Φοβος για HIV
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    7

    Φοβος για HIV

    Kαλησπερα και καλως σας βρηκα στο forum.
    Γενικα παντα σε ολες τις παρεες υπαρχει η προταση ώστε η παρεα να παει σε έναν οικο ανοχης.πολύ φιλοι μου πηγαιναν καιρο τωρα αλλα εγω ειμουν αρνητικος γιατι ειχα σεξουαλικες επαφες με κοπελες μου οποτε δεν το χρειαζομουν. Ωστοσο το τελευταιο διαστημα φιλοι μου ειχαν ερθει στην δυσαρεστη κατασταση να μην εχουν στυση με κοπελες και κατά καποιο τροπο μου ειχαν μεταδωσει το αγχος τους χωρις να μου χει τυχει εμενα ποτε. το σκεφτομουν ολοι μερα και ετσι προχθες πηγα με την παρεα μου σε έναν οικο ανοχης ώστε να μου φυγει το αγχος(ετσι πιστευα τουλάχιστον). Με το που μπηκε η κοπελα στο δωματιο ειχα στυση και μου φορεσε προφυλακτικο.μου εκανε στοματικο λιγη ωρα και μετα καναμε SEX.Επειδη όμως ειχα τον φοβο μην κολλησω τιποτα της ζητησα να τελειωσω με το χερι της και όχι στο SEX. ετσι με το χερι της με εκανε να τελειωσω. όλα καλα και όλα ωραια αυτή εφυγε και εγω ντυνομουν. όταν πηγα να βγαλω το προφυλακτικο όμως χυθηκαν λιγα υγρα πανω μου. υπαρχει περιπτωση να κολλησω τιποτα? επειδη ξερω ότι ο ιος δεν αντεχει σχεδόν καθολου εξω από το σωμα. αλλα αν καποια υγρα από την κοπελα που ηταν στο εξωτερικο τμημα του προφυλακτικου πηγαν στην κεφαλη του πεους μου μολις εβγαλα το προφυλακτικο μπορει να κολλησα τιποτα?
    ευχαριστω εκ των προτερων.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    7
    ας μου απαντησει καποιος!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Καλά, δεν έκανες σεξ ούτε με προφυλακτικό γιατί φοβόσουν μην κολλήσεις τίποτε και τώρα φοβάσαι παρόλο που δεν έκανες.
    Οι φόβοι σου είναι υπερβολικοί. Να κολλήσεις μωρέ από υγρά που έπεσαν πάνω σου? Τι λες?
    Κόλλημα έχεις φάει απλά.
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    15
    Μπορείς να ενημερωθείς λιγάκι κάνοντας μια μικρή έρευνα στο google... Το πιθανότερο είναι να μην έπαθες τίποτα. Ρίξε μια ματιά όμως για να νιώσεις ασφάλεια και ίσως κάποια σιγουριά περισσότερο....

  5. #5
    ...μια εξέταση θα σου έλυνε κάθε απορία.
    πήγαινε καντην να μη ζεις με το άγχος.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Α, σεξ έκανες, δεν το είχα προσέξει καλά το σημείο που το έγραφες.
    Να σε ρωτήσω, εφόσον το ζήτημα με την έλλειψη στύσης δεν το είχες εσύ αλλά φίλοι σου, δε νομίζεις ότι και το ότι κόλλησες και από κείνο
    το άγχος, μπορεί να είναι μέρος του πώς λειτουργείς γενικότερα ψυχολογικά? Πολλά άγχη βλέπω μαζεμένα δηλαδή, το έχεις κοιτάξει ποτέ άλλοτε, το είχες ή
    σου ξεκίνησε πρόσφατα?
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    7
    καλησπερααα. γενικα δεν εχω αγχος.θα το ελεγα καλυτερα ότι εχω κολληματα. αμα μου κολλησει κατι εστω και μικρο με πειραζει πολύ και θελω να το λυσω.
    δεν το εχω ψαξει όμως.
    μετα από ποσο καιρο να παω να κανω την εξεταση ώστε να ξερω σιγουρα?
    2-3 βδομάδες?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,768
    ενεμιοφγκαντ
    νομιζω οτι ειναι απλο κολλημα ολο αυτο που σε ανησυχει.
    ο τροπος που περιγραφεις, δεν στεκει....
    κινδυνευοντας να ξερασω απ τις περιγραφες σου, θα σου απαντησω, οτι εφοσον τελειωσες με τον τροπο που περιγραφεις, δεν υπαρχει περιπτωση απο το προφυλακτικο να "χυθηκαν" δικα της υγρα πανω σου, αλλα μονο δικα σου. το χερι δεν παραγει πολλα υγρα ως γνωστον....

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ενεμιοφγκαντ
    νομιζω οτι ειναι απλο κολλημα ολο αυτο που σε ανησυχει.
    ο τροπος που περιγραφεις, δεν στεκει....
    κινδυνευοντας να ξερασω απ τις περιγραφες σου, θα σου απαντησω, οτι εφοσον τελειωσες με τον τροπο που περιγραφεις, δεν υπαρχει περιπτωση απο το προφυλακτικο να "χυθηκαν" δικα της υγρα πανω σου, αλλα μονο δικα σου. το χερι δεν παραγει πολλα υγρα ως γνωστον....
    Μας αποτελειωσες και εσυ τωρα..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,768
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Μας αποτελειωσες και εσυ τωρα..
    ( γλου γλου):p:o

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    7
    τα υγρα της κοπελας δεν θα ηταν στο προφυλακτικο εφόσον καναμε σεχ εστω και λιγο?
    απλα μετα συνεχισε με το χερι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,253
    Αχ.............κάτι προβλήματα-μην ξαναπας αγόρι μου στο πορνείο...βρες μια κοπελίτσα και ξεμπερδευε,βαλτην να κάνει και εξετάσεις πριν ολοκληρώσετε κ κράτα την....
    Κατα τα αλλα δε νομίζω να κόλλησες τίποτα,γιατί αυτες στα πορνεία.είναι οι πιο καθαρές-κάνουν συνέχεια εξετάσεις!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    7
    τα υγρα της κοπελας δεν υπηρχαν πανω στο προφυλακτικο αφου καναμε σεχ εστω και για λιγο?
    απλα μετα χρησιμοποιησε το χερι της.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    7
    ευχαριστω πολυυυυ.σορρυ για που επανελαβα το μηνυμα δεν μου το χε φορτωσει.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    9
    Καλησπερα Enemy.
    Λογω επαγγέλματος νομιζω πως μπορω έστω και λιγο να σε βοηθησω στον προβληματισμο σου.
    Μαθε λοιπον μερικα πραγματα πουυ θα σε βοηθησουν να ξεπερασεις τον προβληματισμο σου.
    Οι κύριοι τρόποι μετάδοσης του HIV είναι μέσω της σεξουαλικής επαφής( με της στοματικής , πρωκτικής και κολπικής σεξουαλικής επαφής), με τις μεταγγίσεις αίματος, με τις μολυσματικές υποδερμικές βελόνες, από τη μητέρα στο παιδί (μέσω της εγκυμοσύνης, του τοκετού και του θηλασμού) και μέσω του βλεννογόνου μόνο όταν υπάρχουν μικροποσότητες μολυσμένου αίματος. Η πλειονότητα των HIV λοιμώξεων αποκτούνται διαμέσου σεξουαλικών επαφών που γίνονται χωρίς τη χρήση προφυλακτικού.
    Για να μολυνθείς λοιπόν θα πρέπει, η κοπέλα ναι μεν να έχει τον ιό, αλλά και εσύ να έχεις έρθει σε άμεση επαφή με αυτόν μέσω των υγρών της.Δηλαδή στην περίπτωση του στοματικού, να περιείχε μικροποσότητες αίματος ο βλεννογόνος του στόματός της, το προφυλακτικό να ήταν σκισμένο κλπ με αποτέλεσμα ον ιος να περασειι στον οργανσιμο σου μεσω του πεους σου.
    Οσο για το κολπικο σεξ , ναι, η μεταδοση οντως ειναι πιο ευκολη οπως αναφερω και πιο πάνω αλλά θα πρεπει τα υγρα να ηρθαν σε άμεση επαφή με την κορυφη του πεους. Αυτο το γνωρίζεις εσύ και μόνο.
    Ο HIV είναι ένας ιός που μολύνει τους ανθρώπους όταν εισέρχεται στα κύτταρα του αίματος. Για να αποφύγουμε τη μόλυνση πρέπει να εμποδίσουμε το αίμα, το σπέρμα, το κολπικό υγρό, το μητρικό γάλα κάποιου μολυσμένου ατόμου να μπει στο σώμα μας μέσω του στόματος, του αιδοίου, του πέους ή των πληγών του δέρματος.
    Με το να κάνεις μια εξέταση, δεν χανεις τιποτα. Και είσαι και καλυμενος και ενημερωμενος για την επόμενη φορα.Εγω απλα σου εδωσα να καταλαβεις τον τροπο μεταδοσης του ιου.Μονο εσυ ξερεις τι πραγματικα και πως εγινε εκεινη η στιγμη.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  2. ΦΟΒΟΣ
    By annouk in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 121
    Last Post: 26-04-2012, 21:44
  3. ΦΟΒΟΣ και ΠΑΛΙ ΦΟΒΟΣ.
    By kan in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-2012, 16:17
  4. Φόβος του ύπνου/Φόβος της καρδιάς/Έλεγχος αναπνοής
    By verde in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2012, 01:12
  5. φοβος
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 115
    Last Post: 20-06-2009, 23:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •