δυσκολη μερα σημερα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    100

    δυσκολη μερα σημερα

    σημερα ηταν μια δυσκολη μερα.....ηταν απο τισ ασχημεσ τησ καταθλιψης.....πηγα απο νωρισ σε ενα μοναστηρι...εχω παρατηρησει πωσ οσο πιο νωρισ σηκωνομαι τοσο πιο ασχημα νιωθω την καταθλιψη στο σωμα μου.....παιρνω εδω κ δυο βδομαδεσ valdoxan ....ε ομολογω δεν τρελαθηκα κ με το αποτελεσμα.....ενα τιποτα....και φυσικα αγχωνω και την οικογενεια (το χειροτερο μου)ολο νευρα .....αισθανομαι αναξια.....κ δεν χαμογελαω...η βασιλισσα του χιονιου....κ δεν μπορουν να κοιμηθουν οι ανθρωποι....απορω αν θα μου περασει ποτε.......η θα μαι ετσι για παντα...τελεια θα περασουμεεεεεεεεεεε!!!!ποτε δεν ειχα θεματα οικογενειακα....ολα γενικα ολεσ οι πορτεσ ανοιγαν ευκολα.....αλλα δεν ξερω.....απλα εγινε.......ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ....
    Last edited by kapamaru!!; 22-01-2012 at 16:12.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Κάθε μέρα είναι πόνος κ δυσκολία δεν είσαι μόνη τι να πω μια δύσκολη φάση βιώνω κ εγώ , ξέχασα να γελάω κ λέω τι είναι αυτό;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    100
    αναρωτιεσαι και εσυ ρε φιλη αν θα μαι παντα ετσι??....τουλαχιστον για λιγο να νιωσω καλα ....ενας λιθαργος...ενα κακο ονειρο...πωπω.....εγω ημουν η χαρα τησ ζωησ.....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Αν παίρνεις σωστή αγωγή κ έχεις καλό ψυχίατρο ναι το πιστεύω κ στο εύχομαι απο τα βάθη της καρδιά μου γιατί πιστεψέ με βιώνω πολύ χειρότερα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    άφησε λίγο το χρόνο να κυλίσει, όσο επώδυνο και αν είναι τώρα, και θα δεις αποτελέσματα. Με τη σωστή αγωγή και την καθοδήγηση όλα θα πάνε καλά!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    100
    σημερα πολυ ασχημα εμυ,εχεις σοβαρα θεματα??μακαρι ,αν και πλεον αμφιβαλλω ,δεν βλεπω να βρισκω ακρη πανε 2,5 χρονια.να ξερεσ ποσο ζηλευω τουσ ανθρωπουσ που ναι καλα.οτι καλυτερο κ σε σενα ρε εμυ μου...ευχαριστω που εκανεσ τον κοπο να μου στειλεισ....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    100
    deep purple....σε ευχαριστω πολυ <3........θα κανω λιγο υπομονη,δεν εχω αλλη επιλογη ,δεν προκειτε να πεθανω κιολας αν και φυσικα το σκεφτομαι οπωσ ολοι λογο τησ ασθενειας αυτης...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Όχι κ εγώ ζηλεύω με την καλή έννοια πάντα,όχι να πάθουν κάτι , θεωρώ όμως ότι είμαι άτυχη δε ξέρω ότι η ζωή παίζει παιχνίδια διάβασε την ιστορία μου ου κ πόσα άλλα έχει η ζωή μου τον Αύγουστο τυχαία με πρόλαβε μια φίλη μου από την αυτοκτονία κ με πήγε στην ψυχίατρο κ τώρα φοβάμαι πολύ...έχω ξεχάσει να γελάω εκείνο το αληθίνό γέλιο που πηγάζει από τα βάθη της καρδιάς, θυμάμαι μόνο να κλαίω, δεν είσαι μόνη κ όπως λέει ο deep purpl με τη σωστή αγωγή κ καθοδήγηση θα φτιάξουν όλα άσε που υπάρχει κ το forum μακάρι το 2002 να το είχα κ εγ'ω

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    100
    οχι ρε κοριτσι μου και ετσι....εχω μειζων καταθλιψη και εγω....αλλα εχω πισω ανθρωπουσ δεν μπορω....κ γω εμμονεσ εχω φοβιεσ....εισαι μονη στον κοσμο??δεν το πιστευω.....εισαι πολλα χρονια ετσι ?που μπορω να διαβασω την ιστορια σου?

  10. #10
    Η κοινωνικοποίηση απαλύνει την καταθλιψη, το να επιδιωκεις να μιλας με άτομα, να τους ανοιγεις κουβεντες από τις οποιες θα αντλείς κουραγιο και αισιοδοξία. Το ίδιο και το να πηγαίνεις κόντρα στις φοβίες σου, δλδ να κάνεις υπερβασεις, γιατι αυτο τονωνει την αυτοεκτιμηση και προκαλεί ευφορία και ικανοποίηση που είναι αντίδοτα στην καταθλιψη.
    γιάννης

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Στο ΔΙΠΟΛ. ΔΙΑΤ.,άκου κ αυτά που σου έγραψε ο γιάννης όλοι μαζί βράζουμε

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    100
    εχω κοινωνικη φοβια,με κραταει πισω.....δεν μπορω ακομα να βγαινω ανετα στον κοσμο....κυριωσ οπου υπαρχουν πολλοι γνωστοι......ευχαριστω πολυ παιδια....γιαννη η καλυτερη λυση ειναι αυτη που μου πεσ.....αλλα δεν πιστευω πλεον στουσ ανθρωπουσ και δεν μπορω να κανω φιλιεσ...εχασα το χιουμορ μου...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    100
    εμυ διαβασα την ιστορια σου...πολυ δυσκολα πραγματα...καλο κουραγιο...αλλα δεν εισαι μονη σου...ολουσ κατι μασ κραταει σε αυτη τη ζωη....δοξα τον θεο να λεσ ευλογημενη που χεισ τα κοριτσια σου...τι ακριβωσ ειναι η διπολικη και η μονοπολικη διαταραχη...?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    kapamaru!!

    Τα ιδια κι εδω. 3 χρονια καταθλιψη. Χωρις φαρμακα.

    Παιρνεις φαρμακα,κανεις ψυχοθεραπεια? Η κανεις μονη σου δουλεια με τον εαυτο σου?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    kapamaru αυτό θα το ξεπεράσεις καλό γιατρό θέλει εγώ που φοβάμαι χειρότερα γιατί τον αγαπώ κ πως θα αντέξω αυτός ο χωρισμός μου είναι θάνατος, πως να πεισμώσω,θα αντέξω 20χρόνια μαζί, τι κελεπούρι βρήκε δε καταλαβαίνει ότι έχει κόρες της παντρειάς, δεν έφταιγα κ εγώ, Κarisha να πάρεις φάρμακα από σωστό ψυχίατρο σε παρακαλώ

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. πονοκεφαλος καθε μερα ολη μερα εδω και 5 μερες
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 22-06-2013, 20:41
  2. Κάθε μέρα η ίδια μέρα
    By gianniss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-01-2011, 18:27
  3. Πως περασα την μερα μου σημερα...μονο θετικα μηνυματα δεκτα:P
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 08-10-2010, 02:27
  4. δύσκολη προσέγγιση
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-08-2009, 10:45
  5. Μέρα των ερωτευμένων και... μέρα των δυστυχισμένων....
    By aretiva in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 13-02-2009, 22:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •