Ας βάλει επιτέλους κάποιος μια vomva στα κανάλια.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1

    Ας βάλει επιτέλους κάποιος μια vomva στα κανάλια.

    Είχα πολύ καιρό να δω τηλεόραση. Η τηλεόραση με αφορούσε κάποια βράδια με κάποιες ταινίες .Όσο δούλευα δεν την άνοιγα καθόλου. Είναι ανεκδιήγητο αυτό που συμβαίνει. Έχω πάθει πλάκα . Από χαζές ξανθές Ελένες που τα βόλεψαν όλα στη ζωή τους με ένα πήδημα με έναν καναλάρχη, μέχρι ανθρώπους του πανεπιστημίου που καταδέχονται να βγουν στο γυαλί να πουν τις απόψεις τους σε μια στημένη εκπομπή. Ευτυχώς δεν έχω αποκοδικοποιητή και δεν τα βλέπω όλα . Να φανταστείς πως υπάρχουν άνθρωποι που χαλιναγωγούνται από το χαζοκούτι και ρυθμίζουν τις ζωές τους ανάλογα.Ο ένας θαυμάζει τον άλλον , αυτοθαυμάζονται κι αρέσκονται. Ευτυχώς τώρα πια δεν έχω φίλους να δουλεύουν εκεί. Νομίζω πως για να είναι κάποιος φίλος μου μάλλον θα ντρεπόταν να δουλεύει εκεί. Μοναδική εξαίρεση η κρατική τηλεόραση αλλά είναι τόσο αθόρυβη που τα καλά τα χάνουμε. Σήμερα είδα πως παίζουν σε σειρά τη ζωή του Καρυωτάκη και πρέπει να μπω στο ψηφιακό να ενημερωθώ για τα προηγούμενα επεισόδια . Έχω που έχω τους καημούς μου, περπάτησα μια ώρα σήμερα και στάθηκα μπροστά από την κάβα να σκεφτώ εάν θα δώσω 20 ευρώ να πνιγώ στο πρόβλημά μου, πρέπει να ανέχομαι και τις λευκές οδοντοστοιχίες των σκύλων που ντύθηκαν άνθρωποι; Τι αηδία , τι σίχαμα , τι εμετικά προκαλούν κάτι κωστόπουλοι , αναστασιάδηδες, δημοσιογράφοι και πολιτικάντηδες σωτήρες. Τι απελπισία άραγε είναι να σπουδάζεις ηθοποιός και να παίζεις σε αυτά τα σίριαλ και στις διαφημίσεις. Τι αποχαύνωση είναι αυτή; Και μετά σου λέει θα έρθουν καλύτερες μέρες.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athenz
    Posts
    338
    Έχουν υπάρξει και καλές εποχές στην ελληνική τηλεόραση.
    Πλέον μόνο για σπάσιμο είναι.
    Υποκουλτούρα και προπαγάνδα μέχρι αηδίας.
    Για να μην αναφερθώ σε υποσυνείδητα μηνύματα και το πάω μακριά το θέμα.
    Κι ύστερα μου τη λένε όταν καίγομαι στο pc, άτομα που τρώνε όλο τον ελεύθερο χρόνο τους μπροστά στο χαζοκούτι...
    Υou don't know the power of the darkside...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,789
    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    Είχα πολύ καιρό να δω τηλεόραση. Η τηλεόραση με αφορούσε κάποια βράδια με κάποιες ταινίες .Όσο δούλευα δεν την άνοιγα καθόλου. Είναι ανεκδιήγητο αυτό που συμβαίνει. Έχω πάθει πλάκα . Από χαζές ξανθές Ελένες που τα βόλεψαν όλα στη ζωή τους με ένα πήδημα με έναν καναλάρχη, μέχρι ανθρώπους του πανεπιστημίου που καταδέχονται να βγουν στο γυαλί να πουν τις απόψεις τους σε μια στημένη εκπομπή. Ευτυχώς δεν έχω αποκοδικοποιητή και δεν τα βλέπω όλα . Να φανταστείς πως υπάρχουν άνθρωποι που χαλιναγωγούνται από το χαζοκούτι και ρυθμίζουν τις ζωές τους ανάλογα.Ο ένας θαυμάζει τον άλλον , αυτοθαυμάζονται κι αρέσκονται. Ευτυχώς τώρα πια δεν έχω φίλους να δουλεύουν εκεί. Νομίζω πως για να είναι κάποιος φίλος μου μάλλον θα ντρεπόταν να δουλεύει εκεί. Μοναδική εξαίρεση η κρατική τηλεόραση αλλά είναι τόσο αθόρυβη που τα καλά τα χάνουμε. Σήμερα είδα πως παίζουν σε σειρά τη ζωή του Καρυωτάκη και πρέπει να μπω στο ψηφιακό να ενημερωθώ για τα προηγούμενα επεισόδια . Έχω που έχω τους καημούς μου, περπάτησα μια ώρα σήμερα και στάθηκα μπροστά από την κάβα να σκεφτώ εάν θα δώσω 20 ευρώ να πνιγώ στο πρόβλημά μου, πρέπει να ανέχομαι και τις λευκές οδοντοστοιχίες των σκύλων που ντύθηκαν άνθρωποι; Τι αηδία , τι σίχαμα , τι εμετικά προκαλούν κάτι κωστόπουλοι , αναστασιάδηδες, δημοσιογράφοι και πολιτικάντηδες σωτήρες. Τι απελπισία άραγε είναι να σπουδάζεις ηθοποιός και να παίζεις σε αυτά τα σίριαλ και στις διαφημίσεις. Τι αποχαύνωση είναι αυτή; Και μετά σου λέει θα έρθουν καλύτερες μέρες.
    E OXI!
    ακου, ενα πηδημα... τους υποτιμας τους καναλαρχες. πολλα πηδηματα φιαχνουν τετοιες καριερες οχι ενα κι οχι μονο με εναν :)
    τωρα που καναμε το κουτσομπολιο της ημερας, νοιωθεις καλυτερα?

    νομιζω πως η τηλεοραση ειναι τρανο παραδειγμα της αναγκης μας να φορτωνουμε ΟΛΟΔΙΚΕΣ μας ευθυνες σε καποιον αλλο...
    καμια βομβα δεν χρειαζεται, σε κανενα καναλι. οι τηλεορασεις εχουν κουμπια και δεν ανοιγουν μονες τους.
    οταν ο αλλος την ανοιγει και βλεπει αηδιες, το καναλι του φταιει? το ακριβως αντιθετο συμβαινει. ΕΠΕΙΔΗ την ανοιγει εξακολουθουν να σερβιρουν @@ριες τα καναλια.
    οι καλυτερες σειρες στην τηλεοραση προβαλλονται στην νετ και ειμαι βεβαιη πως πανε άπατες ,καθως οι "πολλοι" βλεπουν φατμαγκιουλ και ρεμπετασκερ..

    υπαρχει τηλεοπτικο προγραμμα και στην τηλεοραση και στο ιντερνετ. εμεις στο σπιτι το συμβουλευομαστε και βλεπουμε συγκεκριμενα προγραμματα, σε συντριπτικη πλειοψηφια ταινιες που μας αρεσουν και οταν δεν εχει κατι καλο, βλεπουμε ταινιες δικες μας στο home cinema η πηγαινουμε στο κανονικο σίνεμα η βγαινουμε εξω με φιλους.
    δεν ξερω κανεναν να τον εχουν δεσει στην καρεκλα να βλεπει μαλακιες. οποιος το κανει, θελει και το κανει.(btw χωρις αποκωδικοποιητη, χανεις τα καλυτερα)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Ναι σαφέστατα και είναι κατά ένα μεγάλο μέρος ευθύνη μας τι θα επιλέξουμε να δούμε , και πως θα ενημερωθούμε.
    Η δική μου τηλεόραση σπάνια ανοίγει και σε φάση, γυρίζω από τη δουλειά και την ανοίγω λίγο για παρέα στο γεύμα μου..συνειδητοποιημένα ότι θα δω χαζομάρες.
    Επιλέγω ενημέρωση και σειρές από το ιντερνετ.
    Βέβαια θα διαφωνήσω με το ολόδικες μας ευθύνες...το να έχω μια σχετικά ποιοτική τηλεόραση (ενημέρωση και ότι άλλο) είναι ευθύνη μόνο δική μου? Δηλαδή αυτή απαλλάσονται λόγω βλακείας?
    Να μετατρέψεις το "ετσι συνέβη" σε "ετσι το θέλησα" αυτό και μόνο ονομάζω λύτρωση ΝΙΤΣΕ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Διορθωση : αυτοί απαλλάσονται (πολλοί είναι)
    Να μετατρέψεις το "ετσι συνέβη" σε "ετσι το θέλησα" αυτό και μόνο ονομάζω λύτρωση ΝΙΤΣΕ

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Μπα εχω χρόνια να δω.....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Η σαβούρα είναι παντού περισσότερη από τα αξιόλογα πράγματα.
    Στα βιβλία, στη μουσική, στη ζωγραφική, στην αρχιτεκτονική, στον κινηματογράφο, στο διαδίκτυο, στην τηλεόραση. Αλλά, ευτυχώς, ακόμα έχουμε τη δυνατότητα επιλογής. Κάποια λίγα, μας επιβάλλονται, όπως η οπτική ρύπανση της κακής αρχιτεκτονικής και της κακογουστιάς.
    Πάντως, όχι η τηλεόραση.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εχω πανω απο 3 χρονια να κατσω να δω καποιο προγραμμα. η τηλεοραση αντικατασταθηκε απ'το διαδικτυο. οπως σχεδον και η ζωη μας.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εχω να δω τηλεοραση πολυ καιρο ... τον καιρο που πεσαν τα αεροπλανα στους διδυμους πυργους ειχα κολλησει τελευταια φορα. Απο κει και περα πολυ νετ , καμμια ταινια ισως ή καμμια σειρα απο νετ και αυτο ειναι.

    Το μονο προβλημα ειναι στις συζητησεις που δεν εισαι επαρκης ενημερωμενος για το τι "παιζει" στα ΜΜΕ καθε φορα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athenz
    Posts
    338
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    E OXI!
    ακου, ενα πηδημα... τους υποτιμας τους καναλαρχες. πολλα πηδηματα φιαχνουν τετοιες καριερες οχι ενα κι οχι μονο με εναν :)
    τωρα που καναμε το κουτσομπολιο της ημερας, νοιωθεις καλυτερα?

    νομιζω πως η τηλεοραση ειναι τρανο παραδειγμα της αναγκης μας να φορτωνουμε ΟΛΟΔΙΚΕΣ μας ευθυνες σε καποιον αλλο...
    καμια βομβα δεν χρειαζεται, σε κανενα καναλι. οι τηλεορασεις εχουν κουμπια και δεν ανοιγουν μονες τους.
    οταν ο αλλος την ανοιγει και βλεπει αηδιες, το καναλι του φταιει? το ακριβως αντιθετο συμβαινει. ΕΠΕΙΔΗ την ανοιγει εξακολουθουν να σερβιρουν @@ριες τα καναλια.
    οι καλυτερες σειρες στην τηλεοραση προβαλλονται στην νετ και ειμαι βεβαιη πως πανε άπατες ,καθως οι "πολλοι" βλεπουν φατμαγκιουλ και ρεμπετασκερ..

    υπαρχει τηλεοπτικο προγραμμα και στην τηλεοραση και στο ιντερνετ. εμεις στο σπιτι το συμβουλευομαστε και βλεπουμε συγκεκριμενα προγραμματα, σε συντριπτικη πλειοψηφια ταινιες που μας αρεσουν και οταν δεν εχει κατι καλο, βλεπουμε ταινιες δικες μας στο home cinema η πηγαινουμε στο κανονικο σίνεμα η βγαινουμε εξω με φιλους.
    δεν ξερω κανεναν να τον εχουν δεσει στην καρεκλα να βλεπει μαλακιες. οποιος το κανει, θελει και το κανει.(btw χωρις αποκωδικοποιητη, χανεις τα καλυτερα)
    Kάποτε, πριν βάλω inet, τις ώρες που δεν μπορούσα να βγω και καθόμουν σπίτι ήμουν αναγκασμένος να βλέπω συνέχεια τηλεόραση, γιατί σε κάθε δωμάτιο υπήρχε από μία και από ένα άτομο κολλημένο σε αυτή.
    Ακόμα και να ήθελα να κάνω κάτι πχ να διαβάσω ή να ακούσω μουσική, δεν μπορούσα με την tv ανοιχτή.
    Κι αντί να βλέπουν καμιά ταινία ή καμιά σειρά της προκοπής, βλέπανε όλο αηδίες, ριάλιτι, ηλίθιες εκπομπές μαγειρικής, κουτσομπολίστικες μαλακίες και σαπουνόπερες.
    Ε αναγκαστικά δεν είχα και πολλές επιλογές.
    Και το λέγα, άλλο ένα next top model και δεν τη γλιτώνω την αυτοκτονία !
    Υou don't know the power of the darkside...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athenz
    Posts
    338
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Το μονο προβλημα ειναι στις συζητησεις που δεν εισαι επαρκης ενημερωμενος για το τι "παιζει" στα ΜΜΕ καθε φορα.
    Το αντίθετο θα έλεγα, παραπληροφόρηση προσφέρει η τηλεόραση κι όχι ενημέρωση.
    Οποιοσδήποτε άλλος τρόπος ενημέρωσης είναι πιο έγκυρος και αξιόπιστος.

    Τώρα αν εννοείς πως δεν είσαι ενημερωμένος σχετικά με το τι έγινε στο τελευταίο επεισόδιο του Σουλειμάν ή για το πόσο μπουτάκι έδειξε ''τυχαία'' η Έλενα Παπαβασιλείου, καλύτερα που δεν είσαι, δε χάνεις και κάτι. :P
    Last edited by Άγνωστος; 18-04-2013 at 22:01.
    Υou don't know the power of the darkside...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,789
    Quote Originally Posted by Άγνωστος View Post
    Kάποτε, πριν βάλω inet, τις ώρες που δεν μπορούσα να βγω και καθόμουν σπίτι ήμουν αναγκασμένος να βλέπω συνέχεια τηλεόραση, γιατί σε κάθε δωμάτιο υπήρχε από μία και από ένα άτομο κολλημένο σε αυτή.
    Ακόμα και να ήθελα να κάνω κάτι πχ να διαβάσω ή να ακούσω μουσική, δεν μπορούσα με την tv ανοιχτή.
    Κι αντί να βλέπουν καμιά ταινία ή καμιά σειρά της προκοπής, βλέπανε όλο αηδίες, ριάλιτι, ηλίθιες εκπομπές μαγειρικής, κουτσομπολίστικες μαλακίες και σαπουνόπερες.
    Ε αναγκαστικά δεν είχα και πολλές επιλογές.
    Και το λέγα, άλλο ένα next top model και δεν τη γλιτώνω την αυτοκτονία !
    ε, ειδες?
    δεν εφταιγε η τηλεοραση, τα ατομα στα δωματια εφταιγαν!
    χαχαχαχαχαχαχαχαχα :D

    νομιζω οτι υπαρχουν πααααααααρα πολλες επιλογες για να περναει κανεις ομορφα και δημιουργικα ωστε να μην καταφυγει στην αυτοκτονια :)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athenz
    Posts
    338
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ε, ειδες?
    δεν εφταιγε η τηλεοραση, τα ατομα στα δωματια εφταιγαν!
    χαχαχαχαχαχαχαχαχα :D

    νομιζω οτι υπαρχουν πααααααααρα πολλες επιλογες για να περναει κανεις ομορφα και δημιουργικα ωστε να μην καταφυγει στην αυτοκτονια :)
    Σίγουρα, ειρωνική ήταν η ''αυτοκτονία'', αυτό μας έλειπε τώρα. :P
    Υou don't know the power of the darkside...

Similar Threads

  1. έκλαψα επιτέλους
    By νοσταλγία in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 10-08-2011, 16:51
  2. επιτελους!!
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 04-01-2011, 20:39
  3. Επιτέλους
    By alexandros3 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 26-11-2010, 23:57
  4. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΖΩ !!!!!
    By λίτσα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 101
    Last Post: 03-09-2009, 11:24
  5. επιτέλους...
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 07-11-2008, 18:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •