Αποστασιοφοβια??Ο_ο?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6

    Αποστασιοφοβια??Ο_ο?

    Μια φιλη μου ησχιρηζετε οτι πνιγετε οταν κσεπερναει καπια μετρα απο το σπιτι τις αλλα γινετε οποτε το θιματε εμενα μου κανει περισοτερω γαι προφασει για 'λουφα' για τι το λεει παντα οταν ειναι να κανουμε κατι που βαριετε η που θελη να αποφιγη.Ησχιη η αποστασιοφοβια??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    to pithanotero na exei agorafobia....
    ...na min mporei na niosei kala ektos apo to spiti tis.. na niothi agxos kai piesi.. fisika kai isxii....
    ...alla prepei na kanei bimatakia bimatakia gia na to kseperasei... dos tis tin dieythinsi tis selidas mas....
    ...!!
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Συμφωνώ με την Άντα! Αν το όλο σύνδρομο συνεχίζεται .........και εμένα κάτι από αγοραφοβικό σύνδρομο μου θυμίζει........Άλλωστε το έχω περάσει...........

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν αποκλειεται βεβαια και η περιπτωση της λουφας αν τη μια ειναι ετσι και την αλλη γιουβετσι....δεν μπορουμε να απαντησουμε nerona γιατι δεν γνωριζουμε την κοπελλα εσυ ξερεις καλυτερα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    larissa
    Posts
    211
    μπορει απλα επειδη λες οτι σου φαινεται οτι λουφαρει να εχει ηπια αγοραφοβια.δεν ξερω αν υπαρχει αυτος ο ορος αλλα πιστευω αυτο περασα εγω.υπηρχαν μερες που εβγαινα εξω ευκολα και αλλεσ που δεν υπηρχε περιπτωση να βγω ολη τη μερα.ηταν αναλογως πως ενιωθα.αν δεν ενιωθα π.χ καλα το στομαχι μου δεν θα εβγαινα.την αλλη μερα αν αισθανομουν καλα θα εβγαινα.και το δυσκολοτερο ειναι να εξηγησεις στους αλλους γιατι ξαφνικα συμπεριφερεσαι ετσι..
    δεν νομιζω να το κανει ψεμματα...να εβγαλε ολο αυτο απο το μυαλο της?????

  6. #6
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Νερωνα,
    μοιάζει όντως αυτό που περιγράφεις με μια αγοραφοβική συμπτωματολογία.
    Θα μπορούσε όμως να είναι και άλλα πράγματα, όπως για παράδειγμα μια χειριστική συμπεριφορά.

    Adzik,
    θα σε παρακαλουσα θερμά να χρησιμοποείς ελληνικούς χαρκατήρες.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    9
    φόβος και αίσθηση πανικού όταν υπάρχει σκοτάδι

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •