Παιδια δεν ειμαι καθολου καλα.... θελω καπου να μιλησω.... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by kami View Post
    αισιόδοξη σε βρίσκω...σόρρυ είπα να κάνω χιούμορ...

    μην προκαταλαμβάνεσαι...

    ο εαυτός μας είναι ο καλύτερος φίλος μας και ο μόνος που μας στηρίζει στα εύκολα και στα δύσκολα, οφείλουμε να τον αγαπάμε και να τον προστατεύουμε, μέσα από τις πράξεις, τις σκέψεις και τα συναισθήματα μας. Όταν είσαι πεσμένη να σκέφτεσαι αυτά που σου δίνουν δύναμη, και αν σου λείπει η προσοχή και η φροντίδα, να την δώσεις εσύ στον εαυτό σου, γιατί μόνο εσύ τόσο καλά τον ξέρεις, κανείς άλλος δεν μπορεί...

    Εχεις δικιο σ αυτο.. αλλα στην πρακτικη εφαρμογη ειναι το δυσκολο.. πολλες φορες σκεφτομαι ποσα εχω καταφερει κ ποσα εχω ξεπερασει κ οτι εχω φτασει πολυ μακρια στη ζωη μ για να τα παρατησω τωρα.. αλλα μια αλλη φωνουλα μεσα μ λεει το αντιθετο.. σαν να εχεις να κατακτησεις μια πολη.. κ εχεις γκρεμισει τα τειχη κτλ κ το μονο π εμεινε ειναι το κεντρικο φρουριο.. αξιζει να τα παρατησεις? σιγουρα οχι.. αλλα κ τι να την κανεις μια πυρρειο νικη με τοσες παραπλευρες απωλειες?
    Επισης πιστευω οτι ο εαυτος μας ειναι ο καλυτερος φιλος μας αλλα συναμα κ ο μεγαλυτερος εχθρος μας..


    αν και εσύ δεν μπορείς, χρειάζεται να ρωτήσεις ένα γιατρό αν μπορεί να σε βοηθήσει μέσω φαρμάκων (δεν ξέρω αν το έχεις κάνει ή όχι) αλλά μην στρέφεσαι ποτέ εναντίον του εαυτού σου, είναι ότι έχεις και δεν έχεις. Οφείλεις να τον διασκεδάζεις και να τον ψυχαγωγείς, να του εμπνέεις θετικές σκέψεις και να του υπόσχεσαι τα καλύτερα για το μέλλον. Όχι ουτοπίες, ρεαλιστικά. Πάρε τον έλεγχο των συναισθημάτων σου και βάλε τη λογική μπροστά...

    Αυτη η (αν)ισορροπια λογικης-συναισθηματος ειναι π με χει φαει ρε συ... αν μπορουσα να τα φερω παραλληλα κ οχι τεμνουσες ευθειες τοτε θα ηταν λιγο καλυτερα.. παιρνω φαρμακα χρονια τωρα αλλα τι να μ κανουν κ αυτα στο μαυρο μ το χαλι....


    ¨γιατί στεναχωριέμαι; έχω λόγο; ακόμα και αν έχω τι μπορώ να κάνω για να νιώσω καλύτερα; μήπως μου λείπει η κοινωνική επαφή; για να μπω στο chat να δω τι κάνουν τα παιδιά..."

    Σε ποιο chat να μπω? Δεν σε καταλαβαινω.. Αλλα στα χαλια π ειμαι το chat μ ελειπε... Κ οχι δεν μ λειπει καθολου η κοινωνικη επαφη, εχω φιλες κ πρεπει να υποκρινομαι οτι ειμαι μια χαρα κ αυτο με πληγωνει...


    θα σου πω και κάτι που πιστεύω ακράδαντα: μόνο όταν δίνεις χαρά τότε μόνο θα την λάβεις, όχι γιατί είναι νόμος αλλά γιατί όταν από μόνη σου μεταδίδεις χαρά και ζωή στους άλλους, θα το νιώσουν, θα το λάβουν και θα στο επιστρέψουν. Αν δείχνεις στους άλλους το πρόσωπο της απαισιοδοξίας και της λύπης, πως περιμένεις να βρεις ανθρώπους να σε ανεβάσουν που πρώτα εσύ θα τους έχεις μεταδώσει αρνητική ψυχολογία; είναι σαν να φέρνεις θεατές σε δράμα και να περιμένεις να μοιραστούν τη χαρά τους μαζί σου. Όχι την απαισιοδοξία τους θα μοιραστείς.

    Σαν την αυτοεκπληρουμενη προφητεια κ την προβολη ενα πραγμα δλδ? (Κυριως το πρωτο). Εχω ηδη αρκετες ενοχες διοτι το μονο που εχω κανει ειναι να πληγωσω ατομα π με αγαπησαν, που μ σταθηκαν, π με βοηθησαν, κ το ευχαριστω μ ηταν να γυρισω την πλατη στην καλυτερη κ να πληγωσω στην χειροτερη... Σκεφτομαι ορισμενα περιστατικα κ βουρκωνω.. ολοι ειμαστε κ θυτες κ θυματα.. το νοημα εγκειται στην διαφορα που προκυπτει απ την "αφαιρεση"....

    Και άμα συναντάς ανθρώπους που θα προσπαθούν να σου μαυρίσουν την ψυχή και θα είναι με πρόσημο ενέργειας αρνητικό θα ρίχνεις τείχη, θα βάζεις άμυνα. Δεν θα δέχεσαι να λάβεις αυτό που προσφέρουν γιατί δεν θα σου κάνει. Μπορείς να τους κατανοήσεις αλλά όχι να ταυτιστείς...θα τους προσπερνάς.

    Ετσι ειναι.. αυτο το χω μια χαρα...

    Το έχεις ακούσει το ¨τα σκυλιά γαβγίζουν αλλά το καραβάνι συνεχίζει το δρόμο του;", αυτό κάνε...τώρα και πάντα. Και εμένα ξέρεις πόσα αρνητικά συναισθήματα με πιάνουν στην διάρκεια της μέρας; πόσο με παίρνει από κάτω ώρες-ώρες και έρχονται όλα τα ψυχολογικά μου μπροστά και κλείνουν τους δρόμους; ξέρω τι τους λέω; όπως είσαι έφυγες...έφυγες και γεια. Όχι θα κάτσω να κλάψω ή να πεθάνω ή να γίνω χώμα. Όχι θα αφήσω ένα συναίσθημα να με ορίζει και να με τραβά από τη μύτη. Δεν γίνεται, χρειάζεται να ζήσω και να ζήσω και καλά...

    Θα σου πρότεινα αν το πρόβλημα σου είναι καθαρά ψυχολογικό και όχι πρακτικό, με τη βοήθεια ψυχολόγου να αρχίσεις να βλέπεις τα θετικά και πως μπορείς όλη αυτή την αρνητική ενέργεια να την κάνεις θετική και όταν δώσεις θετικά συναισθήματα σε σένα και στους άλλους, θα δεις ότι όλα γίνονται πιο εύκολα και πιο ευχάριστα και πιο απλά. Στο λέω εκ πείρας γιατί κάποτε έβλεπα και εγώ τη ζωή ανούσιο τοπίο, για πολλούς λόγους. Όταν άρχισα όμως να σκέφτομαι εγωιστικά ακόμα και απέναντι στις σκέψεις μου και όταν δεν άφηνα κανέναν πια να κάνει τη ψυχολογία μου ασανσέρ για ασήμαντη αιτία...τότε όλα άρχισαν να αλλάζουν γιατί εγώ πρώτη άλλαξα.

    Καλή δύναμη. Θέλει πολύ αλλά αν την βρεις πιστεύω δεν την χάνεις γιατί κουράστηκες πολύ για να την αποκτήσεις και μετά δεν την παραδίνεις σε κανέναν, πολύ σημαντικό απόκτημα, κάνε οτι μπορείς λοιπόν για να την αποκτήσεις.
    Σε ευχαριστω πολυ ειλικρινα που μπηκες στον κοπο κ μ απαντησες.. οπως κ ολα τα υπολοιπα παιδια.. κανω ψυχοθεραπεια αλλα η ψυχη ειναι πετρα πλεον.. ουτε στους 200 Κελσιου δεν λιωνει ο παγος...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by nick cave View Post
    Lacrymosa, δεν κουράστηκες να δικαιώνεις το όνομά σου? Πόσο ακόμα θα βολεύεσαι στην αυτολύπηση και τις ενοχές? Πόσο θα τροφοδοτείς το άρρωστο Εγώ σου?

    Ωραία, έχω την προσοχή σου.

    Είσαι ένας πανέξυπνος άνθρωπος που τα έχει όλα στη ζωή του, εκτός από το βασικότερο: Ενα νόημα.
    Δε σου λείπει τίποτα, εκτός από το βασικότερο: Η βούληση.
    Ελλείψει νοήματος και βούλησης, καταφεύγεις σε δυνατά υποκατάστατα, όπως η αυτολύπηση και η αυτοκαταστροφή.

    Λάκρυ, τα παραπάνω είναι μιά περιγραφή του εαυτού μου.
    Σου θυμίζουν κάτι?
    Φυσικα κ μου θυμιζουν... τελικα κ οι ψυχες των ανθρωπων ειναι τοσο ομοιες σε βαθμο copy-paste... δεν λυπαμαι καθολου τον εαυτο μου, γιατι μου αξιζει ολο αυτο π περναω κ πρεπει να το περασω... ετσι πιστευω...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by parapono View Post
    Lacrymosa,

    αρχικά να σου πω ότι συμφωνώ και εγώ με τα προηγούμενα παιδιά και όσα σου είπαν..Αυτό που θέλω να προσθέσω είναι ότι το γεγονός ότι βρισκόσουν σε περίοδο εξεταστικής τα λέει όλα..
    Η εξεταστική είναι περίοδος έντονης κούρασης πίεσης και άγχους..Είναι λογικό λοιπόν μετά από αυτή την περίοδο να έρθει η κατάρρευση..Απλά έχουν αδειάσει πλήρως οι μπαταρίες σου..
    Χρειάζονται επαναφόρτιση..Αποδέξου το γεγονός ότι δεν είσαι καλά και δώσε λίγο χώρο στον εαυτό σου..Προσπάθησε να κάνεις πράγματα έστω και αναγκαστικά χωρίς να το θέλεις..
    Χωρίς όρεξη και σιγά σιγά θα ανακάμψεις..Μην το βάζεις κάτω..Κύκλος είναι..Θα γυρίσει ο τροχός και θα ξανανιώσεις πράγματα όπως ένιωθες πριν..

    Βοήθησε τον εαυτό σου και μην εγκαταλείπεις την προσπάθεια..
    Τι επαναφορτιση ρε συ... φορματ κανονικο θελει ο εγκεφαλος.. κ μετα να του περασουμε τα καινουργια τα windows.. μεχρι να τα καψει κ εκεινα.. ευτυχως η microsoft βγαζει συνεχεια οποτε δεν θα ξεμεινουμε.. τι μαλακιες λεω θεε μου..
    Λες να ειναι απορροια της εξεταστικης? Μακαρι να ειναι αυτο κ να μην ειναι κατι πιο σοβαρο..
    Επισης συγγνωμη για αυτο π θα πω, αλλα ειναι πολυ "παραπονεμενο" το νικνειμ σ κ βουρκωνω οταν το βλεπω, το θυμαμαι κ απο το αλλο το θεμα π συζητουσαμε για την γενικοτερη κατασταση κτλ, αν μπορεις βαλε ενα πιο ουδετερο... γιατι το διαλεξες? σιγουρα θα ειχες τους λογους σου κι εσυ.. ολοι τελικα το ιδιο φορτιο κουβαλαμε...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Φυσικα κ μου θυμιζουν... τελικα κ οι ψυχες των ανθρωπων ειναι τοσο ομοιες σε βαθμο copy-paste... δεν λυπαμαι καθολου τον εαυτο μου, γιατι μου αξιζει ολο αυτο π περναω κ πρεπει να το περασω... ετσι πιστευω...
    Λάκρυ, αυτό το "πρέπει" δεν το καταλαβαίνω. Είναι ένα είδος μαθητείας στη Μεγάλη του Πόνου Σχολή? Αν μου πεις "γουστάρω να είμαι δυστυχισμένη", να το καταλάβω..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by fragile View Post
    Λακρυμοζα μου φαση ειναι και θα περασει!!!
    μην το ξεχνας αυτο καλη μου.

    συμφωνω με τα παιδια, οτι πιεστηκες πολυ αυτην την περιοδο, γι' αυτο σου βγηκαν αυτα τα αρνητικα συναισθηματα.
    κανε πραγματα που σε χαλαρωνουν και μην ξεχνας ολα τα ευχαριστα που σου εχουν συμβει τελευταια (ο νεος δεσμος σου, που ξαναγυρισες στο πανεπιστημιο, που επανασυνδεθηκες με τις φιλες σου, που τα ξαναβρηκες με τους γονεις σου κ.α.)

    πιστευω οτι εισαι σε καλο δρομο παρολο που εισαι πεσμενη αυτη την περιοδο!!!
    Κακως εκανα κ ξαναγυρισα στο πανεπιστημιο, αλλα κ απ την αλλη σκεφτομαι οτι στα δυσκολα φαινεται η αξια μας.. δεν θελω να νιωθω οτι επελεξα την "ευκολη λυση", δλδ να τα παρατησω, κ να επαναπαυτω στο κουκουλι ασφαλειας του σπιτιου μ...
    Παιδια θελω να κλαψω κ δεν μπορω... δεν βγαινει... μουδιασμενη κοιταω το κενο... αυτο ειναι ενδειξη ανηδονιας ε? παντως δεν ειναι καλο... οπως τα ρομποτ π ειναι προγραμματισμενα να εκτελουν κινησεις κ να επεξεργαζονται πληροφοριες, αλλα ανικανα να βιωσουν συναισθηματα....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ξωτικο σε ευχαριστω απεριοοοοριστα για αυτα π μ εγραψες.. τα διαβασα πολυ προσεκτικα κ μ αρεσει ο αλληγορικος τονος.. αγγιζει κατευθειαν... να σαι καλα....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Μακαρι ξωτικο μου μακαρι... Κραταω αυτο π ειπες κ νομιζω περικλειει ολη την ουσια οτι "δεν ειναι θεμα δυναμης, αλλα απλα διαλλειμα για διαφημισεις..."
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ωχ πραγματι μην εχουμε αλλα μετα! οταν η σεροτοτινη κ η ντοπαμινη βαρανε κοκκινο.. σαν τιτλος βιβλιου ακουγεται... η μαλλον καλυτερα σαν τιτλος ταινιας τρομου...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ετσι ειναι! Οπως το ελατηριο που αμα πατηθει τερμα απο τη μια μερια, μολις αφεθει ελευθερο θα εκτιναχθει στην αλλη! Ενω αμα βρισκεται εξαρχης προς πιο κεντρο μερια, θα ειναι πιο μικρη η ταλαντωση! Σκεφτηκα κ αλλο τιτλο "Εφιαλτης στο δρομο με τα συναισθηματα"....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    Λακρυμοζα μου σου αφιερωνω με πολυ αγαπη, ενα γνωμικο που μου αρεσει πολυ:

    "OTI ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΝΙΜΟ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΥ ΣΤΟ ΕΣΑΕΙ"

    θα περασει κι' αυτο λεμε ρεεεεεε!
    θα περασει
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by fragile View Post
    Λακρυμοζα μου σου αφιερωνω με πολυ αγαπη, ενα γνωμικο που μου αρεσει πολυ:

    "OTI ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΝΙΜΟ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΥ ΣΤΟ ΕΣΑΕΙ"

    θα περασει κι' αυτο λεμε ρεεεεεε!
    θα περασει
    Ρε συ Φρατζιλ πες το πιο απλα δεν μπορω στη φαση αυτη να κατανοησω βαθυστοχαστα νοηματα! Τι προβολη κ παραβολη κ αντικαταβολη μου λες!! p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    ο ποιητης θελει να πει...οτι, ο,τι φανταζει στα ματια μας μονιμο (εν προκειμενω η καταθλιψη σου)....τελικα δεν ειναι μονιμο, αλλα αναστρεφεται
    Last edited by fragile; 09-10-2012 at 07:14.
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Τι επαναφορτιση ρε συ... φορματ κανονικο θελει ο εγκεφαλος.. κ μετα να του περασουμε τα καινουργια τα windows.. μεχρι να τα καψει κ εκεινα.. ευτυχως η microsoft βγαζει συνεχεια οποτε δεν θα ξεμεινουμε.. τι μαλακιες λεω θεε μου..
    Χαχα..Αν χρειάζεσαι φορματ και νεα windows να μου πεις να στα περάσω εγώ..Να μην πάνε χαμένα και τόσα χρόνια διαβάσματος!!
    Λες να ειναι απορροια της εξεταστικης? Μακαρι να ειναι αυτο κ να μην ειναι κατι πιο σοβαρο..
    Εγώ είμαι σίγουρη ότι είναι αυτό γιατί το έχω πάθει..Ακριβώς αυτό..Έδινα εξεταστική στο μεταπτυχιακό, όλος ο κόσμος διάβαζε και εγώ κοιτούσα τα βιβλία και χανόμουν..Δε μπορούσα να συγκεντρωθώ καθόλου να διαβάσω ούτε μια γραμμή..Είχα φρικάρει..Έφυγα από την πόλη που σπούδαζα πήγα στους γονείς μου αλλά τίποτα..Εν τέλει πήγα στην ψυχολόγο που μου πρότεινε να αφήσω κάποια μαθήματα να μην τα δώσω όλα κλπ..Τελικά επειδή και εγώ ώρες ώρες θέλω τα δύσκολα αποφάσισα να μην τα παρατήσω..Να τα δώσω και ό,τι καταφέρω..Ξέρεις τι έγινε;Έγραψα σχεδόν άριστα σε όλα τα μαθήματα βιώνοντας τρελή κατάθλιψη εκείνη την περίοδο..Για αυτό σου λέω ότι είναι φάση...Πιέστηκες και ο οργανισμός ξεσπάει..
    Επισης συγγνωμη για αυτο π θα πω, αλλα ειναι πολυ "παραπονεμενο" το νικνειμ σ κ βουρκωνω οταν το βλεπω, το θυμαμαι κ απο το αλλο το θεμα π συζητουσαμε για την γενικοτερη κατασταση κτλ, αν μπορεις βαλε ενα πιο ουδετερο... γιατι το διαλεξες? σιγουρα θα ειχες τους λογους σου κι εσυ.. ολοι τελικα το ιδιο φορτιο κουβαλαμε...
    Όσο για το nickname έχεις κάτι να μου προτείνεις να το αλλάξω;Για να μην το βλέπεις ούτε εσύ ούτε και εγώ

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Παραπονο για τα windows μεταφορικα το ειπα... Οχι κυριολεκτικα... Δοξα το θεο το λαπτοπακι καλα κρατει δεν τα χει τιναξει ακομα.. Το ειπα μεταφορικα οτι ο εγκεφαλος μας χρειαζεται φορματ (δλδ να διαγραφτουν ολα τα αρχεια σε μορφη .arnitikesskepseis) κ να μπουν νεα windows (δλδ θετικες σκεψεις)..
    Νικνειμ χμμμ κατσε να σκεφτω.. Amaranth πως θα σου φαινοτανε?

    Παιδια πρεπει να διαβασω κ δεν μπορω... δεν ειμαι σε θεση ουτε καν να μιλησω... με πιανει ναυτια... τι να κανω? θελω να διαβασω ρε πουστη μου...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Παραπονο για τα windows μεταφορικα το ειπα... Οχι κυριολεκτικα... Δοξα το θεο το λαπτοπακι καλα κρατει δεν τα χει τιναξει ακομα.. Το ειπα μεταφορικα οτι ο εγκεφαλος μας χρειαζεται φορματ (δλδ να διαγραφτουν ολα τα αρχεια σε μορφη .arnitikesskepseis) κ να μπουν νεα windows (δλδ θετικες σκεψεις)..
    Νικνειμ χμμμ κατσε να σκεφτω.. Amaranth πως θα σου φαινοτανε?

    Παιδια πρεπει να διαβασω κ δεν μπορω... δεν ειμαι σε θεση ουτε καν να μιλησω... με πιανει ναυτια... τι να κανω? θελω να διαβασω ρε πουστη μου...
    Το ξέρω ότι το είπες μεταφορικά μακάρι να μπορούσαμε βασικά να διαγράψουμε όλα τα αρχεία με κατάληξη .arnitikesskepseis από τον εγκέφαλό μας..Όσο για το nickname το Amaranth χμμμ.. έτσι και έτσι μου φαίνεται..Αλλά μην κουράζεσαι με αυτό..

    Αν δε μπορείς να διαβάσεις μην το κάνεις..Όσο πιέζεις παραπάνω τον εαυτό σου θα έχεις αντίθετα αποτελέσματα..Προσπάθησε να κάνεις κάτι που θα σε κάνει να χαλαρώσεις..

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. καπου να μιλήσω ....
    By pantzos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 22-03-2013, 10:51
  2. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 13:12
  3. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 22:29
  4. δεν ειμαι καθολου καλα
    By kyknos25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 18-07-2011, 10:53
  5. Θελω καπου να μιλησω
    By reggaeM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 08-07-2010, 02:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •