άδοξο τέλος της σχέσης μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Εχεις τρελαθει λοιπον να ψαχνεις το ιντερνετ και τα βιβλια για την ιδψ, και τι ειναι, και τι συμπτωματα εχει, και αν και πως και τι. Φιλε μου δεν εχει καμμια σχεση η ιδψ με το τελος της σχεσης. Ή μαλλον η σχεση της ιδψ με το χωρισμο, ειναι οτι χρησιμοποιειται ως δικαιολογια. Δηλαδη σε χωριζει επειδη εχει ιδψ αλλα εχει και αλλον επιβητορα στα υποψη να παντρευτει. Εκει γιατι δε την εμποδιζει η ιδψ να κανει σχεση??????? Μη τρελαθουμε βραδιατιακα. Αρα εχεις ρονγκ φοκους. Δεν ειναι το θεμα σου να ενημερωθεις για την ιδψ και οτι ναι, αν δεν ειχε ιδψ τωρα δε θα χατε χωρισει.
    Επισης δεν καταλαβαινω τη φραση σου οτι αν δε δωσουν την ευχη τους οι γονεις τοτε δε θα στεριωνε ο γαμος γτ επειδη δε σε θελουνε, οι καταρες τους θα σας χωριζαν. Αν ειναι δυνατον!...οτι θα δημιουργησουν προβληματα οκ, αλλα αυτο με τις καταρες δε συναδει με την επιστημονικη σου ιδιοτητα. Και οκ η γκομενα εχει ενα σωρο συμπλεγματα, και συ ομως δεν πας πισω...Εικαζω επισης οτι η εμπειρια σου στις ερωτικες σχεσεις ειναι μικρη, πολυ μικρη. Οπως και στο χειρισμο καταστασεων και στη γνωση διαφορων ανθρωπινων προσωπικοτητων.

    Παμε να δουμε καποια παραδειγματα...λες οτι την καλουσε καποιος συχνα και μπροστα σου δεν απαντουσε και ελεγε οτι ειναι καποια φιλη. Αυτο εσυ το ανεχτηκες και το πιστεψες. Γιατι δε το ερευνησες παρα πιστευες οτι χαλασε το κινητο της οπως σου λεγε? Αμα ηταν χαλασμενο πως χτυπουσε?
    Εχεις μετα το θεμα με τους γονεις που θελουν να καλοπαντρεψουν την κορη με εναν πλουσιο γαμπρο. Κα ερωτω, αυτος ο πλουσιος γονος γιατι να παντρευτει μια ανεργη φτωχη κοπελα με τοσα προβληματα καθε ειδους????? Και οταν πηγαινε σ αυτους επηρεαζοταν και σε σουταριζε και σου κανε μουτρα κλπ. Να ξερεις οτι δεν υπαρχει της βαλαν λογια οι δικοι της. Η ιδια το ηθελε. Δεν υπαρχει με μπλεξανε, με παρασυρανε, μου βαλαν λογια, με κανανε , με ρανανε.
    Επισης ειναι θεουσα με την κακη εννοια και τα ερμηνευει και τα τηρει καθως τη συμφερει. Απ τις χειροτερες φαρες φιλε μου οι θεουσες.

    Και αραδιαζεις καποια χαρακτηριστικα για να δεις αν ταιριαζει στο προφιλ ατομου με ιδψ...ημαρτον ρε φιλαραρα....και εισαι και επιστημων! Μιλας για πραγματα που ειναι νορμαλ και εχουν αλλη εξηγηση και καμμια σχεση με ιδψ. Το βασικοτερο οτι σου ειπε πως σεξ πριν το γαμο δεν εχει. Αν δεν πεσει κουλουρα μη κανεις ονειρα. Και αντεξες κοντα 4 χρονια? Εισαι για βραβειο ρε φιλαρα. Αμα ακους τετοια να κοβεις ροδα μυρωμενα φιλε....Γενικα η σχεση-αν ποτε υπηρξε-ειχε φθαρει και για λογους ασχετους με ιδψ. Αυτο δεν καταλαβαινεις και ψαχνεις τι να εκανες να συνεργαστεις με το γιατρο να της φερουνα αλλιως και τωρα θα σα σταν μαζι.
    Και μολις σου ειπε γνωρισε αλλον, πανικοπληθηκες και επεσες με τα μουτρα...
    Και σου λεει σε καποια φαση οτι να τα ξαναβρειτε αλλα αν δεν παει, να μη τη βρισεις!!!! Τραγικο!!!!! Σαν να λεει, δεν εχω αλλο κοροιδο, δε σιγουρεψα και τον αλλον, οποτε παμε μια ρεπετισιον αλλα επειδη το κοβω να φευγω μη το ριξεις πανω μου...και την πιεζες αυτη να στειλει τον αλλον, ενω δεν καταλαβαινεις οτι με πιεστικα και ασυνομικα μετρα δε μπορεις να κανεις καποιον να μη θελει τον ταδε. Με απαγορευσεις και ελεγχους δε λυνοντε αυτα, ισα ισα ενισχυοντε. Οπως και εγινε. Αντι να στειλει τον αλλον, σουταρισε εσενα.
    Δεν ειδα να την εμποδισε η ιδψ να παντρευτει αλλον παντως...
    και οχι φιλε μου, δεν πηρε το κακο γονιδιο απ το μπαμπα και τη μαμα, γουσταρει τον τροπο που ζει και δε θελει αλλαγες.
    Ακου λοιπον τι θα κανεις, παψε να πανικοβαλεσαι, μην την καλεις και κοιτα να βρεις καποια που να ταιριαζετε.
    Και κοιτα να γινεις πιο μαγκας, τωρα με την εμπερια αυτη ειναι ευκαιρια να αποκτησεις καλυτερη αντιληψη των ανθρωπων
    και να απορριπεις εξαρχης ατομα ασυμβατα με σενα. Οι εξυπνοι μαθαινουν απο καθετι.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    13
    Φίλε Κεράσι,

    κατ' αρχάς το οτι ψάχνω για αυτην την ασθένεια (αν και μετα εορτής) δεν το βρίσκω κακό γιατί μπορεί κάποια αναπάντητα ερωτήματα ως προς την συμπεριφορά της να μου απαντηθούν..Ποιο πολύ αυτό με την θρησκεία και την ερωτική επαφή..κατ' αρχάς η κοπέλα δεν νομίζω να είχε κάποιο λόγο να μου πει ψέματα ότι είχε ΙΨΔ..αρα ένα το κρατούμενο είχε μια σοβαρή ψυχική ασθένεια...η θρησκεία ήρθε ως αποκούμπι για το πρβλ. της υγείας της αφού πριν να εκδηλωθει η αρρώστια της δεν είχε σχέση με την εκκλησία..εκεί κατέφυγε για να βρει καταφύγιο και γιατρια..όταν ήρθε στο μέρος μου μεταλάμβανε κάθε Κυριακή (πράγμα μη φυσιολογικό αλλά το είδε μάλλον ως φάρμακο), μετά όταν ανέβηκε στην Αθήνα απ'οτι κατάλαβα σταμάτησε να ματαλαβαίνει τουλάχιστον μ'αυτην την συχνότητα..για το λόγο από ότι αποδείχθηκε δεν πίστευε και είδε ότι δεν την βοηθούσε κατέφυγε στον ψυχίατρο και στα φάρμακα για να βρει άλλο τρόπο να γιατρευτεί..βέβαια όπως μου είπε αργότερα ο ψυχίατρος της και τα φάρμακα μέχρι ένα σημείο την βοηθούσαν και αυτή είναι η πραγματικότητα...στο σεξουαλικό δεν είχε κάνει τίποτα και αυτό το συμπεραίνω από 2 παράγοντες..όταν τα είχαμε πρωτοφτιάξει δεν ήξερε να φιλάει στο στόμα και ύστερα με τέτοιους κέρβερους γονείς πως να μπορέσει να κάνει μια φυσιολογική σχέση..επίσης όταν μια φορά πήγα σπίτι της αγκαλιαστήκαμε και φιλιόμαστε στο κρεβάτι της..την επομένη μου είπε ότι της άρεσε όταν κάναμε αυτά που κάναμε αλλά μετά ένιωθε τύψεις και έκλεγε..και ρωτώ εγώ μπορούσα να προχωρήσω μ'αυτά τα λόγια; είχα δυο δρόμους να ακολουθήσω είτε να κάτσω και να την σεβαστώ (με όποιο ρίσκο έχει αυτό) με σκοπό καποια στιγμή να παντρευτούμε ..είτε να στρίψω με ελαφρά πηδηματάκια...εγώ αποφάσισα να τηρήσω την πρώτη γραμμή, φοβούμενος ότι θα την χάσω εάν προχωρούσα..στο τέλος που ψάχτηκα μόνος μου και βρήκα ότι αυτός ο ψυχίατρος είναι εξειδικευμένος σε σεξουαλικές διαταραχές κατάλαβα ότι προσπαθούσε να το αντιμετωπίσει αυτό το πρβλ. με την βοήθεια του ψυχιατρου της...το ερώτημα είναι γιατί δεν μου το είπε και γιατί δεν προσπάθησε να βελτιώσει την σεξουαλική μας ζωή...ίσως είχε αποφασίσει ότι δεν είμαι ο κατάλληλος μιας και είχε πάρει αποφάσεις όπως να μείνει μια ζωή στην αθήνα και να βρει έναν άντρα να κάνει 2 δουλειές και να έχει δικό του σπίτι, αφού αυτή δεν είχε τίποτα αφού η οικογένεια της ήταν φτωχή και φοβόταν μετά το πέρας της ειδικότητας της (εαν την έπερνε) ότι θα έμενε άνεργη..μου πετούσε βέβαια κάτι τέτοια ότι θα μπορούσε να δουλέψει ως ταμίας σε σμ στην αθήνα ενώ στην επαρχία επειδή θα την ήξεραν θα ντρεπόταν..είχε ανασφάλειες και φοβίες τρομερές λοιπόν και νόμιζε ότι με το να βρει ένα πλούσιο ότι θα είχε περισσότερη ασφάλεια..παρ'ολο που βρήκε αυτόν τον Χ, που μάλλον ήταν αυτό που έψαχνε (48 χρονών άντρας με 2 δουλειές και σπίτι) πάλι είχε ανασφάλειες όπως π.χ. μου είχε πει φοβάμα ότι γρήγορα θα με βαρεθεί..αλλα μου είχε πει και κάτι άλλα χαζά..π.χ. όταν τα φτιάξαμε (υποτίθετε την τελευταία φορά) μου είχε πει οτι της είχε πει ό,τι έχει βγάλει τα λεφτά του στην ελβετία για να μην του τα φάει ο τσίπρας ενώ όταν βγαίνανε την πήγαινε σε καλα εστιατόρια αλλα τα πληρώνανε μισα-μισα πράγμα που δεν της άρεσε..αυτά, κεράσι 2,5 χρόνια είμασταν μαζί και με τους χωρισμους στον 1,5 με 2 χρόνια ήταν ο χρόνος που είμαστε μαζί..βέβαια σίγουρα δεν ήταν κι αυτός ο χρόνος γεμάτος..τελικό συμπέρασμα, με είχε σαν στήριγμα πιο πολύ ψυχολογικό (σαν φάρμακο δηλ. ενώ για μένα αποδείχτηκε φαρμάκι) είχε αποφασίσει από νωρίς όταν θα ανέβαινε αθήνα να ξεκόψει με την προοπτική εκεί να βρει κάποιον άλλον με μεγαλύτερο πορτοφόλι..τα λάθη μου ήταν ότι πιστευα όσα μου έλεγε και νόμιζα ότι ήταν καλός άνθρωπος επειδή πήγαινε στην εκκλησία...αλλά κι αυτή τι θράσος να την έχω καλέσει σπίτι μου για να γνωρίσει και τους γονείς μου και την δεύτερη φορά που είχε έρθει να φάμε να μας πει <<μην νομίζεται ότι είμαι καλός άνθρωπος>> σε συνδυασμό αυτό με το άλλο που μου είχε πει άλλη φορά <<αν σου κάνω κακό θα με χτυπήσεις;>> βγάλτε τα συμπεράσματα της για τον χαρακτήρα της..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Φιλαρακι εγω δε λεω οτι δεν εχει ιδψ. Λεω οτι η ιδψ δεν ευθυνεται για το χωρισμο. Ακομα και αυτα τα περι θρησκειας ιδψ ειναι. Ουτως ή αλλως ειναι μεγαλομενη σε ενα προβληματικο περιβαλλον αλλα πιστευω οτι δε μπορει να απογαλακτιστει γιατι και η ιδια δε το θελει, χωρια οτι εχει γαλουχηθει αναλογα. Παρολα αυτα, δε την εμποδισε σε κατι απ το να παντρευτει τον αλλον.....
    Να σε πω ομως κατι αλλο, η ιδψ αυτη με τι σχετιζεται?

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Φιλαρακι εγω δε λεω οτι δεν εχει ιδψ. Λεω οτι η ιδψ δεν ευθυνεται για το χωρισμο. Ακομα και αυτα τα περι θρησκειας ιδψ ειναι. Ουτως ή αλλως ειναι μεγαλομενη σε ενα προβληματικο περιβαλλον αλλα πιστευω οτι δε μπορει να απογαλακτιστει γιατι και η ιδια δε το θελει, χωρια οτι εχει γαλουχηθει αναλογα. Παρολα αυτα, δε την εμποδισε σε κατι απ το να παντρευτει τον αλλον.....
    Να σε πω ομως κατι αλλο, η ιδψ αυτη με τι σχετιζεται?
    τι εννοείς; ..μερικά απ'αυτά που ήταν μη φυσιολογικά ίσως οφειλόταν στην ασθένεια της αλλα μπορεί σε άλλους παράγοντες, π.χ. μου έλεγε ότι δεν μπορεί να πάρει αποφάσεις για απλά πράγματα, καθυστερούσε γενικά π.χ. καθυστερούσε να κάνει τις δουλειές της, έκανε πάντα αυτό που ήθελαν να κάνουν οι άλλοι, έκανε αυτούς που την αγαπάνε δυστυχισμένους, επαιρνε λάθος αποφάσεις κ.λπ. μου έλεγε ότι είχε υπνηλία, ότι το σπίτι της ήταν άνω-κάτω και μερικές φορές επεφτε με τα ρούχα στο κρεβάτι...αυτά, θέλει γερό στομάχι για να τα παλέψεις όλα αυτά..αλλά αυτό που με πειραξε περισσότερο ήταν τα ψέματα που είπε στο τέλος, και το ότι μου έκρυβε πράγματα πράγμα που οφειλόταν στον χαρακτήρα της που είχε διαμορφώσει..στο λύκειο την έλεγαν κρυψίνους..στο πόσο και εάν έχει απογαλακτιστεί αυτό δεν το ξέρω, πιστεύω ότι κάνει προσπάθειες και ίσως να τα καταφέρει, μακάρι..αν και η ζημιά που τις έχουν κάνει οι γονείς της είναι ανεπανόρθωτη..

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Φιλαρακι εγω δε λεω οτι δεν εχει ιδψ. Λεω οτι η ιδψ δεν ευθυνεται για το χωρισμο. Ακομα και αυτα τα περι θρησκειας ιδψ ειναι. Ουτως ή αλλως ειναι μεγαλομενη σε ενα προβληματικο περιβαλλον αλλα πιστευω οτι δε μπορει να απογαλακτιστει γιατι και η ιδια δε το θελει, χωρια οτι εχει γαλουχηθει αναλογα. Παρολα αυτα, δε την εμποδισε σε κατι απ το να παντρευτει τον αλλον.....
    Να σε πω ομως κατι αλλο, η ιδψ αυτη με τι σχετιζεται?
    τι εννοείς; ..μερικά απ'αυτά που ήταν μη φυσιολογικά ίσως οφειλόταν στην ασθένεια της αλλα μπορεί σε άλλους παράγοντες, π.χ. μου έλεγε ότι δεν μπορεί να πάρει αποφάσεις για απλά πράγματα, καθυστερούσε γενικά π.χ. καθυστερούσε να κάνει τις δουλειές της, έκανε πάντα αυτό που ήθελαν να κάνουν οι άλλοι, έκανε αυτούς που την αγαπάνε δυστυχισμένους, επαιρνε λάθος αποφάσεις κ.λπ. μου έλεγε ότι είχε υπνηλία, ότι το σπίτι της ήταν άνω-κάτω και μερικές φορές επεφτε με τα ρούχα στο κρεβάτι...αυτά, θέλει γερό στομάχι για να τα παλέψεις όλα αυτά..αλλά αυτό που με πειραξε περισσότερο ήταν τα ψέματα που είπε στο τέλος, και το ότι μου έκρυβε πράγματα πράγμα που οφειλόταν στον χαρακτήρα της που είχε διαμορφώσει..στο λύκειο την έλεγαν κρυψίνους..στο πόσο και εάν έχει απογαλακτιστεί αυτό δεν το ξέρω, πιστεύω ότι κάνει προσπάθειες και ίσως να τα καταφέρει μέχρι ενός σημείου, μακάρι..αν και η ζημιά που τις έχουν κάνει οι γονείς της είναι ανεπανόρθωτη..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Καλα ειναι ολα αυτα που λες, αλλα δε βλεπω να ευθυνεται η ιδψ για το τελος της σχεσης. Δε σε χωρισε επειδη εχει ιδψ ή επειδη εχει αυτα τα οικογενειακα και προσωπικα προβληματα. Γιατι δε βρισκεις μια ωραια γυναικα χωρις ολο αυτο το δραμα, να εισαστε μαζι και να περασετε ζωη χαρισαμενη σαν αρχηγοπουλα? Το να αναλωνεις φαια ουσια και να μυρηκαζεις τα ιδια δε θα σε ωφελησει. Εμπλεκοντε παραγοντες που δε μπορεις να ελεγξεις οπως το περιβαλλον στο οποιο μεγαλωσε η κοπελα. Ας παει στην ευχη του θεου λοιπον και κοιτα να βρεις μια αλλη να κανετε γουστα, εκτος αν εισαι μαζοχας και γουσταρεις ταλαιπωρια. Κανε εργασιοθεραπεια λοιπον, πανε κανενα γυμναστηριο, ανανεωσου, φτιαξου και βρες μια αλλη.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Καλα ειναι ολα αυτα που λες, αλλα δε βλεπω να ευθυνεται η ιδψ για το τελος της σχεσης. Δε σε χωρισε επειδη εχει ιδψ ή επειδη εχει αυτα τα οικογενειακα και προσωπικα προβληματα. Γιατι δε βρισκεις μια ωραια γυναικα χωρις ολο αυτο το δραμα, να εισαστε μαζι και να περασετε ζωη χαρισαμενη σαν αρχηγοπουλα? Το να αναλωνεις φαια ουσια και να μυρηκαζεις τα ιδια δε θα σε ωφελησει. Εμπλεκοντε παραγοντες που δε μπορεις να ελεγξεις οπως το περιβαλλον στο οποιο μεγαλωσε η κοπελα. Ας παει στην ευχη του θεου λοιπον και κοιτα να βρεις μια αλλη να κανετε γουστα, εκτος αν εισαι μαζοχας και γουσταρεις ταλαιπωρια. Κανε εργασιοθεραπεια λοιπον, πανε κανενα γυμναστηριο, ανανεωσου, φτιαξου και βρες μια αλλη.
    Αυτό θα κάνω..και πολύ ασχολήθηκα μαζί της..έπρεπε στον 2-3 μήνα να την κάνω..προσοχή εσείς οι ελεύθεροι μην βιάζεστε να προχωράτε σε μια σχέση και να μην πέφτετε με τα μούτρα..πολλές φορές αυτό που μας δείχνει ο άλλος είναι το αντίθετο απ'αυτό που είναι στην πραγματικότητα..ευχαριστώ όσους είπαν ένα λόγο..και μακρυα από κακούς ανθρώπους που κοιτάνε μόνο την καλοπέραση τους..
    Last edited by manios77; 26-03-2013 at 14:56.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειμαι λιγο ασχετος απο ιατρικους ορους sorry για την ασχετη ερωτηση υδψ διαταραχη τι ειναι αυτο ακριβως?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ειμαι λιγο ασχετος απο ιατρικους ορους sorry για την ασχετη ερωτηση υδψ διαταραχη τι ειναι αυτο ακριβως?

    Η ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή (ΙΔΨ) ανήκει στις αγχώδεις διαταραχές, η οποία είναι δυνατόν να προκαλέσει σημαντική δυσφορία και έκπτωση της λειτουργικότητας του ατόμου. Το άτομο έχει επαναληπτικές σκέψεις (ιδεοληψίες) και συμπεριφορές (καταναγκασμούς) που του προκαλούν δυσφορία/ άγχος.
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  10. #25
    είσαι ήρως φίλε μου....

    δεν μας είπες όμως πόσο χρονών είναι η κοπέλα ?

    συγνώμη κιόλας αλλά την πίστευες ότι είναι η φίλη της κτλ στο τηλέφωνο και απλα δεν ήθελε να μιλήσει μπροστά σου ?

    επίσης ένα άλλο πολύ παράξενο που μου φένεται είναι ότι αφού ήδη σου είχε πεί για τον Χ οτι τα έχουνε κτλ πώς την δέχτηκες πίσω ? ενοώ δεν σκεύτικες ότι αυτό είναι σαν απιστία ? και οτι στο μέλλον ίσως να σε κεράτωνε συνέχεια ?

    φίλε μου λαμπάδα πρέπει να ανάψεις στην εκκλησία που δεν έκανες την μαλακία να την παντρευτείς...

    αλήθεια γιατί είναι κακό κάποιος να πηγαίνει εκκλησία και να έχει πνευματικό ? δέν λέω να είναι φανατική με την εκκλησία αλλά ούτε και να είναι σατανίστρια :P

    πέρασες πολλά όμως...

    δεν άξιζε φίλε μου ξέχασε την...
    σκέψου μόνο ότι αφού έβαζε τους γονείς της πάνω απο εσένα (γιατί για αυτό σε χώρισε μια φορά επειδη της είχαν βάλει λόγια) άρα μετά με τέτοιον άνθρωπο τι οικογένεια να κάνεις ? αυτή μπορεί αν έπερνε το παιδί σας και να έφευγε αν την <<πίεζαν>> οι γονείς της....


    και στην τελική να σου πώ κάτι ? θα στο έλεγε ξεκάθαρα αν πραγματικά σε ήθελε θα έλεγε παντρέψουμε και πάμε να φύγουμε μαζί οι δυό μας και όλα τα προβλήματα θα τα λύσουμε... ρε πίστεψε με αυτή σε είχε απο την αρχή απλά για καβάντζα... μία εναλακτική λύση ήσουν απ την αρχή απο τον πρώτο μήνα μην πώ ποιό νωρίς είχε καταλάβει τι θα γίνότανε και όλα είχανε σχεδιαστεί πολύ ποιο πρίν αγαθέ αλέξανδρε....

    τυχερός είσαι φαντάσου να την είχες παντρευτεί... θα μαρτυρούσες τώρα....

    και στην τελική απο ότι έχω καταλάβει εσύ ήσουνα πολλύ ανώτερος της και οικονομικά αλλά και συνεσθηματικά και μορφωτικά ίσως ? σπούδασε αυτή γιατρός η όχι ?
    Last edited by den_katalavenw...; 23-04-2013 at 16:27.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587
    Νομιζω οτι η μητερα μου πασχει απο ΙΔΨ χωρις ομως να εχει ποτε απευθυνθει σε ψυχιατρο. Και νομιζω οτι μου εχει περασει κι εμενα καποια τετοια στοιχεια στο χαρακτηρα μου. Θα ηθελα να παραθεσω μερικα μηπως εσεις που γνωριζετε μπορειτε να τ' αναγνωριζεται ως μερος της νοσου. Για παραδειγμα:
    -δε με αφηνε ποτε να κανω δουλειες του σπιτιου ηθελε να τις κανει εκεινη γιατι ελεγε οτι εγω δεν τις κανω καλα.
    -πολλες φορες οταν πηγαινα να μαγειρεψω για παραδειγμα παρεμβαινε για να που πει οτι δεν το κανω καλα και να μου δειξει το σωστο και στο τελος σχεδον με εδιωχνε απ' την κουζινα.
    -γενικοτερσ εχει μανια με τις δουλειες του σπιτιου και την καθαριοτητα. Αυτο ειναι κατι που το εχω κι εγω βεβαια. Στο σπιτι του φιλου μου πηγαινα κι αν δεν ηταν ολα στην εντελεια δεν μπορουσα να κατσω. Επρεπε να ειναι ολα τακτοποιημενα μεχρι και το καθε διακσμητικο στη θεση του για να νιωσω χαλαρη αλλιως με επιαναν τα διαολια μου.
    -επισης μαζευει αχρηστα πραγματα και δεν πεταει τιποτα. Παντου στο σπιτι θα βρεις σακουλακια με διαφορα που μπορει να μην εχουν καμια χρηστικη αξια πλεον. Σπασμενα μπιμπελο η κηροπηγια που τα εχει ξανακολησει κι ας λειπουν κομματια αντι πεταξει. Γενικως δεν πεταει τιποτα κι εχει γεματο αχρηστα πραγματα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. 5+ χρόνια σχέσης
    By ten-ten in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 05-03-2013, 07:26
  2. Το τέλος μιας σχέσης...
    By Φωτεινη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 22-07-2012, 23:23
  3. πρόβλημα σχέσης
    By giannhs_001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 29-06-2012, 08:39
  4. φοβος σχεσης
    By eutuxia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 24-03-2011, 15:36
  5. δημιουργία σχέσης
    By ioannis2 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 24-11-2009, 22:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •