Αμάν
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5

Thread: Αμάν

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315

    Αμάν

    φτάνει να μου υπενθυμίζουν όλοι που έχω μείνει πίσω και τί δεν έχω κάνει καλά.Αυτό το γράφω με αφορμή μια συζήτηση που έκανα με τον αδερφό μου.Του είχα πεί ότι θέλω να πάω να δώσω αγγλικά αλλά τελικά αντί να κάνω αγγλικά φροντιστήριο ξεκίνησα γυμναστήριο και δεν μου περισσεύουν λεφτά.Και επίσης έχω και τα μαθήματα της σχολής που διαβάζω αυτό το διάστημα.Και συζητούσαμε χτές και με ρωτάει πάλι "με τα αγγλικά τί έκανες?" και του λέω δεν έχω λεφτά να κάνω τώρα ιδιαίτερα.Και μου λέει "μαλακίες κάνεις και τέτοια".Τέσπα, μπορεί να φαίνεται μηδαμινό το γεγονός αλλά τώρα τελευταία συνέχεια με μειώνουν λέγοντας μου πράγματα τα οποία δεν έχω κάνει κτλπ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Mariafil , μην υπολογιζεις κανεναν . Θα κανεις αυτο που σου αρεσει , κ δεν εχεις αναγκη να λογοδοτεις σε κανεναν . Και ασε τα αμαν ,κ μην δινεις θαρρος σε κανεναν ωστε να διανοηθει να σου κανει παρατητηρηση . Γραφτους ολους .

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν κ καταλαβενω μεν το τροπο που σκεφτεσε μαλον αυτο που ισως σου λειπει ειναι ανθρωποι να σε καταλαβενουν

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    mariafil να κάνεις αυτό που σου αρέσει,αυτό που θέλεις περισσότερο κ αυτο φυσικά που αντέχει η τσέπη σου χρυσό μου!
    Να δέχεσαι συμβουλές από τους ανθρώπους αλλά να κρατάς αυτές που πιστεύεις πως θα σε ωφελήσουν.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,748
    μαρια αυτη η διαθεση (ελεγχου- πατροναρισματος) δεν εμφανιζεται ξαφνικα μια ωραια μερα. προφανως ετσι λειτουργουσατε ανεκαθεν ειτε στην οικογενεια, ειτε με τον αδερφο και τωρα εχει παγιωθει μια κατασταση.
    με λιγα λογια, δεν εχεις βαλει τα ορια σου...
    μπορεις να το κανεις και τωρα, αλλα θα ειναι πιο δυσκολο σε μια κατασταση χρονων και ΕΙΔΙΚΑ μεσα στην οικογενεια σου.
    με καθε τετοια αφορμη, θυμιζε οτι εσυ αποφασιζεις και δεν χρειαζεσαι κηδεμονα.
    ΟΜΩΣ, μην αποδεικνυεις ολες τις υπολοιπες ωρες οτι αυτο ακριβως χρειαζεσαι... οταν εχεις την ευθυνη του εαυτου σου, την εχεις εφ ολης της υλης και το παιρνουν το μηνυμα οι αλλοι, θελουν- δε θελουν...

Similar Threads

  1. ΑΜΑΝ ΠΙΑ!!!ΕΛΕΟΣ
    By lilium in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 20-02-2011, 20:28
  2. τρεμω ασχημο ονειρο παλι αμαν
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 29-04-2010, 22:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •