Νομίζω ότι παθενω ψύχωση!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1

    Νομίζω ότι παθενω ψύχωση!

    Για σας ειμαι 25 και απο τα 19 υποφέρω απο ανχωδη διαταραχη! Εχω περάσει πολλα και με την βοήθεια του θεού οκ τα αντέχω! Αλλα και και δυο χρόνια μετα απο μια εκπομπή για τις ψυχωσεις που ειδα νομιζω οτι θα το παθω και εγω βασικα οτι συμπτώματα και να διαβασω νομιζω οτι τα παθενω!
    Last edited by Castiel; 21-06-2013 at 17:42.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    τι, τώρα που είδες την εκπομπή δε θα σε βοηθήσει ο θεός? συμπέρασμα, αυτή η εκπομπή ήταν του Αντίχριστου, μεγαλη η χάρη Του. Castiel, ή πάψε να βλέπεις εκπομπές, ή πάψε να πιστεύεις στο θεό. Θα σου έλεγα και τα δύο.
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  3. #3
    Κοίτα στο θεο δεν θα πάψω να πιστευω! Αλλα με τις εκπομπές κατι θα κανω! Any way thanks εστω και γιαυτες τις συμβουλές!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Μην πάψεις. Αλλά και γω έναν θεό που θα ασχολούνταν με το άγχος του ενός ενώ θα άφηνε έναν άλλον να πεθάνει από πείνα, τον λέω ηλίθια κατασκευή, δίχως καμία λογική. Αλλά πάλι, ο καθένας ό,τι χρειάζεται φτιάχνει.+ευλόγησον δέσποτα+
    Τώρα, όσο ψάχνεις για συμπτώματα, εφόσον έχεις αυτή την ροπή αυτόν τον καιρό, και είσαι αγχωμένος, θα σου τα φορτώνεις όλα, αν μπορείς να τ'αποφύγεις, καλύτερο για σένα. Αποφόρτιζε όσο μπορείς.
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  5. #5
    Βασικα θελω να ξερω, γίνεται διαβάζοντας συμπτώματα να νομιζεις οτι τα εχεις κιολας δηλαδή να τα (ζεις)?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Συμπτώματα άγχους, ναι, αλλά ψύχωσης δε νομίζω. Περίμενε να σου απαντήσουν κι άλλοι όμως, γιατί δεν απαντάω με σιγουριά.
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  7. #7
    Οταν λεω τα ζω δεν ακουω φωνές ουτε βλεπω πραγματα που δεν υπαρχουν και ουτε με παρακολουθουν απλα, π. χ μερικες φορες εχω τιν εντύπωση οτι με ειρωνευονται και μετα σκέφτομαι οτι εγω πεταω μαλακιες και εχουν δικιο που το κανουν.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Castiel, αυτό μπορεί να είναι απλά ανασφάλεια, δε χρειάζεται να βάζεις στο νου σου την ψύχωση, νομίζω πως έχεις πράγματι επηρεαστεί πολύ. Δεν είναι πιθανότερο να αγχώθηκες απ' ό,τι είδες? Γιατί νομίζεις πως σε ειρωνεύονται?
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Castiel View Post
    Βασικα θελω να ξερω, γίνεται διαβάζοντας συμπτώματα να νομιζεις οτι τα εχεις κιολας δηλαδή να τα (ζεις)?
    Castiel αυτο το προβλημα με βασανιζει χρονια τωρα!!! Κατα περιοδους μ γινεται εμμονη οτι εχω μια ασθενεια (σοβαρη) και καταληγω να ζω με την ψευδαισθηση οτι την εχω. αρχικα μπαινω στον ιντερνετ και βλεπω τα συμπτωματα, ξεκιναω να τα σκεφτομαι ξανα και ξανα με αποτελεσμα να καταληγω να πειθω τον ευατο μου οτι τα εχω. Την τελευταια φορα που εγινε, κρατησε μια βδομαδα οπου νομιζα οτι ειχα 3 ειδη καρκινων (!). Κυριολεκτικα ζουσα σαν να τους εχω, μια βδομαδα και, εχασα κιλα απο το αγχος μου, νομιζα οτι εχω ολα τα συμπτωματα και εν τελη δεν μπορουσα να ηρεμησω. Δεν ξερω, μολις μαζεψω καποια χρηματα θα παω σε ψυχολογο γιατι δεν παλευεται η κατασταση.

  10. #10
    Quote Originally Posted by 1-555-Confide View Post
    Castiel, αυτό μπορεί να είναι απλά ανασφάλεια, δε χρειάζεται να βάζεις στο νου σου την ψύχωση, νομίζω πως έχεις πράγματι επηρεαστεί πολύ. Δεν είναι πιθανότερο να αγχώθηκες απ' ό,τι είδες? Γιατί νομίζεις πως σε ειρωνεύονται?
    Δεν ξέρω ρε συ ισως να ειμαι οντος ψυχωτικος γιαυτο! Κιτα αυτο αρχισε οταν ενας φιλος μου μου ειχε πει οτι ειμαι ( για σας) και το πηρα στα σοβαρα και δεν ξερω ρε φιλε ειμαι και λιγο ανώριμος κανω κατι καφριλες που και που! Δεν ξέρω man θα παω σε ενα ψυχίατρο που βρηκα ( καθηγητής πανεπιστημίου) και ετσι και μου πει εισαι σχιζοφρενής θα παω να κλειστό στο δάφνη να ισιχασω! Thanks πάντως που ασχολείσαι μαζη μ και απαντας στις ερωτήσεις μου!

  11. #11
    Quote Originally Posted by JimM View Post
    Castiel αυτο το προβλημα με βασανιζει χρονια τωρα!!! Κατα περιοδους μ γινεται εμμονη οτι εχω μια ασθενεια (σοβαρη) και καταληγω να ζω με την ψευδαισθηση οτι την εχω. αρχικα μπαινω στον ιντερνετ και βλεπω τα συμπτωματα, ξεκιναω να τα σκεφτομαι ξανα και ξανα με αποτελεσμα να καταληγω να πειθω τον ευατο μου οτι τα εχω. Την τελευταια φορα που εγινε, κρατησε μια βδομαδα οπου νομιζα οτι ειχα 3 ειδη καρκινων (!). Κυριολεκτικα ζουσα σαν να τους εχω, μια βδομαδα και, εχασα κιλα απο το αγχος μου, νομιζα οτι εχω ολα τα συμπτωματα και εν τελη δεν μπορουσα να ηρεμησω. Δεν ξερω, μολις μαζεψω καποια χρηματα θα παω σε ψυχολογο γιατι δεν παλευεται η κατασταση.
    χαχαχαχ φιλε jimM τα ιδια σκατα ειχα παλιά αλλα με καρκίνο στο κεφάλι αστα ειχα κανει μαγνητική για να βεβαιωθώ οτι δεν το εχω! Τι αρρώστια ειναι αυτή που μας δερνει ρε man ελεος! Εχει καταντήσει γέλια κανε υπομονή ρε man θα περασει τι στο π@@τσο μεχρει τα γεράματα θα τιν έχουμε?

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    14
    χαχαχαχαχα αστα να πανε, εγω συνεχιζω να πιστευω οτι μονο του δεν περναει, ψυχολογο θελει αλλα δεν υπαρχει χρημα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Castiel, είναι ωραίο που γελάς μ'αυτό που ζεις. Αυτό σε μένα μοιάζει να μπορείς να το κοιτάς απ΄έξω κάποιες φορές, ή τουλάχιστον "από πάνω του", νομίζω πως κάτι τέτοιο βοηθάει να του δώσεις απομυθοποιητικές διαστάσεις.
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  14. #14
    Quote Originally Posted by 1-555-Confide View Post
    Castiel, είναι ωραίο που γελάς μ'αυτό που ζεις. Αυτό σε μένα μοιάζει να μπορείς να το κοιτάς απ΄έξω κάποιες φορές, ή τουλάχιστον "από πάνω του", νομίζω πως κάτι τέτοιο βοηθάει να του δώσεις απομυθοποιητικές διαστάσεις.
    tha gelaw pio poly tin tetarth pou exw to rantebou na dw ti tha mou pei o froyd ! re file pia simptomata briskonte se (anasfalies ) pou eipes pio panw? sorry gia ta greeklish !

Similar Threads

  1. νομιζω θα αυτοκτονισω
    By alithia in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 20
    Last Post: 01-01-2013, 23:12
  2. νομίζω ότι εχω πάρκινσον
    By elis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 29
    Last Post: 30-04-2011, 13:31
  3. Νομίζω οτι έχω κατάθλιψη.
    By gfa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 58
    Last Post: 17-04-2011, 21:33
  4. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΞΑΝΑΓΥΡΝΑΕΙ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 08-12-2010, 12:05
  5. νομιζω...
    By maraki26 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 07-08-2008, 17:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •