abilify και παρενεργειες στην αρχη της θεραπειας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 95
  1. #16
    Ως ΑΙΩΝΙΟς φοιτητης πολυτεχνειου ναι τα παω καλα με τα μαθηματικα και ναι τεμαχισα το αμπιλιφαυ.φοβερο.φιλη μου lacrymosa ομως απο παρενεργιες που τα 30 μλγκρ που τα 7,5...(απο αποψη παρενεργιων)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    Ως ΑΙΩΝΙΟς φοιτητης πολυτεχνειου ναι τα παω καλα με τα μαθηματικα και ναι τεμαχισα το αμπιλιφαυ.φοβερο.φιλη μου lacrymosa ομως απο παρενεργιες που τα 30 μλγκρ που τα 7,5...(απο αποψη παρενεργιων)
    Συγχαρητηρια!!!! Εχουμε μπροστα μας τον επομενο Τζον Νας! Ο οποιος διχοτομησε το περιφημο αμπιλιφαι μετα απο πολυετεις ερευνες κ μελετες!! Προκειται συντομα να τιμηθει κ με βραβειο Νομπελ! Δυστυχως ομως δεν θα μπορεσει να παρευρεθει στην απονομη, διοτι μετα την περιφημη ανακαλυψη ωσαν αλλος Αρχιμηδης ανεφωνησε "Ευρηκα! Ευρηκα!" κ αρχισε να τρεχει γυμνος στους δρομους με τη μαλαπερδα εξωθεν του σωβρακου αλαλαζοντας, κ τον εμαζεψε η καλη μας αστυνομια κ τον εχωσε μεσα στο ψυχιατρειο κ εκει αρχισε να παιρνει το περιφημο γοητευτικο κ ακαταμαχητο αλοπεριντιν!! Φημες λενε οτι εργαζεται πυρετωδως πανω στον τετραγωνισμο του αλοπεριντιν! Μεγαλες στιγμες ζει η ανθρωποτητα! He is the champion Of The World !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    (χωρις παρεξηγηση ετσι?? απλα να γελασουμε λιγο)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #18
    οκ αλλα το αλλοπεριντιν ρε ειρηνη ουτε να το τεμαχισω.μπορω βεβαια να το τετραγωνισω να το κοψω ατσαλες φετες να το καψω αλλα οχι να το φαω...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    οκ αλλα το αλλοπεριντιν ρε ειρηνη ουτε να το τεμαχισω.μπορω βεβαια να το τετραγωνισω να το κοψω ατσαλες φετες να το καψω αλλα οχι να το φαω...
    να το τεμαχισεις βιαια κ να το σοδομισεις επειτα το αλοπεριντιν! Κ να κρυψεις καλα τα στοιχεια του εγκληματος! Δημητρη σορρυ παω να ξαπλωσω γτ ειμαι ξενυχτισμενη ηρθα απ εξω ηπια αλκοολ κ λεω ψιλομαλακιες κ θα με παρουν με τις πετρες! Εσυ κοιτα να δουλευεις πυρετωδως πανω στη νεα ερευνητικη αποστολη, οπερ μεθερμηνευομενον τεμαχισμος χαπακιων! Καληνυχτα τα λεμε σε πιο νηφαλια φαση!!!!!!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #20
    καληνυχτα εγω θα το ξενυχτησω εχω να τεμαχισω το ζαναξ το επιουσιων

  6. #21
    δεν θυμάμαι καμία σημαντική παρενέργεια απο το abilify στην αρχή

  7. #22
    Quote Originally Posted by ευφυέστατος αυτιστικός View Post
    δεν θυμάμαι καμία σημαντική παρενέργεια απο το abilify στην αρχή
    και γενικα δεν εχει παρενεργιες.βεβαια ειναι ψυχοφαρμακο αλλα συγκριτικα παντα δεν εχει.χωρις να θελω να το διαφημισω καλα θα ηταν ολοι να παιρναμε αμπιλιφαυ και να βολευε σε ολους τους οργανισμους

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    και γενικα δεν εχει παρενεργιες.βεβαια ειναι ψυχοφαρμακο αλλα συγκριτικα παντα δεν εχει.χωρις να θελω να το διαφημισω καλα θα ηταν ολοι να παιρναμε αμπιλιφαυ και να βολευε σε ολους τους οργανισμους
    ναι ετσι ειναι δημητρη οπως τα λες!! κ μακαρι να βγουν συντομα ακομα πιο συγχρονα φαρμακα!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #24
    αραγε το ελαφι καταφερε να τετραγωνισει το αμπιλιφαυ η αρκεστηκε στον τετραγωνισμο του κυκλου?

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    επειδη δεν τα πηγαινω καλα με τα μαθηματικα για να εχω τις μισες παρενεργειες απο το ινβεγκα τι πρεπει να κανω? παιρνω 6μκ. ευχαριστω

  11. #26
    3μλγκρ.αλλα δεν ειμαστε και γιατροι πιθανολογουμε απλα με καποια ακριβεια.παντως παρολο που δεν το συνιστω σε αλλους να ελατωνουν φαρμακα(για τον εαυτο μου ναι) πρεπει να μειωνωνται πολυ πολυ σταδιακα.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    δημητρη παντως εχω διαβασει οτι θα βγουν και αντιψυχωσικα σε μορφη υποθετου(σοβαρα) και θα χουν μηδαμινες παρενεργειες. θα νιωθουμε μονο ενα τσουξιμο στον πρωκτο.

  13. #28
    εγω προσωπικα φιλε θα τα ελατωσω σταδιακα σε διαστημα 1,5χρονου ωστε να παιρνω ελαχιστα να μην υποτροπιαζω και να ζω και την ζωη μου

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    σου ευχομαι να μην υποτροπιασεις. μου φαινεται θα ελαττωσω και εγω το ινβεγκα γιατι η ακαθισια δεν παλευεται.

  15. #30
    Rich-Deleted-06-06-2016b
    Guest
    Quote Originally Posted by the_downward_spiral View Post
    δημητρη παντως εχω διαβασει οτι θα βγουν και αντιψυχωσικα σε μορφη υποθετου(σοβαρα) και θα χουν μηδαμινες παρενεργειες. θα νιωθουμε μονο ενα τσουξιμο στον πρωκτο.
    Είσαι σίγουρος ότι θα έχουν μηδαμινές παρενέργειες;
    Mήπως ξέρεις και ποιά αντιψυχωσικά;

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. abilify
    By pig in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 26-10-2011, 15:28
  2. του φερθηκα ασχημα στην αρχη της σχεσης μας...και το εχω μετανιωσει
    By Maria99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 30-09-2011, 09:36
  3. Abilify
    By gog_magog in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 54
    Last Post: 05-03-2011, 00:18
  4. Θέλω να κάνω καινούργια αρχή στην ζωή μου
    By Asterix in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 12-01-2010, 01:35
  5. παρενεργειεσ abilify
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 10-10-2009, 19:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •