Κρίση πανικού - αποπροσωποίηση - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 131 of 131
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    221
    η αναληψη της ευθυνης της ζωης μου ειναι κατι που κι εμενα ακομα με ταλαιπωρει,γενικως εχω μεγαλη ανασφαλεια μεσα μου.
    εγω παλι αν διαβασες τα παραπανω εχω φτασει σε σημειο να τρομαζω με τον ιδιο μου τον εαυτο και δε ξερω πως να νιωσω "φυσιολογικη" πλεον εξω απο τον φοβο.. ισως λεγεται αποπροσωποποιηση αυτο γιατι υπαρχουν και αλλα συμπτωματα αλλα θα ξερω μαλλον σημερα που θα συναντηθω με τον ψυχιατρο

  2. #122
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εξω απο τον φοβο..
    κ ο φοβος αυτος απο που εμφανιστηκε?δε μπορει να εμφανιστξκε ουρανοκατεβατος απο το πουθενα κατι θα συνεβει.φοβοσουν κατι πχ? εγω δε μπορω να το βρω ετσι εσυ πρεπει να σκεφτεις απο που προηλθε.

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    221
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    κ ο φοβος αυτος απο που εμφανιστηκε?δε μπορει να εμφανιστξκε ουρανοκατεβατος απο το πουθενα κατι θα συνεβει.φοβοσουν κατι πχ? εγω δε μπορω να το βρω ετσι εσυ πρεπει να σκεφτεις απο που προηλθε.
    αλεξανδρε ολα αυτα συνεβησαν μετα απο μια μεγαλη κριση πανικου που ειχα παθει αφου ακουσα για τον θανατο ενος φιλικου προσωπου. προφανως ειχα μαζεψει και αρκετο αγχος μεσα μου που δεν το εδινα σημασια και εσκασε σα βομβα ολο αυτο με αποτελεσμα να ειμαι ετσι σημερα

  4. #124
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    γραψε τοτε ενα θεματακι να το συζητησουμε. με ολα τα καλα παιδια εδω κ μη το κανεις τηλεγραφημα.

  5. #125
    Member
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Athens
    Posts
    42
    Εγω παλι αν εξαιρεσουμε 2 κρισεις πανικου πριν απο 3-4 μηνες, δεν εχω ξαναπαθει. ΑΠο εκει και περα εχω απλα μονιμο αγχος και τα συμπτωματα (μουδιασματα ζαλαδες).Ουτε καν ξερω πως ξεκινησαν ολα στο μυαλο μου, ξερω απλα πως μετα την πρωτη κριση πανικου φοβηθηκα παρα πολυ και εκτοτε ο φοβος εμεινε μαζι μου

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    221
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    γραψε τοτε ενα θεματακι να το συζητησουμε. με ολα τα καλα παιδια εδω κ μη το κανεις τηλεγραφημα.
    το εχω ηδη γραψει το θεμα

    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...B7%CF%83%CE%B7

    απλα εδω ηταν σαν απαντηση στην peach

  7. #127
    Member
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Athens
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    γραψε τοτε ενα θεματακι να το συζητησουμε. με ολα τα καλα παιδια εδω κ μη το κανεις τηλεγραφημα.
    Εχω παρατηρησει γενικα οτι εχεισ ενα καπως επιθετικο στυλακι, ολοι εχουμε τα προβληματα μας εδω και ο καθενας κουβαλαει το σταυρο του.Επισης οι πιο πολλοι απο μας δεν εχουν και μεγαλη εμπειρια σε αυτα τα ζητηματα, οποτε και δεν ξερουμε και πως να διαχειριστουμε καποιες καταστασεις.Γινε λιγο πιο διαλλακτικος για να επικοινωνουμε ολοι με καλυτερο τροπο

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    221
    Quote Originally Posted by Peach View Post
    Εγω παλι αν εξαιρεσουμε 2 κρισεις πανικου πριν απο 3-4 μηνες, δεν εχω ξαναπαθει. ΑΠο εκει και περα εχω απλα μονιμο αγχος και τα συμπτωματα (μουδιασματα ζαλαδες).Ουτε καν ξερω πως ξεκινησαν ολα στο μυαλο μου, ξερω απλα πως μετα την πρωτη κριση πανικου φοβηθηκα παρα πολυ και εκτοτε ο φοβος εμεινε μαζι μου
    μη στεναχωριεσαι και μη φρικαρεις, ειναι πολυ κοινη φοβια αυτο που εχεις και αντιμετωπιζεται κιολας. σκεφτεσαι να πας σε καποιο ψυχολογο ισως?

  9. #129
    Member
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Athens
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by tg1 View Post
    μη στεναχωριεσαι και μη φρικαρεις, ειναι πολυ κοινη φοβια αυτο που εχεις και αντιμετωπιζεται κιολας. σκεφτεσαι να πας σε καποιο ψυχολογο ισως?
    ναι το σκεφτηκα, την προηγουμενη βδομαδα εκανα την πρωτη μου συνεδρια ψυχοθεραπειας, οχι με ψυχολογο, με ψυχιατρο/ψυχοθεραπευτη. Μου φανηκε πολυ καλος, δεν ξερω ακομα με ποιο τροπο θα με βοηθησει, αλλα παρολα αυτα ηταν θετικη εμπειρια, θα ξαναπαω σε λιγες μερες!

  10. #130
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    221
    μπραβο!συνεχισε ετσι και συντομα θα δεις αποτελεσματα!

  11. #131
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    4
    Kalimera Lilium. Eimai kainourgios sto forum kai graftika mono kai mono epidi diavasa tin periptosh sou. Ekana search sto google kai ta apotelesmata me petaksane edo..Exo diavasei diafora peristatika apoprosopopoihshs ala ta dika sou simptomata mono teriazoun sthn periptosh mou 100%!! Peripou enamisi xrono eimai se afth thn fash kai i alithia einai oti ponaei poli...prepei na paradexto vevea oti siga siga kaliterevei kai mono tou (poli ma poli siga omos). Se parakalo pes mou pos na to antimetopiso mias kai esi to perases, den ksero ti na kano kai panikovalome! Na simioso oti to epatha apo elafria xrish marixouanas..Se efxaristo poli gia ton xrono sou kai signomi pou sou ksipnao skepsis..eimai sigouros oti tha theleis na ksexaseis opos tha thelo kai egw...

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Similar Threads

  1. κριση πανικου
    By Ακροβατης in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-2010, 10:32
  2. Κριση Πανικού
    By Kido in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 13-05-2009, 23:38
  3. Κρίση πανικού θα σε γαμ@#$!!
    By Αλέξανδρος24 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 13
    Last Post: 30-04-2009, 14:25
  4. κριση πανικου
    By stamos14 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 14-03-2008, 23:28
  5. ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By Marlen in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 7
    Last Post: 11-09-2005, 16:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •