Προβλήματα με την οικογενεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    1

    Προβλήματα με την οικογενεια

    πάω 3 γυμνασίου. Και φετος η χρονια ειναι δυσκολη γιατι δινω lower και γαλλικα β2.
    Επίσης υπάρχει και το σχολείο. Τα πτυχεία αυτά πρέπει να σβήσουν από τον ορίζοντα φετος. δεν υπαρχει χρονος... Οι γονεις μου με πιεζουν πολυ και μαλωνουμε σχεδον καθημερινα... Η καθηγητρια ανακοινωσε πως θα κανουμε μαθημα τη μεγαλη βδομαδα και εγω θελω να παω στο χωριο μου. το αγαπω πολυ το χωριο μου και οταν πηγαινω εκει νιωθω αλλος ανθρωπος ξαναζωντανευω... δν μπορω να σκεφτω οτι θα ειμαι στην πολη μου ενω το μυαλο μου θα βρισκεται στο χωριο μου...! Ειμαι πολυ πιεσμενος στεναχωριεμαι νοσταλγω και κλαιω συνεχεια γιατι δεν μπορω να τα βγαλω περα.
    ειμαι απελπισμενος...

  2. #2
    Γεια σου... Εγω παω Α Λυκειου. Και εγω περυσι εδινα lower και ειχα και το σχολειο και ηθελα και να βγαινω και γενικως να ειμαι μεσα σε ολα και ολο τσακωνομουν με τους δικους μου. Κοιτα στην δικη σου περιπτωση μπορεις να πας στο μαθημα σου την μεγαλη εβδομαδα (αν σε παρηγορει εχω και εγω την μεγαλη εβδομαδα! και ειναι οντως ενοχλητικο).. Κοιτα το προβλημα πιστευω δεν ειναι μονο οτι θες να πας στο χωριο ενω εχεις μαθημα. Απλα σε εχουν πιεσει πολυ τοσο καιρο οι γονεις σου και οι υποχρεωσεις και αυτη ειναι μια αφορμη για να ξεσπασεις. Μπορεις να πας και στο μαθημα και να πας και στο χωριο σου. Το προβλημα ειναι γενικο πιστευω. Γενικα εχεις πιεστει και αυτο ηταν το αποκορυφωμα. Καθησε να συζητησεις ηρεμα μαζι τους και θα σταματησουν να σε πιεζουν. Και να μην πας να ξερεις οτι το χωριο που τοσο αγαπας ειναι εκει και σε περιμενει για να πας οποτε θελεις, ενω αν δεν παρεις τα πτυχεια μετα θα εχεις αλλη μια χρονια με διαβασμα και κουραση. Δεν φανταζομαι να το θελεις αυτο. Σκεψου απλα οτι ερχεται το καλοκαιρι και τοτε θα ειναι ολα υπεροχα. Καλη επιτυχια και υπομονη! Ελπιζω να σε βοηθησα.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149
    Το πρόβλημα δεν είναι μόνο ότι έχει πιεστεί...και έχει πιεστεί και θέλει να πάει στο χωριό της...
    tg45 δε θα πω πολλά γιατί είμαι σε internet cafe και κοντεύει να τελειώσει ο χρόνος μου...
    Β' Λυκαίου πάω και 4 Απρίλη (σε 2 μέρες) θα πάω 17
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα...κι εγώ που μένω στη Νάξο και θέλω να πάω Αθήνα, όταν έρχονται διακοπές Χριστουγέννων και Πάσχα και η μαλακισμένη η μάνα μου σαν πολιτικός που θα πει το "θα", μου λέει θα πάμε ή θα δούμε ενώ αγγούρια...
    Μετά τις 8 θα είμαι διαθέσιμος όσο θέλεις να σου απαντάω, τώρα βγαίνω...

Similar Threads

  1. Replies: 21
    Last Post: 17-02-2012, 13:26
  2. Η σχέση μου ή οικογένεια μου ?
    By anastasiak in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 24-11-2011, 12:43
  3. Οικογένεια
    By Nik0L in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 03-08-2011, 10:15
  4. Οικογένεια και ψυχολογικά προβλήματα. (;)
    By tsiftis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 30-11-2008, 19:57
  5. ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 04-08-2007, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •