δεν ξερω τι να κανω :/
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    8

    Question δεν ξερω τι να κανω :/

    Καθε χρονο με επιανε μια κατασταση θλιψης αλλα ποτε δεν ηταν τοσο πολυ εντονη .Τους τελευταιους 4 μηνες εχει χειροτερεψει.Δεν το γνωριζει κανεις για αυτο το θεμα.Μιλαω σε ενα εμπειρο ατομο αλλα δεν γνωριζει για αυτη τη κατασταση μου.Θεωρει πως πρεπει να βελτιωσω την σχεση μου με την μητερα για να βελτιωθω ψυχικα. Με βοηθησε σε πολλα θεματα , οπως στο να αρχισω να ανοιγομαι.Ομως απο τοτε που αρχισα να ανοιγομαι,τα ασχημα αισθηματα που τοσα χρονια εκρυβα εχουν γινει εντονοτερα...Ειμαι αρκετα κοινωνικο ατομο,βγαινω συνεχως και οι φιλοι μου ειναι ατομα αξιας εμπιστοσυνης.Οι πιο πολλοι πιστευουν οτι ειμαι αναισθητο και ψυχρο αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν θελω να δειξω το ποσο αδυναμο ατομο ειμαι αυτη την στιγμη.Η μητερα μου ειναι αρκετα αρρωστη και με εχει επηρεασει ασχημα ολο αυτο.Παλιοτερα ειχα αυπνιες 2-3 φορες την εβδομαδα αλλα μετα την υπολοιπη εβδομαδα επεφτα ξερη για υπνο.Τωρα δεν εχω αυπνιες αλλα εχω εφιαλτες.Τωρα οτι μου αρεσε στο παρελθον το βαριεμαι,δεν εχω καμια διαθεση και καμια απολαυση.Δοκιμαζω συνεχως να κανω καινουργια πραγματα αλλα τιποτα.Τσακωνομαι συνεχως με τους δικους μου,διοτι θελω την ησυχια μου και να μην κανω απολυτως τιποτα ενω κυριως η μητερα μου ζητα να την βοηθαω πιο πολυ αλλα της λεω δεν προλαβαινω διοτι εχω φορτωμενο προγραμμα.Ελπιζω να μην μπερδευτηκατε

  2. #2
    Μαρία, είπες πως καποια άσχημα αισθήματα που έκρυβες χρόνια, τώρα που ανοίγεσαι έγιναν εντονότερα.Σκέφτηκες καθόλου πως όσο επώδυνο κ αν είναι αυτό είναι το σωστό σταδιο για να τα αντιμετωπίσεις κιολας;Ποιά αισθήματα ειναι αυτά;Και ποιός ειναι ο λογος που προτιμάς να δείχνεις ψυχρή; Πάνω απ'ολα πρέπει να είσαι ειλικρινής με τον εαυτό σου για να καταφέρεις να βελτιώσεις τις σχέσεις σου πχ με την οικογένειά σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Που πιστευεις οφειλεται η ασχημη διαθεση σου? Ειναι οτι η μαδερ ειναι ασθενης? Φαδερ υπαρχει?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    8
    Ναι υπαρχει πατερας.Η ασχημη διαθεση μου ειναι κατα βαση απο τους γονεις μου.Τσακωνομαστες συνεχως και οταν δεν τσακωνομαι μαζι τους,τσακωνονται μεταξυ τους.Οι τσακωμοι ειναι ασχημοι τις πιο πολλες φορες πεφτουν ασχημα λογια(ξυλο δεν πεφτει)

Similar Threads

  1. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  2. Δεν ξέρω τι να κάνω.............
    By existence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 17-09-2013, 22:04
  3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!
    By loopoftime in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 29-08-2010, 19:28
  4. Δεν ξέρω τι να κάνω...
    By ntakman in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 21-08-2007, 20:25
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By realist in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 13-02-2007, 14:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •