το φαινομενο ' φορουμ ' - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 128
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    εδω..
    Posts
    171
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    H αληθεια ειναι οτι η δικια σου εμπειρια , ειναι πολυ σκληρη για αποδειχτει λυτρωτικη , μαλλον το αντιθετο . Οσο για την συμπεριφορα εδω μεσα , κ η δικια μου δεν διαφερει απο αυτην της καθημερινης ζωης . Το ιδιο λεει και ο undeTermined . Πιθανον τα ατομα που παραφερονται , να παραφερονται κ στην καθημερινη τους ζωη . Το αξιοσημειωτο ειναι οτι προκειται αποκλειστικα για γυναικες . Πρεπει να πω οτι στη ζωη μου δεν εχω συναντησει υστερικο αντρα , κακοτροπο ναι . Υστερικες γυναικες , ναι . Αλλα πιστευω οτι οι υστεριες ειναι ιδιον των γυναικων ( οχι ολων φυσικα ) . Υπαρχουν ευγενεστατες γυναικες .
    προφανως εσυ που απειλησες μελη εδω και δεν παραφερεσαι καθολου να το κανεις και στην καθημερινη σου ζωη.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by roula35 View Post
    προφανως εσυ που απειλησες μελη εδω και δεν παραφερεσαι καθολου να το κανεις και στην καθημερινη σου ζωη.

    Eγω αγαπητη Ρουλα , το εκανα απαξ , κ ουδεποτε εχω παραφερθει αλλη φορα . Μερικα μελη το κανουν συστηματικα . Αυτη ειναι η διαφορα .
    Last edited by Macgyver; 16-04-2014 at 04:17.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    εδω..
    Posts
    171
    Υπαρχει μια μικρη διαφορα φιλε μου ομως,αλλο διαφωνω με καποια μελη,και αλλο απειλω!!!Καλο σου βραδυ!!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Εγω ποτε δεν μιλαω αποτομα σε κανεναν εδωπερα κ μου κανει αρνητικη εντυπωση οποιος το κανει

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by roula35 View Post
    Υπαρχει μια μικρη διαφορα φιλε μου ομως,αλλο διαφωνω με καποια μελη,και αλλο απειλω!!!Καλο σου βραδυ!!

    Eπιλεγω να μην δωσω συνεχεια στην διενεξη αυτη , η οποια ανηκει στο παρελθον . Ειναι δικαιωμα σου να εχεις οποιαδηποτε αποψη . Μου ειναι αδιαφορο .

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Eπιλεγω να μην δωσω συνεχεια στην διενεξη αυτη , η οποια ανηκει στο παρελθον . Ειναι δικαιωμα σου να εχεις οποιαδηποτε αποψη . Μου ειναι αδιαφορο .
    Oπως βλέπεις η κοινωνία του φόρουμ δεν διαφέρει και πολύ από την έξω... Ότι λες και ότι σκέφτεσαι σε στιγματίζει!!!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by undetermined View Post
    Oπως βλέπεις η κοινωνία του φόρουμ δεν διαφέρει και πολύ από την έξω... Ότι λες και ότι σκέφτεσαι σε στιγματίζει!!!

    Mε την διαφορα οτι η κοινωνια του φορουμ ειναι virtual , ψευτικη , κ αλλοιμονο σε οποιον την θεωρηση πραματικη , ειναι αρρωστημενο να ζεις σε μια ανυπαρκτη πραματικοτητα κ να την θεωρεις αληθινη . Η πραματικη κιονωνια ειναι εκει εξω , κ μας περιμενει , με τα πραγματικα προβληματα . Την ιδια γνωμη εχω κ για τα τσατ , κ οποιουδηποτε ειδους απροσωπη επικοινωνια , φιλε undetermined . Βεβαια , ευτυχως ανηκω στην παλια γενια , οπου δεν υπηρχε αυτη η παρακμη των διαπροσωπικων σχεσεων , οπου απο εργαλεια οι υπολογιστες , εγιναν μαστιγα , κ ειναι υπευθυνοι για την απομονωση των νεων παιδιων . Αν ειχες μεγαλωσει στην εποχη μου , θα καταλαβαινες την διαφορα . Αγγελος .

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Mε την διαφορα οτι η κοινωνια του φορουμ ειναι virtual , ψευτικη , κ αλλοιμονο σε οποιον την θεωρηση πραματικη , ειναι αρρωστημενο να ζεις σε μια ανυπαρκτη πραματικοτητα κ να την θεωρεις αληθινη . Η πραματικη κιονωνια ειναι εκει εξω , κ μας περιμενει , με τα πραγματικα προβληματα . Την ιδια γνωμη εχω κ για τα τσατ , κ οποιουδηποτε ειδους απροσωπη επικοινωνια , φιλε undetermined . Βεβαια , ευτυχως ανηκω στην παλια γενια , οπου δεν υπηρχε αυτη η παρακμη των διαπροσωπικων σχεσεων , οπου απο εργαλεια οι υπολογιστες , εγιναν μαστιγα , κ ειναι υπευθυνοι για την απομονωση των νεων παιδιων . Αν ειχες μεγαλωσει στην εποχη μου , θα καταλαβαινες την διαφορα . Αγγελος .
    Διαφωνω δεν ειναι ψευτικη η κοινωνια του φορουμ απλα ειναι διαφορετικη. εχω την αισθηση οτι μεσα εδω δειχνεις τον πραγματικο σου χαρακτηρα περισσοτερο απο οτι εξω κι αυτο λογω της μη διαπροσωπικης επαφης. Λες τα εσωψυχα σου εδω μεσα δειχνεις περισσοτερο εμπιστοσυνη εδω παρα εξω.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Mε την διαφορα οτι η κοινωνια του φορουμ ειναι virtual , ψευτικη , κ αλλοιμονο σε οποιον την θεωρηση πραματικη , ειναι αρρωστημενο να ζεις σε μια ανυπαρκτη πραματικοτητα κ να την θεωρεις αληθινη . Η πραματικη κιονωνια ειναι εκει εξω , κ μας περιμενει , με τα πραγματικα προβληματα . Την ιδια γνωμη εχω κ για τα τσατ , κ οποιουδηποτε ειδους απροσωπη επικοινωνια , φιλε undetermined . Βεβαια , ευτυχως ανηκω στην παλια γενια , οπου δεν υπηρχε αυτη η παρακμη των διαπροσωπικων σχεσεων , οπου απο εργαλεια οι υπολογιστες , εγιναν μαστιγα , κ ειναι υπευθυνοι για την απομονωση των νεων παιδιων . Αν ειχες μεγαλωσει στην εποχη μου , θα καταλαβαινες την διαφορα . Αγγελος .
    Nαι αλλά από την στιγμή που περνάς χρόνο εδώ μέσα , και θα συμφωνήσω με την-τον Ftatl ότι δεν είναι ψεύτικη γιατί μιλάς με κανονικά άτομα , απλά είναι απρόσωπη γιατί δεν γνωρίζεις το άτομο που μιλάς...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Mε την διαφορα οτι η κοινωνια του φορουμ ειναι virtual , ψευτικη , κ αλλοιμονο σε οποιον την θεωρηση πραματικη , ειναι αρρωστημενο να ζεις σε μια ανυπαρκτη πραματικοτητα κ να την θεωρεις αληθινη . Η πραματικη κιονωνια ειναι εκει εξω , κ μας περιμενει , με τα πραγματικα προβληματα . Την ιδια γνωμη εχω κ για τα τσατ , κ οποιουδηποτε ειδους απροσωπη επικοινωνια , φιλε undetermined . Βεβαια , ευτυχως ανηκω στην παλια γενια , οπου δεν υπηρχε αυτη η παρακμη των διαπροσωπικων σχεσεων , οπου απο εργαλεια οι υπολογιστες , εγιναν μαστιγα , κ ειναι υπευθυνοι για την απομονωση των νεων παιδιων . Αν ειχες μεγαλωσει στην εποχη μου , θα καταλαβαινες την διαφορα . Αγγελος .
    και κατι αλλο κι εμεις μεγαλωσαμε χωρις κινητα υπολογιστες φανταζομαι κι ο undetermined αν και δεν ξερω την ηλικια του. Το οτι ειμαστε νεοτεροι δεν σημαινει οτι προερχομαστε απο αλλο πλανητη και δεν ξερουμε τι γινεται εξω.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Να προσθέσω επίσης ότι και εγώ μεγάλωσα χωρίς υπολογιστές και τα κινητά ακόμα με έπιασαν σχεδόν όταν τελείωνα το λύκειο.... Δεν φταίνε μόνο οι υπολογιστές αν η νεολαία έχει αποχαυνωθεί αλλά και οι ίδιοι ο γονείς που το επιτρέπουν. Ο κόσμος προχωράει Άγγελε, αν μείνεις πίσω μην αμφιβάλλει αν ποτέ σε πουν δεινόσαυρο.

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    και κατι αλλο κι εμεις μεγαλωσαμε χωρις κινητα υπολογιστες φανταζομαι κι ο undetermined αν και δεν ξερω την ηλικια του. Το οτι ειμαστε νεοτεροι δεν σημαινει οτι προερχομαστε απο αλλο πλανητη και δεν ξερουμε τι γινεται εξω.
    Με έπιασες, old school και έτσι:)

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by undetermined View Post
    Με έπιασες, old school και έτσι:)
    μαλλον συνομηλικοι ειμαστε!
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,728
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    H αληθεια ειναι οτι η δικια σου εμπειρια , ειναι πολυ σκληρη για αποδειχτει λυτρωτικη , μαλλον το αντιθετο . Οσο για την συμπεριφορα εδω μεσα , κ η δικια μου δεν διαφερει απο αυτην της καθημερινης ζωης . Το ιδιο λεει και ο undeTermined . Πιθανον τα ατομα που παραφερονται , να παραφερονται κ στην καθημερινη τους ζωη . Το αξιοσημειωτο ειναι οτι προκειται αποκλειστικα για γυναικες . Πρεπει να πω οτι στη ζωη μου δεν εχω συναντησει υστερικο αντρα , κακοτροπο ναι . Υστερικες γυναικες , ναι . Αλλα πιστευω οτι οι υστεριες ειναι ιδιον των γυναικων ( οχι ολων φυσικα ) . Υπαρχουν ευγενεστατες γυναικες .
    !!!!
    το διαβασαμε κι αυτο απ τον μαγκ....
    τις προσβολες και τις υβρεις που σβηνεις απο πισω μονιμως και τις απειλες κατα γυναικων και τις αναφορες στα οπλα που κατεχεις, τα καταχωρεις στις "ανδρικες" συμπεριφορες η στις "γυναικειες" υστεριες?
    εκτος αν δεν παραφερεσαι, τοτε... η εκτος κι αν εισαι γυναικα!!! τιποτε δεν θα με εξεπλητε για καποιον αγνωστο πισω απο ενα πληκτρολογιο..

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by undetermined View Post
    Να προσθέσω επίσης ότι και εγώ μεγάλωσα χωρίς υπολογιστές και τα κινητά ακόμα με έπιασαν σχεδόν όταν τελείωνα το λύκειο.... Δεν φταίνε μόνο οι υπολογιστές αν η νεολαία έχει αποχαυνωθεί αλλά και οι ίδιοι ο γονείς που το επιτρέπουν. Ο κόσμος προχωράει Άγγελε, αν μείνεις πίσω μην αμφιβάλλει αν ποτέ σε πουν δεινόσαυρο.

    undetermined , οπωσδηποτε φταινε οι γονεις για αυτο την καταντια , να βλεπω τα 18χρονα ανηψια μου με ενα , πως τα λενα , i-pad , pod ,tablet , αντι οπως εμεις να βρουν τους φιλους τους , να αθληθουν , να διασκεδασουν . Ναι θα με πουνε δεινοσαυρο , δεν ειναι κακο . Δεν συμπαθω τους υπολογιστες , και κανω την δουλεια μου με μικρη χρηση αυτων . Εκ παραδρομης βρισκομαι στο φορουμ , λογω της απομονωσης που μου προκαλεσε η κτθλψη μου , κ δε λεω , βοηθηθηκα , απο την αποψη του οτι , τροπον τινα , ανεκτησα επαφη με τον εξω κοσμο , αλλα πλεον δεν εχει να μου δωσει τπτ αλλο το φορουμ , κ αραιωνω σιγα-σιγα , βλεπεις κατι που το κανεις σχεδον καθε μερα , γινεται κ εθισμος . Οσο για τους υπολογιστες μου ειναι χρησιμοι για να πληρωσω λογαριασμους , να δω πολυ συγκεκριμενα σαιτ , αλλα οχι για να ζω μεσα σε αυτους .
    Το βρισκω εξαιρετικα περιεργο να μιλαω και να τσακωνομαι με ατομα με τα οποια δεν θα συναντηθω ποτε , κ λογω της φυσεως των φορουμς , κ λογω ηλικιας ( 52.5 χρ ειμαι ) , και οσο γιαυτο που λεει η ftatl , να ειμαι στο φορουμ ο καυγατζης , ο τρομοκρατης !! , κ στην πραματικη κοινωνια , να ειμαι ενας ηρεμος , φιλησυχος πολιτης , που χαιρει εκτιμησεως απο το περιβαλλον του , η πρεπει ναμαι πολυ καλος ηθοποιος η να συμβαινει κατι αλλο
    Ο κοσμος δεν προχωραει undet , αλλαζει μορφη , ειναι πασιφανες , κ ουδεις γνωριζει την μορφη που τελικα θα παρει .
    Τον κυκλο μου , λιγο - πολυ τον εκανα , το εγγυς μελλον μου το φανταζομαι σενα νησι , μαλλον Ροδο , χωρις υπολογιστες κ αχρηστες τεχνολογιες , με το σπιτακι μου , τη θαλλασιτσα , την γυναικα μου , ( οχι αναγκαστικα με αυτη την σειρα ! ) τι αλλο να ζητησει κανεις .

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. το φαινόμενο της Συναισθησίαs
    By path in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 21-05-2012, 12:19
  2. Προκατάληψη-Ανθρώπινο φαινόμενο?
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 05-05-2012, 17:05
  3. ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 09-12-2011, 14:32
  4. 11:11 ψυχικό φαινόμενο?
    By thanasisGR in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 23-09-2011, 10:35
  5. Το φαινόμενο του νεοπλουτισμού....
    By Densoulew in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 05-07-2011, 15:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •