ΠΑΝΙΚΟΣ...ΠΑΝΙΚΟΣ... ΠΑΝΙΚΟΣ... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 253
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Ο γιατρος μου ειναι ψυχιατρος-ψυχοθεραπευτης κ κανει γνωσικη- συμπεριφοριστικη ψυχοθεραπεια κ αν χρειαστει δινει κ φαρμακα.
    γενικως πρεπει να τον παρεις τηλ για να τον ρωτησεις αν κανει μεσω skype.δεν ξερω.αλλα δεν νομιζω να εχει προβλημα.
    αν θες πες μου να σου στειλω το τηλ του.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    ναι ..φυσικα θελω... στειλε μου πμ και πεσ μου που το βλεπω γιατι δε ξερω..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν μπορω να σου στειλω.δεν με αφηνει γιατι πρεπει να συμπληρωσεις 50 δημοσιευσεις..οποτε μιλα..χααχ

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    χαχαχαχαχαχα... οκ... για πεσ μου μπουμ για σενα....παρε σειρα για να ξεκινησουμε κουβεντα...χεχε...τουλαχιστο ν να αλληλοβοηθηθουμε..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε τι να σου πω για μενα..τα ξερεις.για να πω κατι θα πω, οτι απο 17 επαθα τρομερες κρισεις πανικου κ κλινικη καταθλιψη, μετα περασαν με ψυχοθεραπεια.εκαν ψυχοθεραπεια 14 χρονια.ολοκληρωσα πριν 3 χρονια.μετα ξαναεπαθα τα ιδια στα 26 μετα απο χωρισμο κ μετα ξανα στα 31 μετα απο θανατο μπαμπα.κ τωρα στα 35 τον απριλη παλι λογω καταστασεων που δεν θελω να πω.
    κ ξεκινησα αντικαταθλιπτικα εδω κ 2 μηνες τα παιρνω.σε 30 μερες ενιωσα καλυτερα κ ημουν μια χαρα παλι κανονικη...ξεκινησα κ γνωσιακη πριν 2 μηνες μαζι με τα φαρμακα.
    κ προχτες ετυχε κατι κακο κ παλι νιωθω θλιψη αλλα πιο ελεγχομενη.οχι πανικους.
    εγω δνε παθαινω πανικους πια.παθαινω παροξυσμικο , διαχυτο κ συνεχομενο στρες για 1 μηνα ας πουμε.κ καταθλιψη μαζι.δεν τρωω, δεν κοιμαμαι, χανω απειρα κιλα κ αρρωσταινω. πλεον κρισεις πανικου δεν εχω.το βιωνω αλλιως.με πρωινο υπαερβολικο στρες.κ ολη την διαρκεια της μερας.
    αυτο ειναι χειροτερο απο κρισεις πανικου.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    πωπω.... αγοραφοβια εχεισ???

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΟΧΙ.αγοραφοβια επαθα μονο την πρωτη φορα στα 17.μετα οχι τιποτα.πιο πολυ κλεινω σε στρες κ καταθλιψη.η διαγνωση μου ειναι γενικευμενη αγχωδης διαταραχη και οχι διαταραχη πανικου.
    τωρα νιωθω ενα βαρος..πφφφ..θα σκασω..!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    ελααααααααααααα... ανεβα.....ανεβα..... πεταμε το βαρος στα σκουπιδια....ανασουλεσ.... εγω ευτυχωσ προσ το παρον δε εχω καταθλιψη αλλα δε βλεπω να τη γλυτωνω... εγω διαταραχη πανικου... κ οσο αφορα τον υπνο και τα κιλα μια απο τα ιδια... εχω χασει 7 κιλα σε 2 βδομαδεσ τωρα... ευτυχωσ τον υπνο τον εφτιαξα τισ τελευταιεσ 4 μερεσ.. σου λεω ολη η ζωη μου την εχω παει πολυ πισω... αλλα αυτο που με βασανιζει περισσοτερο απο ολα ειναι η αγοραφοβια...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ρε ξεπερνιεται η αγοραφοβια μολις περασει το στρες.δες το λιγο πιο μικρο απο οτι ειναι.ποσο χρονων εισαι?
    το χεις πει δεν θυμαμαι.
    η ακταθλιψη εχει κ στρες μεσα.ολα μαζι αυτα.νταξει..ειναι ενα ασχημο μειγμα.αλλα πραγματικα δεν ειναι σοβαρα.
    ασε εγω απο χτες εχω να φαω.εχασα τον απριλιο 7 κιλα σε 2 εβδομαδες κ εγω κ κατι πηρα οταν συνηλθα.εχθες παλι μετα απο αυτο που εγινε..ουτε νερο δεν θελω να βλεπω.
    παλι θα χασω ο.τι πηρα γαμωτο.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    26 ειμαι.... δε φανταζεσαι ποσο σε καταλαβαινω... αυτο με τα κιλα θετικο το βλεπω αν και δε εχω πολλεσ δυναμεις αφου δε τρωω... πρεπει ομωσ να φασ κατι..γιατι εσυ δουλευεισ..εγω καθομαι στο κρεβατι ... πιεσ ενα φυσικο χυμο πορτοκαλι... ειναι πολυ ασχημο ολο αυτο... η καθημερινοτητα σου πωσ ειναι??

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    οχι νταξει.προσπαθω να τρωω.τον απριλη δεν ετρωγα καθολου.σημερα κ χτες ενιωσα μονο οτι δεν θελω να φαω.
    τα πρωινα μεχρι τις 5 ειμαι δουλεια.γραφειο.οποτε οκ.κ τα απογευματα σπιτι αν κ εχω καποιες δραστηριοτητες.γενικως εγω απο τοτε που εκλεισα 30 μερες με το αντικαταθλιπτικο εχω επανελθει.κ η στενοχωρια που νιωθω τωρα ειναι πιο cool.μου ρχεται μεν να σκασω ωρες ωρες αλλα η καθημερινοτητα μου συνεχιζεται κανονικα.
    ετυχαν πολλα κ ειναι λογικο να αντιδρω ετσι πιστευω.αυτο που δεν αντεχω ειναι το στρες.
    το στρες μου δεν παλευεται,με παραλυει, το οποιο τωρα δνε το εχω.μονο εχθες το πρωι κ σημερα το ειχα επειδη εγινε αυτο το κακο.
    αλλα δεν κραταει πολυ μαλλον λογω του αντικταθλιπτικου.εχει φερει καποια ισορροπια το φαρμακο στον εγκεφαλο..αλλιως θα σου λεγα εγω τωρα πως θα ημουν.
    παντως νιωθεις οτι εχεις λαλησει οταν συμβαινουν ολα αυτα.
    απορω πως μερικοι ανθρωποι περνουν τις στενοχωριες τους τοσο νορμαλ...κ μεις καταρρεουμε γαμωτο.εσυ πρεπει να βγεις απο το κρεβατι..εστω κ με το ζορι.φορα κ χαορυμενα χρωματα.βαλε αρωματα στον χωρο σου κ προσπαθησε με το ζορι ολα αυτα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    σε καταλαβαινω... δυστυχωσ δε ανεχομαστε πολλα... ομωσ ολο αυτο ειναι απορια αλλων πραγματων.. προσωπικα σε μενα τυχανε πολλα τα οποια καταπια κ νομιζα οτι προσπερασα.. αλλα ολα αυτα τα προβληματα με τα χρονια συσσωρευτικαν και εκανα μπαμ...το μπαμ ηταν οι κρισεις... παντα προσπαθουσα να τα λυσω ολα μονη μου... ποτε δε ξεσπασα σε ατομα και σε καταστασεισ που μου δημιουργουσαν προβληματα... ελεγα μονη μου θα τα λυσω ολα... ετσι ενιωθα ηρεμη.. μεχρι που ολο αυτο ξεσπασε... ποσα να αντεξει ενασ οργανισμος?? ποσα??
    οσο αφορα το κρεβατι εχεισ απολυτο δικιο... π.χ. την κυριακη παρολο που ημουν πιο χαλια απο ποτε λεω τελοσ θα βγω ..και πηγα για καφε.. ενα θα σου πω..ο χειροτεροσ καφες που εχω παει ποτε... εκατσα μια ωρα με το ζορι και ημουν χαλια.. ενιωθα περιεργα.. οχι τοσο με συμπτωματα κρισεων..αυτα τα κουλαρα καπως..αλλα ενα πλακωμα... με πονουσε το κεφαλι μου... μια απογοητευση θα ελεγα...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΝΑΙ ειναι χαλι.νιωθεις σαν εξωγηινος..τιποτα δεν ειναι ιδιο με πριν.ειναι πολυ περιεργο το συναισθημα κ η αισθηση των πραγματων.
    κ συ απλα φοβασαι.συνεχεια.ο φοβος του φοβου.
    προτιμησε να κανεις περιπατο.να οξυγονωνεται το κεφαλι.οταν νιωθεις πολυ στρες κανε εισπνοες σε μια χαρτοσακουλα.κανε αναπνοες γιογκα στο κρεβατι κ χαλαρωσης που θα βρεις στο youtube.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    το πιστευεισ οτι τον τελευταιο καιρο δε εχω διαθεση για τιποτα... σαν να εχω παραδωσει τα οπλα και να περιμενω ενα θαυμα... η μονη ερωτηση που κανω στον εαυτο μου συνεχεια ειναι αν ολο αυτο ξεπερνιεται... το ξερω οτι ειναι λαθος αλλα γινεται χωρις να το θελω... καταλαβαινεισ?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    πιστευω οτι ο ανθρωπος κουραζεται τρομερα απο αυτες τις καταστασεις κ ειναι λογικο να παραδιδει τα οπλα..
    μερικες φορες ειναι καλο να αφηνεις καποια πραγματα να κυλανε.οχι ομως ετσι...με ορια.
    αν πιστευεις οτι παει πολυς καιρος που εισαι ετσι.ζητα επιπλεον βοηθεια.συζητησε με τον γιατρο τι πρεπει να κανεις.
    εμενα ας πουμε για παραδειγμα τον απριλη μεσα στο χαος μου μου ειπε "θελω απο αυριο να πας στην δουλεια εστω κ για μιση ωρα".
    κ το κανα.ημουν απαισια.χαλια.ετρεμα σα το ψαρι αλλα ηρθα.εκατσα μιση μερα κ εφυγα κλαιγοντας.το κανα αυτο σχεδον καθε μερα.μεχρι που καποια στιγμη καταφερα να βγαλω το 8ωρο.
    να ξερεις παντα οτι η αποσυρση = καταθλιψη, ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ απαραιτηρα κλαμα κ στενοχωρια.
    κ μονο η αποσυρση δειχνει σημαδια καταθλιψης.οι κρισεις πανικου φερνουν καταθλιψη.
    τα βλεπεις ολα μαυρα κ κενα.νιωθεις κενος κ μονος κ μιζερος.δεν θες φαι δεν θες να κανεις μπανιο.δεν θες τιποτα.δεν ξερεις τι θελεις.
    ειναι ενα συννεφο που σε τυλιγει.

Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΠΑΝΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ!!!!
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 12-03-2014, 14:32
  2. πανικος!
    By AGXOS-NIKI in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 22-02-2012, 08:20
  3. καταθλιψη/πανικος
    By giota in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 27-04-2009, 13:27
  4. πανικός
    By jison in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 16-07-2008, 08:44
  5. πανικος και αντιμετωπιση
    By orth in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-05-2007, 15:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •