Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 70 FirstFirst ... 891011122060 ... LastLast
Results 136 to 150 of 1042
  1. #136
    Να προσθεσω οτι η χρονια μου φετος ηταν τοσο αγχωτικη και οτι ειχα και στο παρελθον προβληματα αγχους.και να σκεφτει κανεις οτι σε μενα ξεκινισαν απο μια απλα.ζαλη μετα το μαραθονιο της θεσσαλονοκης.και μπαινω μεγαλος γιατρος στο ιντερνετ και βλεπω σκπ.ωχ λεω και εκτοτεγια ενα μηνα και βαλε ειχα.μουδιασμα στο αριστερο ποδι και μια ελαφρα αδυναμια.και λεω ελαφ1ρα γιατι ξανατρεξα και βγηκα σε τοπικο αγωνα 21 χλμ 2ος.κανω μαγνητικες ολα καλα .μετα μου ρθε το als.kai ξεκινα το μαρτυριο εκ νεου .παιδια κουραστικα .βαρέθηκε.

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Mαριαννα κ παιδια καλησπερα..το εχω ενα μηνα τωρα κ δεν εχει ηρεμησει καθολου.αλλα δυστυχως συνοδευεται με πονο στα ποδια κ θελω να τα κουναω κ συνεχεια.νιωθω σαν να με τραβανε τα νευρα απο μεσα.τσιμπηματα.πονοι ξαφνικοι.κ οι συσπασεις απλα δεν περνανε.μερα νυχτα εκει.τις νιωθω κ στον κορμο καποιες φορες.εμενα απλα ο ορθοπεδικος που πηγα τελευταια μου ειπε οτι για νευρολογικες ασθενειες θα πρεπει να κανω ηλεκτρομυογραφημα εως κ τρεις μηνες μετα τα συμπτωματα..εγω το εκανα στις δυο εβδομαδες.κ ενω ημουν οκ απο αγχοςμου κολλησε τωρα οτι εχω als.το ηλ/μα μου ηταν οκ αλλα τωρα πιστευω οτι το εκανα νωρις.εσεις τι συμπτωματα εχετε?εχετε καθολου πονο η αυτα που εχω εγω?συσπασεις ολη μερα?παιδια εχει αρχισει κ μου στριβει κ το κουλο ειναι οτι δεν ξερω που να βαλω τα ποδια μου.σαν να συμπιεζεται το αιμα μεσα κ να με τρελαινει.

  3. #138
    Παιδια ειμαι σε απογνωση δεν ξερω τι να κανω αισθανομαι τοσο αδυνατος.ασε που εχω ξεφτιλιστη.6 νευρολογους εχει η πολι μου πηγα και στους 6.επομενος καταλαβενεται τι παιρνω.χαλια χαλια χάλια

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Σε ψυχιατρο εχεις παει?περιεγραψε λιγο το συμπτωμα με τις συσπασεις κ ποσο καιρο το εχεις?

  5. #140
    Τζινα πονο δεν εχω απλα εχω αυτες τις.μαμοσυσπασεις εγω εκανα το 1 μυογραφιμα πριν 2 μηνες και το 2 πρι 15 ημερες.απλα.δεν ηρεμω με τιποτα

  6. #141
    Πηγα και παιρνω αγωγη εδω και 15μερες.αλλα.τιποτα μερικες.συσπασεις εναι μικρες αλλες πιο εντονες αλλες ανεπεσθητες.πιο πολυ στις γαμπες .ευχαριστω για το ενδιαφέρον

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Κανε υπομομη.ειναι σιγουρα αγχωδη διαταραχη.στον μηνα πανω θα δεις πολλες αλλαγες..μονο υπομονη χρειαζεται κ μην κοψεις την αγωγη..ολα καλα θα πανε..εγω τα εχω κανει πανω μου..εχω παρει αγωγη στο παρελθον κ ξερω πως αυτα που νιωθω τωρα δεν ειναι ψυχοσωματικα

  8. #143
    Γεια σας παιδιά πάλι. Λοιπόν εμένα όλα ξεκίνησαν από έναν πόνο ψηλά στο πόδι. Εκεί που καθόμουν ένα βράδυ και διάβαζα στις μαξιλάρες στο πάτωμα σηκώνομαι και αντιλαμβάνομαι ότι με πονάει πολύ το δεξί πόδι ψηλά. Υπέθεσα θα πιάστηκα. Το βράδυ για να γυρίσω πλευρό αγανακτούσα. Το πρωί πήγα με το ζόρι στη δουλειά. Ε μετά από κανένα 2ημερο το πόδι ήταν τελείως καλά. Έκανα μαγνητική στο ισχύο δεν βρέθηκε κάτι. Και από εκεί και πέρα ξεκινάει ο γολγοθάς. Ξεκινάνε οι συσπάσεις κυρίως σε πόδια αρχικά. Μετά και στις παλάμες και πότε πότε και στο πρόσωπο. Βλέπω τα δάχτυλα μου να κουνιούνται κάποιες φορές μόνα τους και ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ!!!!!!! Πάω σε νευρολόγο άριστη νευρολογική εξέταση μου λέει. Με προτροπή μου μου δίνει μαγνητική εγκεφάλου. Όλα καλά μου λέει. Απευθύνσου σε ψυχολόγο ή ψυχίατρο. Ζήτησα τη γώμη και άλλων νευρολόγων και μου είπαν όλα καλά και με τη νευρολογική εξέταση και με τη μαγνητική. Τώρα τελευταία άρχισα να έχω και κάποια μουδιάσματα σε πόδια και χέρια που πάνε κι έρχονται. Απλά πια έχω φτάσει σε τέτοιο σημείο που δεν ξέρω αν τα παθαίνω επειδή έχω διαβάσει άπειρα πράγματα στο Internet. Πρέπει να κάνω το βήμα και να ζητήσω τη βοήθεια ψυχιάτρου. Και ο Κώστας όπως μας είπε παραπάνω έκανε το βήμα και τελικά το ξεπέρασε. Δεν πάει άλλο. Όλο αυτό είναι ένα μαρτύριο. Τζίνα μετά τη διατριβή που έχω κάνει στο internet (έχω διαβάσει τόοοοοοοσο πολύ) τα συμπτώματα που αναφέρεις μου φέρνουν στο μυαλό αυτά που δίαβαζα για το Σύνδρομο Ανήσυχων Ποδιών ΧΩΡΙΣ ΦΥΣΙΚΑ να κάνω διάγνωση. Γιατρός δεν είμαι δυστυχώς μανιακή με το Internet είμαι και πολύ ντρέπομαι που το λέω αυτό. Αχιλλέα νομίζω πως πρέπει να χαλαρώσεις. Το ότι είσαι αθλητής να ξέρεις παίζει ρόλο. Εφόσον όλες οι εξετάσεις σου είναι καλές ηρέμησε. Το ότι βγήκες δεύτερος σε 21 χλμ νομίζω λέει πολλά..Συγγνώμη για το μακροσκελές του μηνύματος.

  9. #144
    Μην εισαι τοσο σιγουρι καποτε πριστικαν οι αδενες στη βουβονοκη χωρα.αφου τξιδευα με μηχανη 15 ωρες κια ειχα φαει κολημα μετο hiv.κατασκινωσα εξω απο το αλεξανδρας.μαμα τα .και γω εχω ξαναπαρει αγωγη.ειχα κολυμα με την καρδια με την πιεση με το να μην τρελαθω με το hiv για πανω απο 5χρονια και να το παλι ξεκινησα με σκπ και ειμαι στην als.κανενας γιατρος.δεν μου πε να τις επαναλαβω αα.εγω εκει παρατιρω ολη μερα το σωμα μου.μπορει νατα.χα.και πιο παλια δε.θυμαμαι απλα.δεν τους εδινα συμασια τωρα ομος την εφαγα για τα καλα.

  10. #145
    Σε καταλαβαίνω κι εγώ βρίσκομαι σε απελπιστική κατάσταση πίστεψε με. Σίγουρη δεν είμαι για τίποτα Αχιλλέα απλά τη γνώμη μου είπα. Νομίζω ότι όλοι μας έχουμε μπει σ ένα φαύλο κύκλο και αν δεν πάρουμε δραστικά μέτρα δεν θα σταματήσει ποτέ αυτό. Πάντα κάτι θα έχουμε. Δυστυχώς δεν ξέρω πως όμως.

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Ναι βρε παιδια αλλα εγω δεν μπορω να βγαλω την μερα μου.περα απο τις συσπασεις εχω βαρια ποδια πονους σε διαφορα σημεια κ κουραζομαι στο περπατημα..εγω που δεν μασαγα πουθενα..κ εγω ειχα φοβο για σκληρυνση απο εναν γιατρο που με τρελανε κ εκανα μαγνητικες αλλα κ μετα απο αυτο δεν ηρεμησα..εγινα χειροτερα.το συνδρομο ανησυχων ποδιων το εχω δει..αλλα αφορα κυριως στο βραδυ κ στον υπνο.η ρευματολογος που πηγα μου ειπε οτι δεν εχω κατι κ δεν μου εγραψε καν εξεταση..φανταστειτε τωρα που μιλαμε βλεπω τους μυες να συσπωνται...φαινονται κανονικοτατα..εσεις τους βλεπετε?

  12. #147
    Που έκανες μαγνητικές Τζίνα; Κι εγώ δεν μπορώ να βγάλω ούτε τη μέρα αλλά ούτε και τη νύχτα. Είμαι άθλια. Και τους μύες μου τους βλέπω να συσπώνται και τα δάχτυλα κουνιούνται μόνα τους και πάλι απ την αρχή.

  13. #148
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Την πρωτη στην μαγνητικη τομογραφια βορειων προαστιων σακαρελλος..εκει μου εβγαλαν μια υποψθα εστιας 3.8 χιλιοστα σε εναν σπονδυλο κ τρελαθηκα.επανελαβα παλι στον αυχενα κ βγηκε καθαρη.επισηε εκανα στο κεφαλι κ βγηκε καθαρη..στο ρεα οι δευτερες.

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Εσυ Μαριαννα θες να τα κουνας συνεχεια?νιωθεις καθολου πονο η νευροπονο?ποσο εκαιρο τα εχεις?νιωθω σαν να συμπιεζεται το αιμα μεσα στα ποδια?

  15. #150
    Με καθαρές μαγνητικές κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει φόβος σε κανέναν μας. Αλλά δυστυχώς δεν φεύγει ο φόβος και λόγω συνέχισης των συμπτωμάτων και λόγω Internet και λόγω μη εμπιστοσύνης σε ορισμένους γιατρούς. Άρα ποια είναι η λύση; Αν την βρείτε πείτε τη και σε μένα. Καλό μεσημέρι σε όλους. Με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναμπώ.

Page 10 of 70 FirstFirst ... 891011122060 ... LastLast

Similar Threads

  1. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •