Οι γονείς μου δεν θέλουν τ' αγόρι μου - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Το ιδιο λεμε πιλοου. Δεν ειναι τελικα το οικονομικο, ειναι οτι με οποιον και να τα χες θα σε δυσκολευανε. Να αλλαξουνε οι γονεις σου χαρακτηρα σ αυτη την ηλικια κομματακι δυσκολο. Κατσε μεσα λοιπον και ταυτοχρονα ψαχτειτε και οι 2 σε οτιδηποτε δουλειες, προκειμενου καποια στιγμη να εισαστε μαζι ελευθερα. Τωρα και να κλεφτειτε τι θα τρωτε?
    Κοίταξε οκ αν το εννοούσες αυτό που είπες αλλάζω γνώμη γι'αυτά που σου είπα. Ψάχνουμε για δουλειά, αλλά το θέμα είναι ότι εκτός ότι δεν υπάρχουνε δουλειές, το θέμα είναι θα τον αφήσουνε ήσυχο άμα βρούμε δουλειά ή και πάλι θα ανακατεύονται; Εγώ είμαι σίγουρη ότι θα ανακατεύονται. Ότι και να είναι εγώ θέλω να το ζήσω, μου λένε πχ θα με υποτιμάει επειδή είμαι ανώτερή του, ε εγώ σας λέω λοιπόν ότι όντως αυτό ίσχυε (όχι ότι είμαι ανώτερή του ότι αυτός το βλεπε έτσι) και με υποτιμούσε αλλά μου έλεγε και καλά λόγια και επίσης τότε επειδή τα χα μαζί του ήμουν στο +100 και επειδή με υποτιμούσε στο -100, σύνολο 0, τώρα όμως που δεν τον έχω είμαι στο -50 (σε διάθεση εννοώ πάντα), άρα; Τι είναι καλύτερο; Να τα 'χω μαζί του και να είμαι στο 0 ή στο -50 χώρια του; Εσείς τι θα επιλέγατε; Αλήθεια όμως. Επιπλέον, δικιά μου είναι η ζωή ρε γαμώτο, ΔΕΝ μπορώ να επιλέξω εγώ αυτό που θέλω;;;;;;; Πάντως έγινε και ένα καλό μου είπαν να πάω στο γιατρό μου και ότι μετά θα τα συζητήσουμε πάλι, ελπίζω να αλλάξουν γνώμη. Τους είπα να μιλήσουν και μαζί του. Με το παιδί.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by pillow View Post
    Νοουκας, συμφωνώ σε αυτά που λες για τους γονείς ότι είναι κλειστόμυαλοι, αυτό είναι και το πρόβλημά μου! Έχω προσπαθήσει άπειρες φορές να τους πάρω με το καλό, με το κακό, αλλά τίποτα. Έχει θέματα αυτό το παιδί, αλλά είναι ο καλύτερος που μου έχει τύχει μέχρι τώρα, γιατί ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ. Αυτό δεν είναι και το πιο σημαντικό; Δηλαδή όλοι τι ψάχνουμε αγάπη δεν ψάχνουμε; Τι πιο όμορφο σε αυτή τη γη που σε κάνει ευτυχισμένο; Ντάξει δεν με αγαπάει ακριβώς ερωτευμένος είναι, αλλά η αγάπη έρχεται με τον καιρό σωστά; Δεν νομίζω ότι λέω κάτι παράλογο. Και το να με βλέπεις έτσι μες στην πίκρα και στην δυστυχία είναι γιατί δεν έχω πάρει ΑΓΑΠΗ, από κανέναν, λογικό δεν είναι να αντιδράω έτσι και να είμαι επιθετική; Αν μου κάνουν τη ζωή μου κόλαση; Εγώ δεν πειράζω κανέναν!
    Αχχχ τοσο πολυ συναισθημα σε 4 γραμμουλες...

    Ωστοσο δεν μπορω να σου δωσω καποια συμβουλη εκτος απο αυτο που λεει ο αλλος απο πανω να βρισκεστε στα κρυφα δηλαδη μεχρι να βρειτε μια δουλεια και να μοιραστειτε τα εξοδα να μεινετε καπου μονοι σας...
    Ουτε το παιδι το ξερω για να πω εχουνε δικιο οι δικοι σου ουτε τους δικους σου γνωριζω πρωσοπικα για να πω οτι ειναι "περιεργοι" κι εχουν αδικο.. :-)
    Ααα και που σαι,υπομονη και ΗΡΕΜΙΑΑ!

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by Nocash View Post
    Αχχχ τοσο πολυ συναισθημα σε 4 γραμμουλες...

    Ωστοσο δεν μπορω να σου δωσω καποια συμβουλη εκτος απο αυτο που λεει ο αλλος απο πανω να βρισκεστε στα κρυφα δηλαδη μεχρι να βρειτε μια δουλεια και να μοιραστειτε τα εξοδα να μεινετε καπου μονοι σας...
    Ουτε το παιδι το ξερω για να πω εχουνε δικιο οι δικοι σου ουτε τους δικους σου γνωριζω πρωσοπικα για να πω οτι ειναι "περιεργοι" κι εχουν αδικο.. :-)
    Ααα και που σαι,υπομονη και ΗΡΕΜΙΑΑ!
    Κοίταξε νόουκας μου φαίνεσαι καλό παιδί. Άκου. Ο κάθε γονιός στη θέση τους το ίδιο θα 'κανε, αν είσαι όμως ανοιχτόμυαλος θα συμφωνούσες μαζί μου ότι έχουν άδικο. Ότι και να ΄ναι το παιδί πχ για τους λόγους που προανέφερα ότι έκανε, δεν πρέπει να με αφήσουν να το ζήσω; Δηλαδή πρέπει να πάρω την άδεια των γονιών μου για το ποιόν θα έχω στο κρεββάτι μου; Αν ήμουνα λεσβία; Τι θα κανανε θα με σκοτώνανε; Άρα δεν έχουνε δίκιο οι γονείς, Ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις τον άλλον αν δεν βρεθείς στη θέση του.
    Αυτό που λες να βρισκόμαστε στα κρυφά δεν γίνεται γιατί το μαθαίνουν αμέσως οι γονείς μου από φίλους τους που μας ξέρουνε, :@ Αλλά το να βρούμε δουλεία ίσως θα ήταν μία λύση αν μιλούσαν και μαζί του και τον δέχονταν, αλλιώς δεν γίνεται τίποτα γιατί θα τον πρήζουν.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Δε νομιζω οτι με συζητησεις θα αλλαξουν γνωμη. Τραβα το οσο μπορεις και ας φωναζουνε. Ποσο θ αντεξουνε?
    Δηλαδη αμα συνεχισεις τι θα σου κανουνε? Θα σε φυλακισουνε? Θα σου κοψουνε τα λεφτα? Θα σε αποκληρωσουνε? Τι ακριβως?

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Δε νομιζω οτι με συζητησεις θα αλλαξουν γνωμη. Τραβα τον οσο μπορεις και ας φωναζουνε. Ποσο θ αντεξουνε?
    Δηλαδη αμα συνεχισεις τι θα σου κανουνε? Θα σε φυλακισουνε? Θα σου κοψουνε τα λεφτα? Θα σε αποκληρωσουνε? Τι ακριβως?
    Άμα διάβασες τον παίρνουνε τηλέφωνο και τον εκβιάζουνε ότι θα τον πάνε στον εισαγγελέα..... :(

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Να τους πει πηγαιντε με. Δεν εχει κανει κατι αξιοποινο. Το να χεις σχεση δεν διωκεται στην ελλαδα. Εκτος αν εισαι ανηλικη. Να με πατε να τους πει. Θα γελαει ο εισαγγελεας.

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Να τους πει πηγαιντε με. Δεν εχει κανει κατι αξιοποινο. Το να χεις σχεση δεν διωκεται στην ελλαδα. Εκτος αν εισαι ανηλικη. Να με πατε να τους πει. Θα γελαει ο εισαγγελεας.
    Και τα λεφτά που του έδωσα;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Για τι ποσο μιλαμε?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Τι λεφτα του εδωσες ρε συ;;;
    Ποσα ητανε;;;
    Και στο κατω κατω του τα εδωσες δε στα πηρε με το ζορι......

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Δεν θέλω να αναφερθώ. Τεσπα το θέμα είναι ότι το παιδί φοβάται πολύ και δεν πρόκειται να γυρίσει άμα δεν ξεκαθαρίσουν τα πράγματα με τους γονείς μου. Θα του πω να ρθει να τους μιλήσει.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Ειναι οπως οταν δανειζεις τον οποιοδηποτε. Αμα δεν εχεις αποδειξη οτι δανεισες, τα δικαστηρια δεν αναγνωριζουν τιποτα. Αμα ητανε ετσι θα πηγαινε ο καθενας στον εισαγγελεα και θα λεγε δανεισα τον ταδε και τον ταδε κατι εκατομυρια. Ας πανε να γινουνε ρεζιλι. Θα γελανε ολοι εκει μεσα.

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Το ξέρω ότι δεν τα πήρε με το ζόρι αλλά οι γονείς μου αυτό θα ισχυριστούν. Γι'αυτό το καλύτερο είναι να μιλήσει μαζί τους αν δεχτεί.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Ζητας καποιες συμβουλες αλλα δεν λες ομως ακριβως πως εχουνε τα πραγματα...
    Για παραδειγμα αν του εδωσες κανα 2χιλιαρο εσυ τοτε προφανως και προκειται για εκμεταλευση και εσυ εισαι τυφλωμενη απο ερωτα και δε το βλεπεις...
    Αν του εδωσες 50-100 ευρω επειδη δεν ειχε να φαει ας πουμε καλα εκανες και του τα εδωσες και εγω θα του τα εδινα... :-)

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Ας το ισχυριστουν. Αποδειξεις εχουνε? Και γω μπορω να πω οτι εριξα τους διδυμους πυργους.

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Νόουκας δεν του έδωσα 2000 όχι.
    Κεράσι έχεις προσωπικό μήνυμα.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΟΥΝ
    By carlos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 14-02-2013, 17:55
  2. Το αγορι μου εχει ΙΔΨ ?
    By darsel in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 27-07-2012, 23:25
  3. Το ..θέλουν oi γυναικες όσο και οι άντρες; Το θέλουν περισσότερο; για διαβαστε...
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 12-09-2011, 18:01
  4. Το αγορι μου ζηλευει...δεν αντεχω πνιγομαι
    By carriebradshaw.com in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 25-08-2010, 13:41
  5. όταν οι γονείς μου δεν θέλουν το φίλο μου;
    By vince in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 20-08-2008, 14:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •