υποτροπη με αλλαγη σε αμπιλιφαι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200

    υποτροπη με αλλαγη σε αμπιλιφαι?

    καλησπερα ! εδω και μια βδομαδα αλλαξα σε αμπιλιφαι κ παιρνω μικροτερη δοση ρισπερτναλ που ειναι να τη κοψω σημερα...τις τελευταιες 2 μερες εχω απιστευτο αγχος νευρικοτητα, ειδα μια σειρα scifi και ηταν γαματη αλλα μ προκαλουσε πολυ αγχος κ τη σταματησα μηπως παθω τπτ,, χτες καθε λιγο ξυπνουσα στον υπνο μου,,τι λετε να συμβαινει?υποτροπιαζω?επει σης οποιος ξερει το αγχος κ η νευρικοτητα θα παραμεινουν συνεχεια με το αμπιλιφαι?δε θελω να αναγκαστω να παιρνω ηρεμιστικα παιδια αρκετα φαρμακα :(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Δυστυχως το αγχος και οι αυπνιες ειναι προδρομα σημαδια υποτροπης. Ακριβως τα ιδια ειχα παθει με το αμπιλιφαι. Το ρισπερνταλ γιατι δεν το συνεχιζεις;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Δυστυχως το αγχος και οι αυπνιες ειναι προδρομα σημαδια υποτροπης. Ακριβως τα ιδια ειχα παθει με το αμπιλιφαι. Το ρισπερνταλ γιατι δεν το συνεχιζεις;
    γιατι επαθα υποτροπη με ρισπερνταλ και ειπαμε να αλλαξουμε φαρμακο μιας κ στοχευουμε στο να κοψω τα φαρμακα καποια στιγμη...με το αμπιλιφαι επαθες υποτροπη?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by darkprincess View Post
    γιατι επαθα υποτροπη με ρισπερνταλ και ειπαμε να αλλαξουμε φαρμακο μιας κ στοχευουμε στο να κοψω τα φαρμακα καποια στιγμη...με το αμπιλιφαι επαθες υποτροπη?
    Τα φαρμακα δεν κοβονται αμα παθαινεις υποτροπες!! Εμενα το αμπιλιφαι μου ειχε προκαλεσει αυπνιες και αγχος οπως εσενα και μου ειπε η γιατρος τοτε οτι ηταν προδρομα σημαδια υποτροπης!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Τα φαρμακα δεν κοβονται αμα παθαινεις υποτροπες!! Εμενα το αμπιλιφαι μου ειχε προκαλεσει αυπνιες και αγχος οπως εσενα και μου ειπε η γιατρος τοτε οτι ηταν προδρομα σημαδια υποτροπης!
    η υποτροπη π επαθα ηταν το να ακουσω 2 λεξεις απτις φωνες τπτ αλλο,,κ αυξησαμε τη δοση απευθειας κ ειμαι καλα τωρα...απλα δε ξερω τι φαση,,,κ κοινωνικα δεν ειμαι στα καλυτερα μ αυτες τις μερες ..αγχοθηκα δε θελω να ξανατρελαθω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by darkprincess View Post
    η υποτροπη π επαθα ηταν το να ακουσω 2 λεξεις απτις φωνες τπτ αλλο,,κ αυξησαμε τη δοση απευθειας κ ειμαι καλα τωρα...απλα δε ξερω τι φαση,,,κ κοινωνικα δεν ειμαι στα καλυτερα μ αυτες τις μερες ..αγχοθηκα δε θελω να ξανατρελαθω
    Δεν ξερω εγω σου ειπα..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    28
    Κι εγω παιρνω αμπιλιφαι και ειμαι διπολικος,στο παρελθον ειχα ψυχωση δηλ.πριν 3 χρονια...ε νομιζω οτι το αμπιλιφαι ειναι που σου προκαλει αγχος και αυπνιες γιατι κι εγω παθαινω το ιδιο...κατα τα αλλα, δεν ξερω, νομιζω πως ειμαι καλυτερα απο πριν...δοκιμασε για λιγο καιρο ακομα πριν το σταματησεις!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by Shinji View Post
    Κι εγω παιρνω αμπιλιφαι και ειμαι διπολικος,στο παρελθον ειχα ψυχωση δηλ.πριν 3 χρονια...ε νομιζω οτι το αμπιλιφαι ειναι που σου προκαλει αγχος και αυπνιες γιατι κι εγω παθαινω το ιδιο...κατα τα αλλα, δεν ξερω, νομιζω πως ειμαι καλυτερα απο πριν...δοκιμασε για λιγο καιρο ακομα πριν το σταματησεις!
    εχεις συνεχεια αγχος δηλαδη?και κοινωνικα ημουν περιεργα τις τελευταιες μερες..κ νιωθω πως αλλιωνεται ο χαρακτηρας μ /συμπεριφορα δε ξερω πως να το εκφρασω σκεφτομαι μον το αγχος μ κ δεν μπορω να ειμαι ανετη ακομα κ με τη μανα μου...λες να ειμαι για παντα ετσι η απλα ειναι η αλλαγη και προσαρμοζομαι?ευχαριστω εκ των προταιρων

Similar Threads

  1. Να το πάρω αυτό το αμπιλιφαι;
    By Vasilis1974k in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 08-03-2018, 18:56
  2. Υποτροπη?
    By Angie trg in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 17-02-2016, 20:44
  3. Και να η υποτροπη.
    By Άρια in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 29-11-2015, 23:25
  4. υποτροπη
    By paris1 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 19
    Last Post: 04-07-2014, 19:51
  5. και νέα υποτροπή..
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 26-06-2009, 03:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •