KATI AΡXIZEI KAI ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΕΛΙΚΑ :)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    KATI AΡXIZEI KAI ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΕΛΙΚΑ :)

    Γεια σας παιδια! Ελπιζω να ειστε παντα καλα!
    Δεν ξερω αν θυμαστε το τελευταιο θεμα που ειχα ανοιξει, λοιπον ημουν χαλια διαλυμενη σωματικα κ ψυχικα.. η γιατρος μ επιβεβαιωσε οτι ναι ειμαι δυστυχως σε φαση καταθλιψης.. αυξησαμε το αντικαταθλιπτικο στα 150 mg.. εχει μια βδομαδα περιπου κ εχω αρχισει να βλεπω μια μικρη διαφορα.. κατι αρχιζει κ γινεται τελικα!! παντα οταν ειμαι σε καταθλιπτικο επεισοδιο για να παρηγοριεμαι, σκεφτομαι οτι η κατασταση αυτη δν θα ειναι αιωνια, δν θα κρατησει για παντα δλδ, απλα ειναι θεμα χρονου να ανατραπει! συνεργασια με γιατρο κ τροποποιηση φαρμακευτικης αγωγης κ πανω απ ολα υπομονη! Παιδια θελω να δωσω ενα μηνυμα σε οσους υποφερουν απο καταθλιψη, κλινικη η μη, μην απογοητευεστε κ σας παιρνει απο κατω! Ειναι αντιμετωπισιμο δεν θα ειστε ετσι μια ζωη προς Θεου! Απλα καντε κατι! Μην αφηνετε τον εαυτο σας να ταλαιπωρειται, ειναι κριμα, σε κανεναν δεν αξιζει κατι τετοιο! Δεν ειναι επιλογη μας, αλλα το να κινητοποιηθουμε για να αντιμετωπισουμε το προβλημα ειναι στο χερι μας! Κ αμα χρειαστει να παρετε φαρμακα, δεν ειναι κακο ουτε ντροπη! Σκεφτειτε οτι μετα θα ειστε σε θεση να ζειτε τη ζωη στο μεγιστο κ να βρισκεται νοημα κ ευχαριστηση! Πριν λιγο καιρο ημουν κ εγω στη χειροτερη διαθεση π θα μπορουσα να ειμαι... Δεν ζουσα, απλα ανεπνεα κ κινουμουν.. Ελεγα συνεχεια μεσα μου "Θελω τη ζωη μ πισω..." Αρχιζω κ καλυτερευω τωρα κ ειναι ευχαριστο αυτο! Βεβαια εχω ακομα αρκετο δρομο μπροστα μου, αλλα βημα βημα θα το κατακτησουμε το Εβερεστ!
    Επισης να πω οτι κ το αγορι μ με στηριξε χωρις να το ζητησω! Κ με συγκινει πολυ αυτο! Να με νοιαζεται κ να ειναι διπλα μ! Θα μπορουσε να με ειχε χωρισει... Η μεσα στη μαυριλα μ να εκανα εγω το ιδιο.. Ευτυχως π δεν εγινε κατι τετοιο κ ολα καλα κ ευχομαι κ ελπιζω να πανε ακομα καλυτερα!!
    Αυτη η κομματαρα για τον Σ., η αγαπη της ζωης μου



    Καλη συνεχεια σε ολους, μην τα παρατατε ποτε κ μην απελπιζεστε, να θυμαστε οτι ειναι θεμα χρονου κ επισης κ κατι αλλο : Ποτε σε φασεις ασχημης ψυχολογικης καταστασης μην περνετε βεβιασμενες αποφασεις! Συνηθως μετα το σκυλομετανιωνεις! Την εχω πατησει ετσι πολλες φορες γι αυτο σας το λεω!
    Αυταααα!!
    :
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    103
    Μπράβο κοριτσάκι μου,έχω διαβάσει αρκετά thread σου και ομολογώ πως μου έδωσαν δύναμη να προχωρήσω.Και εγώ με κρίσεις πανικού παλεψα τον Ιούλιο,μαζι με κατάθλιψη και αποπροσωποιηση.Παιρνω και εγώ τα φάρμακακια μου.Και εχτές που βγήκα έξω με τους φίλους μου,με είδαν πολύ καλύτερα από αυτό που ήμουν πριν ένα μήνα που κόντευα να πηδήξω από το μπαλκόνι μου.Έχω αρχίσει να έχω όρεξη για κάποια πράγματα,οκ οι φόβοι δεν έχουν φύγει.Αλλά μπορώ και κάνω πιο λογικές σκέψεις πια.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by fragile View Post
    Φρατζιλ κ στα δικα σου βρε!!
    Thankies!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by panicgirl View Post
    Μπράβο κοριτσάκι μου,έχω διαβάσει αρκετά thread σου και ομολογώ πως μου έδωσαν δύναμη να προχωρήσω.Και εγώ με κρίσεις πανικού παλεψα τον Ιούλιο,μαζι με κατάθλιψη και αποπροσωποιηση.Παιρνω και εγώ τα φάρμακακια μου.Και εχτές που βγήκα έξω με τους φίλους μου,με είδαν πολύ καλύτερα από αυτό που ήμουν πριν ένα μήνα που κόντευα να πηδήξω από το μπαλκόνι μου.Έχω αρχίσει να έχω όρεξη για κάποια πράγματα,οκ οι φόβοι δεν έχουν φύγει.Αλλά μπορώ και κάνω πιο λογικές σκέψεις πια.
    Πληρης ιαση πιστευω δεν υπαρχει, κ αν υπαρχει, ειναι πολυ δυσκολο να επιτευχθει! Σημασια εχει οτι κανουμε κ απο ενα μικρο βηματακι τη φορα! Αλλωστε κ ενας μαραθωνιος ξεκιναει με ενα βημα! Σημασια εχει που ειμαστε λειτουργικα ατομα, εχουμε κοινωνικη ζωη, σπουδες, φιλους, σχεσεις κτλ κ μπορουμε να νιωθουμε καλα! Να ΖΟΥΜΕ! Γιατι αυτο ειναι το νοημα!
    Σου ευχομαι ολα να σου πηγαινουν απο το καλυτερο στο καλυτεροτερο!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    αχ αυτά είναι τέτοια να ακούω!!δυστυχώς για μένα είμαι λίγο απαισιόδοξη!!τώρα ξεκίνησα να παλεύω γιατί τόσα χρόνια δεν έιχα δει το πρόβλημα εκ βαθέων και απλά το περνούσα επιδερμικά!!!έχω αρχίσει συνεδρίες αλλά μέσα μου πιστεύω ότι όσο πολύ το ψάξω τόσο πιο πολύ θα βυθιστώ, δυστυχώς φοβάμαι !!ίσως φοβάμαι να τα αντιμετωπίσω αυτο δεν έκανα άλλωστε τόσα χρόνια!!το θετικό βέβαια είναι ότι δεν έχω πολλά καθημερινά ξεσπάσματα και έχουν φύγει λίγο οι καθημερινές αρνητικές σκέψεις!!τα μόνα ξεσπάσματα τα έχω στην ψυχολόγο!!θέλω ειλικρινά να το παλέψω να νιώσω τον εαυτό μου πάλι!!σόρρυ που το έκανα λίγο δικό μου το θρεντ!!πάντως στο ξαναλέω lacry χαίρομαι να βλέπω ανθρώπους να το παλεύουν είμαστε μαζί σου!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    http://www.youtube.com/watch?v=KLaiJZdHB-Q

    αφιερωμενο στον ερωτα σου και σε ολους τους ερωτευμενους του φορουμ
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by fragile View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=KLaiJZdHB-Q

    αφιερωμενο στον ερωτα σου και σε ολους τους ερωτευμενους του φορουμ
    μας έφτιαξες τώρα....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by vasso82 View Post
    αχ αυτά είναι τέτοια να ακούω!!δυστυχώς για μένα είμαι λίγο απαισιόδοξη!!τώρα ξεκίνησα να παλεύω γιατί τόσα χρόνια δεν έιχα δει το πρόβλημα εκ βαθέων και απλά το περνούσα επιδερμικά!!!έχω αρχίσει συνεδρίες αλλά μέσα μου πιστεύω ότι όσο πολύ το ψάξω τόσο πιο πολύ θα βυθιστώ, δυστυχώς φοβάμαι !!ίσως φοβάμαι να τα αντιμετωπίσω αυτο δεν έκανα άλλωστε τόσα χρόνια!!το θετικό βέβαια είναι ότι δεν έχω πολλά καθημερινά ξεσπάσματα και έχουν φύγει λίγο οι καθημερινές αρνητικές σκέψεις!!τα μόνα ξεσπάσματα τα έχω στην ψυχολόγο!!θέλω ειλικρινά να το παλέψω να νιώσω τον εαυτό μου πάλι!!σόρρυ που το έκανα λίγο δικό μου το θρεντ!!πάντως στο ξαναλέω lacry χαίρομαι να βλέπω ανθρώπους να το παλεύουν είμαστε μαζί σου!!
    Ολοι μαζι παμε παιδια δυναμικα θα τα καταφερουμε!! Ηθικο ακμαιοτατο κ αντοχη ατελειωτη που λενε νομιζω κ στο στρατο!! Κ αν πεφτουμε, ξερουμε οτι θα σηκωθουμε!!
    Αμα ερθεις σε επαφη με τους φοβους σου, "εκτεθεις" δλδ (συναισθηματικη απευεσθητοποιηση), θα αρχιζεις να αντιλαμβανεσαι το παραλογο του χαρακτηρα τους, θα τους απομυθοποιησεις κ θα εισαι ενα βημα πιο κοντα στην αντιμετωπιση κ στην απελευθερωση!!



    Δεν ειναι τυχαιο το τραγουδι ,ε ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by fragile View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=KLaiJZdHB-Q

    αφιερωμενο στον ερωτα σου και σε ολους τους ερωτευμενους του φορουμ
    Thakns αγαπη να σαι καλα!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    και συ να σαι καλα κοριτσι μου και παντα ερωτευμενη
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Ολοι μαζι παμε παιδια δυναμικα θα τα καταφερουμε!! Ηθικο ακμαιοτατο κ αντοχη ατελειωτη που λενε νομιζω κ στο στρατο!! Κ αν πεφτουμε, ξερουμε οτι θα σηκωθουμε!!
    Αμα ερθεις σε επαφη με τους φοβους σου, "εκτεθεις" δλδ (συναισθηματικη απευεσθητοποιηση), θα αρχιζεις να αντιλαμβανεσαι το παραλογο του χαρακτηρα τους, θα τους απομυθοποιησεις κ θα εισαι ενα βημα πιο κοντα στην αντιμετωπιση κ στην απελευθερωση!!



    Δεν ειναι τυχαιο το τραγουδι ,ε ??
    show must go on!εννοείται και αυτό το show μάλλον αρχίζει τώρα για μένα!!σε ευχαριστώ!!!!αλλά υπάρχει η απελευθέρωση;ή λίγο καιρό ξαποσταίνει και ξανά προς την δόξα τραβά;;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by vasso82 View Post
    show must go on!εννοείται και αυτό το show μάλλον αρχίζει τώρα για μένα!!σε ευχαριστώ!!!!αλλά υπάρχει η απελευθέρωση;ή λίγο καιρό ξαποσταίνει και ξανά προς την δόξα τραβά;;
    Ε κ κανα διαλλειματακι που κ που χρειαζεται, για να ανασυντασσουμε δυναμεις!! Να επαναφορτιζουμε τις μπαταριες δλδ!!! δες το ετσι!!!!
    Power λεμε!!!!

    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Ε κ κανα διαλλειματακι που κ που χρειαζεται, για να ανασυντασσουμε δυναμεις!! Να επαναφορτιζουμε τις μπαταριες δλδ!!! δες το ετσι!!!!
    Power λεμε!!!!


    ααα εσύ μικρή είσαι τρελό ροκάκι!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by vasso82 View Post
    ααα εσύ μικρή είσαι τρελό ροκάκι!!!
    Τρελο δε λες τιποτα! Που να βαλω κ κατι πιο hard πχ

    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Kati periergo....
    By Molostroi in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 07-05-2012, 13:21
  2. filia i kati paizei edo?help
    By sunrise in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 20-04-2009, 12:04
  3. Diavaste kati arketa endiaferon kai doste mia endiaferon apantisi
    By Leondicrazy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 56
    Last Post: 09-02-2008, 03:44
  4. na pw kai egw kati
    By αννυ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 16-09-2007, 20:53
  5. kati exo ;[
    By QQ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 16-01-2007, 21:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •