Πότε θα ξυπνήσουμε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139

    Πότε θα ξυπνήσουμε?

    Μετά και το τελευταίο εκλογικό αποτέλεσμα τείνω να πιστέψω οτι κοιμόμαστε κανονικά. Τα σχόλια δικά σας...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    248
    αποδυναμωμένος δικομματισμός, οριακή κυβέρνηση που δεν έχει περιθώρια τσαμπουκά, η μεγαλύτερη αντιπροσώπευση αριστερών σχημάτων των τελευταίων δεκαετιών και μια γαρνιτούρα καραγκιόζη ,για να μην ξεχνάμε τί είμαστε ακόμα οι έλληνες...
    Πού το κακό; εμένα μ\'αρέσει!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Θα μου άρεσε αν δεν σχηματιζόταν αυτοδύναμη κυβέρνηση. Δεν νομίζεις οτι θαπρεπε να πάρουν αυτο το μάθημα?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    248
    ...δεν θεωρώ ότι παίρνουν από μαθήματα οι πολιτικοί. Θα γινόταν ένα μπάχαλο που θα μας ταλαιπωρούσε όλους. Επιπλέον, δηλώνω φανερά ότι δεν ψήφισα την κυβέρνηση, μα δεν θεωρώ ότι υπήρχε σαφής και έντονη δυσαρέσκεια. Περισσότερη θυμάμαι για το πασοκ το 2004

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by liberchild
    Θα μου άρεσε αν δεν σχηματιζόταν αυτοδύναμη κυβέρνηση. Δεν νομίζεις οτι θαπρεπενα πάρουν αυτο το μάθημα?


    εκ των υστερων θα πω οτι αυτο δεν θα ηταν καλο.
    Το πιο πιθανο θα ηταν να πηγαιναμε παλι σε εκλογες με αυξημενες πιθανοτητες να επαιρναν 170 εδρες.

    Το καλυτερο που μπορουσε να γινει πλεον ειναι το χθεσινο αποτελεσμα.
    Ειναι βεβαιο οτι μπαινουμε σε μια νεα εποχη, οπως το 1981.
    Μενει να δουμε τι σημαινουν ολα αυτα για τον υπολοιπο κοσμο.
    Ας εχουμε υπομονη να δουμε το πρωτο εξαμηνο του 2008.
    Θα ειναι κρισιμο κρας τεστ για ολους.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Θα ήθελα για αλλαγή μια ενωμένη χώρα δίχως φανατισμούς και κομματικές αντιπαραθέσεις. Να είμαστε λιγότερο επικριτικοί για λάθη που θα τα έκανε ο καθένας, περισσότερο απαιτητικοί για την ποιότητα ζωής του έλληνα που έχει μυαλό αλλα το χρησιμοποιεί με λάθος τρόπο. Θα γούσταρα έτσι για αλλαγή να ακούσω πως η Ελλάδα δεν έχει μόνο σπουδαία ιστορία αλλα και σπουδαίο παρόν.

    Απο την άλλη δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο. Ούτε ο κολλητός μας δεν θέλουμε να πάει πιο μπροστά απο μάς. Θα πέσουμε και θα πάρουμε μαζί όσους μπορούμε......

    Χαίρε ελλας, ελπίζω όσοι μεγαλώσαν και παραμείναν καλόψυχοι να μην ενδώσουνε ποτέ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •