Να επισκευτώ έναν γιατρό (για διάγνωση διπολικής) ή όχι? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 54
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    18
    Άρα για να βγάλω κι εγώ ένα συμπέρασμα...θεωρείς ότι σε γιατρό είναι περιττό να πάω μιας και μπορώ να αντιμετωπίσω τα προβλήματα που λέω με προσωπική ανάταση και βελτίωση των διαπροσωπικών μου σχέσεων, χωρίς την χρηση χαπιών. Η ψυχοθεραπεία από την άλλη ίσως μου φανεί χρήσιμη. Σωστα?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    κυκλοθιμικοσ ασ πουμε ειναι ενα θεματακι αμα το αφησεισ να σε κανει κουμαντο
    ειναι προβλημα αμα το χεισ οπωσ το χεισ εσυ δεν ειναι
    κ εξηγω τερματισμενοσ ειναι αυτοσ που αλλαζει διαθεση παρα πολυ γρηγορα και αντοχη και στα δυο διφορουμενα συναισθηματα
    ειναι σαν να κανεισ γυμναστικη σε πεντε οργανα στο γυμναστηριο αλλα να βγαζεισ προπονηση 45 λεπτων κ οχι 15
    καθε προβλημα που εχεισ αν το τερματισεισ γινεται οπλο σου θα σου πω παρακατω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Quote Originally Posted by mars1 View Post
    Άρα για να βγάλω κι εγώ ένα συμπέρασμα...θεωρείς ότι σε γιατρό είναι περιττό να πάω μιας και μπορώ να αντιμετωπίσω τα προβλήματα που λέω με προσωπική ανάταση και βελτίωση των διαπροσωπικών μου σχέσεων, χωρίς την χρηση χαπιών. Η ψυχοθεραπεία από την άλλη ίσως μου φανεί χρήσιμη. Σωστα?
    καλα το πασ ανα και πολυ επιστημονικα μπορω να σου πω τουσ στοχουσ αλλα τη δουλεια εσυ θα την κανεισ και ειναι ευκολη αμα ξερεισ που στοχευεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    πχ εγω ειμαι σπαζοκλαμπανιασ μεγαλοσ αυτο ειναι προβλημα στισ διαπροσωπικεσ σχεσεισ αλλα αμα το τερματισω και το βγαζω οπου θελω ειναι οπλο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    18
    Ωραία για το ότι δεν αντέχω να είμαι σε παρέα με πολλά άτομα? Έχω φύγει αρκετές φορές από το μαγαζί που καθόμαστε άλλοτε βρίσκοντας ηλίθιες δικαιολογίες και άλλοτε τελείως ξερά. Επίσης πέριση είχαν κανονισει διακοπές όλοι μαζί να πάνε σε ένα νησί και τελευταία στιγμή το ακύρωσα. Χρήματα είχα και άδεια απλά προτπίμησα να μη πάω γιατι ένοιωθα ότι θα πέρναγα χάλια με όλους αυτούς. Και φέτος κανοίσανε 7ήμερο αλλα δεν συμμετείχα εξαρχής. Το πσκ πριν λίγες μέρες που ήταν και παρεά και κοπέλα ώρες ώρες ήταν μαρτύριο βέβαια πρέπει να ομολογήσω ότι υπήρχαν και καλές στιγμές. Απλά νοιώθω ότι κάνω προσπάθεια να βρω τις καλές ενώ οι άλλες είναι διάχυτες και έκδηλες με τη μια. Την κοπέλα μου την πρώτη μερα την είχα γραμμένη και τη δευτερη και τρίτη μερα απλά υπήρχα και φίλους και κοέλα γραμμένους. Μόνο τη μέρα του γυρισμού πείρα τα πάνω μου και φερόμουν φυσιολογικα (πιο πολυ τουλάχιστον ) στη κοπέλα μου.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    18
    Ναι κατάλαβα τι λες για τον τερματισμό. ότι κάθε αδυναμία, μλκία αν την έχεις βιώσει μέχρι τέλους την αντέχεις και μπορείς μη σε πέρνωντας από κάτω να την χειριστεις.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    αυτα για το νησι ειναι αγχοσ και το ξερεισ αυτο παει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    τωρα θα σου πω εγω για μενα να καταλαβεισ η ζωη ειναι παιχνιδι η ζωη ειναι ζουγκλα
    η ζωη ειναι μια παρτιδα ποκερ δεν εχει σημασια τι ειναι αλλα δεν κερδιζεισ παντα
    τισ πιο πολλεσ φορεσ χανεισ και απο τον εαυτο σου και απο τουσ αλλουσ
    η ωριμοτητα ερχεται οταν χανεισ δν ερχεται οταν κερδιζεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    δεσ την τι κανουν οι αθλητεσ τησ εθνικησ ομαδασ μπασκετ και παρατηρα ολοι αθλητεσ ειμαστε
    διαμαντιδησ σπανουλησ τον αλλο με τη μυτη κλπ δεσ τι κανουν και προσπαθησε να σκεφτεισ τι νιωθουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    μαλλον σε κανει κουμαντο η διαθεση σου τωρα ειδα αυτα με το νησι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    18
    Εμ αυτό λέμε αν την έκανα εγώ κουμάντο δεν τηα υπήρχε θέμα. Εν τω μεταξύ δεν έχεις σχολιάσει καθόλου το σκηνικο που για μήνες φοβόμουνα να κοιμιθώ εξαιτίας του "σεισμού" που νόμιζα ότι υπήρχε μεταξύ ύπνουν και ξύπνιου. Διάβασε το στο πρώτο μου ποστ και πες μου μια άποψη αν θες. Για μένα αυτό ήταν το πιο σημαντικό και με ταλαιπώρησε αρκετά.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    αυτο παλευεται ανετα και ειναι τοσο μεγαλη βλακεια που δεν αξιζει καν ποτε κοιμοσουν;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    18
    Τι εννοείς πότε κοιμόμουν? Πάντα κοιμόμουν... Εκτός αν εννοείς πότε έγινε το σκηνικό. Που ήταν πριν καν 4-5 χρόνια και μετά κράτησε για κανα 6μηνο ο φόβος για τον ύπνο. Σόρρυ αλλά το ότι βγήκα στο μπαλκόνι και ούρλιαζα τα ξημερώματα μόνο φυσιολογικο δεν μου φαίνετα. όσο το σκέφτομαι φρικάρω χαχααχ.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    τι ενοεισ παντα κοιμοσουν κοιμοσουν κανονικα;το βραδυ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    18
    Ε ναι... πέρα από καναν εφιαλτη που με ξύπναγε ναι μια χαρά κοιμόμουνα το βραδυ.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. αντιμετώπιση διπολικής διαταραχής
    By athina_christin in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-10-2011, 11:03
  2. εναν γιατρο να με θεραπευσει..
    By el.gre in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 15-03-2011, 10:50
  3. πώς θα βρω έναν καλό γιατρό?
    By simone in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 26-08-2010, 13:44
  4. Ψαχνω εναν καλο γιατρο !!!!
    By tonny in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 01-01-2009, 18:49
  5. ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ!
    By Marley in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 27
    Last Post: 09-09-2008, 19:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •