Κακοποιητική σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875

    Post Κακοποιητική σχέση

    Είχα μια σχέση με κάποιον που δεν μου φερόταν καλά, με έπαιρνε τηλέφωνο εδώ και 4 χρόνια μόνο για το σεξ κάποια στιγμή με βίασαν με ένα φιλο του σε αυτό έπεισα τον εαυτό μου ότι έφταιγα εγώ προσπάθησα να απομακρυνθω πολλές φορές, ήθελα να πιστεύω ότι η κατάσταση θα άλλαζε. Τον αγάπησα παρά πολύ είχα τόση λαχτάρα να τον συναντήσω δεν ήθελα να δω την πραγματικότητα μέχρι που πριν ένα μήνα με πήρε τηλέφωνο να με ρωτήσει αν μου ήρθε η περίοδος του είπα ότι έχει τελειώσει και δεν μου είπε αν θέλω να βρεθούμε από τότε ούτε ξαναπήρε ούτε ξαναβρεθήκαμε από ότι φαίνεται τελείωσε δεν θα ξαναπάρει πότε πια ούτε υπάρχει πια περίπτωση να τα ξαναβρούμε. Είμαι πολύ στεναχωρημένη. Τι να κάνω για να νιώθω καλύτερα;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    να κοιτάξεις να αγαπήσεις τον εαυτό σου... αν δεν το κάνεις εσύ δε θα το κάνει..... κανείς . και νομίζω οτι αυτό που περιγράφεις παραπάνω δεν είναι σχέση αγάπης.. είναι κάτι άλλο. Κοίταξε να σώσεις τον εαυτό σου απο τάχα έρωτες... να εύχεσαι να μην εμφανιστεί θα πονέσεις μία φορά και θα τελειώσει...
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Quote Originally Posted by Κλειδί Σκέψης View Post
    να κοιτάξεις να αγαπήσεις τον εαυτό σου... αν δεν το κάνεις εσύ δε θα το κάνει..... κανείς . και νομίζω οτι αυτό που περιγράφεις παραπάνω δεν είναι σχέση αγάπης.. είναι κάτι άλλο. Κοίταξε να σώσεις τον εαυτό σου απο τάχα έρωτες... να εύχεσαι να μην εμφανιστεί θα πονέσεις μία φορά και θα τελειώσει...
    Συμφωνω απολυτα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Με πειράζει που ήμουν ένα σκουπίδι γι'αυτόν

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,760
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Με πειράζει που ήμουν ένα σκουπίδι γι'αυτόν
    Νικη
    εχεις καποια βοηθεια απο καπου? συζητας με καποιον τα προβληματα σου? καποιον ψυχολογο ισως?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    24
    γιατι επετρεψες να σου συμβει κατι τετοιο?κοιτα να τα χεις καλα με τον εαυτο σου να τον αγαπησεις και να μην αφησεις να σε εκμεταλευονται

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Πηγαίνω σε ψυχίατρο παίρνω αγωγή τα zalasta εχω ψύχωση. Όμως νιώθω μόνη

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,760
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Πηγαίνω σε ψυχίατρο παίρνω αγωγή τα zalasta εχω ψύχωση. Όμως νιώθω μόνη
    μιλατε καθολου για τις σκεψεις σου και τα προβληματα σου η μονο σου γραφει φαρμακα?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    24
    niki εχεις φιλους η καποιον περα απ τον ψυχολογο σου να μιλας?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Δεν του μιλάω για τις σκέψεις μου ντρέπομαι του μιλάω για τα πράγματα ως έχουν μόνο. Εχω μια φιλη

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Το μόνο που θέλω είναι να κοιμάμαι να μην νιώθω τίποτα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Το μόνο που θέλω είναι να κοιμάμαι να μην νιώθω τίποτα
    Για μισο λεπτακι ... τι διαβαζω εδω? Δεν τελειωσε μια ζωη γτ καποιος μας εκμεταλευτικε. Πες πως το κομματι σας κανατε και οι δυο. Τσιγγανα να σε κλεψει στο φαναρι δεν θα αντιδρασεις ετσι.
    Σκεψου.. Δεν θελεις στην ουσια να τα ξαναβρεις με αυτον. Κυκλος ηταν που εκλεισε. Και να ξανα ανοιξει ηταν αυτο που πραγματικα ηθελες για εσενα? Αγαπη χρειαζεσαι και ο ανθρωπος αυτος δεν ηταν ικανος να σου δωσει... Λες να μην το καταλαβε? Σε αφησε ελευθερη να ζησεις ουσιαστικες στιγμες και οχι μονο σεξ και αντιο. Θα επρεπε να τον ευχαριστεις για την επιλογη του. Στην πραγματικοτητα δεν ηταν αυτο που χρειαζεσαι. Ντυσου στολισου και ξεκινα δραστηριοτιτες σε κοσμο,(οπως πχ φροντηστηριο ξενων γλωσσων) να βρεις το αλλο σου μισο. Δεν θελω ηττοπαθεια.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Εγώ όμως τον αγαπούσα δεν ήθελα να τον χάσω θα ήθελα να ήταν διαφορετικός όμως αυτός δεν μου φέρθηκε καλά μακάρι να μπορούσα να μην θυμάμαι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Νίκη, τι ακριβώς θα ήθελες να μη θυμάσαι? Το οτι δε σου φερόταν καλά ή οτι σε βίασε? Δεν έχεις να θυμάσαι ευχάριστες στιγμές από κάποιον που σου φερόταν τόσο απαξιωτικά...

    Να θυμάσαι, Νίκη. Να θυμάσαι από ποιά κόλαση γλύτωσες. Οταν το μυαλό σου παίζει παράξενα παιχνίδια δήθεν νοσταλγίας, να θυμάσαι αυτό που πραγματικά συνέβη. Και τότε να νιώθεις ανακουφισμένη που έκλεισε αυτό το σκοτεινό κεφάλαιο και που η ζωή σου χαμογελά και πάλι. Να θυμάσαι λοιπόν, αλλά να κοιτάς μπροστά. Να βλέπεις την κάθε μέρα σαν μιά ευκαιρία, όχι σαν επικήδειο μιάς σχέσης που υπήρξε μόνο στο μυαλό σου...

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    3
    Νικη αυτα δεν ειναι λογικα πραγματα...ο τυπος σε ειχε σαν σκουπιδη και σε βιασε...με αλλον ενα φιλο του...δεν χρειαζεται κατι αλλο για να βαλεις ενα τελος σε αυτο...την νοσταλγια και την αγαπη προς αυτον...ειναι απλα ενα κολλημα/ψυχωση που ειχες με αυτον...θα υπαρξει σιγουρα ο καταλληλλος για σενα εκει εξω...καποιος που θα σε προσεχει,αγαπαει δεν θα σε πληγωνει και πολλα αλλα.....οσο αναφορα αυτο το καθικι.. θα σου ελεγα να μην ξανασχοληθεις με αυτον...και στον πιο δυσκολο για σενα κομματι ...να τον καταγγειλεις και να μαθει οτι δεν εισουν ενα κομματι κρεας...και απλα μονο για sex..και μην ξεχνας οτι ετσι θα βοηθησεις και την επομενη κοπελα που θα πεσει στα δυχτια του....

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 22:23
  2. Απορία για κακοποιητική σχέση...
    By elenh in forum Κακοποίηση
    Replies: 34
    Last Post: 18-09-2011, 21:53
  3. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  4. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 19:49
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •