Kαλοκαιρινο φλερτ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    πινκο συνελθε. Δεν παιζει ρολο το γιατι δεν προχωρησες. Κοιτα να ξεμπερδευεις μεσα σου, να καθαρισεις, να νιωσεις καλα κ μετα να βρεις εναν αντρα να ερωτευτεις κ ασε τις ευθυξιες.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Θα σ πω εγώ το δικό μου σενάριο ότι αφού είπες εσυ στη φιλη σου τους φόβους κλπ αυτή του τα είπε κ γ αυτό δε σε πήρε στη συναυλία κ φέτος τον έφαγε η άλλη γτ ήξερε ότι εμμέσως έφαγε άκυρο πες με παρανοϊκό αλλά αυτα γίνονται από τους ανθρώπους
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Αν ισχύει αυτό εσυ πρέπει να κοιτάς τον εαυτό σου κ να συνέλθεισ από τη ψυχολογική μαλακία π σ δέρνει κ να βρεις ένα γκόμενο της προκοπής είσαι πιο όμορφη από της άλλες δύο το μόνο π σ λείπει είναι ότι δε ξέρεις τα κόλπα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Παλιά αμα τα ριχνεσ σε δύο φίλες ήσουν λίγουρη τώρα την πέφτεις στη μια τρως χυλό κ μετά σ την πέφτει η άλλη τα χετε γαμησει εσείς οι γκόμενες
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    πινκο συνελθε. Δεν παιζει ρολο το γιατι δεν προχωρησες. Κοιτα να ξεμπερδευεις μεσα σου, να καθαρισεις, να νιωσεις καλα κ μετα να βρεις εναν αντρα να ερωτευτεις κ ασε τις ευθυξιες.
    H αλήθεια είναι οτι δεν ειμαι στην καλύτερη φάση της ζωής μου και αυτό με κάνει να αντιμετωπίζω το όποιο "δεδομένο" σαν πρόβλημα,του δίνω μεγαλύτερη βαρύτητα και το κρατάω μέσα μου,στέκομαι σε κάτι που ίσως να μην αξίζει να χαλίεμαι..
    Πέρα απ αυτο,πίστεψε με δεν είναι ζητημα γκομενου/αντρα στην προκειμένη...εξαλου εγω ήμουν η πρωτη που τον απερριψα,αντε πες οτι ζήλεψα απο αυτη την πλευρά...

    Στέκομαι στο κομμάτι της φιλίας..και στο τηλέφωνο που μιλήσαμε την προέτρεψα αν της αρεσει να κανει κατι,οτιδηποτε..
    εγω ξέρω οτι δεν θα μπορούσα να κοιταξω/κυνηγησω/ φλερταρω πες το όπως θες ,ενα αγορι που στο παρελθον ειχε εξελιχθει μπροστα μου ενα τοσο ανοιχτο φλερτ με την κολλητη μου...
    Το καλοκαίρι που με προετρεπε να κανω κατι(γιατι εγω ημουν διστακτικη ως προς το να του δωσω το τηλ μου τοτε γιατην συναυλια) της ειπα κανε κατι εσυ αφου σου αρεσει σαν τυπος(γιατι μου έλεγε τα καλυτερα για κεινον),μου απάντησε: να σου πω,δεν ειδε εμενα να παθει πατατρακ το παιδι,τι να το κάνω ετσι?

    Αλλά ας το θέσω εγω διαφορετικά,το καλοκαιρι που υπαρχει ποιθανότητα να ξαναβρεθουμε με το παιδι αν εγω ξεκινήσω να φλερταρω ανοικτα και απροκαληπτα μπροστα της μαζί του ,εκεινη πως θα νίωσει? Σίγουρα δεν θα είναι το καλύτερο της πιστευω...

  6. #21
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Θα σ πω εγώ το δικό μου σενάριο ότι αφού είπες εσυ στη φιλη σου τους φόβους κλπ αυτή του τα είπε κ γ αυτό δε σε πήρε στη συναυλία κ φέτος τον έφαγε η άλλη γτ ήξερε ότι εμμέσως έφαγε άκυρο πες με παρανοϊκό αλλά αυτα γίνονται από τους ανθρώπους
    Το τηλ μου το είχε ζητησει απο την ξαδερφη του και κεινη με τη σειρα της πηρε την κολλητη μου και της το ζήτησε...εγω την ξαδερφη του όπως και κεινον τους γνωρισα εκεινο το 2μερο...
    Αλλά εγινε και ένας μικρός χαμός γιατι η ξαδερφη του πρωτα πηρε τη μια φιλη μας δεν την εβρισκε,μετα πηρε την κολλητή μου μεχρι να τη βρεί,να με παρει εκει να πω εγω το ναι...ε δεν πέρασε κανα 3ωρο?...ίσως εφαγε σκάλωμα,δεν ξέρω και πως το δικαιολόγησε όλο αυτο η ξαδερφη του σε εκεινον...μπορεί να θεώρησε του το δίνω απο ευγένεια..τωρα όμως δεν νομίζω οτι μετράει και τόσο..

  7. #22
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αν ισχύει αυτό εσυ πρέπει να κοιτάς τον εαυτό σου κ να συνέλθεισ από τη ψυχολογική μαλακία π σ δέρνει κ να βρεις ένα γκόμενο της προκοπής είσαι πιο όμορφη από της άλλες δύο το μόνο π σ λείπει είναι ότι δε ξέρεις τα κόλπα
    Συγνώμη, αλλά νομίζω οτι περνάω μια δυσκολή φάση με τις όποιες ψυχολογικές επίπτωσεις ...
    Το να συνέλθω απο "τη ψυχολογική μαλακία π σ δέρνει" το θεωρω λίγο άκομψο,αλλα ο καθένας όπως νομίζει...
    Πως βγήκε το συμπέρασμα οτι είμαι πιο όμορφη απ τις άλλες 2?δεν είναι εκει το θέμα..

  8. #23
    Δεν έκανες αυτα που έπρεπε να κανεις στο δεδομενο χρονο. Ειχες την ευκαιρια μεσα στα χερια σου για να κανεις αμεσως την κινηση. Ο ανθρωπος ειχε δειξει προφανες ενδιαφερον, αυτο βγαζω. Και μαλιστα σοβαρο παιδι όπως λες! Δεν τον απερριψες, απλά ήσουν σε ασχημη ψυχολογική φαση οποτε δεν μπορουσες να κανεις κατι. Στο πρόσωπο του όμως αυτο φαινοταν ως μη ενδιαφερον απο μερους σου, δεν μπορουσε να ηξερε πως σκεφτοσουν. Ετσι, και καθως δεν ειχε γινει συνδεση σου μαζι του πήγε "παρακατω". Στην υποτιθεται φιλη σου που εκμεταλλεύτηκε δεοντως την ευκαιρια επειδη τον γουσταρε και τωρα σου τα αναμασαει μεχρι να σου το φερει με τροπο ότι τα χει φτιαξει μαζι του. Το παθημα να σου γινει μαθημα με την καλη εννοια. Να χεις γενικα τα ματια σου ανοιχτα, οι ευκαιριες αυτες μπορει να σου προκυψουν ανα πασα στιγμη και ανα πασα στιγμη πρεπει να εισαι ετοιμη αλλιως ξεχνα τις. Ουτε δυσκολη να το παιζεις κι οσο χαλια ψυχολογικα και να σαι δινε στον αλλο την ευκαιρια. Αλλιως θα γινεσαι πιο χαλια. Κι αφου σου κανε την μαλακια η φιλη επεδιωξε να σαι κοντα, σε παρεες εξω κλπ οπου θα ναι και το παιδι, εστω κι αν ειναι μαζι της, κι εκει δειχνε τον καλυτερο σου εαυτο χωρις κατ αναγκη να απευθυνεσαι στον ιδιο, απλα να πεφτει αυτο στην αντιληψη του κι ετσι αν γουσταρει θα κανει την κινηση, κι αν ετσι συμβει καλως! Συναμα όμως θα κοιτας κι αλλου όπως ειπαμε!
    γιάννης

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    να σου γινει μαθημα η ολη κατασταση
    κανεις αντρας δε περιμενει καμια
    παει στη κολλητης μετα

    αλλα μην ανησυχεις ισως κανεις κανα τριολε μαζι τους στο μελλον

  10. #25
    Quote Originally Posted by thomas98 View Post
    να σου γινει μαθημα η ολη κατασταση
    κανεις αντρας δε περιμενει καμια
    παει στη κολλητης μετα

    αλλα μην ανησυχεις ισως κανεις κανα τριολε μαζι τους στο μελλον
    ... για να προτιμησει αυτην παει να πει ειναι η ωραια της παρεας! αμα ο αντρας σε μια παρεα απο κοπελες εχει το βλεμμα στραμμενο αποκλειστικα στη μια, συνηθως ειναι η πιο ωραια, κι η πιο ωραια απο τις κοπελες που βρισκονταν εκει γυρω. αρα εχει προτασεις, αρα δε θα δυσκολευτει να βρει καποιον.
    γιάννης

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    ... για να προτιμησει αυτην παει να πει ειναι η ωραια της παρεας! αμα ο αντρας σε μια παρεα απο κοπελες εχει το βλεμμα στραμμενο αποκλειστικα στη μια, συνηθως ειναι η πιο ωραια, κι η πιο ωραια απο τις κοπελες που βρισκονταν εκει γυρω. αρα εχει προτασεις, αρα δε θα δυσκολευτει να βρει καποιον.
    που ξες οτι ειναι ωραια
    μπορει ο τυπας να ηθελε να μπαζωσει

  12. #27
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Δεν έκανες αυτα που έπρεπε να κανεις στο δεδομενο χρονο. Ειχες την ευκαιρια μεσα στα χερια σου για να κανεις αμεσως την κινηση. Ο ανθρωπος ειχε δειξει προφανες ενδιαφερον, αυτο βγαζω. Και μαλιστα σοβαρο παιδι όπως λες! Δεν τον απερριψες, απλά ήσουν σε ασχημη ψυχολογική φαση οποτε δεν μπορουσες να κανεις κατι. Στο πρόσωπο του όμως αυτο φαινοταν ως μη ενδιαφερον απο μερους σου, δεν μπορουσε να ηξερε πως σκεφτοσουν. Ετσι, και καθως δεν ειχε γινει συνδεση σου μαζι του πήγε "παρακατω". Στην υποτιθεται φιλη σου που εκμεταλλεύτηκε δεοντως την ευκαιρια επειδη τον γουσταρε και τωρα σου τα αναμασαει μεχρι να σου το φερει με τροπο ότι τα χει φτιαξει μαζι του. Το παθημα να σου γινει μαθημα με την καλη εννοια. Να χεις γενικα τα ματια σου ανοιχτα, οι ευκαιριες αυτες μπορει να σου προκυψουν ανα πασα στιγμη και ανα πασα στιγμη πρεπει να εισαι ετοιμη αλλιως ξεχνα τις. Ουτε δυσκολη να το παιζεις κι οσο χαλια ψυχολογικα και να σαι δινε στον αλλο την ευκαιρια. Αλλιως θα γινεσαι πιο χαλια. Κι αφου σου κανε την μαλακια η φιλη επεδιωξε να σαι κοντα, σε παρεες εξω κλπ οπου θα ναι και το παιδι, εστω κι αν ειναι μαζι της, κι εκει δειχνε τον καλυτερο σου εαυτο χωρις κατ αναγκη να απευθυνεσαι στον ιδιο, απλα να πεφτει αυτο στην αντιληψη του κι ετσι αν γουσταρει θα κανει την κινηση, κι αν ετσι συμβει καλως! Συναμα όμως θα κοιτας κι αλλου όπως ειπαμε!
    Σοβαρό παιδι ναι,όλοι οι αντρες μάλαμα είστε :D
    Εγω δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη αλλά η ξαδέρφη του λέει τα καλύτερα λόγια και γω φυσικά σχημάτισα μια πολυ-πολυ όμορφη εικονα...
    Δεν θέλω να παρερμηνευθουν τα όσα έγραψα,δε με ενόχλησε η στάση του παιδιου πέρα απ οτι ζήλεψα(και νομίζω κάθε γυναίκα στη θέση μου) και μου δημιουργησε και κάποιες ανασφάλειες...
    Τι εννοώ,όταν ένας άντρας ενδιαφέρεται για μια γυναικα ,απλό ενδιαφέρον,αυτό της πρωτης έλξης που λέμε,τι θα πρέπει να κάνει η γυναικα δηλαδη?εγω απλα ημουν συγκρατημένη,ευγενική,γελα στή μέχρι εκει..και άντε πέρα απο καποιες ματίες με λίγο παραπάνω ενδιαφέρον..και είμασταν και σε κεινη παρεα,οχι οι 2 μας εννοω...αυτό σημαίνει απόρριψη?οι φίλες μου μου έλεγαν οτι έπρεπε να δειξω πιο έντονο ενδιαφέρον,η φυση όμως εμενα ειναι τετοια κ κυριως και με τους αντρες,ε ποσο μαλλον σε κεινη τη δεδομενη περιοδο της ζωης μου...όμως τονίζω με το παιδι οκ δεν με πειράζει,καλα κανει,πολυ καλα κανει...είναι ελευθερος κ ωραιος :D

    Ούτε με τη φιλεναδιτσα μου εχω πρόβλημα,την αγαπαω πολύ...λόγω της ψυχολόγιας μου ίσως τα βλέπω πιο αρνητικά,δεν ξερω αν αυτη η λεξη ειναι η πιο καταλληλη..και ο λόγος που ηθελα να το μοιραστω ήταν αυτος..μια πιο αντικειμενικη ματια για να μην γινω "αδικη",για νατο βγαλω απο μέσα μου..

    Δε θεωρω ακριβως οτι τον γουσταρε(γουσταρει πολλους :D),αλλα της εκανε αισθηση σαν παιδι,αντρας γιατι η αληθεια ειναι σου κεντρίζει το ενδιαφερον...δεν έχει σχέση εδω και πολυ καιρο και ψάχνεται,και στην τελικη καλά κανει και κεινη..
    Εγω όμως δεν θα φλέρταρα καν,με καποιον που έστω απλά της αρεσει..αυτό με ενοχλεί,και ίσως να φταιει ο τρόπος σκέψης μου,οι απόψεις μου..και ξαναλέω,αν το καλοκαιρι βρεθουμε και οι 3 θα νίωσει ανετα η φιλη μου αν τον φλερταρω ανοιχτα και απροκάλυπτα?Πιστεύω όχι..
    Δεν έχει γίνει τιποτα παραπάνω μαζί τους,θα το μαθαινα,γιαυτο είμαι σιγουρη,δεν υπηρχε περιπτωση να μου κρυψει κατι τετοιο,μετα θα είχα καθε λογο να ειμαι ενοχλημενη με την όλη συμπεριφορα της..
    Απλά και στο πρόσφατο παρελθόν,εξίσου ένα πολυ ωραίο παιδι με είχε φλερταρει και εγώ ξανα στον κόσμο μου και κεινη εβλεπα στην μάτια της να τον φλερταρει ...ε ηρθε και έδεσε το γλυκο...αναρωτίομουν όλους τους δικους μου κυνηγάει?

    Τις ευκαιριες πρέπει να χεις την καταλληλη ψυχολογία να της αξιοποιεις και γνωρίζω οτι αυτη η στιγμή θα αργησει να ρθει...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Pinko, θεωρείς δεδομένο οτι αυτός ο άντρας ενδιαφέρθηκε για σένα. Ενώ όμως ζήτησε το τηλέφωνό σου από τη φίλη σου, δε σου μίλησε ποτέ. Αναρωτήθηκες μήπως τελικά το ενδιαφέρον του για σένα δεν ήταν τόσο ζωηρό ώστε να κάνει το επόμενο βήμα και να επιδιώξει να σε συναντήσει?
    Από την άλλη μεριά, δε βλέπω κάτι το μεμπτό στη συμπεριφορά της φίλης σου, πέρα από το γεγονός οτι ήταν λίγο "ακομψο" που δεν σε ενημέρωσε από την αρχή για την πρόθεσή της να προχωρήσει με αυτό τον τύπο...

    Γενικά, οφείλουμε να είμαστε σε ετοιμότητα και να αρπάζουμε τις ευκαιρίες που μας δίνονται. Αν δεν το κάνουμε, είτε γιατί δεν θέλουμε είτε γιατί δε μπορούμε, η ευθύνη είναι αποκλειστικά δική μας...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    pinko καλα εκανες και δεν προχωρησες με το παλικαρι εφοσον δεν ησουν ετοιμη για κατι καινουργιο. Εδειξες μια θετικη ανταποκριση αλλα μεχρι εκει, εφοσον ψυχικα δεν ησουνα κομπλε. Αν ξαναβρεθειτε το καλοκαιρι και νιωθεις οτι εισαι οκ φυσικα και μπορεις να τον φλερταρεις, ανεξαρτητα τι εκανε ή τι κανει με τη φιλη σου και αν θελει κι αυτος μπορει να κυλησετε. Αν ομως εχει καποια σχεση ή εχει τη φιλη σου ή καποια αλλη υποψη τοτε θα φανει. Ισως να ηταν το φλερτ αυτο μια ανανεωση για σενα και μετα σου κακοφανηκε που δε συνεχιστηκε και λογω φιλης. Παντως δε συμφωνω οτι δεν πρεπει να προχωραμε με οποιον αρεσει στους φιλους μας. Ομως γτ ακομα δεν εισαι οκ? Πως νιωθεις?

  15. #30
    Quote Originally Posted by nick cave View Post
    Pinko, θεωρείς δεδομένο οτι αυτός ο άντρας ενδιαφέρθηκε για σένα. Ενώ όμως ζήτησε το τηλέφωνό σου από τη φίλη σου, δε σου μίλησε ποτέ. Αναρωτήθηκες μήπως τελικά το ενδιαφέρον του για σένα δεν ήταν τόσο ζωηρό ώστε να κάνει το επόμενο βήμα και να επιδιώξει να σε συναντήσει?
    Από την άλλη μεριά, δε βλέπω κάτι το μεμπτό στη συμπεριφορά της φίλης σου, πέρα από το γεγονός οτι ήταν λίγο "ακομψο" που δεν σε ενημέρωσε από την αρχή για την πρόθεσή της να προχωρήσει με αυτό τον τύπο...

    Γενικά, οφείλουμε να είμαστε σε ετοιμότητα και να αρπάζουμε τις ευκαιρίες που μας δίνονται. Αν δεν το κάνουμε, είτε γιατί δεν θέλουμε είτε γιατί δε μπορούμε, η ευθύνη είναι αποκλειστικά δική μας...
    Και φυσικά δεν θεωρησα ποτε δεδομένο οτι ο αντρα αυτος "γουσταρει τρελα"..
    Η κολλητη μου με τραβαγε και μου "φωναζε να ξυπνησω" γιατι όλο αυτο το σκηνικό εκανε μπαμ,και συμφωνουσαν και τα άλλα κοριτσια...το χω τονισει αυτο,δεν ειπα οτι βγηκε απο μενα αυτο το συμπερασμα!εγω ισα-ισα που ημουν στα χαμενα μου και δεν ειχα αντιληφθει κατι τετοιο,περα αποτι ενιωθα μια ομορφη εξλη..και μαλιστα λογω ασχημης ψυχολογιας και ανασφαλειων ελεγα και ξαναλεγα στα κοριτσια μα πως βγηκε αυτο το συμπερασμα..και μου έλεγαν αυτα που εβλεπαν και ειχαν συνειδητοποιησει εκεινες ..μαλιστα σε καποια συζητηση με την κολλητη μου,μου ειπε:εμενα μην με πιστευεις που σου λεω οτι εκανε μπαμ-που δεν εχω και κανενα λογω να σε κανω να το δεις ετσι-αλλα την ξαδερφη του για ποιο λογο δεν την πιστευεις?αφου και σε κεινη ειχε κανει τρομερη εντυπωση η ολη συμπεριφορα του..
    Συμφωνω όμως μαζι σου οτι σιγουρα για καποιο λόγο δεν με πηρε ,καπου σκαλωσε..και επισης,σε μια αλλη συζητηση μαζι της,μου ειπε οτι δεν εχω κανενα λογο να το βλεπω ετσι γιατι εφοσον δεν κατεβηκε στη συναυλια-που γι αυτο το λογο ζητησε το τηλ- δεν ειχε καποια προφαση/αφορφη και καλα για να κανει το βημα να με παρει...ουτε του ειχα δωσει δειγματα οτι ενδιαφερομαι,και μου τονισε το γεγονος οτι ζουμε κ σε αλλη πολη...

    Δεν είχε κανενα λογο να με ενημερωσει για τιποτα,ουτε να μου δωσει αναφορα στο τη κανει στη ζωη της ,το οτι ειμαστε φιλες δεν την υποχρεωνει καποιος για κατι τετοιο...
    Με στεναχωρησε όμως η ουσια,εκει που καταληγω ειναι οτι εγω δε θα το εκανα...κ αν τολμουσα να το κανω,θα ενιωθα τυψεις απεναντι της..αυτο ισως να με ενοχλει περισοτερο απολα,ετσι οπως θα το χειριζομουν,ΓΙΑΤΙ να εχω τοσο ψηλα την φιλια και οχι την προσωπικη μου ευτυχια?Η λαθος δικη μου αντιμετωπιση...και η απαντηση που μου εδωσε οταν της ειπα να κανει κατι αν θελησει χωρις να σκεφτει εμενα..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. φλερτ στη δουλεια
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 30-03-2012, 11:51
  2. Ταση για φλερτ μεσα σε γαμο.
    By tirogaridaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 24-02-2011, 19:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •