'αυτα που με απασχολουν για να δω μηπως υπαρξει καποια αντιδραση.
    Αλλα απο την αλλη το θεμα ειναι οτι σε λιγο δεν θα θελω να γυριζω σπιτι μου.
    Το κυριοτερο απο ολα ειναι οτι δεν θελω να τελικα να ειμαι σε μια σχεση οπου καταλαβαινω οτι υπαρχει σεξ γιατι το θελω εγω και ολα τα υπολοιπα γιατι τα θελω εγω.
    Μπορει σιγουρα οταν παντρευεσαι τα πραγματα να αλλαζουν ομως οταν δεν εισαι ευτυχισμενος δεν ειναι καλυτερα να φευγεις τουλαχιστον με αξιοπρεπεια....
    Περιμενω την βοηθεια σας!
    θελεις να πεις πως νιωθεις πως ο γαμος σου εκανε τον κυκλο του και εκπληρωσε τον σκοπο του?????
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    7
    Σιγουρα δεν εκληρωσε τον σκοπο του, αλλα για τον κυκλο του εχω επιφυλαξεις. Παντως δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου να πω οτι οκ εκανε τον κυκλο του παμε για αλλα. Απλα δεν μπορω να βρω τον τροπο και την αιτια που τελικα δεν εχω επικοινωνια μεσα στη σχεση μου. και οταν δεν υπαρχει στη σχεση επικοινωνια τοτε τι?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    τοτε ισως εκανε τον κυκλο του. πιστευεις στο πεπρωμενο? οτι καλα καποιος εμφανιζεται στο διαβα σου γιανα εκπληρωσει τον σκοπο σου και μετα εξαφανιζεται?

    κατι το κουρασε το θεμα και το γαμο σου, δεν υποψιαζεσαι τι να ναι? απο τοτε που γεννηθηκε το παιδι ειπες?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    7
    Απο τοτε μπορω να πω οτι με ολες τις αλλαγες που φερνει ενα παιδι σε ενα ζευγαρι εφερε κ στη σχεση μας.
    Και πρωτο το σεξ που μεχρι σε καποιο βαθμο ειναι κατανοητο.
    Ομως τωρα ειναι και ολα τα υπολοιπα που πρεπει να υπαρχουν αναμεσα στο ζευγαρι που απο τι φενεται ειμαι εγω αυτος που το ψαχνει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αμα δεν φαινεται στην γυναικα σου πως το ψαχνεις, τοτε μπορει να μην δειχνει και κεινη πως το ψαχνει!!!!!!

    δλδ ειναι βαρετο το σεξ
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    7
    Αν διαβασες το μηνυμα μου ειπα στην αρχη οτι εχω κανει διαφορες προσπαθειες να συζητησω μαζι της για το τι συμβαινει αλλα δεν οδηγηθηκαμε πουθενα. Αρα οταν δεν μπορεις να εντοπισεις το προβλημα δεν μπορεις και να το αντιμετωπισεις. ή δεν θελεις να το δεις. τωρα όταν με τον αλλο εισαι μαζι του τοσα χρονια μπορεις να καταλαβεις ποτε καποια πραγματα ειναι αληθινα και ποτε οχι. αρα το σεξ δεν ειναι βαρετο δεν ειναι αληθινο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    εχεις συζητησει με την γυναικα σου οτι απομακρυνεσαι? ισως ετσι καταλαβει και κανει και εκεινη μια προσπαθεια παραπανω και προλαβει το "κακο"..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    συζητησατε για δευτερο παιδι ?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    7
    εχουλε κανει πολλες φορες συζητηση για 2 παιδι αλλα παντα υπηρχε μια δικαιολογια (παραπανω κιλα απ
    ο το 1 παιδι, οικονομικη κριση κλπ.) ειναι αρνητικη χωρις να μην την απασχολει αλλα για καποιο λογο που δεν μου ειναι σαφης

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Αν έχετε βοήθειες από συγγενείς, σου προτείνω να αφήσεις το παιδί για ένα π/σ/κ και να πάτε κάπου οι δυό σας- δεν χρειάζεται να είναι ακριβά ή μακριά (με την υπάρχουσα γενική οικονομική κατάσταση αυτό θα σε αγχώσει περισσότερο, υποθέτω!) αλλά να είστε οι 2 σας. Να καταλάβετε αν υπάρχει επικοινωνία, να συζητήσετε, να κάνετε σεξ, να δείτε γενικά αν μπορεί να ευχαριστηθεί ο ένας την παρέα του άλλου.

    Επίσης, ήθελα να σε ρωτήσω... βοηθάς στο σπίτι? Η γυναίκα σου είναι εργαζόμενη, εάν έχει επιστρέφοντας την φροντίδα του σπιτιού κ του παιδιού, γμσέτα φίλε μου... τα 'χει παίξει από την κούραση κ φυσικό είναι να μην έχει όρεξη ούτε hello να σου πει, όχι να σου κάτσει κιόλας, ε?

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    7
    H βοηθεια ειναι περιορισμενη αλλα παντα βρισκουμε μια λυση.
    Βοηθεια στο σπιτι προσφερω θα ελεγα ικανοποιητικα απο αυτα που ακουω.
    Σιγουρα το βαρος ειναι μεγαλυτερο σ'αυτην αλλα δυστυχως τελικα ειναι και τελειομανης .
    Σπιτι παντα συγυρισμενο, παιχνιδια παντα στη θεση τους, και γενικα οτι σηκωνουμε πρεπει να μπει γρηγορα στη θέση του.
    Ετσι νομιζω οτι υπαρχει προσθετη κουραση γιατι στο τελος της ημέρας πρεπει τα παντα να ειναι ολα στη θεση τους για να κατσει ας πουμε στον καναπε.
    Σημειωτεον οτι πληρωνουμε και γυναικα για το σπιτι καθε 10 μερες.
    Οκ η κουραση ειναι στο παιχνιδι αλλα τελικα βλεπω οτι μονο εγω προσπαθω για τους δυο μας.
    Και δεν ειναι το σεξ μονο το προβλημα. Αλλα ακομα και μ'αυτο δεν ερχεσαι πιο κοντα με τον αλλο?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Αχ Πάνο, εξοντωμένη είναι η γυναίκα. Τι ώρα περίπου κάθεται το βράδυ στον καναπέ? σ/κ κάνετε κάτι όλοι μαζί, βόλτα, καφέ κάπου που μπορεί να παίξει το παιδί- οτιδήποτε?

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    7
    Tο ολο προγραμμα τελειωνει γυρω στις 11. οποτε τις περισσοτερες φορες καναπες δεν παιζει. σ/κ παντα κατι κανουμε. αλλα το προβλημα δεν ειναι το προγραμμα μας ποσο κουραστικο ειναι κλπ.
    Το προβλημα ειναι οτι ακομα και τις υποχρεωσεις μας πρεπει να τις κανουμε με μια α επικοινωνια. δλδ νιωθω οτι ο καθενας ειναι μονος του και αντιμετωπιζει τα δικα του προβληματa.
    Αυτο μπορει να σημαινει λοιπον το τελος του κυκλου που ειπε και η Broken Doll.
    Ετσι όμως δεν παλευεται η κατασταση..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Ε γι αυτό σου'πα, βρες χρόνο ένα σ/κ να το περάσετε μόνοι.

    Το συζήτησες ποτέ μαζί της το πώς αισθάνεσαι? το πώς θα μπορέσετε ν αποκαταστήσετε τη χαμένη επικοινωνία?

    Μετά τη γέννηση του πρώτου παιδιού αλλάζουν οι ισορροπίες του ζευγαριού- ειδικά αλλάζουν πολλά για τη γυναίκα. Προσπάθησε να συζητήσεις μαζί της κ να χεις κατανόηση.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΜΗΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΕΙΣ?
    By simetra in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 23-12-2010, 03:11
  2. ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ Νο 3 (ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..... Ή ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ;)
    By boubourina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 262
    Last Post: 20-10-2009, 14:10
  3. Είναι η αρχή ψύχωσης;
    By tirogaridaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 29-08-2009, 15:44
  4. μηπως???? Ε ΟΧΙ....
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 11-03-2009, 22:40
  5. Κάτι μου συμβαίνει...Μήπως είναι κατάθλιψη?
    By nickrock_gr in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 01-08-2005, 18:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •