αστρικη προβολη και φοβος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257

    αστρικη προβολη και φοβος

    διαβαζω πολλες μ@λκιες στο ιντερνετ ωρες ωρες και χθες το βραδακι αρχισα να διαβαζω για αυτην την αστρικη προβολη που και καλα κοιμασαι και βγαινει η ψυχη απο το σωμα σου και κατι lucid dream που μπορεις να ελεγχεις τα ονειρα σου και να κανεις οτι γουσταρεις εκει σαν την πραγματικοτητα.... το αποτελεσμα? ολο το βραδυ να μην κοιμηθω και να φοβαμαι να μην με παρει ο υπνος αν και δεν πολυμασαω σε τετοια και δεν φοβαμαι βλεπω θριλερ μονος το βραδυ πχ αυτο με εκανε καπως ανησυχο η αληθεια ειναι ενταξει μπορει να θεωρηθει και παιδιαστικο αυτο που λεω και ανωριμο αλλα θα πω εξηγησω πιο μετα... παραθετο κειμενο απο wikipedia
    http://el.wikipedia.org/wiki/Αστρική_προβολή
    διαβαζοντας αυτα λοιπον δεν ενιωθα και τελεια να παω να την πεσω και να κοιμηθω ειδα οτι υπαρχουν πολλες μαρτυριες ανθρωπων που τους συνεβη κατι τετοιο δηλαδη να βγουν απο το σωμα τους και πολλοι λενε οτι βλεπουν και τον ευατο τους να κοιμαται στο κρεβατι ενω αυτοι αιωρουνται και αλλα τετοια,ειδα οτι υπαρχουν πολλα βιβλια βιντεο που αφορουν μεχρι και αστρικο σεξ!!!τεσπα το εψαξα λιγο καλυτερο και ειδα οτι εξηγειται και επιστημονικα το φαινομενο αυτο http://en.wikipedia.org/wiki/Out-of-body_experience και συμβαινει ολο αυτο γιατι ειμαστε σε μια φαση που μας εχει ψιλοπαρει ο υπνος και καπως μπερδευεται το μυαλο και ονειρευομαστε ενω δεν ειμαστε εντελως κοιμισμενοι...μιας και λογικα θα υπαρχουν και αλλα ατομα που εχουν διαβασει κατι τετοιο ειπα να ανοιξω το θρεντ και να παρω συμβουλες για εναν καλο υπνο και πως να μου φυγει ο φοβος του υπνου και αυτης της αστρικης προβολης που μπορει να παθω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Πολύ δύσκολο, ως ακατόρθωτο, να κάνεις αστρική προβολή επειδή απλώς διάβασες γι' αυτή. Υποτίθεται ότι θέλει αρκετή εξάσκηση για να το πετύχεις, αν τελικά το πετύχεις. Αν βέβαια, συνεχίσεις να το ψάχνεις, μάλλον θα σου μπουν ιδέες και θα σου δημιουργήσουν φοβίες.
    Οπότε, αν δεν έχεις σκοπό να ασχοληθείς σοβαρά με τέτοια θέματα, μην τα σκαλίζεις.
    Αν θέλεις τουλάχιστον να κοιμάσαι ήσυχος!

  3. #3

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Πολύ δύσκολο, ως ακατόρθωτο, να κάνεις αστρική προβολή επειδή απλώς διάβασες γι' αυτή. Υποτίθεται ότι θέλει αρκετή εξάσκηση για να το πετύχεις, αν τελικά το πετύχεις. Αν βέβαια, συνεχίσεις να το ψάχνεις, μάλλον θα σου μπουν ιδέες και θα σου δημιουργήσουν φοβίες.
    Οπότε, αν δεν έχεις σκοπό να ασχοληθείς σοβαρά με τέτοια θέματα, μην τα σκαλίζεις.
    Αν θέλεις τουλάχιστον να κοιμάσαι ήσυχος!
    βλεπω το εχεις ψαξει...κοιτα (ξεχασα να το γραψω κιολας)πιστευω οτι αυτα με τα της ψυχης και ταξιδια ειναι ψεματα ,καποιοι τα επινοουν ολα αυτα και βγαζουν και χρηματα το μυαλο μπορει να παιξει πολλα παιχνδια δεν πιστευω σε αυτα η αλλα πιστευω στην επιστημη,και εφοσον υπαρχει και επιστημονικη εξηγηση τοτε θεωρω πως κατι τετοιο μπορει να συμβει μερικες φορες συμβαινει και χωρις να το θελουμε,απλα απο οτι εχω καταλαβει τα συγκεκριμενα ονειρα τα ζεις σαν την πραγματικοτητα ε δεν θελω να δω κανεναν εφιαλτη μεσα σε αυτα αυτο μονο φοβαμαι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Γενικοτερα συμβαινουν πολλα και διαφορα την ωρα που σε παιρνει ο υπνος ή αν ξυπνησεις αποτομα.Και αυτα εμας τους νευρωτικους μας κανουν να νομιζουμε οτι τρελαινομαστε ή μας προκαλουν αυπνιες.
    Η ερμηνεια που δινει ο καθενας σε αυτες τις εμπειριες προερχεται απο τα πιστευω του.Αλλιως θα τα ερμηνευσει ο Αθεος αλλιως ο Χριστιανος αλλιως ο Ζωροαστρης.

    Εμενα πριν καποια χρονια μου συνεβαινε να ξυπναω και να μην μπορω να κουνηθω,και μια φορα να δω αντικειμενα στο δωματιο που δεν υπηρχαν.
    Λοιπον τοτε ημουν σιγουρη πως τρελαινομαι και οτι ο ψυχιατρος ειχε κανει λαθος.
    Τον πηρα τηλεφωνο και του το ειπα.
    Το πρωτο πραγμα που μου ειπε ηταν: Δεν πιστευεις στον Θεο ε?
    Moυ εξηγησε οτι αυτο συμβαινει οταν ξυπνας απο ονειρο,και το σωμα σου ειναι σχεδον χωρις μυικο τονο,και τα αντικειμενα ειναι μερος του ονειρου που συμπροβαλεται με την αληθινη εικονα του δωματιου.
    Επισης μου ειπε οτι οι χριστιανοι το ονομαζουν Μωρα και για να το διωξεις πρεπει να λες προσευχες κλπ.
    Οταν το εψαξα στο ιντερνετ ειδα οτι ετσι ειναι και μαλιστα στην αμερικη,μερικοι ερμηνευουν αυτη την εμπειρια σαν απαγωγη απο εξωγηινους.

    Οσο για τα συνηδειτα ονειρα,εμενα αυτο μου συμβαινει απο παιδι και ποτε δεν ειχα δωσει σημασια γιατι για εμενα ηταν κατι το φυσιολογικο.Μια φιλη μου που της ετυχε σχετικα προσφατα για πρωτη φορα ειχε φρικαρει.

    Τωρα χρηστο δεν θα σου τιποτα για το προβλημα σου.Και τι να σου πω αλλωστε "Mην αγχωνεσαι?"
    Aυτο θα ειναι η μεγαλυτερη παπαρια.
    Εμενα οταν με πιανουν κατι τετοια πριν κοιμηθω κανω τα εξης: Δυο φορες σεξ για να χαλαρωσω και να μην σκεφτομαι
    Πινω γαλα με μελι
    Και αν εντελει δεν μπορω να κοιμηθω σηκωνομαι και παω βολτα με το σκυλο και κοιμαμαι το επομενο βραδυ σαν πουλακι μιας και ειμαι τελειως εξαντλημενη.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Γενικοτερα συμβαινουν πολλα και διαφορα την ωρα που σε παιρνει ο υπνος ή αν ξυπνησεις αποτομα.Και αυτα εμας τους νευρωτικους μας κανουν να νομιζουμε οτι τρελαινομαστε ή μας προκαλουν αυπνιες.
    Η ερμηνεια που δινει ο καθενας σε αυτες τις εμπειριες προερχεται απο τα πιστευω του.Αλλιως θα τα ερμηνευσει ο Αθεος αλλιως ο Χριστιανος αλλιως ο Ζωροαστρης.

    Εμενα πριν καποια χρονια μου συνεβαινε να ξυπναω και να μην μπορω να κουνηθω,και μια φορα να δω αντικειμενα στο δωματιο που δεν υπηρχαν.
    Λοιπον τοτε ημουν σιγουρη πως τρελαινομαι και οτι ο ψυχιατρος ειχε κανει λαθος.
    Τον πηρα τηλεφωνο και του το ειπα.
    Το πρωτο πραγμα που μου ειπε ηταν: Δεν πιστευεις στον Θεο ε?
    Moυ εξηγησε οτι αυτο συμβαινει οταν ξυπνας απο ονειρο,και το σωμα σου ειναι σχεδον χωρις μυικο τονο,και τα αντικειμενα ειναι μερος του ονειρου που συμπροβαλεται με την αληθινη εικονα του δωματιου.
    Επισης μου ειπε οτι οι χριστιανοι το ονομαζουν Μωρα και για να το διωξεις πρεπει να λες προσευχες κλπ.
    Οταν το εψαξα στο ιντερνετ ειδα οτι ετσι ειναι και μαλιστα στην αμερικη,μερικοι ερμηνευουν αυτη την εμπειρια σαν απαγωγη απο εξωγηινους.

    Οσο για τα συνηδειτα ονειρα,εμενα αυτο μου συμβαινει απο παιδι και ποτε δεν ειχα δωσει σημασια γιατι για εμενα ηταν κατι το φυσιολογικο.Μια φιλη μου που της ετυχε σχετικα προσφατα για πρωτη φορα ειχε φρικαρει.

    Τωρα χρηστο δεν θα σου τιποτα για το προβλημα σου.Και τι να σου πω αλλωστε "Mην αγχωνεσαι?"
    Aυτο θα ειναι η μεγαλυτερη παπαρια.
    Εμενα οταν με πιανουν κατι τετοια πριν κοιμηθω κανω τα εξης: Δυο φορες σεξ για να χαλαρωσω και να μην σκεφτομαι
    Πινω γαλα με μελι
    Και αν εντελει δεν μπορω να κοιμηθω σηκωνομαι και παω βολτα με το σκυλο και κοιμαμαι το επομενο βραδυ σαν πουλακι μιας και ειμαι τελειως εξαντλημενη.
    ναι αυτο το που λενε "μωρα"ειναι απλα ενα φαινομενο που συμβαινει γιατι δεν εχει ξυπνησει το σωμα σου αλλα το μυαλο σου ναι, ο λογος που δεν κουνιομαστε η δεν μπουρουμε να μιλησουμε ειναι γιατι ο εγκεφαλος στελνει μηνυμα την ωρα που μας περνει ο υπνος να ειμαστε παραλυτοι ετσι ωστε να μην κινδευνευουμε να τραυματιστουμε οταν ονειρευομαστε φανταζεστε να ονειρευομασταν και να ειχαμε ελευθερεια κινησεων?καλα κανεις που χαλαρωνεις πριν πας να κοιμηθεις αλλα δεν υπαρχει καποιος φοβος ολα αυτα ειναι απλα παιχνιδια του μυαλου μας...μερικες φορες μπορει να ειναι βεβαια λιγο τρομαχτικα οπως οι εφιαλτες αλλα δεν ειναι κατι το τοσο τρομερο ξυπνας και ξερεις οτι ηταν απλα ενα ονειρο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Εγώ είχα δυο τρεις φορές στη ζωή μου μέχρι τώρα εξωσωματικές εμπειρίες (η μία ήταν ενώ ήμουν ξύπνια) χωρίς να το επιδιώκω... ξάφνιαζε και εμένα την ίδια την ώρα που το βίωνα.... και δεν ήταν κάτι το τρομακτικό.... οπότε η γνώμη μου είναι να χαλαρώσεις και αν τύχει να σου συμβεί απλά να το βιώσεις.... έτσι κι αλλιώς είναι τόσο περίπλοκα αυτά τα φαινόμενα και η επιστήμη θ' αργήσει πολύ να μας δώσει απαντήσεις αν το καταφέρει και ποτέ.... οπότε... χαλαρά....
    Αντιθέτως μια φορά που πήγα να το πετύχω συνειδητά δεν κατάφερα τίποτα....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Υπάρχει και κάποιο σχετικό βιβλίο εσωτερισμού, που αναφέρει όλη αυτή την διαδικασία της τεχνικής, για να μπορέσεις να "βγεις" λέει από το σώμα, μέσα από μια κατάσταση βαθιάς χαλάρωσης, που πράγματι απαιτεί αρκετή εξάσκηση. Θάναι πάντως φοβερή εμπειρία, νάχεις την δυνατότητα να μεταφέρεσαι όπου θέλεις. Αυτό μάλιστα, συμβαίνει λένε με ασφάλεια και καλά , γιατί συνδέεται η ψυχή με το σώμα με μια αόρατη ασημένια κλωστή, που αιωρείται και που αποτελεί το μόνο μέσον, για να επανέλθεις ξανά στο σώμα. Αναρωτιέμαι τώρα που το σκέφτομαι, μήπως είναι η τεχνική, που χρησιμοποιούν τα μέντιουμ, όταν θέλουν ν' ανακαλύψουν κάτι... τί να πώ;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    φοβερη εμπειρια δεν θα το ελεγα... αν και δεν το εχω δοκιμασει
    αλλα γενικα οσοι εχουν ασχοληθει εκ βαθεως με τετοια θεματα παραψυχολογικα μια συμβουλη δινουν...
    οτι ειναι επικινδυνα και οτι δεν εχουν αισιο τελος...
    εγω λεω να τους ακουσω...
    ετσι και αλλιως λιγο υπομονη,θα το κανουμε το ταξιδι αυτο αργα η γρηγορα,γιατι να βιαστουμε

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Πολύ σωστά Εmpneustns! Μόνο που αυτό το ταξίδι-αν εννοούμε το ίδιο- θάναι μάλλον χωρίς σύντομο γυρισμό! Συμφωνώ πάντως, μ' όσα λες.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Πάντως το φαινόμενο αυτό ήδη έχει να ερευνάται επιστημονικά και υπάρχουν ήδη εναλλακτικές επιστημονικές εξηγήσεις για τον λόγο που συμβαίνει.


    Κατ αρχάς το φαινόμενο συμβαίνει μερικές φορές σε νευρολογικές διαταραχές και πιο συχνά σε κρίσεις εστιακής επιληψίας. Μου το έχει πει νευρολόγος ότι είχε μια φορά μια ασθενή που κάθε φορά λίγο πριν την κρίση "έβγαινε από το σώμα" της και αυτό γενικά είναι ήδη πολύ γνωστό στην βιβλιογραφία της επιληπτιολογίας. Επίσης συμβαίνει σε κάποια συγκεκριμένα εγκεφαλικά επεισόδια.

    Τελικά βρέθηκε μια περιοχή του εγκεφάλου που η δυσλειτουργία της ευθύνεται για αυτό το φαινόμενο-ο "βρεγματoκροταφικός λοβός". Είναι μια περιοχή που δημιουργεί την "ιδιοδεκτικότητα", δηλαδή κατασκευάζει την θέση των μελλών του σώματος μας στον χώρο (ώστε να ξέρουμε που να κινηθούμε στον χώρο). Δηλαδή δημιουργεί το "body schema" όπως είναι επίσης γνωστό (την αναπαράσταση του σώματος).


    Όταν αυτή η περιοχή αρχίζει να υπερ-λειτουργεί παροξυσμικά, τότε ο εγκέφαλος υπολογίζει την θέση κάθε μέλλους άλλα-αντι-άλλον και η αντιληπτική αίσθηση που δημιουργείται είναι το σώμα να αλλάζει θέση/να αιωρείται κλπ.


    Η εξήγηση είναι-όπως και στο deja vu για το μέλλον (επίσης συχνό σε επιληπτικές κρίσεις)- ότι το άτομο αισθάνεται το σώμα του να βγαίνει και να αιωρείται, αλλά δεν βγαίνει όντως να αιωρηθεί. Πολλές φορές υπάρχουν και οπτικές πληροφορίες, επειδή ο εγκέφαλος δεν μπορεί "να δεχθεί" ότι το σώμα αλλάζει θέση χωρίς να αλλάζει και το οπτικό πεδίο. Οπότε "κατασκευάζει" οπτικές σκηνές όπως ακριβώς και στο όνειρο ώστε να ταιριάξει με τα ιδιοδεκτικά δεδομένα

    . Έχουν γίνει και πειράματα ESP (εξω-αισθητήριας αντίληψης) όπου σε κανένα το άτομο δεν μπόρεσε να περιγράψει γράμματα που είχαν βάλει στο πάτωμα αν και είχε "οπτική εμπειρία" του δωματίου από ψηλά. Πράγμα που σημαίνει ότι το άτομο φαντάζονταν το δωμάτιο από ψηλά, δεν το έβλεπε στην κυριολεξία.

    Τώρα το συγκεκριμένο φαινόμενο μπορεί να συμβαίνει και μετά από έντονη εξάσκηση/χαλάρωση/χρήση ψυχεδελικών/μουσικής μέσω και πάλι ενός κοινού τελικού μηχανισμού.


    Τώρα αυτά με τα μέντιουμ είναι γητειές/αγυρτιές και πολλοί τα χρησιμοποιούνε για πιο "βρώμικους" σκοπούς (money moneyy). Βλέπε yuri geller και παρόμοιους απατεώνες, που αν και καλοί showmen, δεν παραδέχονται ότι απλά κάνουν show (όπως π.χ. ο copperfield) αλλά πλασάρουν τους εαυτούς τους σαν "psychics" κλπ. Μεγάλη απάτη. Τώρα αυτά για ασημένιες χορδές, έλενα μπλαβάτσκυ και άλα τέτοια θεοσοφικά την έχουμε περάσει την φάση οκ ωραία η μαγία και ο χάρι πόττερ αλλά παραμένει "μαγία". Fantasy πράγματα

    Οπότε η επιστήμη έχει κάνει μια δυναμική αρχή στο φαινόμενο


    Εντωμεταξύ τριπάρω με το κομμάτι που πόσταρα λολ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    εβλεπα μια εκπομπη σχετικα με το θεμα απο ιστοριες ανθρωπων σε νοσοκομεια και λεγαν πως ασθενεις πραγματικα καταφερναν να βρουν πραγματα που λογικα δεν θα μπορουσαν να τα ξερουν μεσα απο τετοιες εμπειριες.
    Αληθεια η ψεματα δεν ξερω,παντως δεν μου φαινεται παραξενο να μπορει να γινει.
    το ασχημο ειναι πως μετα μπαινουμε σε χωραφια που δεν ξερουμε και δεν ειμαστε σχεδιασμενοι να τα ξερουμε.ουσιαστικα δηλαδη μπαινουμε σε "παραλληλο" κοσμο για τον οποιο αγνοουμε τα παντα και ειμαστε σαν προβατα σε σφαγη.
    αρα το ερωτημα ειναι ,να δοκιμασουμε;
    καποιο αλλοι δοκιμασαν και δεν ειπαν καλα λογια.
    αρα το δευτερο ερωτημα ειναι να τους πιστεψουμε;
    εγω λεω ναι,γιατι φαινονται μετανοιωμενοι που ασχοληθηκαν με αυτα τα πραγματα.
    και το τριτο ερωτημα...μηπως να ασχοληθουμε γιατι ειμαστε προοδευτικοι και μας αρεσει να ανακαλυπτουμε;
    σε καθε ανακαλυψη υπαρχουν και οι απωλειες...σαν ενα ταξιδι σε τρυκιμισμενη θαλασσα.
    και μαλλον στο συγκεκριμενο ταξιδι πολλους τους τρωει η μαρμαγκα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    θα συμφωνησω με πετραν δεν εχει σχεση το φαινομενο με ψυχες κτλ...και απλα το πανε ετσι γιατι θελουν να πουλησουν και να βγαλουν λεφτα.... αν και αυτοι υποστηριζουν οτι αμα δυο το κανουν συχγρονως να βγει και καλα η ψυχη απο το σωμα μπορουν να επικοινωνησουν αμα ειναι αληθεια αυτο τοτε νομιζω πως η επιστημη θα σηκωσει τα χερια ψηλα....εμενα παντως μου εφυγε ο φοβος και χθες κοιμηθηκα σαν πουλακι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Υπάρχει και κάποιο σχετικό βιβλίο εσωτερισμού, που αναφέρει όλη αυτή την διαδικασία της τεχνικής, για να μπορέσεις να "βγεις" λέει από το σώμα, μέσα από μια κατάσταση βαθιάς χαλάρωσης, που πράγματι απαιτεί αρκετή εξάσκηση. Θάναι πάντως φοβερή εμπειρία, νάχεις την δυνατότητα να μεταφέρεσαι όπου θέλεις. Αυτό μάλιστα, συμβαίνει λένε με ασφάλεια και καλά , γιατί συνδέεται η ψυχή με το σώμα με μια αόρατη ασημένια κλωστή, που αιωρείται και που αποτελεί το μόνο μέσον, για να επανέλθεις ξανά στο σώμα. Αναρωτιέμαι τώρα που το σκέφτομαι, μήπως είναι η τεχνική, που χρησιμοποιούν τα μέντιουμ, όταν θέλουν ν' ανακαλύψουν κάτι... τί να πώ;
    Όχι, δεν έχει καμία σχέση η μία τεχνική με την άλλη.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1
    Καλησπέρα σε όλους. θα ήθελα να σας διηγηθώ ένα περιστατικό που μου συνεβει πριν κάποιο καιρό. Εκεί που ήμουν όρθιος σε περίεργη κατάσταση και σκεφτόμουν το τίποτα με μεγάλη αφοσίωση τόσο μεγάλη που είχα ξεχάσει τελείως το σώμα μου και βρέθηκα στο σαλόνι μου (στην άλλη μεριά του σπιτιού μου) να με βλέπω να στέκομαι στον καθρευτη και να κάνω γνώριμες κινήσεις και ένιωσα ότι κάτι θυμήθηκα κάτι που είχα ξεχάσει. αμέσως μετά βρέθηκα να με βλέπω αλλού να κάνω πάλι γνώριμες κινήσεις που σαν να ήταν η συνέχεια από τις προηγούμενες κινήσεις μου όλα αυτά, χωρίς να είμαι σίγουρος έγιναν μέσα σε δευτερόλεπτα όλα μαζι και μετα όλα τα υπόλοιπα βρέθηκα στον διάδρομο να βλεπω μερικούς απο εμένα σε μια σειρά και να ξεκινουν ένας ένας σαν ρομποτακια αμέσως μετά έσφιξα τον αντίχειρα μου ο οποίος βρισκόταν κλεισμένος στην γροθιά μου και ανοιξα τα μάτια μου και ήμουν όρθιος εκει που ήμουν και πριν. υπάρχει κανείς που να έχει πάθει κατι παρομιο? να προσθέσω ότι το μυαλό μου ήταν σε σύγχυση εκεινει την φάση και αρκετά κουρασμένο. κάθε γνώμη αποδεκτή. Να προσθέσω οτι αυτο το περίεργο όνειρο το ονόμασα ο κύκλος ειναι απο τα όνειρα που σε μαθαίνουν κάτι. όλα ξεκινούν από εκεί και καταλήγουν εκεί και το καταλαβαίνεις αν το καταλάβεις όταν φτάσεις.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ
    By annouk in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 121
    Last Post: 26-04-2012, 21:44
  2. Προβολή
    By alexandros3 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 13-05-2010, 12:34
  3. Φοβος...
    By DonQuixote in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 18-09-2009, 12:34
  4. Αντιστροφη Προβολη????
    By fkm in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 06-08-2008, 09:44
  5. Προβολή ντοκυμανταίρ: ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΛΕΝΕ ΤΡΕΛΟ
    By NikosD. in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 21-09-2004, 03:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •