Πως να κερδισω παλι τον πρωην μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    47

    Πως να κερδισω παλι τον πρωην μου

    Καλησπερα σε ολους-ες

    Λοιπον, με τον *Αγησιλαο* ειχαμε σχεση πριν 3 χρονια περιπου... Χωρισαμε απο χαζομαρες (δικες του κυριως) και γενικα απο μια ανωριμη συμπεριφορα και των δυο μας. Μεσολαβησε ενα διαστημα, οπου ηταν στο στρατο και μετα, αφου απολυθηκε, με παρακαλεσε να τα ξαναβρουμε. Εγω ειχα μολις χωρισει απο μια αλλη σχεση, ημουν αρκετα πικραμενη, και δεν ημουν ετοιμη να ειμαι με καποιον. Ειχα αναγκη να μεινω μονη μου. Ετσι λοιπον, δεν ενεδωσα στα "παρακαλια" του Αγησιλαου... Για αρκετο διαστημα προσπαθουσε να με προσεγγιζει αλλα εγω δεν ηθελα... Πιστευα οτι θα ηταν ματαιος κοπος να γυρισω... Μετα εκανα μια αλλη σχεση 2 χρονων και αφου χωρισα, σκεφτηκα πως με τον Αγησιλαο ισως τα πραγματα να ηταν καλυτερα. Ισως επρεπε να του εχω δωσει μια δευτερη ευκαιρια... Και τωρα με ξεκαθαρο μυαλο πια, τον θελω παλι.... Το προβλημα ειναι η *Αγλαια*, η νεα του κοπελα... Χωρις να θελω ουτε να περιαυτολογισω, ουτε να γινω ψωνιο, η κοπελα ειναι σχεδον αισχος.. Δεν μ'αρεσει να μιλαω ετσι για αλλους ανθρωπους απλα το λεω εδω για να καταλαβαιτε..

    Τι να κανω? Να το αφησω και να προχωρησω αποκλειεται... Θελω να προσπαθησω τουλαχιστον...
    Πως μπορω να τον προσεγγισω ξανα? Το μονο που καταφερα να κανω ειναι να τον κανω add στο facebook.. Επισης, η κολλητη μου προσφατα τα εφτιαξε με τον κολλητο του...

    Ξερω οτι μαλλον θα με κραξετε και ειμαι ετοιμη γι'αυτο... Αλλα θα προτιμουσα ενα ειδος λυσης περισσοτερο απο το κραξιμο...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    εγω με αντρα που θα τον ελεγαν αγησιλαο δεν θα πηγαινα!τον δικο μου τον ελεγαν περιανδρο αλλα εκανε add την περσεφονη και απο τοτε δεν ξαναμιλησαμε!προσευχομαι καθημερινα στο δωδεκαθεο να τον ξαναφερει κοντα μου..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    21
    πω πω μπερδεμα...κραξιμο?οχι!το θεμα ειναι να καταλαβεις οτι εκανες λαθος...σε παρακαλαγε τοσο καιρο...κ εσυ δν ηθελες...το πηρε αποφαση κ προχωρησε...δν ειναι υποχρεωμενος τωρα να γυρισει επειδη τωρα καταλαβες οτι τον θες...δν ξερω!!ειναι 50-50!!απο τη μια φοβαμαι οτι αν προσπαθησεις θα ακουσεις "προσβλητικα" λογια στου στυλ "σε παρακαλαγα κ δν ηθελες κ τωρα θες?δν ειμαι το σκυλακι σου εγω" κ τετοια...απο την αλλη ομως αν ακομα εχει αισθηματα για σενα μπορει κ να γυρισει αν κ δν ξερω κατα ποσο ειναι καλα στη καινουργια του σχεση..μπορει να μην θελει να αφησει κατι ωραιο που εχει τωρα για κατι που δν ειναι σιγουρος(σκεπτομενος οτι αφου ετσι ξαφνικα της την εδωσε να γυρισει μπορει ετσι ξαφνικα να της τη δωσει να με αφησει)...ο κολλητος του σιγουρα ξερει πως αισθανεται κ τι θελει...κ η κοπελα του ειναι η κολλητη σου...δεν εχεις μαθει τιποτα απο εκεινη???

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    47
    χαχα... Μ'αρεσει το χιουμορ σου...;) Απλα τους βαφτισα!!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by mady28 View Post
    πω πω μπερδεμα...κραξιμο?οχι!το θεμα ειναι να καταλαβεις οτι εκανες λαθος...σε παρακαλαγε τοσο καιρο...κ εσυ δν ηθελες...το πηρε αποφαση κ προχωρησε...δν ειναι υποχρεωμενος τωρα να γυρισει επειδη τωρα καταλαβες οτι τον θες...δν ξερω!!ειναι 50-50!!απο τη μια φοβαμαι οτι αν προσπαθησεις θα ακουσεις "προσβλητικα" λογια στου στυλ "σε παρακαλαγα κ δν ηθελες κ τωρα θες?δν ειμαι το σκυλακι σου εγω" κ τετοια...απο την αλλη ομως αν ακομα εχει αισθηματα για σενα μπορει κ να γυρισει αν κ δν ξερω κατα ποσο ειναι καλα στη καινουργια του σχεση..μπορει να μην θελει να αφησει κατι ωραιο που εχει τωρα για κατι που δν ειναι σιγουρος(σκεπτομενος οτι αφου ετσι ξαφνικα της την εδωσε να γυρισει μπορει ετσι ξαφνικα να της τη δωσει να με αφησει)...ο κολλητος του σιγουρα ξερει πως αισθανεται κ τι θελει...κ η κοπελα του ειναι η κολλητη σου...δεν εχεις μαθει τιποτα απο εκεινη???
    Το καλο ειναι οτι δεν ειναι ο τυπος που θα μου την πει επειδη δε θελησα να κανω κατι... Το ευχομαι δηλαδη... Η κολλητη μου τωρα τα εφτιαξε με τον φιλο του οποτε δεν μπορω ακομα να ψαρεψω... Παλιοτερα, αυτος ο φιλος του ηθελε παρα πολυ να τα βρουμε... Αλλα τωρα? Εχει περασει και καιρος.. Απλα φοβαμαι να κανω κινηση εγω, γιατι αμα φαω πορτα ουτε τον φιλο του δε θα μπορω να αντικρυσω ξανα.....

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by bettyboop23 View Post
    Το καλο ειναι οτι δεν ειναι ο τυπος που θα μου την πει επειδη δε θελησα να κανω κατι... Το ευχομαι δηλαδη... Η κολλητη μου τωρα τα εφτιαξε με τον φιλο του οποτε δεν μπορω ακομα να ψαρεψω... Παλιοτερα, αυτος ο φιλος του ηθελε παρα πολυ να τα βρουμε... Αλλα τωρα? Εχει περασει και καιρος.. Απλα φοβαμαι να κανω κινηση εγω, γιατι αμα φαω πορτα ουτε τον φιλο του δε θα μπορω να αντικρυσω ξανα.....
    μπορει να μην ειναι τετοιος τυπος αλλα πανω στον εγωισμο κ αυτα δν ξερεις τι μπορει να του'ρθει...εσενα ομως μετα απο τοσο καιρο τι σ'επιασε?πως σου'ρθε αυτη η φλασια?γτ, οπως λες ειχες κ αλλες σχεσεις...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    ο τιτλος θα επρεπε να ειναι : ΕΞΟΝΤΩΣΤΕ ΤΗΝ ΑΓΛΑΙΤΣΑ!

    κοπελια σε παρακαλουσε ειπες αλλα ησουν πικραμενη..τωρα τι θες?ξεπικραθηκες και ειδες τον αγησιλαο ως ερωτα της ζωης σου?μαλλον εγωισμο το κοβω ολο αυτο!
    παμε ενα στοιχημα πως αν ενδωσει θα ξανανιωσεις πικραμενη??ασε λοιπον την αγλαια το αισχος οπως λες να διασκεδασει μπορει να εχει κ περισσοτερα απο εσενα μεσα της να δωσει.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by bettyboop23 View Post
    Το καλο ειναι οτι δεν ειναι ο τυπος που θα μου την πει επειδη δε θελησα να κανω κατι... Το ευχομαι δηλαδη... Η κολλητη μου τωρα τα εφτιαξε με τον φιλο του οποτε δεν μπορω ακομα να ψαρεψω... Παλιοτερα, αυτος ο φιλος του ηθελε παρα πολυ να τα βρουμε... Αλλα τωρα? Εχει περασει και καιρος.. Απλα φοβαμαι να κανω κινηση εγω, γιατι αμα φαω πορτα ουτε τον φιλο του δε θα μπορω να αντικρυσω ξανα.....
    παρτυ με ουζα!!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by mady28 View Post
    μπορει να μην ειναι τετοιος τυπος αλλα πανω στον εγωισμο κ αυτα δν ξερεις τι μπορει να του'ρθει...εσενα ομως μετα απο τοσο καιρο τι σ'επιασε?πως σου'ρθε αυτη η φλασια?γτ, οπως λες ειχες κ αλλες σχεσεις...
    Ναι, ειχα μια σχεση πιο σοβαρη να το πω... Αλλα χωρισαμε, για διαφορους λογους (κυριως αποσταση αλλα και αλλα...) Θελω να ξεκινησω μια νεα σχεση, και πιστευω οτι με τον πρωην μου δεν μας χωρισαν ουσιαστικα πραγματα... Ηταν η ανωριμοτητα οπως ειπα, ηταν ο στρατος, εγω πηγα να σπουδασω και χαθηκαμε... Ομως ειναι καλο παιδι, το ξερω αυτο, και μου αρεσει αρκετα... Και πιστευω αν τα βρισκαμε ξανα, θα ηταν σαν κατι τελειως καινουριο... Και πιστευω οτι τον αδικησα που δεν του εδωσα μια ευκαιρια... Για αυτο θελω αυτον και δεν ψαχνω για κατι αλλο..

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    ο τιτλος θα επρεπε να ειναι : ΕΞΟΝΤΩΣΤΕ ΤΗΝ ΑΓΛΑΙΤΣΑ!

    κοπελια σε παρακαλουσε ειπες αλλα ησουν πικραμενη..τωρα τι θες?ξεπικραθηκες και ειδες τον αγησιλαο ως ερωτα της ζωης σου?μαλλον εγωισμο το κοβω ολο αυτο!
    παμε ενα στοιχημα πως αν ενδωσει θα ξανανιωσεις πικραμενη??ασε λοιπον την αγλαια το αισχος οπως λες να διασκεδασει μπορει να εχει κ περισσοτερα απο εσενα μεσα της να δωσει.
    Ημουνα πικραμενη γιατι δεν ειχα μια μερα που ειχα χωρισει... Δεν μπορουσα να τα ξαναβρω με τον Αγησιλαο την στιγμη που σκεφτομουν αλλον... Δεν γινοταν... Μετα εγω σπουδαζα δν γινοταν να ειμαστε μαζι... Δεν ξερω αν ειναι εγωισμος... Απλα νιωθω μεσα μου οτι θα ημασταν καλα μαζι... Και δεν μιλαω για την ομορφια... Εχω αφησει εγω "ομορφους" για καποιους θεωρητικα πιο "ασχημους"... Δεν παιζει ρολο η ομορφια... Απλα το ανεφερα... Ισως αυτο μαλιστα δυσχαιρενει την κατασταση για προφανως θα τον εχει τραβισκει με κατι αλλο...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Στειλε το στο cosmopolitan.

    Το οτι εχετε χωρισει 3 χρονια δεν σου λεει οτι δεν εχει κανενα νοημα να προσπαθησεις να τα ξαναβρειτε?

    Και οσο για αυτο που λες οτι η κοπελα του ειναι αισχος,τι να πω?
    Ειναι τελειως υποκειμενικο και κατινιστικο.
    Last edited by betelgeuse; 03-01-2012 at 20:13.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,694
    τι σε κανει να πιστευεις οτι το προβλημα ειναι η αγλαια?
    ο αγησιλαος τι λεει για ολα αυτα????

    (εδω που τα λεμε η μπετεγιεζ τα χει τα δικια της. προσωπικα δεν εχω δει ωραια γυναικα που να παινευεται απο μονη της...συνηθως κατι μπαζα αυτοπαινευονται..)

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    (εδω που τα λεμε η μπετεγιεζ τα χει τα δικια της. προσωπικα δεν εχω δει ωραια γυναικα που να παινευεται απο μονη της...συνηθως κατι μπαζα αυτοπαινευονται..)
    Δεν αυτοπαινευομαι... Απλα παρουσιαζω την πραγματικοτητα... Αν ειχατε εικονα θα καταλαβαινατε.. Αλλα δεν κολλαω στην ομορφια τωρα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,694
    Quote Originally Posted by bettyboop23 View Post
    Δεν αυτοπαινευομαι... Απλα παρουσιαζω την πραγματικοτητα... Αν ειχατε εικονα θα καταλαβαινατε.. Αλλα δεν κολλαω στην ομορφια τωρα.
    η πραγματικοτητα, εχει εντυπωσιακα πολλες πλευρες και η ομορφια εντυπωσιακα υποκειμενικες πλευρες. οποτε οντως ας αφησουμε το θεμα της ομορφιας, μιας και δεν ξερουμε αν συμφωνει μαζι σου, ο αγησιλαος ;)

    στο υπολοιπο, δεν ειδα κανενα σχολιο.
    δεν νομζιεις οτι πρωτα πρεπει να αναρωτηθεις αν εχει σκοπο να χωρισει ο αγησιλαος και αν σε θελει ακομα, παρα αν ειναι ωραια η αγλαια κι αν εχει σκοπο να παραιτηθει απο την σχεση τους?

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    47
    Εμενα προσωπικα με απασχολει το τι μπορει να γινει μετα απο τοσο καιρο... Το θεμα με την Αγλαια απλα το ανεφερα στο αρχικο μου ποστ. Δεν εμεινα σε αυτο...

    Μεχρι τον Ιουνιο σχεδον με ειχε παρει τηλ... Και τοτε ηταν μαζι της... Εγω δεν ειχα απαντησει... Γενικα οταν με επαιρνε ποτε δεν απαντουσα, και γενικα δεν μιλουσαμε... Μετα τιποτα..
    Μεχρι και τα αιτηματα φιλιας στο FB αγνοουσα.. Εβλεπε το αγορι μου οτι παιρνει τηλ και τετοια και δεν ηθελα να παρει κι αλλη εκταση το θεμα...
    Και σκεφτομαι τωρα... Αντου μιλησω καποια στιγμη σε φιλικο επιπεδο θα βοηθησει? Γενικα θελω ν βρω ενα τροπο προσεγγισης. Αυτος πιστευει οτι εχω σχεση, δεν ξερει οτι ειμαι μονη μου..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. πρωην
    By αν? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 22-02-2011, 01:13
  2. για την πρωην μου
    By ανεμος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 18-02-2011, 02:51
  3. ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΠΡΩΗΝ..
    By nik5 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 03-01-2011, 19:20
  4. Επικοινωνία με πρώην
    By antonis70 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 27-09-2010, 23:42
  5. ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΗΝ
    By elenh in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 09-09-2010, 15:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •