ηρωινη ερωτας και χαπια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1

    ηρωινη ερωτας και χαπια

    καλησπερα. ονομαζομαι Κατερινα ειμαι 25 χρονων και τα τελευταια 2 χρονια κανω χρηση ηρωινης.. οσες φορες αποφασισα να κοψω δεν τα καταφερα... δεν αντεχω την ξεφτιλα της αλλο.. εχασα τη δουλεια μου, το σπιτι μου μα πιο πολυ την ορεξη για οτιδηποτε αλλο στη ζωη.. ξερω πως υπαρχουν ομορφα πραγματα εκει εξω αλλα δε μπορω να τα δω.. λεω ψεμματα σε φιλους και συγγενεις και γενικως ζω μια διπλη ζωη.. δεν ειμαι βεβαια και το πιο νορμαλ παιδι.. απο μικρη εχω προβλημα με την καταθλιψη, αυτοτραυματισους και σκεψεις αυτοκτονιας, εκανα και ψυχοθεραπεια στα 18 μου για κανα χρονο πηρα και φαρμακα... αλλα τωρα αυτη η ξεφτιλα.. εμαθα την ηρωινη και ειναι η μονη που μου καταπραυνει τον πονο αλλα ξερω πως δεν ειναι η λυση.. εχει αρχισει να ξεφευγει το θεμα... τι να κανω? δε θελω να μαθουν τιποτα οι δικοι μου, το μονο που θα καταφερω ειναι να τους αναστατωσω... σε ποιον να μιλησω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    122
    Καλησπέρα Κατερίνα, καταρχήν να σε ρωτήσω, θα ήθελες να απεξαρτηθείς απ'την ηρωίνη; Εαν ναι μπορούμε παρέα να ψάξουμε για κέντρα αποτοξίνωσης.
    Όταν έκανες ψυχοθεραπεία ένιωθες κάποια βελτίωση, σε βοηθούσε; έχεις φίλους να τους μιλήσεις, να σε καταλάβουν; μίλα μου. δεν μπορεί κάποτε θα είχες
    και όνειρα. Πότε ξεκίνησε η κατάθλιψη;Πώς;

  3. #3

  4. #4
    καλησπερα mpliki κ σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.. θελω παρα πολυ να σταματησει ολο αυτο.. νιωθω οτι χανω πολλα πραγματα.. η απεξαρτηση ειναι ευκολη, το εχω ξανακανει, να μεινω μακρια της ομως ειναι το δυσκολο. οταν αποφασισα να μιλησω στους δικουσ μου την πρωτη φορα και τους αφησα να επεμβουν στη ζωη μου και στις αποφασεις μου, διοτι ενιωθα τρομερα ευαλωτη, μπορω να πω πως ολα πηγαιναν σχετικα καλα, ενιωσα οτι εφυγε ενα βαρος απο μεσα μου ειχα ορεξη να κανω πραγματα, μαλιστα εκανα και ενα ονειρο μου πραγματικοτητα, να ασχοληθω με το ραδιοφωνο.. οταν ομως ειδα οτι οοοοολα μπρω να τα καταφερω εχασα πλεον καθε ορεξη και αυτο ειναι που με βασανιζει πιο πολυ απ ολα.. ξερω, εχω επιγνωση των δυνατοτητων μου αλλα κατι μεσα μου μου λεει συνεχως οτι δεν αξιζω κατι καλο, οτι με τον ενα η τον αλλο τροπο πρεπει να βασανιζομαι...
    δε μπορω να εντοπισω ποτε ακριβως αρχισε η καταθλιψη... ο πατερας μου πεθανε οταν ημουν 4 μπροστα μου, ειναι η πρωτη εικονα. απ οτι και περα τπτ δεν ηταν ιδιο... εχω μια μητερα που την υπερλατρευω και που προσπαθει οσο μπορει για μενα αλλα με πολλα δικα της προβληματα κ ι ιδια.. την εφηβεια μου την περασα με την μητερα μου εθισμενη στο τζογο, χαμογελαγε μονο οταν ηταν να παει στο καζινο.. εγω το εριχνα στο αλκοολ και στο σεξ αφου δεν ειχα κανεναν ελεγχο καταφερα να τελειωσω βεβαια αξιοπρεπεστατα το λυκειο και εκει ηρθαν οι κρισεισ πανικου που μετα απο 6 μηνες κλεισμενη μεσα στο σπιτι και +30 κιλα με εφεραν στα σκαλια του ψυχιατρου.. απομακρυνθηκανν φιλοι και γνωστοι και η ζωη μου εγινε πληρως μονοτονη.. με τα χαπια ολα ηταν καλα... τα πηρα 2 χρονια σχεδον... παντα κλεισμενη στον εαυτο μου ομως.. τωρα στα 25 μου αρχιζω να συνειδητοποιω οτι ισως εχω μεγαλυτερο προβλημα απ οτι ηθελα να πιστευω..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    122
    ρε κατερινιώ γαμώτο, εννοείται το πρόβλημα είναι βαθύτερο, όταν η πρώτη εικόνα που θυμάσαι απ'τη ζωή σου είναι να πεθαίνει ο πατέρας σου
    εντυπώνεται στο ασυνείδητο και σε βασανίζει, μία μητέρα που όσο και να σ'αγαπάει, χωρίς όμως να μπορέι και η ίδια να παλέψει και να υπερπηδήσει
    κάποια εμπόδια. Η ηρωίνη μπορεί να νιώθεις πως σου δίνει μερικές στιγμές ευτυχίας, ξέρεις όμως πως σε βάθος χρόνου θα σε καταστρέψει, δε χρειάζεται
    να στα πω εγώ αυτά, τα ξέρεις καλύτερα,δεν είσαι ανίδεη ούτε χαζή! Στήριγμα θές, αυτό είναι! θές έναν άνθρωπο να μπορείς να τον βρείς κάθε λεπτό
    του 24ώρου. Προσωπική μου γνώμη, να μιλήσεις στη μητέρα σου, απ'τη στιγμή που έχετε καλές σχέσεις, δεν ξέρω βέβαια κατα πόσο θα μπορεί να σε
    βπηθήσει, αφού είναι και η ίδια ευάλωτη. Ένας ψυχολόγος/ψυχίατρος μπορεί να σε βοηθήσει, δε θα σου δώσει βεβαια λύσεις, ούτε θα σου δώσει οδηγίες
    για τη ζωή, όμως εκεί που θα του συζητάς, θα βγάζεις στην επιφάνεια και ενδόμυχες σκέψεις, θα λές ασυναίσθητα πράγματα που δεν σου είαν περάσει
    ποτέ απ'το συνειδητό κομμάτι του μυαλού σου. Ε εκεί ενας καλός ψυχίατρος θα παρατηρήσει κάτι που εσύ δεν έχεις δει,και θα στο εκμαιεύσει, θα σου δώσει
    μια δικαιολόγηση, μπορεί να σε βοηθήσει να ξεμπλέξεις τα κουβάρια σου. Ίσως θα ήταν καλό να επισκεφθεί και η μητέρα σου έναν ψυχολόγο, να δεί κι έκείνη
    με άλλη ματιά κάποια πράγματα, θα σε βοηθούσε. εαν παίζει οικονομικό θέμα, υπάρχει στο αιγάλεω ένα κέντρο ψυχικής υγιεινής, όπου υπάρχει μία καλή ψυχίταρος
    η οποία ασχολείται. Μη χάνεσαι, υπάρχουν πολλά να ζήσεις, κι ας σου φαίνεται αυτό που λέω "η γνωστή φράση". Περνάω κι εγώ παρόμοιες καταστάσεις, προσπαθώ να
    βγώ απ'αυτές, ίσως είμαι πιο τυχερή που δεν βρήκα εύκαιρη την ηρωίνη μπροστά μου, που ξέρεις ίσως κι εγώ εκεί να αναζητούσα λύση,δεν είμαι πιο έξυπνη από σενα,
    όλοι μπορουμε να πέσουμε στα ίδια λούκια, εαν συνυπάρξουν οι"κατάλληλες" συνθήκες.

  6. #6
    σ ευχαριστω για το link αλλα δε ξερω κατα ποσο στην ελλαδα του 13 μπορουν να βοηθησουν κ αυτοι.. ισως βεβαια να μιλαει κ ο εγωισμος μου... στην κατασταση που ειμαι δε θελω να ειμαι απολυτη σε τπτ..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    122
    ρε καλά λες εσύ πώς δεν εμπιστεύεσαι οργανισμούς κλπ, όμως αυτό που
    έχω καταλάβει τελευταία είναι ότι πίσω απ'τους οργανισμούς κρύβονται
    άνθρωποι, άλλοτε καλοί κι άλλοτε σκάρτοι. εάν έχεις την τύχη να πέσεις στους
    καλούς θα σώσεις τη ζωούλα σου! ξέρω περιπτώσεις απ'τον οκανά πριν κατι χρόνια βέβαια
    που μπήκαν ως βαριάς μορφής εξαρτημένοι, και γούσταραν να ζήσουν και βγήκαν απο κεί
    υγιείς μετα απο προσπάθεια και κάποιοι συνέχισαν τις σπουδές τους.

  8. #8
    [QUOTE=mpliki;428075] Στήριγμα θές, αυτό είναι! θές έναν άνθρωπο να μπορείς να τον βρείς κάθε λεπτό
    του 24ώρου..[/QUΟΤΕ]

    ξεχασα να αναφερω το πιο βασικο, οτι ο μονος ανθρωπος που γνωριζει και ειναι διπλα μου ειναι το αγορι μου ο οποιος αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα και ακομα πιο σοβαρο μιας που ειναι χρονια χρηστης ηρωινης και χαπιων.. ξερω πως η πιο εξυπνη λυση ειναι να φυγω απ αυτον αλλα ο φοβος της απωλειας ειναι μεγαλος.. ξερω πως και αυτος δε θα αντεξει και εχει αποδειξει στο παρελθον τι ειναι διατεθημενος να κανει (αποπειρες) και δε θελω να εχω και αυτο το "βαρος"... προς το παρον δλδ προσπαθουμε να το παλεψουμε μαζι.. ειμαστε μονο 2 μερες καθαροι και το μυαλο στιφογυρναει συνεχως στο πιωμα..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    122
    ρε συ φρικάρω όλο και περισσότερο! πώς να πάρεις στήριξη απο έναν άνθρωπο που είναι στο ίδιο λούκι;
    το λογικότερο θα ήταν να τον άφηνες, όμως σίγουρα δε θα ήταν το σωστότερο. δεν μπορώ να σου πω κάτι τέτοιο
    όμως σε παρακαλώ, σε ικετεύω, μιας και είστε βαθιά χωμένοι στο ίδιο πρόβλημα, πηγαίνετε μαζί στον οκανά η στο κεθέα
    να το παλέψετε μαζί, να βγείτε απ'αυτό. ρε συ πέρα απ'τη πλάκα, εαν μπορώ κι εγω να σου σταθώ καπως, το κάνω.
    πές μου και παμε μαζι να ζητήσουμε βοήθεια. δυο μέρες είναι καλά όμως μην το αφήσεις εκεί, φτάσε στις 12 στις 22
    χρειάζεστε βοήθεια!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    122
    Κατερίνα, έχω φρικάρει! και υποπτεύομαι, πως την ηρωίνη την γνώρισες δίπλα του. Εκείνος θέλει να απεξαρτηθεί; το βασικότερο!

  11. #11
    ετσι λεει.. αλλα η ζωη του ειναι τραγικη οταν δεν πινει.. και φοβαμαι πολυ το τι θα γινει εαν φυγω απο κοντα του..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    122
    Δίκοπο μαχαίρι η κατάσταση, όμως δεν θα αυτοκαταστραφείς κι εσύ πλάι του! μπορει να σου φαινεται εγωιστικο αυτο που λεω, ομως θελω να σου πω
    πως εαν εκεινος δεν ειναι διατεθειμενος να κοψει, δεν θα το κανει, κι οσο εισαι πλαι, δεν θα κοψεις ουτε εσυ,με τη διαφορα οτι εσυ θες πιο πολυ
    να κοψεις καινα ζησεις, και ν'αφησεις εναν εφιαλτη πισω σου. Δεν θα σε βοηθησει οσο εισαι κοντα του, εκτος κι αν εισαι τοοοοσο δυνατη που
    θα καταφερεις και εσυ να κοψεις και να παρασυρεις κι εκεινον. Καθε μερα παλεύω με αυτοκτονικες σκεψεις, εαν όμως δίπλα μου ηταν καποιος στη φαση μου
    και κρατουσε κι ενα οπλο, τι θα έκανα; θ'αυτοκτονουσα, θα τελειωνα. αυτο κανεις αυτοκτονεις μεραμε τη μερα! πάλεψε το, πηγαινε στο κεθεα, παμε μαζι,
    εαν φοβασαι να τον αφησεις, θα πρεπει να εισαι δυνατη και για τους δυο σας. μπορεις μονη; πιστευω χρειαζεσαι στηριξη, ειτε αυτο λεγεται κεθεα, ειτε οκανα,
    ειτε φιλος, ειτε μαμα..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    115
    Καλησπερα Κατερινα..Θεματα σαν το δικο σου με αγγιζουν γιατι και γω επι 12 χρονια επινα κυριως πρεζα και χαπια και οποτε εβρισκα και τιποτα αλλο το κατεβαζα και αυτο.Ειμαι ηδη 3 χρονια καθαρος δεν πινω ουτε καν αλκοολ και πιστεψε με η ζωη μου ειναι πολυ καλυτερη χωρις αυτα τα ρημαδια παρολο που εχω ακομα θεματα-απομειναρια της χρησης αλλα και ασχετα με την χρηση να με ταλαιπωρουν.Διαβασα το πρωτο σου ποστ και καταλαβα οτι εισαι και συ οπως και πολλοι που μπλεκουν με αυτα παιδι με ιστορικο εθισμου στην οικογενεια,προβληματικες συμπεριφορες,ασχημα βιωματα κτλπ.Δεν εχω να σου πω πολλα,ουτε εχω σκοπο να προσπαθησω να σου κανω πλυση εγκεφαλου αυτο που θελω μονο να σου πω ειναι οτι ΑΝ θες,γινεται..

    Τρια πραγματακια

    - Να καθαρισεις με ανθρωπο που ναι και αυτος χρηστης ειναι πραγμα απιστευτα δυσκολο,εχω δει ζευγαρια να ταλαιπωρουνται για χρονια και να πεθαινουν κιολας.Η αρρωστεια του εθισμου ειναι απο μονη της πολυ δυνατη,ποσο μαλλον οταν ειναι και επι 2(εσυ και το αγορι σου) Θεραπεια και Ερωτας δεν πανε μαζι..Επισης εχε στο μυαλο σου και το ενδεχομενο αυτο που σας κραταει μαζι να ειναι η πρεζα η καλυτερα η αρρωστεια και τπτ περισσοτερο και βαθυτερο..Λυπαμαι που στο λεω και ισως σε στεναχωρω αλλα ζευγαρι εξαρτημενων δεν βλεπει προκοπη,οσο καλα παιδια και να ειστε και οι 2 αθελα σας θα επιρεαζετε ο ενας τον αλλον και θα την πινετε παρεουλα στο τελος μεχρι να γινει καμια ψυριστικη η καμια παρεξηγηση μεταξυ σας για σταφ και να χωρισουν οι δρομοι σας.

    - Ειπες οτι χρειαζεσαι εναν ανθρωπο 24 ωρες..Εαν θελεις να κοψεις και θες καποιον 24 ωρες διπλα σου απευθυνσου εδω.. http://www.na-greece.gr/ ειναι φρι και βασιζεται στην αλληλοβοηθεια ναρκωμανων σε αναρρωση και ναρκωμανων σε χρηση.Για δωρεαν φαση και για Ελλαδα πιστευω ειναι οτι καλυτερο

    -Εαν παλι εχεις εστω μια α οικονομικη ανεση στειλε μου πριβε μηνημα να σου πω εγω τι εκανα,δεν θελω να το γραψω εδω και να νομιζει κανεις οτι κανω και διαφημιση


    Καλη δυναμη σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου

  14. #14
    σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.. ακουγεται πολυ ενδιαφερον υπαρχουν πολλα σημεια που μπορει κανεις να απευθυνθει και το καλο ειναι οτι αν δε σ αρεσει ..... ντυνεσαι και φευγεις!!! μολις περασουν οι δυσκολες μερες θα κανω μια βολτα... αυτα βεβαια τα λεω σημερα... ελπιζω αυριο να μη θελω να πιω..

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ¨¨)

    Καλες γιορτες πρωτα απο ολα! ειναι κι ευκερεια μαζι με την νυστια των 40 ημερων να κανεις κι κανα οφ ¨), σορρυ για τον χαβαλε δεν θελω να προσβαλω ουτε να παιξω με το θεμα σου.Ειμαι λιγο πανω απο τα 30 , ειμαι στο ιδιο προβλημα με εσενα απο τα 17 μου! ειμαι καθαρος !!!! αλλα λεω το "ειμαι" γτ. και να μην ξανα πιω ξανα στη ζωη μου δεν θα παψω να ειμαι πρεζακιας! απλα τωρα ειμαι πρεζακιας σε αναρρωση! βλεπεις αυτη η ουσια δεν ειναι σαν τις αλλες ,απο την στιγμη που την εβαλες μεσα σου ΤΕΛΟΣ!! εμπλεξες! μπηκες μεσα σε ενα παιχνιδι ,σαν και αυτα που παιζουν στο νετ,σαν το γουορκαρφτ! και μην μου πεις οτι δεν ηξερες τι κακο κανεις? μην μου πεις οτι την πατησες απλα!! και πληροφοριες ειχες, και πλεον μπορεις να μαθεις τα παντα ,ολους τους κινδυνους! δεν ειμαστε στο 1975 που δεν ξεραν τι ειναι η ηρωινη! ΗΞΕΡΕΣ οτι θα εχεις μεγα προβλημα αλλα δεν κολοσες! το εκανες! ηπιες! πηρες στα χερακια σου το "μαγικο δυσκοποτυρο του διασβολου" Κατερινα μου, ηταν συνειδητή επιλογή σου!

    Συγχωραμαι για το υφος μου, δεν θελω να σου καμω τον δυμαγογο! δεν θελω να κανω τον εξυπνακια! απεναντιας, επειδη εχω το ιδιο προβλημα με εσενα, ΕΧΑΣΑ ΤΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ!! και ας μου λενε καποιοι-καποιες -οταν του λεω καποιες ιστοριες η περιπετειες μεσα στην χρηση μου λενες οτι ειναι σαν ταινια! οτι εκανα κι εζησα πραματα με δραση! ομως ξερεις κατι! δεν ειναι οτι ειμαι μαγκας, ουτε κανας αδρεναληνας τυπακιας! πρεζακιας ειμουν και μεσα στο φεση μου εκανα πραματα που δεν καταλαβαινα! οπως οι πιο πολλοι που εχουν μπει στο ιδιο "παιχνιδι" δεν ειναι ουτε μαγκια ουτε κατι το τρελο! ειναι η απολυτη ξεφτυλα! ειναι οτι πιο ασχημο πραμα μπορεις να κανεις στον εαυτο σου! και στους ανθρωπους που σε αγαπαν!!

    ΦΗΓΕ ΤΩΡΑ!!! απο την πρεζα!! μην το παζαρευεις!! εισαι νεα ακομα! προλαβαινεις !! πρωτα απο ολα απο την στιγμη που δεν σε εχουν παρει χαμπαρι οτι πινεις πρεζα οι γωνεις σου παει να πει οτι ακομα δεν εχεις δει την απολυτη ξεφτιλα!! γτ. κατερινακι μου, οταν φτασεις να κρυβεις τα χερακια σου, οταν απο την "χαρμανα" απο τα στερητικα δλδη θα κατουριεσαι πανω σου! θα εισαι ασπρη σαν το γαλα! θα εχεις κατι ματια μαυρα σαν να εχεις φαει μπουνιες! οταν θα ζαληζεσαι κι δε θα μπορεις να κανεις βημα! οταν θα "τα κανεις πανω σου" οταν απο την ηπατιτιδα δεν θα μπορεις να φας ουτε μια σοκολατα! ,οταν θα τρεμεις σαν το ψαρι! και θα βριζεις μανα και ολο τον κοσμο! τωτες δεν θα μπορεις να κρυφτεις! θα σε παρουν χαμπαρι!

    Ευχομαι να βγεις απο αυτο το πασιχνιδι! οπου ο νηκιτης ειναι αυτος που το παραταει! οσο για την βοηθεια , πρωτα απο ολα πρεπει να παρεις αποφαση ΕΣΥ!! οτι δεν θες αλλο! οτι θες να γινεις καλα! και μετα θα πας καπου οπου απλα θα σου συμπαρασταθουν στην αποφαση σου αυτην! γτ. να ξερεις δεν υπαρχει κανενα κεντρο αποτοξινωσης σο ολο τον κοσμο που να σε κανει καλα αυτο, δεν ειναι μια ασθενεια οπως οι αλλες δεν ειναι ας πουμε ενας ιος! εδω ο ιος εισαι εσυ!! οι αλλοι απλα θα σου μαθουν καποιους τροπους να αποφευγεις τις υποτροπες! να βρεις τα λογικα σου κι αυτο ειναι ολο. Προσωπικα εχω παει και στους Ν.Α. και στο ΚΕΘΕΑ, και στο 18ανω, και σε ιδιωτες αλλα και σε τρελαδικα!,Ψυχιατρικό Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης. Μπορεις και μονη σου, αμα διαβασεις διαφορα βιβλια , αλλα καλο ειναι να παρεις την βοηθεια! ειναι πολυ δυσκολα μονη σου, πρεπει να σου δειξουν τροπους να αποφευγεις την ηρωινη! γτ. να ξερεις κατι φιλη μου , η ηρωινη δεν θα παψει πωτες!! να ειναι το προβλημα σου!! ακομα και 30 χρονια να εχεις να πιεις !! δεν θα παψεις να εισαι "πρεζακι" δεν θα ξανα δεις την πρεζα οπως οι ξενερωτοι!! Ειναι κατι που το βλεπω τωρα! ειμαι καθαρος καποιους μηνες! μπορει να εχω βρει την κανονικη ζωη, αλλα οταν μου περνα απο το μυαλο, οταν βλεπω καποιον χρηστη η οταν περναω απο σημεια ασχημα η ανατριχιλα και ολο αυτο το αισθημα ειναι το ιδιο!! απλα εγω εχω μαθει - οπως και αλλα παιδια , εχω μαθει καποιους τροπους ωστε οταν ερχετε οδιαβολος μεσα μου να προσπαθω να τον βγαζω- αυτο ειναι το μονο οπλο μου! Παντος επειδη θελω να ειμαι ειλικρινης μαζι σου θα σου πω οτι τα ποσοστα ειναι ασχημα, 1\60 κοβει την πρεζα για πανω απο 10 χρονια! ενω 9\10 εχουν κανει αποχη πανω απο 6 μηνες!! και οτι 7\10 καποια στιγμη παιθενουν απο την ηρωινη! αμεσα η εμεσα!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. θελω να κοψω την ηρωινη!!! γινεται??
    By giorgos panou in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 16
    Last Post: 09-05-2017, 05:32
  2. Ηρωινη και χαπια
    By redwood in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 29-11-2012, 00:11
  3. ΗΡΩΙΝΗ..
    By ΓΙΑΝΝΗΣ1990 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 35
    Last Post: 27-07-2010, 15:28
  4. Μεθυση , χαπια και ερωτας
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 63
    Last Post: 14-02-2009, 12:28
  5. ηρωινη και αντικαταθλιπτικα
    By πολυμνια in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 13
    Last Post: 14-01-2009, 14:50

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •