ειμαι εδω κ ειμαι καλα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    28

    ειμαι εδω κ ειμαι καλα!

    γεια σας.εβλεπα καιρο το φορουμ ,υπηρχαν στιγμες που ηθελα να γραψω αλλα μετανιωνα νομιζοντας οτι ειναι καλυτερα να ξεχαστω!λοιπον,με λενε αφροδιτη ειμαι μητερα 2 μικρων παιδιων,η κορη μου ειναι6 κ ο γιος μου 1μιση....γενικα εχω διασκεδασει αρκετα,δουλευα βραδυ χρονια γυρνουσα σε νησια κ ποτε δεν ειχα θεματα υγειας κ δεν ασχολουμαι κ ποτε,,,,,μια φορα ειχα μια κριση υπερβολικης ταχυκαρδιας και πηγα σε κεντρο υγειας αλλα νομιζα οτι επειδη ειχαμε πιει εκεινο το βραδυ δεν θα ηταν τιποτε,,,συνεχιζα,εβγαινα ,επινα κ ειχα ξεχασει το συμβαν εκεινο,,παντρευτηκα και μετα απο 2 βδομαδες που γεννησα την κορη μου επαθα μια σκοταδινη εντονη ζαλημεπεσα κατω και η καρδια μου πηγαινε ταμπουρλο οπως κ σχεδον ολο το σωμα,,,τοτε μονο καταλαβα οτι κατι συμβαινει,,ηρθε γιατρος εγινε καρδιογραφημα κ εδειξε 220 παλμουσ ,,,μπηκα νοσοκομειο κ εφυγα για να παω σε αλλο να γινει μια επεμβαση αμπλεσιον λεγεται,,ουσιαστικα μου καυτηριασαν ενα παραπανω καλωδιο που ειχα εκ γενητης στην καρδια,,,εχουν ποερασει 6 χρονια απο τοτε χωρις πολλα προβληματα υγειας,,,,,,,,,,,,,,ομως,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,καθε μερα 6-7 φορες μετραω τους παλμους μου χωρις λογο,φοβαμαι μην κουραστω,εχω φοβιες,,,η αληθεια ειναι οτι το παλευω,,,το προσπαθω οσο μπορω,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,τωρα ηρθαν οι ζαλαδες,,,,,,,,,,εχω ζαλαδες μια βδομαδα τωρα πηγα σε παθολογο μου εδωσε vomex 3 φορες την ημερα κ vastarel 2 φορες,,,,,εχετε παρει ποτε?ειδατε βελτιωση?
    χαιρομαι που σας βρισκω ευχομαι τα καλυτερα για ολους μας

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    28
    δεν μπορω να σηκωθω απο το κρεββατι ζαλιζομαι,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    εκλεισα για αξονικη αυριο,ευχηθειτε μου φοβαμαι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Ο φοβος ειναι εχθρος να το ξερεις!
    Αφου λυθηκε το προβλημα υγειας που ειχες, ολα τα υπολοιπα ειναι καταλοιπα αγχους.
    Οταν χρειαστηκε πριν 10 μηνες να κανω ενα γυναικολογικο χειρουργειο, τρελαθηκα απο τον φοβο μου.
    Πιο πολυ ομως με φοβιζε το τι θα γινει αν δεν το εκανα.
    Και ενω ημουν κυρια και ολα πηγαν καλα και δεν ειχα αγχος και η ιδια η επεμβαση παρ'ολο που κρατησε σχεδον 4 ωρες πηγε περιφημα, μετα οταν επεστρεψα στο σπιτι με επιασαν οι μαυρες μου και διαφορες φοβιες και αγχη για τυχον μετεγχειρητικες επιπλοκες...
    Μπουρδες με απλα λογια!
    Ολα εμεις τα φτιαχνουμε. Και τα καλα και τα κακα.
    Μεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι καλη επιτυχια και κυριως προσπαθησε να χαλαρωσεις γιατι πραγματικα θα δεις οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να φοβασαι
    Μονη σου λες οτι δεν εχεις προβληματα υγειας.
    Και μονη σου λες οτι σου εμεινε το συνηθειο να μετρας τους σφυγμους σου (τους οποιους μονη σου ανεβαζεις!).
    Προτεινω μετα την αξονικη να παρεις τα πιτσιρικια και να πατε διακοπουλες

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    ολα ειναι μια χαρα θα τ δεις η αξονικη θα βγει μια χαρα το πιστευω,μν νομιζεις ζεστη επειρεαζει πολυ και οσο τ σκεφτεσαι οτι παθαινεις κατι θα τ νιωθεις!!!μολις βγουν τ αποτελεσμματα και δεις πως ολα ειναι καλα προσπαθησε ν ηρεμησεις και ν χαλαρωσεις και αυτο που λεει η μπλου επειγοντως διακοπουλες!!!φιλακια και περιμενουμε τις απαντησεις!!!!!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    28
    σας ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!η αληθεια ειναι οτι μετα το αμλεσιον εμαθα τις κρισεις πανικου,,,πηγα σε πολλα εφημερευοντα νοσοκομεια νομιζοντας οτι παλι επαθα εκεινη την κριση....εκανα εξετασεις κ βγηκαν καλες κ ειπα οτι ειμαι καλα!!!!πριν 2 βδομαδες εκανα τεστ κοπωσεως,,,,κ ξαφνικα οι ιλιγγοι,οι ζαλαδες,,,,,,,φοβαμαι πολυ!!!!!!!!!δεν μπορω να κανω τιποτα,,,αυτο το καλοκαιρι ειπα να ειμαι στην θαλασσα κ το βραδακι να πινω μοχιτο αλλα δεν μπορω με ολα αυτα,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    28
    λοιπον παιδια πηρα τα αποτελεσματα,,,ολα φυσιολογικα.....μιλησα με την γιατρο κ μου ειπε οτι οι ζαλαδες μπορει να ειναι απο λαβυρινθο η απο αυχενικο,,,αρα πρεπει να συνεχισει τις εξετασεις,,οιν ζαλαδες συνεχιζονται,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 13:56
  2. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 13:12
  3. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 22:29
  4. δεν ειμαι καλα..
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 02-10-2010, 04:40
  5. είμαι καλά...
    By kely28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 18-07-2008, 13:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •