δε ξερω τι να κανω με το αγορι μ ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    2

    δε ξερω τι να κανω με το αγορι μ ??

    καλησπερα σας,εδω και 1χρονο εχω μια σχεση,η πρωτη μου ουσιαστικα μ ενα παιδι 22χρονων,εγω ειμαι 20!!μεσα στουσ 2πρωτους μηνες ολοκληρωσαμε και ηταν η πρωτη μου φορα!γενικα ειμαστε καλα,αν και στην αρχη μεχρι και τωρα τριτα ατομα προσπαθησαν να μας επηρεασουν αρνητικα και να μας χωρισουν αλλα δε τους αφησαμε!!το αγορι μου λοιπον ειναι πολυ δυσκολα οικονομικα οπως ολοι μας,μενει με τουσ γονεισ του και με την χωρισμενη αδερφη του και τα 2της παιδια ,τα οποια συνεχεια του βαζουν να προσεχει,!!στην αρχη δεν ειχε δουλεια και σπουδαζε σε μια σχολη εδω στη πολη μας και ειχε σχετικα καλη διαθεση ενω δεν ειχε χρηματα και παρολο που εγω σπουδαζα σ αλλη πολη και δεν ερχομουν συχνα οταν ερχομουν βρισκομασταν καθημερινα και καναμε ερωτα οποτε βρισκαμε χωρο και χρονο και γνωριστηκα με τους δικουσ του απο την αρχη,εδω και 3μηνες που αρχισε να δουλεευει χωρισ να πληρωνεται εχει χασει πολλα κιλα ενω ειναι ηδη αδυνατος κατα πολυ,δεν εχει καμια ορεξη για σεξ και οταν παω να τον προσεγγισω λεει οτι ειναι κουρασμενοσ και οτι εχει πολλα να σκεφτει και δεν μπορει..δεν θελω να τον πιεζω αλλα τι να κανω?τον ρωτησα αν δεν με βρισκει αρκετα ελκυστικη και μ ειπε πωσ δεν ειναι αυτο ! και οντωσ βλεπω και οτι γενικα και με τουσ φιλουσ του δεν εχει ορεξη,ουτε πολυβγαινει,εχει κλειστει στον εαυτο τ!!Προσπαθω να ειμαι διπλα του και να τον κανω να μου ανοιχτει αλλα μου λεει οτι δεν αντεχει τη κατασταση στο σπιτι και στη δουλεια του,πολλα ατομα μ λενε οτι μπορει να του εχω πει οτι μ λειπει ερωτικα πρεπει να του δειξω κιολασ αλλα δισταζω γιατι αν τον πιεσω παραπανω ισως να νιωσει οτι δνε τον καταλαβαινω!σε μια βδοαμδα τελειωνει τη δουλεια,,,να τον αφησω να χαλαρωσει και να δω πως θα πραξει η να το διεκδικησω ολο αυτο παραπανω?το θεμα ειναι οτι εχει αλλαξει σ αλλα θεματα εχει γινει πιο καλος και προσπαθει να μου δειξει πωσ νοιαζεται!!! τι να κανω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    ε βαρέθηκε ο άνθρωπος μετά από ένα χρόνο...τι να κάνει πια

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    Εδώ ο άνθρωπος καίγεται και σενα ο νους στο σεξ και στο αν σε βρίσκει ελκυστική φίλη μου!έλεος!είναι ολοφάνερο ότι το παληκάρι έχει πελαγώσει πια!μένει με 10 ατομα μαζί,δεν έχει λεφτά,δουλεύει κιολας χωρίς να πληρώνεται,τι άλλο θέλεις για να καταλάβεις πως το πρόβλημα δεν το έχει μαζίσου!ακόμα κ η ζιζέλ να ήσουνα το ίδιο θα έκανε! εαν έχεις εσύ τη δυνατότητα βοηθησέ τον ψυχολογικά,κάνε μερικά σχέδια στο μυαλό σου που θα μπορείς όμως να υλοποιήσεις και πες του τα να ονειρεύεται το παιδί για ένα ομορφότερο μέλλον...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    ρε παιδια ελεος η κοπελα προσπαθει να βοηθήσει. γιατί τόσες κατηγορίες! αν δεν ηθελε να βοηθησει δε θα ανοιγε το ποστ.

    και δεν ειναι οτι σε βαρεθηκε (συμφωνα με αυτα που λες ραφαελα) αλλά εχει κουραστει με τη κατασταση που βιώνει , οικονομικα,δουλεια,οικογεν ειακά, είναι πολλά! Δε ξερω μπορει να του επεσαν βαρια ολα αυτά.
    Αλλά με τη κατασταση που υπαρχει πλεον στη χωρα είναι δυσκολο να εισαι χαρουμενος και να ελπίζεις!
    Δυστυχώς όλα σκατά πάνε και θα πανε κ πιο σκατα.
    Δε λεω να βαλεις ενα μαυρο μαντιλι και να κλαις ολη μερα, αλλά συζητησε μαζί του. Δε συζητάτε ότι σας απασχολεί, ότι σας στεναχωρεί? η σχέση δεν ειναι μόνο σεξ, ωραίο ειναι και το σεξ και θα υπάρχει ναι αλλά όχι μεχρι εκεί γιατί αν δε στηρίζει ο ενας τον αλλο στα προβλήματά του τότε είναι λιγο επηφανειακα τα πραγματα.
    Και το να μη σε θεωρει πλεον ελκυστική με βαση αυτα που ειπες ειναι χαζό, απλά έχει αγχη το αγορι σου και κλαταρει και εχει χασει γενικά την όρεξή του!!
    Μπορείς να του πείς να πάτε και βόλτες κάπου στη φύση μαζί αν ειναι εφικτό να χαλαρώνει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    με συγχωρεις dear Gothly αλλά πάνω κάτω τα ίδια πράγματα γράφουμε,που τις είδες τις κατηγορίες?
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    ρε παιδια ελεος η κοπελα προσπαθει να βοηθήσει. γιατί τόσες κατηγορίες! αν δεν ηθελε να βοηθησει δε θα ανοιγε το ποστ.

    και δεν ειναι οτι σε βαρεθηκε (συμφωνα με αυτα που λες ραφαελα) αλλά εχει κουραστει με τη κατασταση που βιώνει , οικονομικα,δουλεια,οικογεν ειακά, είναι πολλά! Δε ξερω μπορει να του επεσαν βαρια ολα αυτά.
    Αλλά με τη κατασταση που υπαρχει πλεον στη χωρα είναι δυσκολο να εισαι χαρουμενος και να ελπίζεις!
    Δυστυχώς όλα σκατά πάνε και θα πανε κ πιο σκατα.
    Δε λεω να βαλεις ενα μαυρο μαντιλι και να κλαις ολη μερα, αλλά συζητησε μαζί του. Δε συζητάτε ότι σας απασχολεί, ότι σας στεναχωρεί? η σχέση δεν ειναι μόνο σεξ, ωραίο ειναι και το σεξ και θα υπάρχει ναι αλλά όχι μεχρι εκεί γιατί αν δε στηρίζει ο ενας τον αλλο στα προβλήματά του τότε είναι λιγο επηφανειακα τα πραγματα.
    Και το να μη σε θεωρει πλεον ελκυστική με βαση αυτα που ειπες ειναι χαζό, απλά έχει αγχη το αγορι σου και κλαταρει και εχει χασει γενικά την όρεξή του!!
    Μπορείς να του πείς να πάτε και βόλτες κάπου στη φύση μαζί αν ειναι εφικτό να χαλαρώνει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,821
    πιστευω οτι με αυτα που ζει στο σπιτι ο φιλος σου, η δουλεια χωρις αμοιβη, ειναι η σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι της υπομονης του.
    εφοσον η δουλεια τελειωνει τοσο συντομα, δες αν μετα την διακοπη αλλαξει κατι.πιθανολογω οτι αυτο τον εχει επιβαρυνει πολυ.
    γενικοτερα ομως, στασου πιο κοντα του σε ολα. βρειτε μαζι λυσεις για το πως θα προχωρησετε. μαλλον εχει χασει τις ελπιδες του κι οχι την αγαπη του για εσενα.

  7. #7
    ...κοίτα, αν έλεγες ότι έχει διάθεση για όλα τα άλλα, (τύπου φίλους/εξοδους κλπ), θα σου έλεγα ότι έχει βαρεθεί εσένα.
    Προφανώς και είναι προβληματισμένος με την κατάσταση στα άλλα επίπεδα της ζωής του, εξ ου και η πτώση της επιθυμίας του.
    Μείνε δίπλα του, αλλα δωστου να καταλάβει πόσο σε πειράζει η απομακρυνση του.
    Οχι με γκρίνια και απαιτήσεις, με κουβέντα και επικοινωνία.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Rafaela οπως καταλαβαίνεις και η ιδια τα οικονομικά κανενός δεν πρόκειται να βελτιωθουν. Μας είπες τα προβλήματα που αντιμετωπίζει. Τι ενέργειες έχει δρομολογήσει για την εεπίλυση των προβλημάτων αυτών? Και δεν εννοώ μόνο τη δουλειά, εννοώ και τα υπόλοιπα. Η γνώμη μου είναι σκούρα τα πράγματα...Και αντε σεξ δεν κάνετε, ένα τρυφερό χάδι γιατι δεν σου κάνει? Δώσε ένα περιθώριο αλλα μη φας και δράκο.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    2
    παιδια σας ευχαριστω για τα λογια σας και για να ξεκαριθισω κατι για να μην παρεξηγουμαι δε με ενδιαφερει μονο το σεξ αν ηταν αυτο μονο θα ειχα φυγει,τον αγαπαω πολυ και θελω να ειμαι διπλα του,προσπαθω λοιπον με τον τροπο μου να τον κανω να ξεχνιεται και να περνα καλα...ναι το εχουμε συζητησει καθετι που μ απασχολει και τον απσχολει το λεμε αλλα δυστυχως ο ιδιος ενω θελει να βελτιωσει τη κατασταση στο σπιτι και στη δουλεια του δεν κανει τιποτα δε ξερω γιατι ισως δισταζει να απαιτησει μου ειπε οτι θα του αρεζε να νοικιασει σπιτι μονος του να εχει το δικο του χωρο αλλα κατι τετοιο δεν ειναι εφικτο ειδικα στις μερες μας!! δε ξερω πως να τον βοηθησω περα απο το να τον ακουω και να τον κανω να ξεφευγει!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Rafaela , περιμενε μια εβδομαδα μεχρι να τελειωσει την δουλεια. Αν δεις οτι συνεχιζει να συμπεριφερεται ετσι , μπορεις να ανοιξεις μια συζητηση και να του πεις πως νιωθεις , αλλα χωρις γκρινιες . . .

Similar Threads

  1. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By adim in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 109
    Last Post: 07-11-2014, 19:42
  3. δεν ξέρω τι να κάνω....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 09-04-2013, 10:40
  4. δεν ξερω τι να κανω :/
    By maria17 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 06-01-2013, 20:12
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...
    By Loui in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 11-01-2010, 16:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •